Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kartin dolu cebinde paran yok ee bi zahmet geri kalsin yani.
Cikmasin Ozaman
Bu tipler beni ayar ediyor
Yani sonuçta cafede kahvaltı yapalım diyen arkadaşın eşiydi, bir de kahvaltı sonrası sürekli birşeyler alalım içelim soğuk birşey, yok işte çay vs ben çayımı yapıyorum termosa koyuyorum. Soğuk da istesem termosa çay değil soğuk koyuyorum. Cola falan zaten içmem. Cafeden aldığım ektra şeyler işte uzun süre durursam, kız patates ya da simit isterse bir de dondurma bazen onu da çoğunlukla marketten alıyorum. İki kişi gideceğimiz 90 liralık kahvaltı 400 tl ye patladı bize😂
Bilmiyırum ben mi alışveriş yaparken çok ince hesap yapıyorum ama yapmasam zaten bu şartlarda birşey sahibi olamazdım. Heleki bu devir ekonomi devri.

Benim de yemek isi kocinin vardiya değisince sıkıntıya girdi:KK43:
Ben dedim tazefasulye yapcktm bugun ,planımı değistiremem kusura bakma dedim:KK70:
Hergün hergün etli yemek bulamam sana dedim.
İyi yeriz napalım karpuzla faaln dedi:)
Lütfen yiyor beyimiz t.fasulyeyi:S
Kıza corba yapacagım yarın icin.
Barbunya flaan alacagım manavda bulursam.

Kiza bez siparisi verdim prima aliyoruz 68li 99tl idi.
120tl 30tl indirim vardi.
Suzme peynir aldim bi de 22tl
91tl odedim😉

Boyle iyi oluyo 2-3 hafta yeter bize.
Artik coklu paket almiyoruz esim koliyle aliyordu bir suredir boyle alıyoruz.
Islak mendilde 2 haftaya biter.
Onuda siparis gecicem.

Bu ay ek gelir olan aracin meblasi biraz dusmus ancak karti oder dedi esim.
Ona şükür dedim kart cok geliyo bu ara.
Onu odese yeter bize.
Cok yuklendik, klima taksidi, esyalarin taksidi, benim int. Aldiklarim, arabanin kaskosu muayinesi hepsi karta taksit.
Bes de devam ediyo her ay 1000tl o da kartdan cekiyo.
Cok şükür bir sekilde ödeniyor 🙏
Ben de eksikleri almam lazım. Kampanya kovalarım ilk fırsatta. Eşim klima aldı ya bana diyor zaten tatile gitmek istemiyorsun. Orman yangınları da tabi üzdü bizi tatil hevesim yok. Eşim diyor tatil parasını klimaya verdik artık evde serinler tatil yaparız🤣🤣🤣

Özellikle izlediği sevdiği bisey mi var?Acaba ondan mı heyecanla istiyor.
Ben de fisher price ın tabletti diye gecen zımbırtsından aldım:KK70:
Görüntü yok sadece tuslar var ama izliyorm anne izliyorm diyo:KK70:
He izle kızım diyorum:KK70:
Onu da kardesimin cocukların tabletleri var normal,onlardakilerden sanıyor:KK70:
simdilik oyalıyorz araba da flan :)
Genelde izlediği şeyler aynı. Bazı videolar var hoşuma gitmiyor kapattırıyorum. Saçma çekilip koyulmuş videolar ama ben iş yaparken açtığı oluyor tabi. Eğitici çizgi filmler iyi bence.

Benim de yemek isi kocinin vardiya değisince sıkıntıya girdi:KK43:
Ben dedim tazefasulye yapcktm bugun ,planımı değistiremem kusura bakma dedim:KK70:
Hergün hergün etli yemek bulamam sana dedim.
İyi yeriz napalım karpuzla faaln dedi:)
Lütfen yiyor beyimiz t.fasulyeyi:S
Kıza corba yapacagım yarın icin.
Barbunya flaan alacagım manavda bulursam.
Aynı benim koci de öyle illa etli olacak. Ben ne yapsam bilmiyorum hiç. Evde sebze yok.
Onların aşçı kadın hastaymış izinde. Bu hafta da akşam yemek derdim olacak😅🙈 kızla bana yapmak kolay da koci ye ya aparatif ister ya et yemeği. Belki üşenmezsem sarma sararım. Kızı uyutursam olabilir.

