Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler kızlar,
Bugün sabah erken uyandık saat 8 de. Sonra saat 10 u geçerken indik aşağı doğum gününe. Kahvaltıyı orada yaptık. Ela bayağı koştur koştur sürekli gözüm üzerindeydi. Havuz tarafına geçmesin diye. Cafe bizim yan taraftaki havuzumuzun hemen kenarında. Fırfırfır hiç durmak bilmedi. Yağmur yağdı o ara çok fena. Mangalı iptal ederiz diye düşündük. Saat 14:00 e yakın eve geldik uyudu. Sonra güneş açtı. Gidelim dedik.Saat 16:30 da da çıktık mangalbaşına mangala çocuk parkı olan yere yakın oturduk. Kızlar çok eğlendi parkta. Pek çocuk da yoktu.arkadaş kızını getirmedi. Annesine bırakmış. Biz oysa özellikle çocuklar için gidelim dedik. Diyor gündüz bahçeye çıkarttım falan. İyi de çocuk zaten hep sitenin bahçesinde. Biraz ağlamış gelirken. Yine de getirmedi. Değişik. Ben rahat edemem. İyi oldu bizim için de onlar için de. Gelirken yolda uyudular

Biz yakınız galiba🙈
Evet tahminimce yakiniz bayagi. Siemensin orda oturuyorum ben 😊
İyi geceler kızlar,
Bugün sabah erken uyandık saat 8 de. Sonra saat 10 u geçerken indik aşağı doğum gününe. Kahvaltıyı orada yaptık. Ela bayağı koştur koştur sürekli gözüm üzerindeydi. Havuz tarafına geçmesin diye. Cafe bizim yan taraftaki havuzumuzun hemen kenarında. Fırfırfır hiç durmak bilmedi. Yağmur yağdı o ara çok fena. Mangalı iptal ederiz diye düşündük. Saat 14:00 e yakın eve geldik uyudu. Sonra güneş açtı. Gidelim dedik.Saat 16:30 da da çıktık mangalbaşına mangala çocuk parkı olan yere yakın oturduk. Kızlar çok eğlendi parkta. Pek çocuk da yoktu.arkadaş kızını getirmedi. Annesine bırakmış. Biz oysa özellikle çocuklar için gidelim dedik. Diyor gündüz bahçeye çıkarttım falan. İyi de çocuk zaten hep sitenin bahçesinde. Biraz ağlamış gelirken. Yine de getirmedi. Değişik. Ben rahat edemem. İyi oldu bizim için de onlar için de. Gelirken yolda uyudular
Ay hayatta gidemem cocuklarsiz ne sacma. Yani arkadasinla kahve icmeye gitmiyorsjnki hadi gelmesin diyeyim. Insan cocuklar icin yapiyor bh etkinlikleri..

Selamlarr,ben gece kuşu ancsk geliyorum.
Piknik yalan oldu arabanin isi uzadi, esimle de tartistim h.ici yaptirsaydin gunumuzu bölmeseydin boyle diye ama erkekler cok dusuncesiz. Umurunda degil yani. Yada bana boylesi denk geldi bilmiyorum.
Bende bunaldim evde aldim cocuklari indirdim sahile parka. Oglum bayagi kosturdu oynadi, bebekte arabadan izledi etrafi. Eve gel yemek hazirla ye derken bitti gun.
Artik ben esimin plan yapmasina yada planlarimiza uyup uymamasina takilmicam valla brn yapacam cocuklarimla planimi o ister dahil olur ister olmaz. Cok bunaldim bu isten ben..

Bacım yakın olsak gelirdim yardıma kolaylardık çabucak
Benim bebeler kendi kendine oynuyorlar
Benimde oğlanın yarın doğum günü
🥳🥳🥳🥳
Ufak bir pasta alıp kutlamayı düşünüyoruz evde kendimizce
Pazartesi 4 yaş aşısı var inş ateş yapmaz
Sagol canim Allah razi olsun
Iyiki dogmus kucuk adam musmuslu saglikli uzun seneleri olsun.

Kiz sabahin 6sinda uyandi🤦‍♀️
Bu kizin erken uyanmalari beni bitirdi
Ruhen ve bedenen yorgunum uykusuzluk beni etkiliyor.
Esimde soyleniyor ama elimden gelen ne
Bir h.sonu var uyuyamiyor adam salona götürüyorum gidip y. Odasinin kapisina dayaniyor biliyo baba orda.
Zaten goremezse banyonun kapisinda bekliyo ordadir diye😑
O da uyaniyor haliyle.

Ona peynirli yumurta zeytin falan yedirdim.
Birazdanda mama yaparim 10-11 gibi uyur.
Yemek yapicam.

Dun esim cikinca anneme bıraktı
Annemin ev okadar tikis tepis olmus ki ev iyice daralmis cok daraldım.
Zaten yerlesememis hersey ortada kalmis sigmamis.
Mutfak esyalarina yardim ettim.
Evini supurdum yine.
Neyin nerde oldugundan bi haber🤦‍♀️
O sebeple kolileri komple dokemedik.
Nasil daginik toparlandin boyle dedim.
Ne bulduysa atmis ustune

Kendi dairemin tozunu aldim yine
2 kanatli 2 camlik tulum vardi onlari denedim boydan kisalcak biraz annem ben yerlesince hallederim dedi.
Gunesliklerde kesilcek.
Mutfaga karar verirsem tul siparis gircem.
Size attigim modeli adam 180tl yaparim dedi istedigim olculerde.
Tabi ona guneslikde ayarlancak.
Evdekilerden ayarlicam artik.
4-7 arasi baya gunes aliyor.

