Küçük Düşün Büyük Olsun!

selam kızlar nasılsınız
çok yorucu bir gün ardındna iki kelam ediyim dedim

hafta sonu yemek bir çeşit yaptım
bir yorgunluk bir halsizlik kafamı toparlayaamdım
cumaretsi temizlik vardı o sanırım beni yordu
yeni bir kadın almaya başladım referanslı
çok iyi temizlik yaptı memnun kaldım umarım değişmez
kadın bulmak gerçektem çok zor.

eşimin işyerine ait seradan 2 koli hediye gelmişti.
mihalcık peynirir
çörek otlu peynir
bahatlı peynir
limon dolgulu yeşil zeytin
zeytin yağ
2 koli taze yumurta
armut pekmezi
şeftali marmelatı
minik minik dolma biber
bostan patlıcan
salkım domates
2 kilo ev yapımı salçası
patlıcanlar ile ev yemeği yaptım sarımsaklı domatesli
biberleri temizledim ama dolduracak vaktim olmadı
dolapta köfte vardı izmir köfte makarna yaptım
dedim eşime bu peynirler ziyan olmasın kahvaltıklık çok akşam bu ara kahvaltı yapalım
yanına menemen filan yapıp .

zaten işten yorgun argın geliyorum yemek işi insanı çok yoruyor. pratik bir şeyler olunca iyi oluyor
bu ara yine diş harcamam oldu
benim kaplama 1,5 dolgu yapıldı 2.400 verdim
oğlana tel takıldı 1.000 tl ona
köşe atıyoruz ama masrafta hiç bitmiyor
allah sağlık versin
Bereketli olsun canım. Kadın temizliğe kaç tl aldı. Yeni fiyatları merak ediyorum. Bem pamdemiden bu yana kadın çağırmadım. Ahh bir de hesaplı olayım diye çağırmayışım varya :)

Aferin diyo musunuz?
Off aferin demeyin basarı odaklı olmasın hep aferin beklemesin diye dememeye calısıyorm ama süpersin falan diyorm aynı kapıya cıkıyor😂
Lütfene alıstırmaya calısayım bende.🥰
Aferini tek başına kullanmamaya, hangi davranışı için söylediğime dikkat etmeye çalışıyorum. Aferin lütfen dedin, aferin çıktın gibi.

Buz lazer candır😊 ben bir buçuk yıldır gidiyorum ama ben paket almadım, seans satın alıyorum, bir seans artı 15 gün sonra kontrolü içeriyor
Kontrol olduğu için hiç kalan tüy olmuyor. Benim tüylerim simsiyah ve çok fazlaydı . Koltuk altı tamamen bitti 1 yılda. Bacakta hala var ama az ve renkleri açıldı 2 yıla yaklaşıyor ama pandemiden 4 ay gitmediğim oldu normalde 2 ay seanS arası
Gideceğin yeri iyi araştır mümkünse giden tanıdıklara sor bir arkadaşım bitene kadar diye anlaştı ama devamlı boşluk yok diye sallıyorlar 8 ayda 2 kere zor gittii, e tüy çıkınca mecbur kendisi almak zorunda kalıyor ve de onun bacaklarında iz oldu
Acisiz agrisiz oldugu doğrumu?
Bende paket alirim diyordum ama parayida pesin alinca salliyorlar saanki
Arastiricam bende biktim makineyle almakdan helede yazin cile

Supurge yaptim pesine sildim evi.
Devrildim kaldim.
Kizi doyur oglani doyur esim gelir simdi yemek faslı
Buzdolabina el atasım var hersey her yerde.
Aksam bi toparlim bakim kiz uyurken uyanikken asla yaptirmaz.
Firinin ve mikronunda ici temizlencek oyy bitmeyen dünyalık isler iste.

İşte burada çok doğru dedin. Düşünüyorsa kendi destek olsun. O da uyanık hep. Abisine vicdan yaptıracak kendi son model sıfır araba alacak. Eşim araba hayalinden vazgeçti. Kardeşinin ev kredi borcu yok kirası yok. Eşim özeniyor onun arabasına. Ne diyim kendi enayiliği oldu çok zaman..son yıllarda farklılaştı eşim çok şükür. Ama işte yine bazen damardan giriyor kardeşi. Babası sürekli akıl veriyor eşime.
Maddi konuda benim hesabım eksiye girip faiz işlediği anda deliye dönüyorum. Bugünde o günlerden bir gün. Borcum oldumu rahat uyku uyuyamıyorum. Bugün doğum günüm ama çok gerginim. Çünkü dün hesabıma baktım kredi kartım için para yatırmamış. Eksiye düşmüş hesabım.
Bir de birkaç aydır iyice açıldı onunda birikmişliği var ben de. Anneme 9 bin borcumuz vardı, 1000 tl ben ödeme dediği halde ödedim. İyiki ödemişim. 8 bin var şimdi nasıl ödeyecel meraktayım ☺️
Kredi azaldı diye bu kadar açılmak yerine borcunu düşündeydi. Evet dediği gibi eve harcadı ama işte, insan yine de bütçesine göre alışveriş yapmalı.
Ödesin heray anneme verelim istiyor de yoksa ödemez
En azından borcun biter sürekli borca sokacaksın bunları

