Küçük Düşün Büyük Olsun!

Onlar oyleler islerine sabaatsiz insanlar.
Bunlara ofis vercen hazir is masa 5bin maas
Sadrazam tohumlari
Esim kendi firmasina almaz cunki biliyor iste durmicani.
Baska firmadan is bulmus.
Kimse Kimseye de gel 5 bin verelim demiyo kuzum kırk fırın yicek öyle
Ortak oldugunuz halde aylık o kadarı daha yeni almaya başladık kaç yıldır
Millet armut piş ağzıma düş diyor
O halde idare etmeye calışıyorjm ya gelmezse bidaki ay gelirimiz belli değil yanç

A101 e girdim 45 tl;yufka,filtre kahve,microfiber bez,karabugday patladı,kutu süt,fırın poseti,yaglı kagıt,kefir.
Asıl alacagım bulasık tabletini almadan gelmisim🤦🏻‍♀️
Mecbur sanal olusturdm carrefourdan 70 tl;finish tablet,camasır suyu,bebek ekmegi,kolonya.
Kızı yıkadım,2 mak camasır yıkadım.
30 sn wcye girdim basımıza gelenler💆🏻‍♀️
Ne tarafa bayılayım💆🏻‍♀️😣
Bende bugün alışverişe çıklacam baaya alıncak var ikisiyle çoklu alışveriş yapamıyorum
Dün komşum dedi biz alışverişe gitcez sizde gelirmisiniz valla hayır demedim tmm abla dedim normalde kabul etmem
Onlarla eşim tanıdığı zaten kaç sefer söyledi kadın iki büklüm gidiyorum

Kızlar aklıma geldi gene bak 🤣
bir arkadaşın gelini var,kadın 40 falan bu arada kaynana olan
gelini de işte 20 22
bunlar gösterişi çok sever
Bayramda resim atmışlar gelin kaynana,
gelinde hasır kolye, üstüne 2 tane zincir kolye,elde 6 7 bilezik,kaynana da bilezikleri göstere göstere.
Parodiler oluyor ya hani instada falan,
meğer onlar gerçek hayatta varmış...
Hakikaten çok itici bir görüntü.
Mesela tek kolye takılsa hasır,daha şık durur,üstüste takmanın manası nedir yani 🤣🤣🤣
Şu gösteriş deliliğine hiç anlam veremiyorum. Benim eşimde de biraz vardır. Dün kardeşime kahvaltıya geldik. Tabi kardeşimin balkonu bizim iki oda kadar :) şık hoş masa hazırlamış. Tabi köyde öyle olmuyor ve kalabalığız köyde. Kardeşimdeyken resim çeksene beni dedi çekmedim 😅 paylaşacaktı sanırım :))
Ama köyde öyle demedi hiç. Ondan dolayı ona yordum

Kızlar selam
Kızı uyuttum yeni. Bugün kardeşimde mekik dokudum. Evi giriş kat.Sitenin Bahçesinde Hemen karşısı park. Kız habire park istiyor. Bir park bir ev.
Bir de fena şımarıyor.
Herkese seni seviyorum deyip deyip sarılıyor. Kendini sevdiriyor.
Küçük kardeşimde bugün iş çıkışı geldi ona da ayrı şımarıyor. Yarın kulağını deldirmeye gideceği kardeşimle. Bakalım inşallah acı hissetmez. Küpe takmamı çok istiyor. Evde iki tane küpesi var bebeklikten bu yana takamadım.

Ya tam denk gelmiş evet bende o ekonomisti dinlemiştim 2 gün önce o örneğinde karşı taraf baya zararda .. bende kumbara mantıgnı sırf bu yüzden sevmiyorm birikmiyo eriyo resmen 🤦🏼‍♀️
Kumbarayi eldeki parayı kenara atıp, harcamak için kısa vadede kullanmak gerekir.cuzdanda olsa harcanır para. Evde bir köşeye koyup 2 ayda bir onu tumletip istediğiniz şekilde dönüştürebilirsiniz. Ben evlendigimiz ilk aydan beri kumbara kullanıyorum. Eşimle hep bozuklaro kumbaraya atardık. En geç 2 ayda bir açıp o zaman çeyrek yapardık. Şimdi 6 ay beklese çeyrek alacak para birikmez.
Çocuklarım da alışık kumbaraya. Kızım kendini bildiğinden beri kumbaraya atar.
Önceden kendimiz için birikim yapardık onunla, şimdi sadece çocuklar için biriktiriyoruz. Onların ihtiyaçları için çok uzun vadeli düşünüyoruz

