Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bu gün gelir-gider hesabı yapıcam yarın eşimin maaşı yatar, hepsini öderiz arabanın vergiside var onuda öderiz bakalım bize ne kalacak Allah bir kere değil bin kere versin.
Sabah bezelyeleri ayıklayıp dondurucuya koydum, belki hemen pişiremeyebilirim. Eşimde bayram sonrası izne çıkacak evde yeme içme düzeni hemen değişiyor. İzni bitinceye kadar davet etmek istediğim aileler var birlikte yemek yediğim, sohbetinden keyif aldığım güzel insanları davet etmek istiyorum inşallah onlarda müsait olurlar.

Bayramda 1.günden sonra biz yokuz,kardesimler de önceden almıstı Antalyaya gitcek.
Babam söyleniyor telefonda az önce.
İyi biz de bekleriz oturup diyor köyü.
Beklemeyin dedim gidin sizde .
Hayır sanki durcaklar,pazar günü bile günübirlik Edirneye giden insanlar biz bekleriz diyo:)
Hic de oturmazlar,1.gün ordayız dedim.
Vala azcık gideyim de ayagımı suya sokayım ya m1 yıldır kostur kostur maf olduk.

Bu trendyolu şikayet ettim kızlar aldıklarımın bir kısmında eksik ürün göndermişler parasını da iade etmediler akşam bana mesaj atmışlar şikayeti kaldırmam için, o zaman niye şikayet ediyorum dedim çok kızdım kızlar. Neyse bundan sonra dikkat ederim diyorum.
İadeleri cok gec yapıyorlar ya son zamanlarda.
Günlerce bekliyoruz
İyi yapmıssın abla,iaden gecmeden kaldırma sikayetini.

Aynısı ben de de var
2017 de aldık telefonu hala orjinal sarjını kullanıyordm gidiyordu ama artk.
Pazar günü tam gitti sarj.
Tak cıkar bozdun tabi sarjı diyo🤦🏻‍♀️
Kızdan büyük o sarj farkında mısın dedim😅
Cok bilme enfeksiyonu var benimkinde tedaviye cvp vermiyor🤦🏻‍♀️
Aynısı benimkinde de var. Herşeyi o biliyor. Ondan dolayı çenesi hakikaten yoruyot

tr_lelli tr_lelli yeni evin hayırlı olsun güle güle sağlıkla oturun
Cok tesekkur ederim🙏
Aynısı ben de de var
2017 de aldık telefonu hala orjinal sarjını kullanıyordm gidiyordu ama artk.
Pazar günü tam gitti sarj.
Tak cıkar bozdun tabi sarjı diyo🤦🏻‍♀️
Kızdan büyük o sarj farkında mısın dedim😅
Cok bilme enfeksiyonu var benimkinde tedaviye cvp vermiyor🤦🏻‍♀️
Benim kadar sarj aleti bozan yoktur.
Telf. Sarjdayken aliyorum elime her bozdugumda esim al al eline al sarjdayken diyo.
Artik ona soylemiyorum bozuldu diye cakmalardan aliyorum orj. Olsa yine bozuyorum nasilsa💆‍♀️
Cakmalari 2 ay kullan at yapiyorum.
Telf. Omruu bitti benim. Sarj dayanmiyo bataryasiz bunlarda ben needemm yani.

Gelemedim a dostlar
Sabah esimle ciktim evden
Norolojiye gittim ayy doktorum cok tatli 🤗
Cok sukur bisi cikmamis goz testinde diyo makas alasim geldi poncik ya.
Tamamen sinirsel ilacini 3 ay kullan benimle gorusmeden birakma dedi.
Anksiyeteye falanda iyi geliyor dedi.
Hocam bir ilac verin herseye iyi gelsin allasen dicektim.

Ordan kan verdim yine idrar testi vs.
Geldim annemde kiza yemek yediremiyor.
Yemiyor diyor.
Dayiyor sütü cocuga.
Hemen corba yaptim.
Kahvalti ettiremeden uyudu.
Kalkinca corba icirdim.
Yogurt yedi.
Uykusu geldi yine.
Salliyorum.

Ciceklerin topraklarini degistim.
Evi supurdum.
Patatesli et yemegi yaptim.
Pilav yapicam kiz uyusunda.
Birde camlarin onunun tozunu alip evi silicem.

Ayin 20si gelmiyo arkadas 🤦‍♀️
Mop alincak halilar alincak kart kesim tarihi asla gelmiyor.
Gunler himhizli geciyordu oysa bi ara.

Oglanda 20tl bedava var diye dolaniyo pesimde iskender istiyormus cani.
Alalim tmm dedim.
Iyi alisti bu da disaridan yemeye.

Küçük ev valla ne guzelmis yaw hic demiyonuz.
Oranin salonunu supurdugum surede banyo balkonda dahil tum evi supuruyorum🙈
Cok mesudum.