Maaşı var babadan kalan. Dayı ile birlikteler dayının işyeri var tekstil üzerine. Ev kira.
Ama bizim gibi uzak yerde oturmuyor, eşim hergün metrobüsle gidip geliyor işe o ise fatihte yani daha şehir merkezinde daha Pahalı kirada oturmayı tercih ediyor. 3+1 de oturuyor. Biz 1+1 de otururken ben oturamam küçük evde diyordu. Ve mevki olarak da buralarda oturamazmış. Kardeşine de zamanında dedik bu taraftan ev alın. O da dedi ben hergün metrobüsle işe gidemem. Şimdi özel arabasıyla gidiyor işe. Benim eşim buranın trafiğinden arabayla gidemiyor işe. İnce noktalar bunlar aslında :)
Yerinde olsam dahada sıkıştırırım
Evde alınacak bir sürü şey var derim stok yap girsin borca kımıldayamasın
Yapmazsan gidip ona alacak
Bizim kv gecenlerde geldiğinde evde yağ bir sürü şey saydı ben de duruyorsun kim yiyo acaba dedim
Kocam gidelim alallaım
Boş evde kim yicekki dedim
Dolabı dolu
Hiç gerek yok aldırma gayette iyiler yani anlattığına göre

Acisiz agrisiz oldugu doğrumu?
Bende paket alirim diyordum ama parayida pesin alinca salliyorlar saanki
Arastiricam bende biktim makineyle almakdan helede yazin cile
İlk seferde biraz acı oluyor ama anlık olduğu için dayanılmaz değil, ki o sonuç için değer benve. 3.seanstan sonra baya azalıyor acı.
Bikini bölgesi için ilk seferde uyuşturu krem sürmüşlerdi bana o yüzden rahay olmuştu. Bazıları kendi alıp sürüyor krem ama benim gittiğim yerde orada kendi kremleri vardı dermatolog kendi yapıyordu kremlerini onlarr sürüyordu başlamadan önce.

Aslında teyzeyle büyümemiş. Sadece annesi çalışırken okul başlayana kadar teyzelerin yanındaymış. Sonra da annesi ölünce yaşı bayağı büyükmüş 28 yaşlarında falanmış kendine ev açmış. Sonra da evlenmeden önce iki yıl teyzelerin yanında durdu. Tabiki emeği var. Biraz kızdığım konu kardeşi hep bu tür konuları açar anlatır sonra elini ayağını çeker. Zamanında diğer teyzesinin hastalığı için kredi çektiler. Helali hoş olsun.sonuçta bakacak kimsesi yoksa tabiki destek olacağız. Ama kredinin tek taksitini kardeşi ödemiş. bana yıllar Sonra anlattı. Tabi krediyi eşim çekmişti. Ve o zamanlar çok zor dönemler atlattık. Zor dönemlerimizde kimse de elini cebine atmadı. Bir de bu ara para bırakmadı ben de istemedim ya hani para alamadı da ondan bırakmadı diye düşündüm. ona da biraz ayar oldum.Hee geçen de dedim teyzeye gidelim biraz gitmedik diye o günde bana ayy bahsetme onun tribini çekemem dedi.Şimdi kardeşi anlatmış hemen fikir değiştirir gibi bir tavrı olması. Bana tuhaf geldi.Ve sonra da ben kötü oluyorum. Defalarca teyzeyle küsüştüler ben barıştırdım. Yani böyle üstüste gelince daha bir sinir oldum galiba. Elbette yanlış düşündüğüm şeyler de vardır. Göremediğim şey varsa tabiki söylerseniz sevinirim
Kardeşinin yaptigi kurnazlık biraz artık sanırım sizin eviniz fln var diye sizden bekliyor bizim akrabalar var bu tipte hiç biri elini cebine atmaz ama yararlanılacak bişey varsa başta olurlar üst üste gelmiş seninki belki senin paran vardır diye vermiyor bazen istemek lazım ben söylemiyorum bazen istiyorum ver kalmadı diye yoksa yiyor parayı😒😒