Genelde izlediği şeyler aynı. Bazı videolar var hoşuma gitmiyor kapattırıyorum. Saçma çekilip koyulmuş videolar ama ben iş yaparken açtığı oluyor tabi. Eğitici çizgi filmler iyi bence.
Alya kardesimin oglanın videoları izliyor :KK70:
Bizim evin youtuberi o:)
Annem gelince abiyi ac diyo:KK70:
Bana da diyor ,ben de, yok abi diyorm benim telefonda ama annemden izliyor:olamaz:
Bide kahkaha atıyor izlerken:KK70:

Yani sonuçta cafede kahvaltı yapalım diyen arkadaşın eşiydi, bir de kahvaltı sonrası sürekli birşeyler alalım içelim soğuk birşey, yok işte çay vs ben çayımı yapıyorum termosa koyuyorum. Soğuk da istesem termosa çay değil soğuk koyuyorum. Cola falan zaten içmem. Cafeden aldığım ektra şeyler işte uzun süre durursam, kız patates ya da simit isterse bir de dondurma bazen onu da çoğunlukla marketten alıyorum. İki kişi gideceğimiz 90 liralık kahvaltı 400 tl ye patladı bize😂
Bilmiyırum ben mi alışveriş yaparken çok ince hesap yapıyorum ama yapmasam zaten bu şartlarda birşey sahibi olamazdım. Heleki bu devir ekonomi devri.
Demek odemicez ztn biz diye aldida aldi.
Bak o vermez o yarisini paranin.
Sizde isteyemezsiniz
Istesenizde aa unuttum onu ben der.
Yazdim buraya

Benim kiza sevimli dostlarin zit kavramlar, dis fircalama vs gibi bazi seylerini izletiyorum
(yani izliyor ama ben seciyorum)
Mesela hapsururken ha ha ha
Oksururken oh oh oh agzini kapa mutlaka mikroplari sacma
Burnun akarken mendil kopariver falan die şarkısı var.
Ha ha ha diyo sonra burnunu cekiyomus gibi yapio mendil istiyo.
Bu ara buna sardi.
Dışarıda bize ha ha ha diyip burnunu cekiyo mendil istiyo🙆‍♀️

Duvar yuksek tabure alcak diyo yine bir gorsel sarkida.
Yuksek seyleri gosteriyorum duvari taburemiz var onu gosteriyorum alcak diye.
Bence sarki ve gorselle daha cok akillarinda kaliyor.
Bu cizgifilm tv yani dogru kullanildiginda bence güzel egitici.

Oglum sayıları, renkleri (hem ing. Hem turkce) hep baby tv den ogrenmisti.
Kizada suan renkleri ogretmeye calisiyorum
Yani muz saridir, cilek kirmizi falan gibi baya dinliyo
Zamanda meyvelerini toplarız insallah🙈

Annem seftali, sogukcay, misir falan almis gelmis.
Anne evde mısır var dedim at buzluga yerin varsa ziyan olur.
Bi kahve ictik balkonda

Allahim mah. Bi mobesesi var az kaldi caticam.
Onceden beri boyle bu kadin.
Hep bisi silker guya (bahane) vama cikio dikizliyo.
Gunesligini bile azcik acik birakip tulun altindan dikizliyo.
Ama sor namazli niyazli balkona kisa kol bas acik asla cikmazlar
Bisi demek istemiyorum ama cok az kaldi
Biz hep sortla cikiyoruz esimede atletle cik otur diyorum oturtuyorum adamı
Baksin izlesin kocami salak ya.
Annemle az kahve ictik 10sey silkti
Bi iceri girdik girdi o dane hikmetse bitti silkelencek.
Annem diyoki onun o odada bi sepet sey var merak ettikce cikarip silkiyo diyo
Arizali ya
Tam yolmalik
Ben selam felan alip vermiyorum.
Su tipler yuzunden mah. Sevmiyorum ust kat yapilsinda hic gormem bunlari ordan alt katta kaliyo o 3. Kat ben 5.kat gozler havda kus falan pislese gozune tovbeestg.

Mahalle kabullenmiş artik kenafir gozlu

Bizde suan mısın misin yok ?Alyada
Aasaplarımı bozuyıor azcık
Ögretmeye calıstıkca inadına ver diyor,
Mesela su ver diyor:S
Kan beynime sıcrıyor o ver dedikce
Ver değil ALya verir misin ?diyorm bu sefer verrr diyor
Yani bilmiyorm erken mi daha ricaları ögrenmesi ama ver dedikce sinir uclarım oynuyıor

