Küçük Düşün Büyük Olsun!

Benim koca hiç çocuk oyalayamaz yarım saat oynarsa 1,5 saat çizgi filim açar babasına kitapını verir anlat diye babası sadece evet oğlum der hiç ağzı laf yapmaz ekrandan açar oradan anlattırır
Uzaktan kumandalı arabasını bile sürmeye üşenir çocuk bana getirir
Ben doğuma gidince bide buna emanet edip gideceğim ben hastahaneden gelene kadar tv izler çocuk 😫😫

Selamm gunayss
Herkes esleri gommus.
Bi esimsiz bir yere gidince zevk alamayan ben mi varim yaw. 😂
Ama adam kafadir hakkini yemim gommim.
O benden once plan yapar atlar.
Misal koye gitsek, otel tatiline bile otele kapanmaz
Yemek aralarinda aksam falan etrafi gezdirir bana
Kendi der hadi suraya gidelim hadi burayi gezelim.
Kizada bakiyo dertlenmicem yani esimden yana.
Keske bu haftada evde olsa🙈
Kiza bakar az daha evi toparlardim.

Su yasak kalksa seni koye goturcem diyo
Babam oyleydi ya hic usenmezdi heryeri gezdirirdi. Gece kalkar yola cikardik felan. Oyle zevk alirdim ki babamla gezmekten. Ama kocam yok yani isterki oglene kadar yatayim, keyf yapayim. Hep ben plan yaparim, evlenmeden once dogru durust tatile,memleketine bile gitmemis. Evlendikte benim zorumla yilda 2 kere gidiyoruz biryerlere tatile.
Boyle adamlarla cook zor valla,sirtinda bir yuk de onlar resmen.😔
Benim koca hiç çocuk oyalayamaz yarım saat oynarsa 1,5 saat çizgi filim açar babasına kitapını verir anlat diye babası sadece evet oğlum der hiç ağzı laf yapmaz ekrandan açar oradan anlattırır
Uzaktan kumandalı arabasını bile sürmeye üşenir çocuk bana getirir
Ben doğuma gidince bide buna emanet edip gideceğim ben hastahaneden gelene kadar tv izler çocuk 😫😫
O an artik onu dusunme canim, bende doguma giderken k.valideme biraktim. Kocama birakmadim k.validemde icim daha rahat ederdi. Esim benle hastaneye geldi. Ama birakcak kimse olmasa esim bakardi elbet o an saglikli dogum yapip eve gelmeyi dusunuyordum sadece.

Benimki dün nededi?sözde salonu degistircektik kapanmada,vitrinlerin yerini falan.
Dün dedim e bu salon degiscekti noldu?
Taktı salona kadın ya seni değistircem ben sonunda dedi🙆🏻‍♀️
Hacı dedim yapbi güzelllik be nolur degistir bi bogaz eksilir dedim😣
Bak yaa diyo
Hayır bunu söyleyecek en son adamsın yani havan kime😣
Tv unitesinin kapagi gevsemis, 6 ay oldu 2 vida sikacak. Benim elimden her is geliyor o da bana guvendigi icin yapmiyor. Ama artik elimi surmuyorum boyle seylre. Arada hatirlatiyorum sıkarim bi ara diyor🤦‍♀️

Babam oyleydi ya hic usenmezdi heryeri gezdirirdi. Gece kalkar yola cikardik felan. Oyle zevk alirdim ki babamla gezmekten. Ama kocam yok yani isterki oglene kadar yatayim, keyf yapayim. Hep ben plan yaparim, evlenmeden once dogru durust tatile,memleketine bile gitmemis. Evlendikte benim zorumla yilda 2 kere gidiyoruz biryerlere tatile.

O an artik onu dusunme canim, bende doguma giderken k.valideme biraktim. Kocama birakmadim k.validemde icim daha rahat ederdi. Esim benle hastaneye geldi. Ama birakcak kimse olmasa esim bakardi elbet o an saglikli dogum yapip eve gelmeyi dusunuyordum sadece.
Evet canım öyle de benim kayınvalide kocadan beter o da ilgilenmez elitinin çocuğuna bakıyor çocuk sabahtan akşama kadar telefon bakıyor
Bide bunu marifetmiş gibi anlatıyor beni yormuyor sabahtan akşama kadar telefon bakıyor diyor
Yemek felan da yapıp yedirmez sofrayı kurar yerse yer yemezse kaldırır uğraşmaz