Buzdolabinin yaninda bosluk kaldi nasil bir olcuyle yapilmissa.
Oraya da tekerlekli raf siparisi verdim elimin fazlasini alir gorunmez hem.
Baya baya yerlestim yaff.

Aynen baby aldıklarımı eksiksiz tamamlayana kadar kaldırmak şikayetimi. Çok canım sıkıldı.
Bende gecen adres degismemisim diger eve gitmis siparis evet benim sucum ama iptal olusturun dedim.
Teslim edildi yaziyor.
Aradim must. Hizm. Ee ben size iptal edin dedim.
Iptal ettik urun iptal diyo.
Ee bende teslim gorunuyor dedim.
Iadeniz banka hesabiniza yansir dedi.
Takip ettim bir kac gun yansidi.
Hayir niye teslim edildi olarak yazıyorsunuz
Kafadan atiyolar bunlar ya.

tr_lelli tr_lelli çok sevindim birşey çıkmamasına çok şükür bin şükür. Trendyola akşam iyice sinirlenince küçük kızım çok şımardılar diyo Allahım o sinirimin üstüne bir gülmeye başladım kızıma diyorum çok iyi geldi annem. Seni güldürdümya çok mutlu oldum diyor iyi ki varlar.
Gercekden oyle benim gecen sampuanim hic bilmedigim bir okula teslim edilmis gorunuyordu.
Must. Hizm. Hayir kimseye teslim edilmemis urun diyor.
Sakamisiniz dedim ya ben yalan mi soyluyorum verin bi wp no atim size ekran resmi.

Kafadan salliyorlar resmen.

Hep gül insallah🤗

Biz bu bayram ilk defa annemi-babamı ziyaret ederiz. El öptürmezler pandemi dolayısıyla odada bile mesafeli oturuyoruz üzülüyorum onlara sarılamamak doya doya sohbet edememek neyse Allah sağlık versin de artık pandemi birgün biterse normale dönersak o zaman sarılırız.
Bizde anneanneme gidince oyleyiz.
Yaslilar uzak oturuyoruz yaklaşmiyoruz.

Ama gecen bayram eltim gorumcem falan optuler istemedim ama yanasinca mecbur hissediyorsun.
Aslinda dogru diil

Ben genelde çekiyorum kendimi.

Günaydın kızlar, dün buranın pazarıydı eşim işten gelince gittik. Akşam üzeriydi pazar pahalı,
-1 kilo nektarin 12 tl
-1 kilo kiraz 12 tl
-3 kilo domates 10 tl
-1 kilo patlıcan, biber, dolmalık biber, kapya birer 5 tl kilosu
-3 kilo patates 10 tl
-2 demet maydanoz 1.5 tl
-yarım kilo lor peyniri 6 tl
- bir dilim beyaz peynir 28 tl'lik
-1 kilo kabak 2 tl
-1.5 kilo salatalık 4.5 tl
-yarım kilo taze fasulye 5 tl
-1 kilo bezelye 4 tl
birkaç birşey daha var ama hatırlayamadım meyveler çok pahalı taze fasulye de öyle fazla aldım arife günü çıkmak istemiyorum çok kalabalık oluyor. Ama dolap agzına kadar dolu Allah agız tadı ile yemek nasip olsun.
Pazar sonrası kızların istekleri vardı markete gittik cips, çikolata, ice tea, bir torba da oradan ıvır zıvır aldık ne kadar ödedik hiç bilmiyorum eşim ödedi ama eve resmen baygın geldik nasıl sıcak yazlık yer oldugu için trafik berbattı zor çıktık o kalabalıktan eve geldik ben üç bardak soguk su içtim ama yine de susuzluğum gitmedi. Dün hazırladığım dolma ve sarmaları şimdi pişiriyorum yanına köz patlıcanlı salata yaparım ayran biraz da kızartmamız var yeter.
Bayram üzeri tatil beldeleri deki yerli halka zor oluyor akın akın insan çok kalabalık her yer

Günaydınlarr
Sabah bi kargom vardı onu verdim pttden.
Kociye pasta siparisi verdim online 14.00 de alcam 100 tl
Hediye bakamadım valla
Kardesim 3 tane tshirt almıs zaten.
Ben de bi ara alırım ufak bisey.
Bize de pasta+ cicek geldi hediye gelmedi yani:KK70:
Sen yaptın ben yaptn aramam ben zaten,genelde ben yaptıgım icin.
Ama baktım sabah dogumgünü kahvesi basın falan diyo:)
Bekliyor insan tabi bi hosluk.
Aksam yemegimiz var,gidince kızı yıkamam lazım terlemis cok gece.
Hala bayram programı olusmadı,gider cadırda kalırız gerekirse kafasında adam:S
Arabada yatarsınız siz yer bulamazsak diyo,oldu dedim.
Cocuk var yani,dusu ,ögle uykusu cadırda ugrasamam bul ozman apart dedim.
Ay çocukla araba ne canım en kötü valla apart yaparsınız dışarda yersiniz valla ordada yemek düşünmek istemiyorum gidince biz bayram da değilde dönüşünde para durumuna göre bakacagiz inşallah h daha az kişi ölüyor esim de evde