Bizde suan mısın misin yok ?Alyada
Aasaplarımı bozuyıor azcık
Ögretmeye calıstıkca inadına ver diyor,
Mesela su ver diyor:S
Kan beynime sıcrıyor o ver dedikce
Ver değil ALya verir misin ?diyorm bu sefer verrr diyor
Yani bilmiyorm erken mi daha ricaları ögrenmesi ama ver dedikce sinir uclarım oynuyıor
Kızıma “Lütfen” diye sihirli bir kelime var. Birşey istediğimizde kullanıyoruz demiştim. Ver dediğinde, istediğini vermem için sihirli kelimeyi söylemen gerekiyor diyerek, her lütfen dediğinde de aferin kızıma nidaları ile öğretmiştim:)

Verir misin sonraki aşama:)

Kızıma “Lütfen” diye sihirli bir kelime var. Birşey istediğimizde kullanıyoruz demiştim. Ver dediğinde, istediğini vermem için sihirli kelimeyi söylemen gerekiyor diyerek, her lütfen dediğinde de aferin kızıma nidaları ile öğretmiştim:)

Verir misin sonraki aşama:)
Süper bir yöntem👏👏

Kızlar yeni bir olayı anlatayım. Eşim aradı. Kardeşi diyormuşki teyzeyle dayının durumu kötü dolaplarında yiyecek yok. Klasik herzamanki gibi kardeşi ortaya laf atar. Eşim alır yapar yardım eder.,neyse eşim dediki teyze hep diyor işleri iyi değil yok diye. Ama hep dolabında var dedi. Ardından da teyzeye peynir zeytin falan alsammı dedi. Et eksik olmaz evlerinde etsiz yemek yemezler.
Ben de dedim ben karışmam sen bilirsin ama sinir oldum. Nedenmi çünkü bugün ev kredisi var ve benim kart çekilmiş hesabım eksiye düşmüş toplam 3 bin yatırmak zorunda ve bana hala para bırakmadı ama ben bu gece kesin para isteyeceğim versin. Ben burada aman parasımı yok bırskmıyor diyorum gidiyorum üç kuruşa kredi kartı kullanıyorum. Enayimiyim ben. He bir de hatırlarsanız anneme borcunuza 1000 tl ödeyeyim dediğimde bana hayır şimdi ödemeyelim işte yok o zaman sıkışıyorsak annene gitmeyelim masraf oluyor demişti.
Valla oldukça sinirlendim siz olsanız me yapardınız. Belki babasını arar anlatırım olayı çünkü babası bu konuya çok kızıyor.

2-4 yas arası diyor uzmanlar rica kelimelerini algılamaları ama bilmiyorm artık.
Bunlari nasil ogrenecekler bende merakla bekliyorum.
Mesela oglan hep tesekkur eder.
Kucukden beri ne versen hep tesekkurler anne.
Kizada bisi yapabildiginde aferin diyoruz hoşuna gidiyor.
Bu alirmisin, verirmisin, tesekkur ederimleri ogretmek icin sanırim cokca tekrarlamak ve uygulamak lazim.
Mesela Alya bisi verdiğinde biri tesekkur etmezse bekliyor bakiyor tesekkur etsin diye.
Esim bazen etmiyor durtuyorum.
Cunku bekliyor.

Oglum hic kufur etmez agzindan duymadim argoda konusmaz.
Kizinca ancak ufff puff anne yaa falan

Ilkokulda 1.sinifda ogtetmeniyle konusuyordum bisey dedi ogretmeni sasirilcak bisiydi ohaa dedi oglum
Sok oldum.
Basimdan kaynar sular dokuldu
Ogretmende bakakaldi.

Bu cocuklara nasil ogretirsen ogret anlat izah et bazen duydukları şeyler cok fazla dillerinde kaliyor.
Muhtemel sinifta biseye oha falan diyorlardi. O da onu bisi sandi.
Konustum anlattim ama okul ortamida farkli ne yazikki.

babyloading87 babyloading87 Bu arada okul için eşofman tarzı rahat şeyler al dedi tecrübeli arkadaşlar , cigitte 19 tl ye vardı.çok kalın değiller ama mevsimlik veya bina içi için güzel. Gerçi sende kıyafet genelde çok oluyor, ihtiyaç olmayabilir😊
Yazlık kıyafetlerde de güzel indirimler vardı özellikle müslin tulum ve şortları çok kullanışlı oluyor ihtiyacı olan arkadaşların aklında olsun.

