Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selamm kizlar
Dun cok yoruldum
Ev sahibi esime msj atmis
Eve kiraci bulmus adam bursadan tayinci gelcekmis olcu almak istiyormus.
Cok zor durumda kaldim sizi rahatsiz etmek istemiyorum ama arada kaldim k.bakmayin sadece 10dk diye msj atmis.
Esimde bana atti msj.
Dedim tmm gelsinler aksam.
Evi toparladim.
Aksam 20.30 gibi geldiler
Kari koca ve evsahibi
Allahim ne cins bir adam ev sahibi bile illallah dedi isterseniz cayabilirsiniz dedi ve kadin daraldi balkona cikti falan sonra ben asagida bekliyorum dedi.
Adam elinde metre tum evi olctu
Sanki ev aliyo dersin.
Oda oda yazdi m2
Surekli sorular sordu.
Isinma nasil, camasiri nerde kurutuyosunuz, kisin soguk oluyomu, zibilyon tane sey sordu.
Esimide aramia bugun kendini taniyormus once ben bilmem muftusu falan diye esimde demis ki kardesim sen kimsin dolandiricimisin niye kendini bana taniyosun niye ariyosun demis😂
Eve bakmaya gelebilirmiyiz demeden kendkni anlatiyormus esime.

Esim evsahibi kadina dediki cok mu aradiniz bunu dedi kenarda😂 kadin caysinlar diye bakiyodu. Baya bozuktu.
Siz niye cikiyosunuz, gitmeyin, orayi kira verin ben sizden cok raziydim zamsiz oturun falan dedi balkonda.
Ben evinize bakin gelmisken dedim neyine bakim tertemiz size depozitonuzu getiricem dedi.
Biz boyicaz cunku temiz aldik.
Kadin gerek yok ev temiz diyor.
Ama oglanin odasi kirli masa falan cekilince gorunur esime dedim o odayi boyayalim ayip olur temiz aldik.

20ay da aidat haric sadece kira 50bin lira vermisiz.
Ayin 10unda parasi yatmis otomatik 11i hic olmamis tabi cikmayin der dedim esime.
Kasimiza gozumuze diil🙄

Valla Allah kirada olanin yardimcisi olsun.
Aylara vurunca nasil cok para yazik gunah.

Kadin diyor ki ben sizi oturdugum siteye alicam bakin gorun satilik daire buldugum an aricam sizi telf. Silmicem dedi
(normalde Almanyada ama baska sitede evi var sık geliyo)
Bizde diger evimizi satip yenilemek Istiyoruz demistik ben size ev aldiricam yanımdan diyo.
Esime diyo esim olsa sizi cok severdi cikarttirmazdi burdan diyo.
Esime dedim az daha sohbet etsek kadin tapuyu vercekti😂
Gelicem sizim evinize diyo buyrun dedim gelin.

Ama evi tutacak Olan tam bir kıl
Kesin cikinca ufak tefek seyleri cikaracak kadina soylicek.
Yani illa kullanildi ev bebek buyuyor bu evde mutlaka ufak tefek cizik vardir.

Ama parkeler icin dedik ki kadina yurutece koyunca kizi hep kolladik aman parkeler cizilmesin diye dedik feda olsun ona parke dedi kadin.
Zamda yapmamisti bize iyi biri ya esimin topragi toprak cekiyo onlari

Offs cok anlattım sicak felaket yine kiz darliyo beni nedecoom bugun bilmem.
Pisircekde bisi yok ne pisircem be ya.
Ev sahibi çok önemli valla bizi hep yiyiciler buluyolar ne koparsam diye bu iyi diğer ikisi evgore geçen aradı bu ay kirasiyla iki tane verir misiniz diye apartman temelde asansör lu gözüküyor yeni yapilcakmis daire başı 6 bin biz 1300 veriyoruz birde 25 aidat veriyorz

Bende takip edoyorum Feyza altunu.
Ama birkaç story okuyunca ruhun daraliyor. Kapatıyorum sonra tekrar açıyorum tekrar kapatıyorum. Hepsinde beddua ediyorum o şerefsiz insan kılıklı yaratıklara..
Bende eşime dedim artık çocukları bırakmam biryere çok çok zorda kalmazsak her yere yanımda goturucem dedim.
Bende oyleyim.
Bakiyorum biraz ayy bu nasil olur? Nasil yani? Falan diyip cikiyorum sonra tekrar devam ediyorum.
Nekadar icinde bastirilmis duygular var.
Ama bu çocuk istismarcilarini boyle saldiklari zaman daha cok cocuk susmaya devam edecek ne yazikki.

