Küçük Düşün Büyük Olsun!

Donenlerden var bende
Su fisfisli haznelilere bakiyorum çabuk bozuluyor diyorlar ama pratik ya
Bende o fısfıslardan istiyorum canım alacam galiba inşallahh kısa ömürlü olmaz bundan beğendim ben

Eklentiler

• 91FF2048-802E-454A-9AE4-14F503D7F0B2.png
    91FF2048-802E-454A-9AE4-14F503D7F0B2.png
    247,1 KB · Görüntüleme: 51
Aynen bende duyunca bunu fikir attim ortaya esime
Kafamiza yatti
Ben daireden 1.5senede 25bin falan para aliyorum burdaki kara bak 200bin.
Sonra yine o parayla alican daire yine kar yapcan
3-4senede 400bin kar.
Daire paranda elinde yani ana paran.
Siz hazirdaki daireyi satıp bu işi yaparsanız çok mantıklı olur gerçekten.
Bnm elimde o kadar nakit yok ama belki biraz peşinat ev bitiminde kalani alırlarsa kredi filan olabilir
Çalışmaya başlamak biseyler yapmak istiyorum artık
Altında düşüşte bu ara acaba yine çok mu düşecek 😒

İyi pazarlar canlar
Dizi baktık eşimle bugün oglusla oyna geçti buzlukta İzmir köftelik bir tabak köfte vardı İzmir köfte pilav turşu birazda kabak biber kizarttim yogurtlayip koydum az pilav kaldı sadece maksul açıldı yakına orsya çıktım ceviz gün kurusu incir 23 tlverdim az az şeyler valla🤦Onur'a girdim kabak dereotu roka gazoz yoğurt 28 verdim bir ekmek birde küçük çavdar aldım halk ekmekten 1.35 oraya verdim

Bende o fısfıslardan istiyorum canım alacam galiba inşallahh kısa ömürlü olmaz bundan beğendim ben
Bunlar sanki yerdeki tozu toplamaz oraya buraya iteler gibi geliyor bana ya. Supurgeden sonra yapilir ama elbet kenarda kosede kalir kil tuy.onlari toplarmi acabaa

Günaydın kızlar,
Aşı randevumu aldım. Salı gününe. ☺️
Biontech var aslında sinovac a niyetlenmiştim de tabi yok şuan. Fikriniz ne hangisini tercih ederdiniz. Bir günaydın deyip fikir alayım dedim
Ben biontech oldum canım bir sıkıntı yaşamadım. Sadece kol ağrım oldu 2 gün o kadar.

İyi akşamlar kızlar nasılsınız? Ben bugünü ütüye ayırdım eşim de WC banyo temizledi üstünkörü bi ev süpürdük detaylı temizliği haftaiçi yaparım artık
tr_lelli tr_lelli canım güvenilir biri varsa güzel kar edersiniz ancak ben olsam yapar mıyım edersen hayır.. adam güvenilir ama ölebilir, batabilir, hastanelik olabilir ne bileyim hersey bizim için sonuçta.. ava giderken avlanmayayım der yapmazdım ama böyle böyle zengin olamıyorum kredi batağındayım :) cesareti olan kazanıyor ben gibi garanticiler de yerinde sayıyor işte..
yedirenk79 yedirenk79 ben biontek oldum. Ertesi gün kas eklem ve baş ağrısıyla biraz kötü oldum ama sonrasında sıkıntı yok. Zaten bu ağrılar vücudun antikor ürettiğine işaretmiş o yüzden acısı bile güzel geliyor 😂

Esim kizi aldi disari cikti ekmek falan alcaklar
Etli ekmek yaptircak gelirkende.
Pilav yapmistim neyse yarin yeni yanina bisi yparim.
EVi supurdum toz aldim silmeye eriniyorum.
Mak. Camasir attim
Camasirlikdakileri topladım katladim.
Bas donmem gecmiyor netcemi sasirdim.
Vertigo belirtileri uyuyo bana kusma disinda.
Ozellikle basimi egersem fena donuyor.
Su mr sonuclari ciksinda bi kkb gidicem o bakiyormus vertigo seysilerine.