Eşin demiş ya ne olcak o kadar gittiyse ne olabilir onun devamında kredi çekilir faiz ödenir banka kazanır birilerinin cebi dolar birileri de ekstradan para kullanır. istersen bunun açıklamasını yap eşine😂
Ben hep böyle açıklıyordum. Bunun tecrübesini çok çok yaşadım resmen kredi hastasıydı😂
Yok benimki anlamıyor anlıyor gibi yapıyor diğer gün yine aynı pintiligin tuttu diyor başkasının yanında şakayla bazen napalim birimiz tutumlu olsun diyorum 😒😒

Kızlar iyi geceler uzun zamandır yoktum tatil dönüşü is yoğunluğu başladı bakıcı h. sonu işi bıraktı başka birini bugün baslattik o da olmadı diğerinin laldogi aparatı alayım ama sadece bebek bakımı olsun dedi ben bir tık altına olsun ozaman ev işi hariç old için dedim kabul etmedi yarın için izin aldım çok zormuş zaten kimseye bırakayım tok üstüne birde gelen gidiyor bende ücretsiz izin alayım desem aralık sonuna kadar yoğun aylar vermezler nasıl yapacağım bilmiyorum çalışan tecrübeli annelerden fikir rica ediyorum
2 senedir çalışıyorum burada emek verdim kendim de ayrılıp haklarından vazgeçmek istemiyorum ama gidecek gibi de değil sanki

İyi geceler kızlar,
Akşama mantı haşladım kolay iş olsun dedim. Eşim geldi pasta hediye (Çanta ) almış ihtiyacım vardı hepsi eskimişti öyle idare ediyordum. Balon almış bir de kıza. Kıza doğum günüm olduğunu söylememiştim. Öğrenince aldı balonu eline başladı iyiki doğdun anne mutlu yıllar sana hoplayarak basbas bağırıp söyledi. Kızım sus diyoruz. Valla alt üst kesin duydu.,😂
Neyse öyle olunca video çekelim hatıra kalsın dedik.
uyurken de iyiki doğdun anne dedi. Ben de içimden ahh kızım iyiki sen doğdun dedim. Hayatımdaki en anlamlı doğum günüydü.,ilk kutlamasıydı.
Akşam otururken eşim babasıyla konuşuyordu. Babasına anlattı bu para konusunu babası dedi sakın zaten ancak kendinize yetiyorsunuz bir de ben zaten destek oluyorum teyzenin telefon faturasını bile ben ödüyorum dedi.
Ben de bugün valla bana gelen kredi günü ile ilgili mesajı ve hesap dökümümü gönderdim. Hallederiz yazmış. Akşam da para istedim. Kızın parasından kullandım dedim. Tamam sen onu kullan ben sana geri veririm dedi. Yani ben biliyorum kocamı olsa verir para belliki yok. Geçen bayram da kullan kızın parasını dedi ben dolar alırım dedi almamış. Yani sonuçta eskiden ben hep kullanıyordum elaya verilen paraları.Kendi demişti bana onun paralarını harcama birşeyler yapıp kenara koyalım ilerde okulu için falan harcarız diye ama bir kez yaptık onun dediğini. Yine evdeki hesap çarşıya uymadı. Ama bilsin para olmadığını diye söyledim.
Birde bugün doğum günüme özel arnettada %20 indirimim vardı.,3 al 2 öde kampanyası da varmış.,3 parça gecelik takımı aldım. Hep erteliyorum uzun zamandır. Eskileri giyiyordum. Ona hep hediye aldım kendime almıyordum😅 bugün şeytanın bacağını kırıp o ihtiyacımı da hallettim çok şükür.

Nice güzel yaşların olsun ailenle birlikte🎂🎉
Ela senden daha fazla heyecanlanmis bugün 🥰

Biz kadınlar daha fazla ince düşünceye sahibiz hesap kitap işlerinde. Erkeklere kalsa çoktan dükkanı kapatıp, iflas bayrağını asardik..