Günaydın, kızlar ve misafir kızımızda uyuyor gece geç saatlere kadar terasta oturuyorlar, biz eşimle erken uyuyoruz gece küçük kızım geldi uyandırdı beni anne terasta bardak kırdık nasıl toplucam dedi bırak sabah ben toplarım dedim biliyorum kesicek elini Allah korusun tamam dedi. Çocuklarda haklı gündüz ortalık yanıyor gece serinliyor yine bir nebze, dünkü hazırladığım sarma-dolma karışımını sabah pişirdim yanına birde mercimek çorbası yaptım akşama da kabak tarator yapıcam karpuz-ayran-cacık Allah ne verdiyse yeriz. Gün boyu bulaşık bitmiyor, yeme içme de tabi buzdolabı iyi sogutuyor yine kapagı en sık açılan yer. Bu gün çamaşır katlarım gün boyu hiç dinlenemiyorum onun için bu gün biraz fırsatım olursa dinlenmek istiyorum. Hiç keyif yapamıyorum arkadaşlarım sosyal medyadan foto atıyorlar kahve ve çay sigara eşliğinde valla özeniyorum sigara içesim bile var.
Kolay gelsin abla havalar acaip sıcak burdada duştan çıkıyoruz yine ter bide Güney cephe iki tarafta hep güneş görüyor esmiyor hiç
Yaa feyzaaltun un storylerini okudukca nefes alamiyorum.
Atagim gelecek diye korkuyorum kalbim sıkışıyor 😔😔 cok uzgunum, cok endiseliyim, cok korkuyorum.
Oz abisinin tecavuzune ugrayip ailesine anlatip sen uyduruyosun ya da huzurumuz kacar diye susturulmus cocuklar, oz babasinin, dedesinin tacizine ugrayanlar.
O yaslarda bunun ne oldugunu bilmeyenler sonradam anlayanlar.
Kuzem akraba tacizine ugrayanlar.
Allahim aklimi yitircem.
Biz kime guvenecegiz.
Suan kizimi kimseyle 2dk yalnız birakmamaya sartlandirdim kendimi resmen.

Insan oz abisinden, babasindan, dedesinden nasil sakinmak zorunda kalir cocugunu ya inanilir gibi degil.
Aklim beynim hic bir hücrem almiyor.

Rabbime binlerce sukur ki boyle bir teravma yasamadan buyumusum.
Insan nasil dayanabilir? Nasil susar? Çocuk diye nasil inanilmaz.
Napmaliyiz.
Nasil büyüyeceğiz.

Allahim nolur tas yagdir artik bu insalara.
Kimseye güvenemiyoruz net okuduklarimizdan sonra izleyemiyorum öyle şeyleri biz bakmaya kıyamıyoruz şimdi bile oğlumu anaokuluna gidecek eve yakın her gün konuşacağım anlatsın günü nasıl geçti anlatıyorum artık tek wc ye giriyor kapısını vurup giriyoruz anlatıyoruz şükür oda dikkat ediyor zaten çok boe herkese gidip sarilmaz gitmez zorlanıyorum git diye öpsün op fln diye
Günaydın kızlar,
İki gündür giremedim. Erken kalkıyorduk havuz sonra evde iş uyku. Bugün gitmedim. Dün akşam da aşağıda arkadaşla çay yapıp içtik. O ara parkta oynadı top oynadı. Saat 22:15 civarı uykum geldi eve gidelim dedi. Geldik eve uyudu.şaşkınım erken de erken uyandı.7:30 da. Soruyorum niye erken uyandın. Havuza gideriz diye diyor.😁 neyse öğlen uyur.
bugün yarın havuza gitmeyeceğim. Zaten 50 faktörle kızardım. Ela hemen bronzlaşıyor. Aynı kremi kullanıyoruz.
Cumartesi anneme gideceğiz. Kardeşimim nişanı var. Pazar da döneriz. Bugün yavaş yavaş hazırlanırım. Zaten çok birşey almayacağım Yanıma.,orada eşyalarımız vardı.
Dün kotondan alışveriş yapmaya çalıştım bayağı da şeyler aldım kıza arkadaşların kızlarının doğum günü var onlara alıyordum. Sorun yaşadım müşteri hizmetlerini aradım. Geri dönüş yapmadılar. Sinir oldum vazgeçtim.,sürekli sorun oluşuyor. Yarın arkadaşla belki avm ye gideriz alırım oradan.
Arkadaş bu hafta ben yokum diye haftaya doğum günü yapacak. Ama geçen kızı bırakacaktı yürüyüş yapacağım demiştim ya galiba kırıldı. Bu ara bir tuhaf :) dün diğer arkadaşı aradı biz havuzdaydık. Bana diyor bugün konuşmadık şaşırdım niye öyle dediğini de anlamadım. Birara konuşurum artık sorun ne diye😅
Ama bende de bir huy var, mesafe koyduğum zaman eskisi gibi olamıyorum.
Hayırlı olsun canım Allah tamına erdirsin