Kafamdaki uyusma yok 2 gundur basdonmesi var simdide.
Bu ne bela bisiydi geçmiyor.
Uzandim kaldim.

Mop alamadim hala alsaydim belki erinmezdim silmeye.
Benim annemde de Vertigo var onun da bulantısı olmaz ama baş dönmesi oluyor sabah yataktan kalkamıyordu bir ara hâlâ daha yukarı bakamıyor bakınca başı dönüyor

Selam kızlar
Bakamadım. Kız yeni uyudu. Sabah eşim kahvaltıyı hazırladı biz indik cafeden simit almaya simiti güzel. Kalmamış simit ekmek aldım. Eşim para bıraktı 300 tl 200 ü kuaför paran dedi😂 bu ara yağdırıyor bakalım sonucu ne olacak ya da gömümü var bilmiyorum. Aslında tam zulo yapmazamanım.
Eşim gündüz yattı yuvarlandı.Akşamüstü arkadaşın eşini aradı nargileye çağırayımmı dedi. Sen bilirsin dedim. Çağırdı. Geldiler. Daha dün görüşmüştük de işte yani bugün dinlensek iyi olurdu. Neyse saat 23:00 gibi gittiler. Geçen birlikte villa kiralayalım tatile dediler. Eşim hemen atladı olur bakın yer dedi. Fiyatlar beş yıldızlı otel fiyatı. Bem de eşime dedim aynı parayı vereceksem oteli tercih ederim. Yani niye uğraşayımki. Sonuçta evimde havuz var ne kadar farkı olacak evimden.yani bayağı fiyat farkı olmalıki villa tercih edeyim. Bugün onlar gidince diyor biz otel işimizi halledelim boşver beraber kalmayı. Birşeye takıldı kesin. Ve ben eşimi de biliyorum ondan önce demiştim bak kalırız şimdi evde takılırsın birşeye bu defa niye birlikte geldim dersin😁 ama hemen atlıyor işte o huyunu sevmiyorum.

İyi akşamlar kızlar nasılsınız? Ben bugünü ütüye ayırdım eşim de WC banyo temizledi üstünkörü bi ev süpürdük detaylı temizliği haftaiçi yaparım artık
tr_lelli tr_lelli canım güvenilir biri varsa güzel kar edersiniz ancak ben olsam yapar mıyım edersen hayır.. adam güvenilir ama ölebilir, batabilir, hastanelik olabilir ne bileyim hersey bizim için sonuçta.. ava giderken avlanmayayım der yapmazdım ama böyle böyle zengin olamıyorum kredi batağındayım :) cesareti olan kazanıyor ben gibi garanticiler de yerinde sayıyor işte..
yedirenk79 yedirenk79 ben biontek oldum. Ertesi gün kas eklem ve baş ağrısıyla biraz kötü oldum ama sonrasında sıkıntı yok. Zaten bu ağrılar vücudun antikor ürettiğine işaretmiş o yüzden acısı bile güzel geliyor 😂
Ben de garanticiyim. Ondan zengin olamıyor olabiliriz galiba. Okudum da lelliye tam cevap yazamadım. Bu evi almadan önce çok duyduk arsa tapulu ev. Eşim alsakmı dedi. Hiç yanaşmadım. Bu evi de yeşil inşaattan almadık. Çünkü ondan alsak tapuyu alamıyorduk. Arkadaş oradan almış hala tapuları yok.onun için arabayı satıp evin borcunu kapatmayı düşünüyorlar.
ben de bankadan kredi kullanayım tapumu elime alayım dedim😁
Evin varsa ve paran da varsa ikinci ev için mantıklı olabilir bu arsa tapulu ev konusu. Yani sonuçta evi kiraya verince arsa tapulu evin kira getirisi diğer evden az olmuyor aynı oluyor. O anlamda mantıklı geliyor bana tr_lelli tr_lelli

Esim kizi aldi disari cikti ekmek falan alcaklar
Etli ekmek yaptircak gelirkende.
Pilav yapmistim neyse yarin yeni yanina bisi yparim.
EVi supurdum toz aldim silmeye eriniyorum.
Mak. Camasir attim
Camasirlikdakileri topladım katladim.
Bas donmem gecmiyor netcemi sasirdim.
Vertigo belirtileri uyuyo bana kusma disinda.
Ozellikle basimi egersem fena donuyor.
Su mr sonuclari ciksinda bi kkb gidicem o bakiyormus vertigo seysilerine.

