Küçük Düşün Büyük Olsun!

Günaydın kızlar. Eşimin yegeni de bizimle kalıyor üniversite öğrencisi evde finallere hazırlanamıyormuş bize geldi. Bütün gece oturup bütün gün uyuyorlar, ben sadece akşam yatmadan önce soruyorum yarın sizi kaçta kaldırayım diyorum kendi kızlarımla beraber bu gün uyandırmamı istemediler. Bende eşimi geçirdikten sonra önce onların akşamdan bıraktıkları bulaşıkları topladım yıkadım. Sonra mayalı hamur tuttum bir tepsi poğaca bir tepside tahinli yaptım piştiler. Kızları bekliyorum uyansınlar kahvaltılarını yapsınlar ben yedim dayanamadım. Akşam için yemegim var kızlar dışarıdan söylüceklermiş tamam dedim. Dışarısını paspas çektim mutfagı defalarca topladım hamur işine bulaşınca mutfak da çok bulaşık çıkıyor. Neyse çayımı aldım sizi okuyorum güzel bir gün olsun hepimize.

Mahalleye biri tasinmis 5 cocuklu.
Kadinin kocasida yokmus bosanmis.
Boyle eski evleri ucuza tutuyorlar iste.
Cocuklar sabah aksam sokaktaymis.
Dun cikmislar cikarmis kadin
5 cocukda yetimhanedeymis.
Kadin (adi anne) sirf para almak icin almis çocukları
Gece bile sokaga kaciyorlarmis hepsi boy boy.
Yahuu analik yapamican ne doguruyosun.
Çocukları at yetimhaneye sonrada para icin al geri.
Yazik nolcak o cocuklar bilmem.
Kadini gordum uzakdan dedim bumuymus anneleri.
Analik namına hic bisi yok kadinda ciyak ciyak elinde sigara.
Neyse Allah herkese vicdan versin

Cok yazik o yavrucaklarada.
Annemize kardesimize guvenemicezde kime guvenecegiz.

Kotuyola dusen bir kadinin videosunu izlemistim kucukken amcasi kucagina aliyormus sofrada bi de tecavuz taciz ediyormus.
Ahh ne aglamistim.
Insan kime guvenecek nasil bir zamanda çocuk yetistiriyoruz cok saskinim
Off 5 tane ne demeye dogurdun yani:S
Allahım sen koru bütün cocukları:dua:

Günaydın kızlar. Eşimin yegeni de bizimle kalıyor üniversite öğrencisi evde finallere hazırlanamıyormuş bize geldi. Bütün gece oturup bütün gün uyuyorlar, ben sadece akşam yatmadan önce soruyorum yarın sizi kaçta kaldırayım diyorum kendi kızlarımla beraber bu gün uyandırmamı istemediler. Bende eşimi geçirdikten sonra önce onların akşamdan bıraktıkları bulaşıkları topladım yıkadım. Sonra mayalı hamur tuttum bir tepsi poğaca bir tepside tahinli yaptım piştiler. Kızları bekliyorum uyansınlar kahvaltılarını yapsınlar ben yedim dayanamadım. Akşam için yemegim var kızlar dışarıdan söylüceklermiş tamam dedim. Dışarısını paspas çektim mutfagı defalarca topladım hamur işine bulaşınca mutfak da çok bulaşık çıkıyor. Neyse çayımı aldım sizi okuyorum güzel bir gün olsun hepimize.
Sınava ne ara hazırlanıyor bütün gün uyuyunca:KK70:
Ay yazlık misafiri en sevmediğim sey valla.
Kimse kusura bakmasın:KK43:

Mahalleye biri tasinmis 5 cocuklu.
Kadinin kocasida yokmus bosanmis.
Boyle eski evleri ucuza tutuyorlar iste.
Cocuklar sabah aksam sokaktaymis.
Dun cikmislar cikarmis kadin
5 cocukda yetimhanedeymis.
Kadin (adi anne) sirf para almak icin almis çocukları
Gece bile sokaga kaciyorlarmis hepsi boy boy.
Yahuu analik yapamican ne doguruyosun.
Çocukları at yetimhaneye sonrada para icin al geri.
Yazik nolcak o cocuklar bilmem.
Kadini gordum uzakdan dedim bumuymus anneleri.
Analik namına hic bisi yok kadinda ciyak ciyak elinde sigara.
Neyse Allah herkese vicdan versin

Cok yazik o yavrucaklarada.
Annemize kardesimize guvenemicezde kime guvenecegiz.