Selam kızlar bugün kaç günün en sıcağı galiba etraf topladım her odada gelip vantilatör un karşısına gidiyorum esim arada buzlugun önüne gidiyor 🤣🤣 dışarı daha sıcak ama şuan oglusa küvete su yaptım balkonda oyuncaklarla oynadı yarım saat yastık kılıfı değiştim gece nevresimi değiştim kayınvalidem buzluğa bezelye yemeği yapıp yollamıştı saolsun kıymalı onu cozdurdum yemeğim oldu birde makarna istediler yoğurt var esim gece çok uyuyamis sıcaktan sabah gidip ekmek börek alıp yemiş bizde boreklerden yedik oglusu sudan çıkarırken yıkadım hemen rahatladı🤗çocuğun vücudu pıtır pıtır olmuş sicaktan gecede sıcaktan zor uyuyoryz yol üzeri komple cami açsak araba ve uçak geçiyor yeni havaalanına yakın evimiz

Pazara çıkarım diyordum yemiyor çok sıcak birde yokuş yukarı çıkmak lazım biraz yolu var cumartesi kardeşimle bakırköy pazarına gitcektik anneannesi hastalanmış nefes sorunu var Süreyya paşaya yatırdılar annem oraya gitcek iki gün o kalcakmis o yüzden kaldı bu hafta belki pazar burdaki kardesimle mesire alanı var pikniğe gideriz

Allah'ım yaniyoruz çamaşır astım su içinde kaldım resmen🤦🤦esim dondurma almış oglusla bize yedim serin serin kalkıp makarnayı yapcam erken yemiş yemek soruyor canım yemek bile istemiyor

Dolap yine değişiklik yapmis dinamik kargo diye küçük seyide orta boya yazmış🤦 küçüğü seçerim o zmn valla kitap tarzı küçük kutu tarzı seylerde

Allah'ım yaniyoruz çamaşır astım su içinde kaldım resmen🤦🤦esim dondurma almış oglusla bize yedim serin serin kalkıp makarnayı yapcam erken yemiş yemek soruyor canım yemek bile istemiyor
Her yer acik fıs demiyor bugun valla disarida calisanlarin Allah yardımcısı olsun.
Gunesin altinda zor.
Kiz az uyusa dusa aticam kendimi gelip kapida agliyor ya.

Ig birinin mutfagina denk geldim Allahim nefes alincak yer yok.
Gozunun gorebildigi her yerde bisi var
Bisi yemem tezgaha bulasik cikmasin cunku koycak yer yok diye
Orda cicek vazoda, orda kupa, orda bisi.
Allasen vazoda cicek mutfak tezgahinda napiyo acep.
Gidip 3-5 bisi daha atasim var suan.
Ben bos tezgahciyim.
Helede acik raflar mutfakda sil sil dur evlerden ırak

