Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bende kare takımıyla Niloya izletiyor dum TRT cocukta karede güzel sayı zayıf şişman bunları anlıyordu ama kapiyordum çok izletmedim

Sen dogrusunu yapıyorsun malesef çoğu insan tüketim bağımlısı varmış gibi harcamaya alışmışlar eşimde hesap bilmiyor çıldırtıyor bazen nolcak o kadar gittiyse diyor birde kazancı belli olmuyor olmadığı zaman saçma şeylere para harcıyor deli oluyorum ben aktüel bakiyim indirim kovaliyim adam saçıyor

Daha erken bitanem. Seneye daha iyi öğrenir. Bizim de yeni öğreniyor. Birşey isterken ısrar ederken lüüüüüütfeeeennn diye uzata uzata diyor bazen versene diyor sonra çevirip hemen verirmisin anne diyor.

İşte ona engel olmak biraz zor olur bence de. Duydukça öyle söyleme böyle söyle diye diye unutturacağız ama yenidem başka kelime duyacak. Okul arkadaş ortam vs illaki malesef öğretiyor çok şeyi.

İşi gücü yokmu böyle tiplerin bizim eski mahallede de vardı şuan ki evimiz cadde üzeri karşı arazi şükür öyle derdimiz yok ne anlıyorlar acaba rahatsiz
Sitede bu anlamda bende rahattim
Hem kimseyi tanimiyordum hem de bloklar yanyana degildi onum acikti.
Bu kadin hep boyleydi ayni değişmemiş degisik

Canim twyzeyle büyümüş yardım etmek istemesi normal ama sizin borç olup sıkışıksaniz bilemem birde alınır kardesimde elini taşın altına koysun beraber yapsınlar
Aslında teyzeyle büyümemiş. Sadece annesi çalışırken okul başlayana kadar teyzelerin yanındaymış. Sonra da annesi ölünce yaşı bayağı büyükmüş 28 yaşlarında falanmış kendine ev açmış. Sonra da evlenmeden önce iki yıl teyzelerin yanında durdu. Tabiki emeği var. Biraz kızdığım konu kardeşi hep bu tür konuları açar anlatır sonra elini ayağını çeker. Zamanında diğer teyzesinin hastalığı için kredi çektiler. Helali hoş olsun.sonuçta bakacak kimsesi yoksa tabiki destek olacağız. Ama kredinin tek taksitini kardeşi ödemiş. bana yıllar Sonra anlattı. Tabi krediyi eşim çekmişti. Ve o zamanlar çok zor dönemler atlattık. Zor dönemlerimizde kimse de elini cebine atmadı. Bir de bu ara para bırakmadı ben de istemedim ya hani para alamadı da ondan bırakmadı diye düşündüm. ona da biraz ayar oldum.Hee geçen de dedim teyzeye gidelim biraz gitmedik diye o günde bana ayy bahsetme onun tribini çekemem dedi.Şimdi kardeşi anlatmış hemen fikir değiştirir gibi bir tavrı olması. Bana tuhaf geldi.Ve sonra da ben kötü oluyorum. Defalarca teyzeyle küsüştüler ben barıştırdım. Yani böyle üstüste gelince daha bir sinir oldum galiba. Elbette yanlış düşündüğüm şeyler de vardır. Göremediğim şey varsa tabiki söylerseniz sevinirim

Seni çok iyi anlıyorum. Zaten tepkili olmamın bir sebebi de bu eskilerin kalıntısı üzerimde. Onun savurmasının ve hesapsız olmasının çok kazığını yedim zamanında. Şimdi ben takip etmiyorum ne durumda bilmiyorum ama son aylarda iyi açıldı farkındayım. Takip etmediğim için kafam rahat sinirlenmiyor ve gerilmiyorum. Ama eminimki çooook açılmıştır. Şu evin kredisi bitsin. Hemen anneme borcumuz konusunu da açacağım. Sonuçta kadın altın bozdurup verdi eğer bize vermeseydi şimdi bayağı kazancı olurdu. Ama anneme borcumuzdan bahsedince nedense sıkışık oluyoruz.

Eşin demiş ya ne olcak o kadar gittiyse ne olabilir onun devamında kredi çekilir faiz ödenir banka kazanır birilerinin cebi dolar birileri de ekstradan para kullanır. istersen bunun açıklamasını yap eşine
Ben hep böyle açıklıyordum. Bunun tecrübesini çok çok yaşadım resmen kredi hastasıydı

Vardır parası borcunu ödetir en başta
Madem çok istiyorsa abisini arayana kadar
Kendi alsaymış sağa sola laf yapmasın
Para iste sen yemezsen başkaları yer der heer zmn komşum
Bugün benimki diyo gelsene işe yardım etsen çok sıkıştım diyo ya dedim
Bizimde ekstra şeyler oldu
İşyerinde ayriyeten bir ortak daha alma olayı
Çıktı
Delimisin sen aranımı bozdurma istiyosan adam seni saf dışı bırakırsa gelen aranı bozarsa
Aldırmam
Benim Abimgil gir karısı ye pikniğe git
Evde bir domates soğan bulamazsın
Yeri geliyor olmadığı vakitte oluyor
Annenin borcu çoksa eğer ödettir
Ödedim ben kurtuldum
Kendi ailesine çok önem veriyordu
İyi oldu yoksa borçta ödenmeyevekti
Sabahki konuyada gelince
Yerinde olsam o arkadasıyla bidaha gitmem
Bahane bulurum birdaha ki sefere