Kotuyola dusen bir kadinin videosunu izlemistim kucukken amcasi kucagina aliyormus sofrada bi de tecavuz taciz ediyormus.
Ahh ne aglamistim.
Insan kime guvenecek nasil bir zamanda çocuk yetistiriyoruz cok saskinim
Günaydın demeden daldım ama yahu doğurmak marifet gibi takır takır niye doğurur anne olmayı beceremeyenler😤
Benim de bildiğim vardı. Arkadaş bebeği için sıra beklerken gönüllü annelik yapmıştı bir çocuğa. 12-13 yaşlarında bir çocuktu.Baba hapisteymiş, anne boşanmış gitmiş başka adamla evlenmiş. 3 kardeşlermiş. Üçüde yuvada kalıyordu. Gitmiş evlenmiş bir tane de o adamdan doğurmuş. Yani 4 çocuk üçü bırakılmış. Yani yazıl değilmi bu çocuklara. O kadarmı önemli koca bulmak. Eee bir de çocuğun ilk resmini göndermişti arkadaş bir de aylar sonra evlerine gelmeye başladığındaki resmini gönderdi. Gözlerindeki o boş bakış ve sonraki gözlerindeki gülümsemeyi anlatamam. Yine gözlerim doldu hatırlayınca. Sonra baba çıktı hapishaneden aldı çocuğu yuvadan. Arkadaş çok üzüldü. Ben de dedim bence seni unutmaz ve büyüdüğünde birgün gelir seni bulur. Yani gönlünün bir köşesinde eminim kalmıştır sevgisi.
Anne baba olamayanlar yapmasın çocuk ya. 😫

Günaydın🥰
İşlere girişeceğim. Selam vereyim dedim. Bugün komple temizlik var. Koltuk falan kaldıracağım.
Arkadaş mesaj yazmış. Bugün bahçede kahvaltı yapalımmı diye. Yok dedim işim var. Çocuklar için iyi oluyor. Dün yine ela diyordu anne bahçede yapalımmı kahvaltımızı diye. Ama ne yapayım iş de var. Kim yapacak.
yarın çıkarım belki.

babyloading87 babyloading87 bence gram bozdurma kredi kartı ile al. Ben böyle bir durumla kalınca kredi kartını kullanıyorum. Tavsiye etmiyorum kredi kartını ama altında çok zor alınıyor artık. Son karar senin bence gönlünden geçeni al bu gibi durumlarda ben annemi arardım bana derdi ki şimdi param var ama içimde heves yok derdi hevesin varken al derdi bende yüz bulurdum alırdım.

Çocuk isteyen herkese rabbim nasip etsin bu konuda dualarımda olan insanlar var Allah aratmadan versin. Ben anlamıyorum bu çocuklarını sokaga atan veya yuvaya veren anne-babaları, bu hayata onlar gelmek istemedi biz getirdik, sorumluluğunu alamayacaklarsa getirmesinler tabi benim bu cümlelerimi onlar anlayamazlar. Bu konuda hafifletici hiç bir sebebi beynim kabul etmiyor çocuk bakımı için para veriyorlar diye çocuklarını rant kapısı görmelerini anlayamıyorum. Biz çocuklarımız ne istiyorsa yapmaya çalışıyoruz, istediklerini bütçemiz elverdiğince almaya gayret ediyoruz nasıl insan bunlar ben çok doluymuşum bu konuda kızlar kusura bakmayın ama içime dert olmuştu.

Tesekkürler canım.
Size de hayırlı olsun:)Saglıkla gitsin gelsin kuzular.
Evet ya alısır bence de.
Simdiye kadr güvenli alandan cıkmadı hic,hep büyükler biz vardık.
İnsan bocalıyor.
Biberon,emzik Allah ne verdiyse var bizde:KK43: (Cünkü anası konforlu alanından cıkamadı bıraktıramadı demek serbest:KK70:)
Herseyi iciyor bardakta,sütü icmiyor ama alısacak ona da yapcak bisy yok:)
Bizim biberonu bırakınca sütü de bıraktı. Ama ağlama vs olmadı hiç. Süt çok faydalı değil diyorlar ya ondan hiç takılmadım o konuya. Süt içmeden de uyuyor. Artık sütü sade neredeyse hiç içmiyor. Kakaolu falan yaparsam içiyor.