Ben olsam artilari bir tarafa eksileri bir tarafa yazar oyle karar verirdim. Hangi tarafi secersem diger taraftan ne kaybederim. Ve artik secimlerimde sadece kendimi degil en cokta cocuklarkmin geleceklerini dusunurdum..

Biz de dunyaya ayni gozle bakiyoruz, ayni karakterdeyiz diye evlendim ama evlilik ile sevgililik cok farkli bence. Zamanla töleransinda bitiyor artik. Bilmiyorum ben dunyaya 2.defa gelsem evlenmem heralde 😂

Bizim buyuk teyzenjn lafidir o. Her soylediginde haklisin derjm valla😂
Aynen evlenince farklılaşıyor insanlar malesef. Ben de evlenmezdim o net!
sevgili olmak daha içaçıcı bence. Evliliğin en güzel yanı çocuk sanırım

Aynen evlenince farklılaşıyor insanlar malesef. Ben de evlenmezdim o net!
sevgili olmak daha içaçıcı bence. Evliliğin en güzel yanı çocuk sanırım
Bu konuda hiç size katılmayacağım bayan 😂😂😂
Ben yine olsa yine eşimle evlenirim ❤️🥰
Ben öyle aşktan ölüp evlenmedim. Ama çok sevdim,çok saygı duydum..
İnsani yönleri çok iyi, Beni çok sevmesini sevdim mesela.
merhametini sevdim, vicdanını sevdim, anlayışlı olmasını sevdim, bana saygı duymasını sevdim, insanlara saygı duymasını sevdim, iyi bir eş, iyi bir baba olacağı için seçtim 🥰iyiki de secmisim onu 😍

merhametini sevdim, vicdanını sevdim, anlayışlı olmasını sevdim, bana saygı duymasını sevdim, insanlara saygı duymasını sevdim, iyi bir eş, iyi bir baba olacağı için seçtim 🥰iyiki de secmisim onu 😍
Aşk böcüğü🥰🥰🥰🥰abiye sarıl
Biz burda gömüyoz adamları hep babyyy

Bende 8nsene kirada oturdum.6 ev taşıdım.
Eşyam hep mahvoldu.
Kendi evimi aldım.
koltuklarım kırılmıştı.4 sene daha idare ettim geçen sene Ağustos ta değiştirdim
Beyaz eşyamı da değiştim
yatak odamı da...
Dolabı çok sağlamdır,yan odaya dolap yaptırayım dedim Geçen Nisan da 4000 TL istedi
Bende yatak odası dolabını yan odaya geçirdim 😍😂Eşimin sivri zekası😂
Yatak süngeri ve baza kaldı değişmeyen derken geçen ay da yatak süngerini değiştirdim.
Mondide indirim varmış şansımıza 1600 nakite aldık ve çok memnunuz.
Değişecek bişey kalmayınca
Sıra dedim arabaya geldi, hadi bakalım girdim aklına arabayı sattık 😂🤣
Benimde 11 yıllık durumlar çokta iyi değildi o zaman kampanyalı şeyler aldık şuan degistirmek istiyirum hepsi birden olmuyor tabi misal koltukların döşeme rengi karışık örtüsüz kullandım bı zaman bazı yerlerde çıkmayan şeyler var yikandida kaç kez kasası fln sağlam onu iyi almıştık mondiden sadece döşeme rengi tek renk nubuk kumaşlar iyi diyodunkizlar burda bı yer baktım bugün adam resim istiyor birde çok ağır benimkiler altı alçak orayı yukeltmek istiyirum onun içinde resim istedi fiyat alıp bakicam şuan bunlari almak istesem 10 bin isterler heralde 😒 oyuzden değişiklik yapacağım inşallah zamanla yatak odasının dolabı fln sök tak kötü oluyo kirada birde koyu renk bunaldım açık renk çok güzeller var
Git valla
Bu erkekler ucunda aileleri olunca hic umursamiyorlar.
Ee diyorum ki Allah herkese 2 goz 2 el ayak bir de beyin vermis
Beyni calisam insan napar eder ki sorumluluklari varsa az cok demez cabalar.
Herkes evde yatsin para aksin ne ala memleket.

