Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selam kızlar sabah kaç gündür düzgün evde değildim diye iyi bir kahvaltı hazırladım ettik çay keyfi biraz esim çıktı peşine işleri vardı ortalık topladım abldan getirdigim yaprakları hasladim kavurdum bu sefer icini buharlasiyordim bı ara yaniyoruz birde süt alıp mayaladim o sıra yaprak bitip iç kaldı biraz iki kapta biber doldurdum yanına yemekler pisti semiz otu var onu yogurtlarim esim erken gelirse aşağıda büyük park var piknik gibi yaparız ddik birazda patates salatası yapabilirim

Dün a101 e girmiştim esimler pizzacidayken bir kaç eksik aldım kupseker yoktu şaka gibi 🤦yumurta renkli deterjanı ABC indirimdeydi evde biraz persil ve tursil var onları beyazlara perde nevresime yıkanabilir halılara kullanacağım idare eder 1 aydan fazla beni pizza indirimdeydi oglus istiyor arada unutmuşum peyniri var o indirimde oda orda yoktu yine gidip almam lazım bide tuz bitti sayılır unuttum onuda🤦🤦

İyi canım bak tasindin artık güncel ne yemek yapsam sıkıntıların başladı bile🤓🤓senin evde sıcak dimi burası yanıyor valla
Diger ev kuzey cepheydi daha iyiydi.
Burasida guya kuzey bati ama gunes 4den sonra donunce durulmuyo klima servisini bekliyorum 4gozle.
Durulmaz valla yazin burda.
Allah antalyadakilere adanadakilere sabir versin
Yazin karadenize kacmak lazim.

Ilk defa dolaptan bisi alayim dedim yanlari acilmis ayakkabi yollamis kadin. 2 kere giydi diye almistim igor sandalet ogluma ama oda yirtikmis. Madem yirtik yaz goster alan ona gore alsin yani. Iade edecem artikk.
Direk iade et
Bende iade etmistim alip sikintiliydi.
Hayir iade hakki var niye yalan soylerler anlamam.

Diger ev kuzey cepheydi daha iyiydi.
Burasida guya kuzey bati ama gunes 4den sonra donunce durulmuyo klima servisini bekliyorum 4gozle.
Durulmaz valla yazin burda.
Allah antalyadakilere adanadakilere sabir versin
Yazin karadenize kacmak lazim.
Buraya 12 gibi giyor bak hala balkon yanıyor canım tüm odalar nerdeyse ön tarafa güneşe bakıyor yaniyoruz

Slm bacımlar
Kız gündüz uyumuyor sıcaktan,19.00 de bayılıyor
Yemekle cok ugrasmadım tepsi kebabu yaptım fırına verdim kızla yedik,acısız az baharat atarak yaptm.
Bamyam vardı birazda.
1 mak.camasır yıkadm astım
Mopla gecmem lazım evi halim kalmadı
Dusa attım kendimi Alya uyuyınca.
Yıgıldım kaldm koltuga🙈

Selam kızlar,
Bugün ikinci doz aşıyı oldum. Başım çatlıyor. Bir de dün geceden uykusuzum.çok uykum da var. Kız da hasta. Ne edeyim bilmem. Koci gelsin uyurum biraz belki.
kızın öksürüğü çok fena. Doktor faranjit dedi bu ara salgın varmış zaten.bu hastalıklar havalar bir de istanbulda sivrisinek haberini duydunuzmu. Dünyada yaşanılacak yer gün kalmıyor hergün birşey çıkıyor.
Bugün kıza doktor bitkisel ilaçlar verdi. Bayağı para tuttu. Almasam şimdi benim koci yine başlayacak niye almadın diye. Aldım ben de. Sonra da diyor niye pazarlık yapmadın. Sanki tanıdığım eczacı. Ay bu adamın her yaptığın işte mühalefet yorumları beni deli ediyor.
geldi eve kız öksürüyor. Niye antibiyotik vermemiş doktor. Yok işte birdaha verseymişim ilacı. Yahu şurda iki saat olmuş ilaç komasınamı sokayım. Adama dert oldu. Hastalık bu geçecek tabiki. Ama ne yapabilirim. Niye saat 14:00 de gitmişim. İyide aşı o saatteydi ve o saate çocuk için randevu aldım. Aşıyı iptal etsem eminim ona da diyecek niye iptal ettin bayramda biryere giderdik falanda filanda. Ayy valla şimdi camdan atasım var. Baş ağrısı bu adam. 🤣