Ben evimde hayvan beslemiyorum kızlarım istiyor ama ben o sorumluluğu almak istemiyorum çünkü onun bakımıda bana kalıcak diye. Kışlık evimde ki apartmanda ki altkatımda oturan komşum kedi bakıyordu. Kediyi evden atmış neymiş iki kere evden kaçmış aramış bulmuş çok zorlamış onu görseniz hayvanı balkonun altına geliyor nasıl miyavlıyor bakmıyor bile kediye ben böyle insanların hiçbir sözüne güvenmiyorum bana o güveni vermiyorlar. Bakımı Zor gelince at sokağa o kedi alışkın değil ki dış dünyaya onu diğer sokak hayvanları rahat bırakmazlar ama bunları anlayacak biri olsa zaten sokaga atmazdı diyorum.

Çocuk isteyen herkese rabbim nasip etsin bu konuda dualarımda olan insanlar var Allah aratmadan versin. Ben anlamıyorum bu çocuklarını sokaga atan veya yuvaya veren anne-babaları, bu hayata onlar gelmek istemedi biz getirdik, sorumluluğunu alamayacaklarsa getirmesinler tabi benim bu cümlelerimi onlar anlayamazlar. Bu konuda hafifletici hiç bir sebebi beynim kabul etmiyor çocuk bakımı için para veriyorlar diye çocuklarını rant kapısı görmelerini anlayamıyorum. Biz çocuklarımız ne istiyorsa yapmaya çalışıyoruz, istediklerini bütçemiz elverdiğince almaya gayret ediyoruz nasıl insan bunlar ben çok doluymuşum bu konuda kızlar kusura bakmayın ama içime dert olmuştu.
Ben de anlamıyorum. Bence evlilik dışı olanlarda adama kabul ettirememe konusu vardır. Kabul ettireyim diyene kadar zaman geçiyor olabilir belki. Tabi hamile olduğunu geç farkedenlere lafım yok. Sonuçta çaresizlik oluyor. Mecbur doğurmak zorunda. Ama yine de herşeyin çaresi var. Önlem alınır vs. O psikolojiye hiç anlam veremiyorum. Ama yine de ben minnettarım kızımı doğuran kişiye.iyiki doğurmuş :)
Öyle insanlara kızarken gün gelip bunu diyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Hayat işte. Asıl benim kızdığım gereksiz sebeplerle oraya bırakıp hiç bir aileye verilmesin diyen kişiler. Bence onu da çocuktan menfaat çıkarı gözettikleri için yapıyorlar. Hiç düşünmüyorlar orada ne şekilde büyüyor bu çocuk aile ev ortamı olmadan anne baba sevgisi görmeden nasıl yaşıyor hiç düşünmüyorlar. Sadece kendilerini düşünen benciller

Bizim biberonu bırakınca sütü de bıraktı. Ama ağlama vs olmadı hiç. Süt çok faydalı değil diyorlar ya ondan hiç takılmadım o konuya. Süt içmeden de uyuyor. Artık sütü sade neredeyse hiç içmiyor. Kakaolu falan yaparsam içiyor.
Ben devam sütü olarak devam ediyorumm aptamilin,norml süt aptamil kalmayınca veriyorz.
Allahtan yakına e bebek acıldı:)Yoksa aptamil bulmak zor
Marketlerde milupa var ama seker var onun sütlerinde:KK43:
Bizim evde süt kahveden ötürü cok gidiyor ya,koci köpürtüp köpürtüp latte yapıor:S
Valla normal süt icse cocuga kalmaz zaten:KK70:

Ben de anlamıyorum. Bence evlilik dışı olanlarda adama kabul ettirememe konusu vardır. Kabul ettireyim diyene kadar zaman geçiyor olabilir belki. Tabi hamile olduğunu geç farkedenlere lafım yok. Sonuçta çaresizlik oluyor. Mecbur doğurmak zorunda. Ama yine de herşeyin çaresi var. Önlem alınır vs. O psikolojiye hiç anlam veremiyorum. Ama yine de ben minnettarım kızımı doğuran kişiye.iyiki doğurmuş :)
Öyle insanlara kızarken gün gelip bunu diyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Hayat işte. Asıl benim kızdığım gereksiz sebeplerle oraya bırakıp hiç bir aileye verilmesin diyen kişiler. Bence onu da çocuktan menfaat çıkarı gözettikleri için yapıyorlar. Hiç düşünmüyorlar orada ne şekilde büyüyor bu çocuk aile ev ortamı olmadan anne baba sevgisi görmeden nasıl yaşıyor hiç düşünmüyorlar. Sadece kendilerini düşünen benciller
Hic bir aileye verilmesin niye diyorlar?
Napcak durup orda,18 den sonra yuva bırakmıyır mu zaten:S
Ay gercekten akıl fikir yok bu insanlarda.
Sen sahip cıkmamıssın bırak yuvası olsun cocugun.