Kucuk kaynimin karisi 3.hamile!
Gecen kaynim esimi aramis is istemis
Esimde bulmus (bak hic haberim yok bayramda ogrendim)
3bin maas+sigorta
Kaynim begenmemis.ben o praya calismam demis
Be salak issizsin çocuk yapmayi biliyosun is diye dileniyorsun ilkokul mezunusun bir meslegin yok is begenmemezlik ne haddine senin.
Allah boylelerine vermiyo iste vermesinde.
Boyle aza tamah etmeyen, sukursuz, is begenmeyenlere vermesinn
Hic de uzulmuyorum
Yok diye diye yok olsun.
Ay kuzu bunlar alem hem maaş beğenmez sonra işsizim der birde çocuk yapiyolar😒😒 neye güveniyor calismadan herkes direk müdür olup 10 bin maaş almiyo🤦

Maşallah size canım ruh eşini bulmak önemli herkesin iyi kötü yönleri var iyi yönlerini düşünüp motive oluyo insan

Yazamadım kızlar çok sayfa birikmiş anca okudum 🤫 yazıyorum sabah kahvaltı sonrası süpürge açtım çamaşır yıkamaya atıp koltuk altı çektim illallah geldi çok ağır it çek sil bakicam inşallah su sıra onun için banyo temizledim duşakabin yıkadım balkon sildim oğlanı dışarı çıkardım parka girdik ordan a101 e girdik halı gelmişti ince yatak odasına aldım 60 tlydi peynir küçük süt cips 88 verdim manava girdik kiraz istiyordu oglus 25 ddiler kg suna çok güzel değildi ama hevesi geçsin bı az aldım Malta eriği erik kayısı nektar az az 15 ti kg lari armut 10 du ondan aldım biraz domates salatalık taze fasulye 40 verdim 6 dan aşağı meyve yok😒😳 eşime sigara binzaman gidecek kadar 160 küçük oyuncak 15 baya para gitti nakit aldım hep

Dün kardesime gittik yakın olana kahvaltiya öğleye doğru akşam yemek ye yedik fırından pasta aldık bugün d günü esimin erken kutladık beraber bugün bişe alırım diyodun elim doluydu giremedim parfüm istiyordu adam😆 kız kardeşim çalışıyor pantolon almışlar eşine götürüp terzi işleri vardı bıraktım onlarda ağırdı aldılar iş dönüşü kapıdan akşam için kavurma pilav yaptım salata 🥗 bittiler halıyı attım makineye 1.5 metreden büyük makine sıkmadı uğraştım suyunu tahliye ettim elde yıkama daha iyidi valla yoruldum 🙄 yarın eltime gitcem artık çarşamba cagiririm servisi makine için kargo var satisim olmuş dolapta yarın hallederim onuda