Ben bos tezgahciyim.
Bende öyle atasım geliyor

Her yer acik fıs demiyor bugun valla disarida calisanlarin Allah yardımcısı olsun.
Gunesin altinda zor.
Kiz az uyusa dusa aticam kendimi gelip kapida agliyor ya.
Ay disarlara göre iyi ev ben 12 gibiydi para yatirilcakti hesaba çıktım su ucinde kaldım Allah yardım etsin gerçekten dışarda çalışanların kış olsa yine kalın giy çık bise olmazsa yazın yanıyor insan

Ben bos tezgahciyim.
Bu ara bende öyleyim valla eltiler gördü TV sehbami açılmış yerin diyolar konsolu naptın ddiler valla çıkarttı adamlar dışarda aldılar kayınvalidem hiç atmaz🤦🤦gelince verseydin bana derse sasirmam

Bu ara bende öyleyim valla eltiler gördü TV sehbami açılmış yerin diyolar konsolu naptın ddiler valla çıkarttı adamlar dışarda aldılar kayınvalidem hiç atmaz🤦🤦gelince verseydin bana derse sasirmam
Az esya ferah evler mis.
Valla oglanin dolabin parcalarini bile atasim var da iste dolabi cekmeceli diil
Olsa atardim.
Onlar bile suan batiyo bana.

Getir bana yemekde 20tl indirim ceki vermis.
2li pizza siparisi verdim cunkusu sicakda niye yemek yapim 26tela ikisi
Ama esime kiymali menemen yaptim.
O oglen disarda yiyo bikiyorum diyo
Karpuzla yer o balkonda.
Valla bi cafeye gitsen bi limonata pasta alsan 30tl asagi diil.

Esim benim limiti 5bine cikarmis
Ben hic limiti bitiremedim ki simdiye kadar cikarmasaydin dedim olsun dedi.
Bu ara zebraydi, elektroniklerdi, marketdi hepsini kartla hallediyorum.
Adam markete girmiyo bayadir karpuz kiraz aliyo ekmek bi de
Valla patlican biber kabak onlarida istiyorum.
Iyi oldu bu hizli market indirimlerde olunca tadindan yenmiyor.

Kizi az parka indirdim ama durmadi uykusu vardi azda sallayınca miziklandi uyku moduna girdi ustinu degistim elini yuzunu yikadim uyudu🙈

Slm kızlar
Ay bası at gibi kostuk yine🤦🏻‍♀️
Eve geldim kız uyumus
Bi yandan sıcak bi yandan Alya anne markete diye tutturuyor🤦🏻‍♀️
Attım havuzu balkona gir dedim o oynarken ben balkon yıkadım
2 saatte zor cıktı
Yemek yedirdim 19.30 da bayıldı
Koci ortaya bi laf attı kactı
Tatile gideriz dedi 2.gün arkası gelmedi🤦🏻‍♀️
Kesin vardır bi hesabı
Aradın mı o bungalovları ddiyorm,iste numarayı vercek arkadas gündüzcü,görmedim falan diyo.
Arkadas ara al noyu kacıncı yydayız.
Yüzyüze istemek niye.
Dedim bak bu cocuk sıkılıyo suyla oynamak istiyor
Gitmek istemiyorsan söyle ben havuza götürüüm evde oldugum cmrtsileri dedim.
Götürürüm Hamptona Hiltonun.
Orda odalar uygun,havuza girmek icin 50 tl fln fark veriyorsun büyük Hiltona havuza girebiliyorsn yan yana zaten .
Alyadan önce bütün özel günlrde gider kalırdık biz 1 gece.
Oraya da vercez 300-500 dedim
Annenin sosyetikliği tuttu kızım diyo🤦🏻‍♀️
Tutarım yani bi oda miss gibi ögle uykusında geceriz odaya.
Sen dedim is cıkısı alırsın bizi😅
O kadr para verceksek kalırız sabah kahvaltya diyo bana 😄
Hemen dahil etti kendini plana🤣
Mercimek corbası yaptm kıza bende ictim biraz
Yemek yapmadm baska
Sıcakta gitmiyor zaten.