Ben 2.cocuga hep icimde bi kösede koruyucu anne,yada evlat edinme diye düşünüyorum.
Olur olmaz kısmet .
Annem seninki kendi cocuguna baba zor oluyo,milletinkine hic bakmaz diyo gerci:KK70:
Ama olsn imkanım olursa sahip cıkarım yuva kadar bakamıcaz mı yani sonucta dimi.
Önemli olan o sevgiyi vermek.
Cok iyi imkanlar sunamam belki ama yakarım bi tazminat daha en fazla nolcak:)

babyloading87 babyloading87 bence gram bozdurma kredi kartı ile al. Ben böyle bir durumla kalınca kredi kartını kullanıyorum. Tavsiye etmiyorum kredi kartını ama altında çok zor alınıyor artık. Son karar senin bence gönlünden geçeni al bu gibi durumlarda ben annemi arardım bana derdi ki şimdi param var ama içimde heves yok derdi hevesin varken al derdi bende yüz bulurdum alırdım.
Abla kartta da kalmadı sömürdük:KK70:
Avans yazdırcam 500 kadr.
Benimkiler 5 ne kadr sündürüyo maası,yok yani yazdırmazsam cıkaramam ayı.

14 ayar günlük takıları bileziğe cevirmek mantıklı mı sizce kızlar?
Buay öyle bi planım var.
Evde kolyler flan var takmadıgım onları ya yarım altına cevireyim dursn diyorm,yada az üzerine katıp bileziğe.
Alyadan ötürü takamıyorm bisey kolyeyi cekistiriyo ,artık alyansa bile ben takcam diye saldrmaya basladı.
Bileklik flan takamıyorm o yüzden.
İçimdeki altın alma isteğini böyle bastırayım diyırm:KK70:

Hic bir aileye verilmesin niye diyorlar?
Napcak durup orda,18 den sonra yuva bırakmıyır mu zaten:S
Ay gercekten akıl fikir yok bu insanlarda.
Sen sahip cıkmamıssın bırak yuvası olsun cocugun.
Aslında oraya bırakırken bütün imkanlar sunuluyormuş devlet tarafından. Yani işte biraz dursun öyle geri alırsınız gibi alternatifler falan. Ama zaten tamamen vazgeçmiş olan kesinlikle bu alternatifi kabul etmiyor o durumda da devlet diyor bu çocuk evlat edindirilsinmi imzalı dilekçe istiyor onayı verdiğine dair. Tabi onunla kalmıyor sonra bu dava ile de onaylanıyor. Malesef kanunlar doğuranı destekliyor.
Ama kimi var imkansızlıktan bir süreliğine bırakıyor. Kimi de işte yine de orada dursun belki birgün alırım diye ya da belki dediğim gibi menfaat amacıyla öyle yapıyor olabilir. Çok vicdansızlık bu da. Kendi hayatlarını rahat sürdürmek için çocukların hayatlarını ne hale getiriyorlar.
İşte öyle ailelerin çocukları orada olduğu için çocuğu olan evlat edinmek isteyen ve şartlara uymayan aileleri koruyucu aileliğe çok teşvik ediyorlar.

14 ayar günlük takıları bileziğe cevirmek mantıklı mı sizce kızlar?
Buay öyle bi planım var.
Evde kolyler flan var takmadıgım onları ya yarım altına cevireyim dursn diyorm,yada az üzerine katıp bileziğe.
Alyadan ötürü takamıyorm bisey kolyeyi cekistiriyo ,artık alyansa bile ben takcam diye saldrmaya basladı.
Bileklik flan takamıyorm o yüzden.
İçimdeki altın alma isteğini böyle bastırayım diyırm:KK70:
Benimde vardı birsuru kolye bileklik filan gram altına çevirdim bende

X