Benim kiza sevimli dostlarin zit kavramlar, dis fircalama vs gibi bazi seylerini izletiyorum
(yani izliyor ama ben seciyorum)
Mesela hapsururken ha ha ha
Oksururken oh oh oh agzini kapa mutlaka mikroplari sacma
Burnun akarken mendil kopariver falan die şarkısı var.
Ha ha ha diyo sonra burnunu cekiyomus gibi yapio mendil istiyo.
Bu ara buna sardi.
Dışarıda bize ha ha ha diyip burnunu cekiyo mendil istiyo🙆‍♀️

Duvar yuksek tabure alcak diyo yine bir gorsel sarkida.
Yuksek seyleri gosteriyorum duvari taburemiz var onu gosteriyorum alcak diye.
Bence sarki ve gorselle daha cok akillarinda kaliyor.
Bu cizgifilm tv yani dogru kullanildiginda bence güzel egitici.

Oglum sayıları, renkleri (hem ing. Hem turkce) hep baby tv den ogrenmisti.
Kizada suan renkleri ogretmeye calisiyorum
Yani muz saridir, cilek kirmizi falan gibi baya dinliyo
Zamanda meyvelerini toplarız insallah🙈
Kesinlikle geçmişte hep şarkılarla öğrendiği şeyler oldu. Niloya da çok eğitici. Ama o zaman tv izliyordu. Onu da saat sınırı koyuyordum. Şimdi 1 yıldır tableti var onda kendi istediğini açıyor. O durumda da gereksiz videolar izliyor. Lina yok selim mi ne var fındık ailesi var saçma videolar. Ve çocukların hepsi bunlara bayılıyor. Millet zengin oluyor izlenme rekoruyla. Ben de engel olmaya çalışıyorum ama işte sürekli yanında oturamıyorumki işim oluyır o izlerken. Belki de en doğrusu tablet telefon vermemek ama onu da çevresinde görüyot istiyor çocuklar. Böyle karışık bir durum. 😒

Annem seftali, sogukcay, misir falan almis gelmis.
Anne evde mısır var dedim at buzluga yerin varsa ziyan olur.
Bi kahve ictik balkonda

Allahim mah. Bi mobesesi var az kaldi caticam.
Onceden beri boyle bu kadin.
Hep bisi silker guya (bahane) vama cikio dikizliyo.
Gunesligini bile azcik acik birakip tulun altindan dikizliyo.
Ama sor namazli niyazli balkona kisa kol bas acik asla cikmazlar
Bisi demek istemiyorum ama cok az kaldi
Biz hep sortla cikiyoruz esimede atletle cik otur diyorum oturtuyorum adamı
Baksin izlesin kocami salak ya.
Annemle az kahve ictik 10sey silkti
Bi iceri girdik girdi o dane hikmetse bitti silkelencek.
Annem diyoki onun o odada bi sepet sey var merak ettikce cikarip silkiyo diyo
Arizali ya
Tam yolmalik
Ben selam felan alip vermiyorum.
Su tipler yuzunden mah. Sevmiyorum ust kat yapilsinda hic gormem bunlari ordan alt katta kaliyo o 3. Kat ben 5.kat gozler havda kus falan pislese gozune tovbeestg.

Mahalle kabullenmiş artik kenafir gozlu
İşi gücü yokmu böyle tiplerin bizim eski mahallede de vardı şuan ki evimiz cadde üzeri karşı arazi şükür öyle derdimiz yok ne anlıyorlar acaba rahatsiz

Kızlar yeni bir olayı anlatayım. Eşim aradı. Kardeşi diyormuşki teyzeyle dayının durumu kötü dolaplarında yiyecek yok. Klasik herzamanki gibi kardeşi ortaya laf atar. Eşim alır yapar yardım eder.,neyse eşim dediki teyze hep diyor işleri iyi değil yok diye. Ama hep dolabında var dedi. Ardından da teyzeye peynir zeytin falan alsammı dedi. Et eksik olmaz evlerinde etsiz yemek yemezler.
Ben de dedim ben karışmam sen bilirsin ama sinir oldum. Nedenmi çünkü bugün ev kredisi var ve benim kart çekilmiş hesabım eksiye düşmüş toplam 3 bin yatırmak zorunda ve bana hala para bırakmadı ama ben bu gece kesin para isteyeceğim versin. Ben burada aman parasımı yok bırskmıyor diyorum gidiyorum üç kuruşa kredi kartı kullanıyorum. Enayimiyim ben. He bir de hatırlarsanız anneme borcunuza 1000 tl ödeyeyim dediğimde bana hayır şimdi ödemeyelim işte yok o zaman sıkışıyorsak annene gitmeyelim masraf oluyor demişti.
Valla oldukça sinirlendim siz olsanız me yapardınız. Belki babasını arar anlatırım olayı çünkü babası bu konuya çok kızıyor.
Canim twyzeyle büyümüş yardım etmek istemesi normal ama sizin borç olup sıkışıksaniz bilemem birde alınır kardesimde elini taşın altına koysun beraber yapsınlar

X