Selam kızlar,
Bugün ikinci doz aşıyı oldum. Başım çatlıyor. Bir de dün geceden uykusuzum.çok uykum da var. Kız da hasta. Ne edeyim bilmem. Koci gelsin uyurum biraz belki.
kızın öksürüğü çok fena. Doktor faranjit dedi bu ara salgın varmış zaten.bu hastalıklar havalar bir de istanbulda sivrisinek haberini duydunuzmu. Dünyada yaşanılacak yer gün kalmıyor hergün birşey çıkıyor.
Bugün kıza doktor bitkisel ilaçlar verdi. Bayağı para tuttu. Almasam şimdi benim koci yine başlayacak niye almadın diye. Aldım ben de. Sonra da diyor niye pazarlık yapmadın. Sanki tanıdığım eczacı. Ay bu adamın her yaptığın işte mühalefet yorumları beni deli ediyor.
geldi eve kız öksürüyor. Niye antibiyotik vermemiş doktor. Yok işte birdaha verseymişim ilacı. Yahu şurda iki saat olmuş ilaç komasınamı sokayım. Adama dert oldu. Hastalık bu geçecek tabiki. Ama ne yapabilirim. Niye saat 14:00 de gitmişim. İyide aşı o saatteydi ve o saate çocuk için randevu aldım. Aşıyı iptal etsem eminim ona da diyecek niye iptal ettin bayramda biryere giderdik falanda filanda. Ayy valla şimdi camdan atasım var. Baş ağrısı bu adam. 🤣
Ay hepsi böyle benimkide hasta olunca sürekli ilacı verdinmi diye sorar habire derece elinde gezer ben çok ilaç vermiyorum ateşli de olsa geçen baya baya suyla düşürdük vücudu savaşmayı öğrensin bağışıklık geliştirsin

Selam kızlar
Esim yeni geldi alışmışım evde o yokken kuşların kafesi temizledim kuşları yıkadım alsam yemek sonrası lavabo tıkandı lavoba açta yoktu karbonat sirke yaptım açıldı biraz hala yavaş gidiyor su yanlız🤦peşine su yaptim buzdolabı temizledim iç dış dip köşe sokup yıkadım hep şimdi ice tea çizgi film izliyoruz oglus portakallı kek ddi evde portakal yok ddim yırttım🤣🤣 yarın alıp yapalım ddi çıkarsam alınacaklar var uyunmuyor sıcaktan sabah erken uyanirsam cam silip perde yikayabilirim kapı avize silincek birde hala içeri halı alc adam parayı harcıyor habire bende hesap yapıyorum para gelcek diyordu alicam içerdeki halı bir tane daha var yıkamaya vercem çıksın bu ara birikim yok ne zamandır altın fln almadım ödeme alırsa alcam birde telefon taksiti verilcek unuttuk onu

Direk iade et
Bende iade etmistim alip sikintiliydi.
Hayir iade hakki var niye yalan soylerler anlamam.
Iade talebi olusturdum yolladim hemen. Hem kendini hem beni yordu bosyere..
Selam kızlar,
Benimde oglumu 2 haftadir yiyor sinekler ama nasil.. isirdigi yer sisiyor elleyince de simsicak atesi var gibi. Surekli kasitiyor bize. Sonra aklima geldi evde bocek kovucu ilac vardi koye giderken almistim. Ondan sıkmaya basladim da yemiyorlar artik cocugu..

Selam kızlar,
😂 al kendin gotur dr.a ilacida sen alsaydin sen verseydin deseydin..
Bizdede birsey bozulsun hemen sen bozdun yada oglum icin o bozdu der mesela. En sevmedigim huyuu. Sarj aleti telefoninu sarj etmez hemen sen telini takip cikara bozdun der.. belki kendi telefonunun girisi bozuldu bunu hic dusunmez..

Bizdede birsey bozulsun hemen sen bozdun yada oglum icin o bozdu der mesela. En sevmedigim huyuu. Sarj aleti telefoninu sarj etmez hemen sen telini takip cikara bozdun der.. belki kendi telefonunun girisi bozuldu bunu hic dusunmez..
Ayy bu kocalar bir alem.
kafaya taktı taktı niye antibiyotik vermedi diye. Gittik az önce hastaneye doktor dedi gerek görse verirdi. İlaçları gayet yeterli dedi. Sonra bir çözüm mentolin hava verdirebiliriz eğer o rahatlatırsa alerjik olabilir öksürüğü dedi. Hava bayağı açtı ve öksürüğü bayağı azaldı. Ama alerjik öksürük olursa üzülürüm. Ben çok çekiyorum. Ama bu kadarmı benzeyebilirdi bana.
Bence hava genzini falan açmıştır ondan geçmiştir. Bakalım yarına nasıl olacak