Cocuk tacizcileri konusunda istatistikler cok acı😓Ciddi bi oran aile ici taciz😓
Resmen dısardan gelmiyor tacizci evin icinde😣😕
Abi,dede,dayı amca gibi maalesef.
Dısardan koruyorsn hadi evin icinden nasıl koruyacaksn😓
ALLah korusun😓
Annem bu konuda cok hassas cocıklar kücükken hepsine ögretti.
Alyayada hep söylüyor kulagına yer etsin diye.
Bende hep söylüyorm,Alya seni kimse öpemez,bezini değiştirirken kimse popoya dokunamaz diye konusuyorum.

Uygun dedğim 2018 de kalmıs😂
Enson 230 a kalmıstık biz 2018 de kocinin dogumgününde🙆🏻‍♀️
Ama kahvaltısı efso yaz bitmeden yaparım ben bu isi ya en azından bi haftasonu😄
Öylede yok böylede yok🙈

Eklentiler

• AD9A3EE4-A6E9-479F-95F6-5FD8E98BA511.png
    AD9A3EE4-A6E9-479F-95F6-5FD8E98BA511.png
    358,6 KB · Görüntüleme: 135
İyi akşamlar herkese,
Bugün öğlen kızla uyuduk. Uyandım. İşlere giriştim. Ütü yaptım. Sıcakta hiiiiiç çekilmiyor. Sonra yemeğe giriştim. Fasulye kavurdum yumurtalı. Kıza somon yaptım. Yanına makarna istemişti. Spagetti makarna ona uzayan makarna diyor 😅
Kız uyandı anne diye ağladı. Sonra sarıldı seni çok seviyorum anne dedi. Rüyasında onu alıp götürmüşler demirler varmış oradan çıkıp benim yanıma gelmeye çalışmış falan. Onu anlattı.,
Yemek yedik. Bahçeye çıkardacağım diye söz vermiştim. Çıktık parkta eğlendi. Zıpzıp falan derken eşim geldi. Parktan çıkarken yanımdan gitti zaten başını alıp gidiyor koşuyor. Ben de saklandım😂 sonra baktı ben yokum onu izliyorum ama. Sonra çıktı parktan sağa baktı yokum sola baktı yokum. Koştu anneeee diye çığlık bastı ağlayarak koşuyor. Ben de seslendim. Geldi ağlayarak sarıldı. Anne ben senden uzakta olmak istemem seni kaybetmek istemem kaybolmak istemem diye. İçim gitti ya o ağlamasına. Allah hiç bir çocuğu annesiz bırakmasın. Sonra bir süre kucağımda taşıdım sarılıp. Ve ona anlattım. Bak sen annenin yanından uzağa gidiyırsun geri dönüp bakmıyorsun işte kaybolursan böyleolur dedim. Asla kalabalık yerlerde yanımdan uzağa gitmiyorsun dedim. Üzüldüm ama en azından öğrenmiş oldu.,
Sonra geldi babasına anlatıyor. Akşam kaç defa dedi ben kaybolmak istemem. Annemi göremezsem korkarım üzülürüm diye.
Uyudu.
saçımı da boyatacaktım olmadı. Zaman sıkıntım var. Yarın akşam yola çıkacakmışız. Az sonra boyamaya niyetleniyorım. Ama üşeniyorum gece gece. Birkaç gündür çok yorgun hissediyorum. Bugün gardolabın bir gözünü yine döküp silip yerleştirdim. Kızın dağınıklığı zaten hiç hiç bitmiyor topluyorum dağıtıyor. Eşim de gelmiş çiçeklere su verdinmi diyor. Evin içindekilere verdim dedim :) balkondakilere vermedim evet. Dedim heveslenip aldıysan bakacaksın ne yapim. Yok iş yetişmiyor. Çamaşır attım kaç posta katladım.
yani heveslenip hayvan alıyor çiçek alıyor sonra benim bakmamımı bekliyor nedir. Zaten zamanımın çoğunu ev işi ve çocuk için bahçeye çıkma, çocuk için komşuya gitme vs vs bunlar da zaman alıyor. Çocuk olmasa evden o kadar çıkmazdım. Eee evde de çocuk eyliyorum. Ek uğraş iş istemiyorum artık. Eskiden çiçek bakmaya bayılıyordum şimdi hiç uğraşamayacağım.
Buraya bile çok yazamadım bu ara, çok okuyamadım da.,

X