Esim gelince banyoya aldigimiz apligi takti.
Yemek yedik ciktik.

Esim gune girdi ayda 4000tl odemeli.
48bin alacagiz.
Altinlara dokunmicaz Allahim izniyle

Kafamizda bir plan daha olustu.
Sizce mantiklimi bilmem ne dersiniz bana mantikli geldi
Fikir benden cikti bu sefer.

Benim Kirada ev var ya
1.350tl kira aliyoruz.
Ev 20 senelik
Onu satip 400bintl toprakdan daireye girelim diyorum.
Ev bittigi an ederi 650bintl (bizim binada 629bintl adam satiliga koymus) satariz 250bintl koy cebe yine gir toprakdan.
Evet biraz uzun vadede kazandiriyor ama yazlik param 4 senede cikar.
(evin yapımı 1.5sene suruyor)
O biten evide tekrar saticam onunda uzerinden yine 250bin cukka yine yatirim.
Nekadar giderse o sekilde artik mantikli diil mi?
Acayip kafama yatti.
Muteahhit takir takir dikiyo evleri

Son düzenleme:
Dun esim cikinca anneme bıraktı
Annemin ev okadar tikis tepis olmus ki ev iyice daralmis cok daraldım.
Zaten yerlesememis hersey ortada kalmis sigmamis.
Mutfak esyalarina yardim ettim.
Evini supurdum yine.
Neyin nerde oldugundan bi haber🤦‍♀️
O sebeple kolileri komple dokemedik.
Nasil daginik toparlandin boyle dedim.
Ne bulduysa atmis ustune

Kendi dairemin tozunu aldim yine
2 kanatli 2 camlik tulum vardi onlari denedim boydan kisalcak biraz annem ben yerlesince hallederim dedi.
Gunesliklerde kesilcek.
Mutfaga karar verirsem tul siparis gircem.
Size attigim modeli adam 180tl yaparim dedi istedigim olculerde.
Tabi ona guneslikde ayarlancak.
Evdekilerden ayarlicam artik.
4-7 arasi baya gunes aliyor.

Esim gelince banyoya aldigimiz apligi takti.
Yemek yedik ciktik.

Esim gune girdi ayda 4000tl odemeli.
48bin alacagiz.
Altinlara dokunmicaz Allahim izniyle

Kafamizda bir plan daha olustu.
Sizce mantiklimi bilmem ne dersiniz bana mantikli geldi
Fikir benden cikti bu sefer.

Benim Kirada ev var ya
1.350tl kira aliyoruz.
Ev 20 senelik
Onu satip 400bintl toprakdan daireye girelim diyorum.
Ev bittigi an ederi 650bintl (bizim binada 629bintl adam satiliga koymus) satariz 250bintl koy cebe yine gir toprakdan.
Evet biraz uzun vadede kazandiriyor ama yazlik param 4 senede cikar.
(evin yapımı 1.5sene suruyor)
O biten evide tekrar saticam onunda uzerinden yine 250bin cukka yine yatirim.
Nekadar giderse o sekilde artik mantikli diil mi?
Acayip kafama yatti.
Muteahhit takir takir dikiyo evleri
Bence güvenilir bir müteahhitse çok mantıklı canım diğer türlü o kadar kısa sürede bu kadar kâr edemezsin gibime geliyor

Bence güvenilir bir müteahhitse çok mantıklı canım diğer türlü o kadar kısa sürede bu kadar kâr edemezsin gibime geliyor
Evet bizim muteahhit baya yaptigi evler var.
Güveniyoruz.
Evet 1.5senede getirdigi kira 25bin desek. Bir de evin yasi malum ederini yas etkiliyo
Icide bakim istiyor.
En azindan yeni evimiz olur kiraya bile versek.
Cok rahat 2000-2.200den kiraya veririz.
Esiminde kafasına yatti bi yükleyelim emlakciyla konusalim fiyat nabiz yoklamasi yapalim diyor.

Güveniyoruz.
Evet 1.5senede getirdigi kira 25bin desek. Bir de evin yasi malum ederini yas etkiliyo
Icide bakim istiyor.
Esiminde kafasına yatti bi yükleyelim emlakciyla konusalim fiyat nabiz yoklamasi yapalim diyor.
İnşallah hayırlısıyla gönlünüzden geçtiği gibi olur 🌸

Güveniyoruz.
Icide bakim istiyor.
ben topraktan eve girmem lelli .cok buyuk risk geliyor bana muteahhit iyidir hostur da Allah korusun iflas falan olabilir

Bende nakitim olsa topraktan girerim fiyat olarak avantaji oluyor bayagi. Ama ancak kredi ile aliriz alirsak. Dun yan tarafimizda yapilan evi sordum. 85 metrekare kucucuk evi 650ye satiyorlar ve alanda var. Biz bu gidisle zor ev aliriz valla. Ne kadar yukseldi piyasa

Istanbul kartal maltepe tarafinda guvenilir bir mutahit Bulsam bende gircem valla gözümü kararttim artık. Alinan odeniyor bi yola girince Allah yardim ediyor beklemekle bisey olacağı yok
Iste var 2 muteahhit tanidigim
Yani daha bizim evi yaparken baska eve basladi adam.
O da bitti gibi bisi.
Yani şimdilik guveniyorum yarin ne olur bilinmez

X