Kafamdaki uyusma yok 2 gundur basdonmesi var simdide.
Bu ne bela bisiydi geçmiyor.
Uzandim kaldim.

Mop alamadim hala alsaydim belki erinmezdim silmeye.
Geçmiş olsun canım. Annemde kusma olmamıştı. Genel sıkıntısı ayağa kalkınca baş dönmesiyle oturup yatıyordu. Bir iş yapamadığı zamanlar oldu. Zaten kulağın orada oluşan birşey denge kaybına sebep olıyor diye duymuştum.kafanı hareket ettirdiğin anda da oluyormu. İhmal etme canım. En yakın zamanda gitmen iyi olur.

Risk elbette var ama böyle yapanlar varmis.
Guvenilir kisi olmasi onemli iste.
Aaa yanlış okumuşum😅 topraktan eve ben de girmezdim canım. Ben arsa tapulu ev diye okudum. Yarım yamalak okuyunca böyle oluyor😂
Biz nişanlıyken girecektik.ama inşaat firmasıydı. Eşimin arkadaşı girdi biz girmedik. Sonra iflas etti. Hala parasını alamadı. Biz de iyiki almamışız dedik.
Çok güvendiğiniz biri de olsa ne bileyim ne olacağı belli olmaz. Tabi karar sizin canım

Önceki çalıştığım işyeri sahipleri mutahitlik yaptılar ilk işleri olduğu için öncelikle eş dost personele topraktan verdiler. O zaman ben ev kredisi odedigim için girmedim. Ama çok yakın akrabaya aldırdım fırsati kaçırmasın istedim.ilk başlarda birkaç ay geç başladı prosedurler falan diğer arkadaşlar dalga geçmeye başlamıştı ama sonra iş proje bitince hepsi ordan ev almak için sıraya girdi. Çevremde arkadaşlarım falan yaklaşık 20 kişi aldı. Oturan oturdu satan sattı ama iyi kar ettiler. Şöyle bir durumdu cüzi bir peşinat verdiler ve aylık odeyebilecekleti tutarlarda senet yaptılar, teslimatta kredi çekerek tapuyu aldılar. Kimi teslimat kadar borcu ödeyip, borçsuz tapu aldı. Bizde tüm taksitleri teslimat kadar ödeyip borçsuz tapu almaya göre ayarlamistik ödeme planını öyle de oldu. Bunda en güzel yabi hem krediye bulaşmadan faizsiz oldu hemde senetlerde 3 5 ay ödemedigin zaman sorun olmuyordu, yada elinde para var gidip istediğin kadar senet parasını ödeyip senedimizi alıyorduk. 250 bine alan arkadaşim şimdi 700 bine satmaz evini. Bizim aracı olduğunuz arkadaş ta yaklaşık 2 sene sonra sattı yüzde elli kar ile. 2 senede kiracisi vardı kira aldı.
Şimdi yine aynı kişiler topraktan ev yapıyoruz derse bu defa kendim girerim.

Geçmiş olsun canım. Annemde kusma olmamıştı. Genel sıkıntısı ayağa kalkınca baş dönmesiyle oturup yatıyordu. Bir iş yapamadığı zamanlar oldu. Zaten kulağın orada oluşan birşey denge kaybına sebep olıyor diye duymuştum.kafanı hareket ettirdiğin anda da oluyormu. İhmal etme canım. En yakın zamanda gitmen iyi olur.
Evet cnm saga sola ani donmelerimde oluyor.
Ama gun boyu surmuyor.
Bir sure donuyor geciyor

X