Sen 1 harciyorsan 1 de kenara at o zaman.
zaten hersey çok pahalı. Hergub markete gitsen her günde en az 100 tl bırakırsın kasada.
O yüzden madem borcda bitiyor iki gün bıraktığı parayı harcıyorsan 3.gun kenara at.
Nasılsa çocuğun için hersey. Teyze yiyeceğine Ela yesin vakti zamanı geldiğinde 🥰
İyi geceler kızlar,
Akşama mantı haşladım kolay iş olsun dedim. Eşim geldi pasta hediye (Çanta ) almış ihtiyacım vardı hepsi eskimişti öyle idare ediyordum. Balon almış bir de kıza. Kıza doğum günüm olduğunu söylememiştim. Öğrenince aldı balonu eline başladı iyiki doğdun anne mutlu yıllar sana hoplayarak basbas bağırıp söyledi. Kızım sus diyoruz. Valla alt üst kesin duydu.,😂
uyurken de iyiki doğdun anne dedi. Ben de içimden ahh kızım iyiki sen doğdun dedim. Hayatımdaki en anlamlı doğum günüydü.,ilk kutlamasıydı.
Akşam otururken eşim babasıyla konuşuyordu. Babasına anlattı bu para konusunu babası dedi sakın zaten ancak kendinize yetiyorsunuz bir de ben zaten destek oluyorum teyzenin telefon faturasını bile ben ödüyorum dedi.
Ben de bugün valla bana gelen kredi günü ile ilgili mesajı ve hesap dökümümü gönderdim. Hallederiz yazmış. Akşam da para istedim. Kızın parasından kullandım dedim. Tamam sen onu kullan ben sana geri veririm dedi. Yani ben biliyorum kocamı olsa verir para belliki yok. Geçen bayram da kullan kızın parasını dedi ben dolar alırım dedi almamış. Yani sonuçta eskiden ben hep kullanıyordum elaya verilen paraları.Kendi demişti bana onun paralarını harcama birşeyler yapıp kenara koyalım ilerde okulu için falan harcarız diye ama bir kez yaptık onun dediğini. Yine evdeki hesap çarşıya uymadı. Ama bilsin para olmadığını diye söyledim.
Birde bugün doğum günüme özel arnettada %20 indirimim vardı.,3 al 2 öde kampanyası da varmış.,3 parça gecelik takımı aldım. Hep erteliyorum uzun zamandır. Eskileri giyiyordum. Ona hep hediye aldım kendime almıyordum😅 bugün şeytanın bacağını kırıp o ihtiyacımı da hallettim çok şükür.

Yerinde olsam dahada sıkıştırırım
Evde alınacak bir sürü şey var derim stok yap girsin borca kımıldayamasın
Yapmazsan gidip ona alacak
Bizim kv gecenlerde geldiğinde evde yağ bir sürü şey saydı ben de duruyorsun kim yiyo acaba dedim
Kocam gidelim alallaım
Boş evde kim yicekki dedim
Dolabı dolu
Hiç gerek yok aldırma gayette iyiler yani anlattığına göre
Ben çalışırken çok şey alıyorduk onların eve. üstelik en borçlu zamanımızda bile çok onları düşündüğü oldu. Tabi ben işi bırakınca çocuk masrafı ee maaş da azaldı tabi önceliği kendi evimize vermeye başladı. Ee birde çocuk olması onu o konuda da değiştşrdi. Eskiden olsa bana sormazdı bile gidip alır harcardı. Tabi arada dayısının işyerine gidip sabah siftahı olsun diye 100-200 tl para bıraktığı oldu bu dönemde.
Benim ağrıma giden de bu konuda ben kısıyorum almıyorum erteliyorum kampanya takip ediyorum. Tamam teyze de benim gibi ucuzunu almaya çalışır. Ama evde etsiz yemek yemezler. Niye ben her daim eşime et yemeği yapmıyorum. Bir de bazen ayy bunu mu yaptın diyor iyice uyuz oluyorum. Geçen carrefourdan kampanyalı et aldım yemeğe koydum beyefendi beğenmedi bu kuzu değil dedi. Ben de dedim sana işyerinin oradaki kasaptan al dedim alsaydın diye biraz ters konuştum.,yani benim evime o kadar et girmez. Dayısı içkiye hergün para verir.
Ayy nebileyim belki de çok tasarruflu kadın olmamak lazım. Ama olmasam uyarmasam da şu an evimiz olmazdı ve borç içinde olurduk ondan da eminim. Daha evlenmeden iki defa arabasını sattırıp borç toparlattım. Çok şükür yine bu iyi halleri. Eski halini aklıma bile getirmek istemiyorum. Para basıyor gibi savuruyordu.,