Bayram üzeri tatil beldeleri deki yerli halka zor oluyor akın akın insan çok kalabalık her yer
Evet o kadar kalabalık ki daha gelicek olanlar cuma gününü bekliyor. İnanın bayram ve tatil günlerinde marketleri resmen soyuyorlar kasadaki kuyrukları görmeniz lazım ben market alışverişine gidince eşimi hemen kasa kuyruguna sokuyorum ben alışverişi yapıyorum bazen eşim diyor sen bekle kuyrukta olur diyorum valla reyon reyon dolaşmaktansa sakin sakin sıramı beklerim ama sen de alışverişi yetiştereceksin bak diyorum göze alamıyor tamam ben sıradayım diyor. Sahiller öyle kalabalık oluyor beachler daha da kalabalık paralı olunca daha kıymetli oluyor.

Temizliğe verdim kendimi, gelemiyorum buralara.
Dünden beri 10 makineyi geçti yikadiklarim.
Küçük halıları hep makinaya attım, perdeler yıkandı.
Koltuk yikamasi içi öğleden sonra geleceklerdi, simdi 5 de gelecekler diye bekliyoruz. Halılar kapıda bekliyor yıkamacilar giderken götürecekler.
Diğer odaların da stor perdeleri geldi. Öncekileri zaten yikamistim temiz temiz kaldıracağım. Stokları astım camlar silindi.salon perdesi ile cami kaldı. Birde mutfak cami silinecek.
Yerler silindi ama akşam gene silerim üstten.
Oğlanın yatağını ablasının odasına taşıdık.
Dun gece ilk defa ayrı odada yattık.
Dun aksam yorgunluktan sonra gece 12 gibi attık kendimize sokağa. Soluğu kizkulesinde aldık. Çocuklarda arabada uyudu. Eve gelince yataklarına yatırdık sabaha kadar güzel uyudular.
Gece yarısı dışarı çıkma özgürlüğümüzü özlemişiz 😀
Bu ara birikim hak getire, kredi kartlarını doldurduk. Sağlık olsun da 1 ay olmazsa 2 ayda öderiz napalim 😉

İyi akşamlar kızlar,
Bugün biraz uyuyarak geçti. İlaçların etkisiyle sersem gezdim biraz da uyudum. Şimdi kız da uyuyor. Geç uyudu uyuma da demedim.dinlensin kuzum.
Bugün koku da alamıyorum. Bu sürekli solunum yolu hastalığı yaşadığım da oluyordu zaten. Ama şuan ondanmı yoksa aşının yan etkisimi bilmiyorum. Hasta olunca yan etki oldumu olmadımı anlayamadım.
Eşim geç gelecekmiş yemeğim var dün et haşlama yapmıştım. İnşallah Ela yer. Bugün biraz daha iyi yedi öksürüğü azaldı. Sabah az ishal gibiydi sanki yine de önlem amaçlı indim marketten muz aldım.
muz kaşar peyniri kıza sakız ve ozmo kornet çikolata aldım. 41 tl ödedim.

Temizliğe verdim kendimi, gelemiyorum buralara.
Dünden beri 10 makineyi geçti yikadiklarim.
Küçük halıları hep makinaya attım, perdeler yıkandı.
Koltuk yikamasi içi öğleden sonra geleceklerdi, simdi 5 de gelecekler diye bekliyoruz. Halılar kapıda bekliyor yıkamacilar giderken götürecekler.
Diğer odaların da stor perdeleri geldi. Öncekileri zaten yikamistim temiz temiz kaldıracağım. Stokları astım camlar silindi.salon perdesi ile cami kaldı. Birde mutfak cami silinecek.
Yerler silindi ama akşam gene silerim üstten.
Oğlanın yatağını ablasının odasına taşıdık.
Dun gece ilk defa ayrı odada yattık.
Dun aksam yorgunluktan sonra gece 12 gibi attık kendimize sokağa. Soluğu kizkulesinde aldık. Çocuklarda arabada uyudu. Eve gelince yataklarına yatırdık sabaha kadar güzel uyudular.
Gece yarısı dışarı çıkma özgürlüğümüzü özlemişiz 😀
Bu ara birikim hak getire, kredi kartlarını doldurduk. Sağlık olsun da 1 ay olmazsa 2 ayda öderiz napalim 😉
Ahhh o birikim iyice unuttum ben 🙄 sadece dün eşim hastaneye giderken gelirken taksiye bin dedi. Ben yine yürüyüş yapayım dedim. Yürüdüm. Bizim buradaki yokuş olmasa çok da rahat yürüyeceğim.
Taksiye vermediğim parayı zuloma atmayı düşünüyorum. Bu defa eşime yürüyerek gittim demedim. 😁

X