Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ahahahaaaa biz de oynadık bugün evcilikten sonra doktorculuk oynadık. Krem sürdü bacağıma ayağıma. En güzeli yatarak oyunlar bir de oyunda hep komut veriyor.

Aslında bu senede kreş anaokulu uyordu iki sene gitmesini istemedim evdeyim ddim birde pandemi çıktı esim istemedi inşallah eylüle iyi oluruz giderler sorunsuz
Ben de erken göndermeyi hiç istemedim. Hatta çalışmayan arkadaşlar gönderdi hep plan yapıyorlardı. Ben onlar gibi düşünemedim. Bilmiyorum seneye kadar ne olur ama. Zaten hayatı okulda geçecek. Bence gerek yok erkenden göndermeye.

Yaa masallah ona
Hayırlı olsun yeni isi de

Ben uyurken anamlardN linc yemisim
Teyzelr grubunda
Nevresim ütülemediğim icin kınanmısım
Teyzwmlerde ütülemiyomus neyseki
Kardesimle anam ütüler ay hic ugrasamam vala0ne
Ne diyen desin hiç ütülemiyorum yetişemiyorum zati işe hüce
Hiç umursama yani sende öyle yap

Ben uyurken anamlardN linc yemisim
Teyzelr grubunda
Nevresim ütülemediğim icin kınanmısım
Teyzwmlerde ütülemiyomus neyseki
Kardesimle anam ütüler ay hic ugrasamam vala
Benim eskiden eltim utulerdi ben bir kez utuledim hiç bana göre değil ddim bıraktım zaten sevmiyorum ütüyü olabildiğince az ütü yapıyorum

Gercekden cok uzucu benimde gozlerim doldu suan.
Kendimi o cocuklarin yerine koyuyorum onlar secmedi bizi bu hayati.
Nasil caresizler, nasil muhtaclar.
Cogu sindirilmis duygularini icinde yasiyor.
Daha o bedeniyle o haliyle
Biz ufacik seyde eyvahh dunya basima yikildi diyoruz onlar napsin?
Siganacak anne yok, sarilacak baba yok.
Derdini anlatacak kimseleri yok.
Mehmet Ali Erbil de terk edilmis.
Yatili okul kazaninca annesi baskasiyla evlenmis
Kirli camasirlarimi anneme yikattirmiyordu uvey babam bi komsumuz yıkıyordu diye anlatiyor ve agliyorr.
Ne acı.

Bir erkek icin evladina sunu yasatmaya deger mi be.
O cocuk yasinda yıllarca boyle anilmaya deger mi.

Cok baskilanmis bir cocukluk yasadim.
Dayak vs olmadi ama psikolojik siddete maruz kaldik babam yuzunden.
Asla affedemiyorum.
Benim zihnimde baba kavrami yok.
Suan yapicida olmaya calissa asla unutamiyorum.

Ya bi de okadar umursamazlar ki.
Ben kadinin tipini gorunce anladim bu mu 5 cocuguna bakacak dedim.
Kadin o cocuklari rant kapisi olarak kullandigi okadar belliki.
Saclar boyalı, elinde sigara kohne it baglasan durmaz 2 goz bir evde o sus pus
Allah islah etsin
O cocuklar o anneylede rahat degiller ki.
Devlet nasil bu sartlarda veriyor geri onuda anlamis degilim.

Bencillik ya
Elimin altinda dursun cocuk ama ben bakmim ilgilenmim ne ala memleket
Hazir cocuk buyutulsun.
Ya zaten farkindamisiniz oraya birakilan çocukların cogu hani fakirlikden falan diil (fakirlikten olsa bir nebze yine anlarim) ya baska adama giden kadin, ya evlilik disi cocuk, ya hapisaneye dusenlerin cocugu.
Yani akli selim insan birakir mi ya.
Fakirde olsa napar eder doyurur çocuğunu bir sekilde.
Yardimla da olsa.
Cok cocuk yapmayi marifet sanan bir kesim var.
Aslinda gayetde akillari eriyor korunma yontemine ama safa yatıyorlar.