Kardeşinin yaptigi kurnazlık biraz artık sanırım sizin eviniz fln var diye sizden bekliyor bizim akrabalar var bu tipte hiç biri elini cebine atmaz ama yararlanılacak bişey varsa başta olurlar üst üste gelmiş seninki belki senin paran vardır diye vermiyor bazen istemek lazım ben söylemiyorum bazen istiyorum ver kalmadı diye yoksa yiyor parayı😒😒
Valla kendi de alsaydı ev. Ne şartlarda evimiz oldu soran yok. Eşimin metrobüs daha yapılmadığı zaman işten gelip ağlarcasına uzak diye isyan ettiğini hiç unutmuyorum. Benim de eve metrobüsle tıklım tıklım geldiğim günleri hiç unutmuyorum. Eltim de eşimin kardeşi de rahatlıklarına toz konduramadılar. Zaten harcamalarını hiç bahsetmeyeyim. Üstelik eşimin babası da onlara çok destek oldu çünkü eltimin babasının evindeler kira vermiyorlar. Öyle sıkışsa hemen babasına ağlanır kardeşi. Eşimle maaşları da aynı.Eee önceden teyze de eşime hep diyordu aman yeğeninin şuna ihtiyacı varmış al. Eşim de gidip alıyordu..bundan iyisi şamda kayısı😂
Eeee biz ondan gördükmü tabiki hayır. Çocuğumuz oldu asla yaptığımızın bir parçasını bile yapmadı., pandemi döneminde eşim yarım maaş aldı o tam aldı bir defa bile sormadı ihtiyacınız varmı diye,Bize o dönemde destek olan eşimin babası ve benim ailemdi. Kardeşlerim de dahil.
Ben çok para isteyemem, ama istemek lazım sanırım. Genelde o bırakır para.

Kızlar iyi geceler uzun zamandır yoktum tatil dönüşü is yoğunluğu başladı bakıcı h. sonu işi bıraktı başka birini bugün baslattik o da olmadı diğerinin laldogi aparatı alayım ama sadece bebek bakımı olsun dedi ben bir tık altına olsun ozaman ev işi hariç old için dedim kabul etmedi yarın için izin aldım çok zormuş zaten kimseye bırakayım tok üstüne birde gelen gidiyor bende ücretsiz izin alayım desem aralık sonuna kadar yoğun aylar vermezler nasıl yapacağım bilmiyorum çalışan tecrübeli annelerden fikir rica ediyorum
2 senedir çalışıyorum burada emek verdim kendim de ayrılıp haklarından vazgeçmek istemiyorum ama gidecek gibi de değil sanki
Zorlanıyorsan ve çooook ihtiyacın yoksa Mecbur kalacak gibi durum olacaksa işi bırak canım. İşsizlik maaşı alacak gibi işten çıkışını iste. En azından bir süre idare eder seni. Çalışan anneler için çok zor bir durum tabi. İşinden memnuniyetinde önemli tabi

Nice güzel yaşların olsun ailenle birlikte🎂🎉
Ela senden daha fazla heyecanlanmis bugün 🥰

Biz kadınlar daha fazla ince düşünceye sahibiz hesap kitap işlerinde. Erkeklere kalsa çoktan dükkanı kapatıp, iflas bayrağını asardik..

Sen 1 harciyorsan 1 de kenara at o zaman.
zaten hersey çok pahalı. Hergub markete gitsen her günde en az 100 tl bırakırsın kasada.
O yüzden madem borcda bitiyor iki gün bıraktığı parayı harcıyorsan 3.gun kenara at.
Nasılsa çocuğun için hersey. Teyze yiyeceğine Ela yesin vakti zamanı geldiğinde 🥰
Çok teşekkürler canım benim.🥰❤️ Ben genel olarak sakin biriyim ela ise coşku o biçim. Ben aslan burcuyum öyle bir ağır aslan duruşum var😂 o da yay burcu yay gibi fırlıyor 🤣🤣🤣 Ama birbirimizi tamamlıyoruz.
Çok doğru diyorsun. Atmam lazım yine. İyice boşladım. Zaten hep biriktirdiğimin de bize faydası oldu. Şimdi de kızım için biriktirmem lazım. Zaten hepimizi burada buluşturan kenara para atmak ve ekonomik olup birikim yapmak.,😅

BEn tazminatı yakıp ücretsize cıkanlardanım
Anlasıp tazminatı bıraksan onlar cıkarsa?İssizlik alırsın en azından😓
ALlah yardımcın olsun ben kendi annemle 1 yıldır ugrasıyorm düsün 😓

İyi geceler kızlar,
Nice mutlu yıllarınız olsun cnm🌺🌺🌺

X