Buz lazer candır ben bir buçuk yıldır gidiyorum ama ben paket almadım, seans satın alıyorum, bir seans artı 15 gün sonra kontrolü içeriyor
Kontrol olduğu için hiç kalan tüy olmuyor. Benim tüylerim simsiyah ve çok fazlaydı . Koltuk altı tamamen bitti 1 yılda. Bacakta hala var ama az ve renkleri açıldı 2 yıla yaklaşıyor ama pandemiden 4 ay gitmediğim oldu normalde 2 ay seanS arası
Gideceğin yeri iyi araştır mümkünse giden tanıdıklara sor bir arkadaşım bitene kadar diye anlaştı ama devamlı boşluk yok diye sallıyorlar 8 ayda 2 kere zor gittii, e tüy çıkınca mecbur kendisi almak zorunda kalıyor ve de onun bacaklarında iz oldu

Son düzenleme:
İşte burada çok doğru dedin. Düşünüyorsa kendi destek olsun. O da uyanık hep. Abisine vicdan yaptıracak kendi son model sıfır araba alacak. Eşim araba hayalinden vazgeçti. Kardeşinin ev kredi borcu yok kirası yok. Eşim özeniyor onun arabasına. Ne diyim kendi enayiliği oldu çok zaman..son yıllarda farklılaştı eşim çok şükür. Ama işte yine bazen damardan giriyor kardeşi. Babası sürekli akıl veriyor eşime.
Maddi konuda benim hesabım eksiye girip faiz işlediği anda deliye dönüyorum. Bugünde o günlerden bir gün. Borcum oldumu rahat uyku uyuyamıyorum. Bugün doğum günüm ama çok gerginim. Çünkü dün hesabıma baktım kredi kartım için para yatırmamış. Eksiye düşmüş hesabım.
Bir de birkaç aydır iyice açıldı onunda birikmişliği var ben de. Anneme 9 bin borcumuz vardı, 1000 tl ben ödeme dediği halde ödedim. İyiki ödemişim. 8 bin var şimdi nasıl ödeyecel meraktayım
Kredi azaldı diye bu kadar açılmak yerine borcunu düşündeydi. Evet dediği gibi eve harcadı ama işte, insan yine de bütçesine göre alışveriş yapmalı.

Aferin diyo musunuz?
Off aferin demeyin basarı odaklı olmasın hep aferin beklemesin diye dememeye calısıyorm ama süpersin falan diyorm aynı kapıya cıkıyor
Lütfene alıstırmaya calısayım bende.

selam kızlar nasılsınız
çok yorucu bir gün ardındna iki kelam ediyim dedim

hafta sonu yemek bir çeşit yaptım
bir yorgunluk bir halsizlik kafamı toparlayaamdım
cumaretsi temizlik vardı o sanırım beni yordu
yeni bir kadın almaya başladım referanslı
çok iyi temizlik yaptı memnun kaldım umarım değişmez
kadın bulmak gerçektem çok zor.

eşimin işyerine ait seradan 2 koli hediye gelmişti.
mihalcık peynirir
çörek otlu peynir
bahatlı peynir
limon dolgulu yeşil zeytin
zeytin yağ
2 koli taze yumurta
armut pekmezi
şeftali marmelatı
minik minik dolma biber
bostan patlıcan
salkım domates
2 kilo ev yapımı salçası
patlıcanlar ile ev yemeği yaptım sarımsaklı domatesli
biberleri temizledim ama dolduracak vaktim olmadı
dolapta köfte vardı izmir köfte makarna yaptım
dedim eşime bu peynirler ziyan olmasın kahvaltıklık çok akşam bu ara kahvaltı yapalım
yanına menemen filan yapıp .

zaten işten yorgun argın geliyorum yemek işi insanı çok yoruyor. pratik bir şeyler olunca iyi oluyor
bu ara yine diş harcamam oldu
benim kaplama 1,5 dolgu yapıldı 2.400 verdim
oğlana tel takıldı 1.000 tl ona
köşe atıyoruz ama masrafta hiç bitmiyor
allah sağlık versin

Dolabında yiyecek bisey yoksa tabi karısmam alsın da .Bunu neden söyleyenler almıyor?

mutlu yıllar dilerim canım

Bizde esfman tayt vs cuvalla
Satmakla falan da bitiremiyorm
Kıyafet hic almıycm busene de sanırım
Allahtan o masrafımız yok

maaşı yok mu?
evi kira mı?
ihtiyaç sahibiyse yardım olurda bazen alışkanlık oluyor
birde bu devirde hepimiz ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz
ne desem ki bilemedim

maaşı yok mu?
evi kira mı?
ihtiyaç sahibiyse yardım olurda bazen alışkanlık oluyor
birde bu devirde hepimiz ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz
ne desem ki bilemedim
Maaşı var babadan kalan. Dayı ile birlikteler dayının işyeri var tekstil üzerine. Ev kira.
Ama bizim gibi uzak yerde oturmuyor, eşim hergün metrobüsle gidip geliyor işe o ise fatihte yani daha şehir merkezinde daha Pahalı kirada oturmayı tercih ediyor. 3+1 de oturuyor. Biz 1+1 de otururken ben oturamam küçük evde diyordu. Ve mevki olarak da buralarda oturamazmış. Kardeşine de zamanında dedik bu taraftan ev alın. O da dedi ben hergün metrobüsle işe gidemem. Şimdi özel arabasıyla gidiyor işe. Benim eşim buranın trafiğinden arabayla gidemiyor işe. İnce noktalar bunlar aslında :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…