Dönerken eczaneye uğradık. Almadığım ilacı aldım. 21 tl ödedim. 16 tl si muayene parasıymış. Diğer ilaçları zaten sgk karşılamıyordu. 269 da onlara ödemiştim.,Yani neyi karşılıyor çok meraktayım.
Hastaneye de 15 tl ödüyoruz.ek 16 tl de var😂 iyiki tamamlayıcı var olmasa muayene ücreti de 300 tl. Allah sağlığımızdan etmesin

Ay hepsi böyle benimkide hasta olunca sürekli ilacı verdinmi diye sorar habire derece elinde gezer ben çok ilaç vermiyorum ateşli de olsa geçen baya baya suyla düşürdük vücudu savaşmayı öğrensin bağışıklık geliştirsin
Tabi canım okula başlayınca ne olacak çocuklar iki üç günde bir hasta oluyor.
o zaman bizim kocalar kafayı yiyecek 😅
Dün doktor da dedi zaten okula gidiyor olsa antibiyotik verilirdi belki. Sonuçta her zaman daha riskli okul dedi.

Selam kızlar,
Off cok konusuyo cidden🤦🏻‍♀️
Al sen bak ben bakamıyorum diyip,cocugu eline tutustırmalık tam😓
Bunla gecmis olsun
Cocuk bu iste nezman hastalanacagı belli olmjyor anneler napsın yani😓

Aynısı ben de de var
2017 de aldık telefonu hala orjinal sarjını kullanıyordm gidiyordu ama artk.
Pazar günü tam gitti sarj.
Tak cıkar bozdun tabi sarjı diyo🤦🏻‍♀️
Kızdan büyük o sarj farkında mısın dedim😅
Cok bilme enfeksiyonu var benimkinde tedaviye cvp vermiyor🤦🏻‍♀️

Günaydınlarr
Sabah bi kargom vardı onu verdim pttden.
Kociye pasta siparisi verdim online 14.00 de alcam 100 tl
Hediye bakamadım valla
Kardesim 3 tane tshirt almıs zaten.
Ben de bi ara alırım ufak bisey.
Bize de pasta+ cicek geldi hediye gelmedi yani:KK70:
Sen yaptın ben yaptn aramam ben zaten,genelde ben yaptıgım icin.
Ama baktım sabah dogumgünü kahvesi basın falan diyo:)
Bekliyor insan tabi bi hosluk.
Aksam yemegimiz var,gidince kızı yıkamam lazım terlemis cok gece.
Hala bayram programı olusmadı,gider cadırda kalırız gerekirse kafasında adam:S
Arabada yatarsınız siz yer bulamazsak diyo,oldu dedim.
Cocuk var yani,dusu ,ögle uykusu cadırda ugrasamam bul ozman apart dedim.

Günaydın kızlar, dün buranın pazarıydı eşim işten gelince gittik. Akşam üzeriydi pazar pahalı,
-1 kilo nektarin 12 tl
-1 kilo kiraz 12 tl
-3 kilo domates 10 tl
-1 kilo patlıcan, biber, dolmalık biber, kapya birer 5 tl kilosu
-3 kilo patates 10 tl
-2 demet maydanoz 1.5 tl
-yarım kilo lor peyniri 6 tl
- bir dilim beyaz peynir 28 tl'lik
-1 kilo kabak 2 tl
-1.5 kilo salatalık 4.5 tl
-yarım kilo taze fasulye 5 tl
-1 kilo bezelye 4 tl
birkaç birşey daha var ama hatırlayamadım meyveler çok pahalı taze fasulye de öyle fazla aldım arife günü çıkmak istemiyorum çok kalabalık oluyor. Ama dolap agzına kadar dolu Allah agız tadı ile yemek nasip olsun.
Pazar sonrası kızların istekleri vardı markete gittik cips, çikolata, ice tea, bir torba da oradan ıvır zıvır aldık ne kadar ödedik hiç bilmiyorum eşim ödedi ama eve resmen baygın geldik nasıl sıcak yazlık yer oldugu için trafik berbattı zor çıktık o kalabalıktan eve geldik ben üç bardak soguk su içtim ama yine de susuzluğum gitmedi. Dün hazırladığım dolma ve sarmaları şimdi pişiriyorum yanına köz patlıcanlı salata yaparım ayran biraz da kızartmamız var yeter.

X