Ben çok o hatayı yaptım eşim çalışmıyordu elimiz dardı biraz
Şarj aletim bozuldu ıphoneler biraz pahalı şarjları 300 civarı eşime söylemedim çakma şarj aldım 6-7 ay kullandım
Daha sonra görümcem şarjını kaybetti ve kaybettiği gün bize gelip eşimden şarj istedi eşim hemen aldı o sırada banada aldı
Üstünden 3 ay geçti görümcem tekrarlar aletini bozdu ve bir gün bile beklemeden tekrar eşimden istedi eşim tekrar aldı
Ben orda bi şok oldum
Aydınlanma yaşadım resmen
Ben kızamadığım için bozuk şarjlarla idare ederken o ikinciye aldırdı ve abisi elimiz dar olmasına rağmen gık bile demedi
Ve bahsettiğim kız 14 yaşında ve nerden baksan 5-6 bin birikimi var
Ben de zamanında yaptım.Eşim annesi vefat edince birara yalnız yaşamış.,o zamandan eşyası vardı. Dedim yeni eşyaya gerek yok yeterki ev al kullanırım dedim. Sonra ev almadı. Evlendik. 1.5 yıl kirada oturduk. Sonra ev aldık sıkışmışız. Teyzesinin tv bozulmuş. Ama benim evde hala eski eşya var. Bana soruyor kardeşi diyormuş. Teyzeye tv alalımmı. Dedim bu evdeki eşyaları ne zaman yenilersen o zaman git kime ne alırsan al. Ertesi gün arasıra su taşıran bozuk çamaşır makinasını değiştirmiştim.sırayla değiştirdim. Yeniledim. Bu anlattığım birtanesiydi

Buzdolabı bayramın ilk günü çalışmıyordu, w gün sonra çalışmaya başladı. Servis geldi bugün ana kadt değişecek. Garantili giye hiç fiyat sormadım onlarda söylemedi. Garanti kapsamında değişir sanırım. Dolap bozuldu diye içindekileri tükettik. Hafta içi annemlere gidip kalirimm diye alışveriş yapmadım. Dolabı dün silip temizlemiştik detaylıca şimdi bomboş görünüyor. Annemlere haftaya giderim. yarın alışveriş yapmak lazım.

İşte sizde belki iyi bir yönünü bulur da sarılmak için bahaneniz olur diye yazıyorum 😄 yoksa tüm topik kocalardan şikayet eden kadınlar olarak anılacak 😂😂😂
tr_lelli tr_lelli topigin adini degisecek bu gidisle 😂
Valla her erkek,her kadin,her evlilik bir degil gercekten. Bakinca ben babamin evindede mutluydum mesela, bazen esimle tartistigimda keske o eskiye donebilsem diye cok dusunurum.
Belki esimde dusunuyordur bilmiyorum.
O an sarilirsin sonra yapar birsey gene uzaklasirsin. Hele cocuklardan sonra sanki daha cok tartisiosun,uzaklasiosun. Niye cocuga oyle davrandin, niye ilgilenmiosun vs. Cok yoruluyoruz,yipraniyoruz. Bir dr gecim sıkıntısı uzerine gelince bazen imdaat deyip kacmak istiyorum valla😀 sonra 2 bebe aklima geliyor oturuyorum yermdee

tr_lelli tr_lelli topigin adini degisecek bu gidisle 😂
Valla her erkek,her kadin,her evlilik bir degil gercekten. Bakinca ben babamin evindede mutluydum mesela, bazen esimle tartistigimda keske o eskiye donebilsem diye cok dusunurum.
Belki esimde dusunuyordur bilmiyorum.
O an sarilirsin sonra yapar birsey gene uzaklasirsin. Hele cocuklardan sonra sanki daha cok tartisiosun,uzaklasiosun. Niye cocuga oyle davrandin, niye ilgilenmiosun vs. Cok yoruluyoruz,yipraniyoruz. Bir dr gecim sıkıntısı uzerine gelince bazen imdaat deyip kacmak istiyorum valla😀 sonra 2 bebe aklima geliyor oturuyorum yermdee
Evlendikten sonra öncelikler de değişiyor, kavga sebepleri de, sevmek için sebeplerimizde değişiyor.
Ama aşk sadece şekil değiştiriyor.
Bakmak istediğini görüyor bazen insanoğlu, ama görmeyi de bilmek önemli. Anlamak da gerekir, dinlemek, düşünmek.
Evlendikten sonra ben sevgi kadar, saygıda önemli benim için.
Biz en kotu tartışmalarda bile hiç hakaret tarzında konusmamisizdir birbirimizle.. ben onun sevdiği şeyleri o seviyor diye sevdim mesela, aynı şekilde o da öyle yaptı. Bizi biz yapan şeyleri kabul edip değiştirmeden, birlikte yaparak mutlu oluyoruz. O yüzdendir ki etrafımızda sevilen, sayılan ciftlerdeniz 🤗🤗

X