Günaydın kızlar, Cumamız Mübarek olsun. Kızlar uyuyor akşamdan yine mutfak felaket kalmış onları topladım eşimi yolladım mesai son günü olduğu için diğer evdeki çicekleri sulamasını istedim eve gitmiş elektrikler kesilmiş iki gün önce çok şiddetli yagmur yagmıştı o zaman kesildi herhalde iyi ki gitmiş hem dondurucu hem buzdolabının içi dolu valla biterdik hepsi bozulurdu Allahtan bu gün gitti baktı eve. Akşama arkadaşlar davet etti yemege yaklaşık birbuçuk yıldır ilk defa bir arkadaşımıza yemege gidecegiz heyecanlandım biraz çaya gelelim dedim olmaz mangal yapıcaz dedi sohbet ederiz dedi ayyyyyyy ne kadar unuttugum şeyler dedim çok mutlu oldum. Giderken de marketten dondurma ve tatlı almak istiyorum bu aralar paraları öyle bir saçıyorum ki elimde değil. İçimden geliyor ama eşim kurbanı da almış adama demiş kestiğin gün gelir ödeme yaparım tabi dört tane alınacagı için geçmiş yıllardan da tecrübeleri var adamlar parayı alınca akşama kadar bekletiyorlar ama artık akıllandık iş bitince demiş annem-babam, kardeşim ve sevgili kayınvalideminde kurban işi bize kalıyor sinir oluyorum kadın safi zarar birde kıyma makinemiz var diye kıymasını da çektiriyor bize citl kaynanalar her yer de aynı gamsızlıkta bir numaralar neyse çok yazdım yine.

Koruyucu aileye evet ama ben yanima alip evlat edinemem sanirim.
Cokca sabir isteyen bir durum.
Sorumluluk
Kendi evladindan ayirmadan bakabilmek.
Buyudugunde kendi ailesiyle gorusmek yasamak isterse hic biside yapamazsin.
Okadar baglanmak sonrasinda bunlarinda olabilme ihtimali falan.

Cok merhametliyim ama sabrim tukendi sanirim benim.
Son sabirlarimi kiz somuruyor

Kuzu benim gerdanligim vardi amacok kaba bisidi
Tarzim diildi.
2 de Bilekligim vardi biri surekli kiriliyordu (ek modellerden adam yine kirilir demisti)
Dedim dusecek bir yerde takmicaksamda ne anlami var.
Ederi kadar bilezik ve ata almistim onlarla
Yani takmicaksan olabilir.
Ama bozdururken malesef kayip fazla oluyor

KIZLARIMCANLARIM canım ben de aynı senin gibiydim buradan paylaşmıştım ama değişiklik iyi geliyor bana şimdi yazlığa geldik biraz daha iyiyim tekbili mekanda ferahlık var derler ya çok doğru. Bence biraz tatil anne-baba sevgisi iyi geliyor kime iyi gelmez. Bizde anne babayız ama ben telefonda dahi olsa annemin babamın sesini duysam çok iyi geliyor. İnşallah feraha erersin ben bazen diyordum Allahım ne olur bana bir Cuma Serinliği ver diye dua ederdim. Evinizi değiştirmek istiyorsun inşallah istediğin gibi bir eve sahip olursun, ben şimdi yaşadığım eve çok geç kavuştum ama şimdi asla değiştirmek istemiyorum çok seviyorum evimi zaman zaman küçük değişiklikler tadilatlar yapmak bana görsel olarak iyi geliyor ama benim zaaflarım yok lüksü sevmiyorum. Öyle büyük paralar vererek değil mümkün mertebe ufak dokunuşlarla halletmeye çalışıyorum. Ama en sevindiğim kızının işi olması ve emeklerinin karşılığını alması benimde büyük kızımda kendi parasını kazanıyor çok mutlu oluyorum Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın çocuklarımızı.

Allah ferahlik versin canim.
Hayirli olsun isi'de Allah utandirmasin.
Eylulde gidecegi kesinse evi tasimak gereksiz (ama sen bana yakin gel cok isterim)
Git gel mutlaka yoruyordur yol malesef ist. Trafigi.
Ama idare edilir marmaray var dedigin gibi.
Ama kalici olursa orda zorlad evet haklisin.

Inan hepimiz oyleyiz.
Sadece sen degilsin kendini salma canim.
Allah'in nasip ettigi olur.

O krediye bulasma fikri benide asiri derece irite ediyor.
Nekadar daha oducez omur bitiyor diyorum.
Elimden bukadari geldi gerisini cocuklar yapabiliyosa yapsinlar diyorum artik.
Insan surekli borc dusundukcede geriliyor

Selamm
Sabah 6 da uyandim kiza sut verdim o uyudu ben uyuyamadim.
Namaz kildim yasin okudum biraz dua ettim.
Tesbih cekerken az dalmisim.
Dedemlerin bahcede gordum kendimi.
Evin onu deniz suyu tertemiz
Camin onunde bir domates fidesi ama domatesleri kocaman kocaman nasil tasiyor ki bukadar domatesi bu fide diye bakarken uyandim.
Ruyanin tabiri cok guzel Rabbim niyetlerimizi muvafik eylesin.
Cumanin rahmeti bereketi uzerimize olsun.

Kiza kahvalti ettirdim.
Yarin Allahin izniyle dedemlerle gidicez hem ihlamur toplicaz hem dualarini alicaz insallah.

Insanin kafasi dağılıyor
Iyi geliyor
Sevdiklerimizle zaman gecirmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…