Surekli bi supriz halidir esimde babaniz gibi.
Misal köye birakip donmustu bizi isi geregi ama almaya gelecekti
Arabasiz sıkıldım orda annemle kardesim falanda vardi ama heryer uzak araba lazim.
Isini ayarlayip erken gelmisti ama haberim yok
Sabah beni goruntulu ariyo sabahin 6si
Uykudan uyandim baktim kapinin onu🙈
Gece cikmis yola gelmis.
2lafa da kanar hemen kıyamaz

Evet canım öyle de benim kayınvalide kocadan beter o da ilgilenmez elitinin çocuğuna bakıyor çocuk sabahtan akşama kadar telefon bakıyor
Bide bunu marifetmiş gibi anlatıyor beni yormuyor sabahtan akşama kadar telefon bakıyor diyor
Yemek felan da yapıp yedirmez sofrayı kurar yerse yer yemezse kaldırır uğraşmaz
Benim sagolsun k.validem cok iyidir. Esim k.valide gibidir ama😂

Surekli bi supriz halidir esimde babaniz gibi.
Misal köye birakip donmustu bizi isi geregi ama almaya gelecekti
Arabasiz sıkıldım orda annemle kardesim falanda vardi ama heryer uzak araba lazim.
Isini ayarlayip erken gelmisti ama haberim yok
Sabah beni goruntulu ariyo sabahin 6si
Uykudan uyandim baktim kapinin onu🙈
Gece cikmis yola gelmis.
2lafa da kanar hemen kıyamaz
Benimkine bugun gel desem 2 gun sonra gelir,boyle surprizler yapar 😂yani iykumu alayim,dinleneyim,uyuyayim.. hep bu modda. Sonra bana abartiyorsun diyor ama asla abartmiyorum. Sabah 9 da kalkar 11 gibi uykum geldi der yatmaya calisir. Bende cocuklari ona birakip is yapiyorum ki yatamasin 😂

Kalabiliyorsan kal tabi cnm😄
Bende lohusalıkdan fobi olustu galiba 2.gün hadi eve gidelim diye baslıyırm😣
Basıyor bana anne evi de olsa.
Ben çoook uzun kalsam belki sıkılırım da. Bilmiyorum. Annemlerden ayrı kalmaya başlayalı 20 yılı geçti. Çok sık gelmiyorum onun etkisi de var. Bir de geldiğimde biraz bir kardeşimde biraz diğer kardeşimde biraz annemde sırayla kalıyorum ondan da belki sıkılmıyorum.

Erkeklerin hepsimi ayni ya. Ellerinde telefon,kumanda cocukla ilgileniyorlar sozde. Bende birakip bir yere giderken yuruyuse felan ancak tv ile zapdediyor cocugu. Ben 2 cocujlu halimle evde yalnizken bile daha az izletiyordum cizgi film. Cok sinirimi bozuyor bu durum. 10 dk oynar sonra hadi sen oyuna devam et der cekilir kenara cocukta gelir bana sarar. Soyleyince kizincada ne kadar cok soyleniyorsun der. Hakkettigin icin soyleniyorum ama halaa ayni🤦‍♀️
Aynı işte ya bizi anlattın🤣 haklıyız söylenmekte

Ay ben kardesimin oglanda denk geldim gecen ,Fatih selim diye bi cocuga youtube kanalı acmıslar🤦🏻‍♀️
Anne gerizeklı net cocuga mana bulmuyorım
Fatih selim kaydıraktan kayıyor
Fatih selim salıncaga bindi
Fatij selim topa vurdu😂
1.8 m kisi izlemis bunları
Dedim bunu mu izletiyorsnuz cocuga ya,kendi acıyor diyorlar.
Tablet almayı 5 sene daha erteledim😂
Fatih selim saolsun😄
Fatih selim poyraz lina ne faydası var sanki. İşte eline tablet verince çocuk buluyor maleeef. Tv den olunca kendim istediğimi açıyordum. Telefon zaten hiç vermiyordum. Tableti aldı işte son durum bu.

Benimkine bugun gel desem 2 gun sonra gelir,boyle surprizler yapar 😂yani iykumu alayim,dinleneyim,uyuyayim.. hep bu modda. Sonra bana abartiyorsun diyor ama asla abartmiyorum. Sabah 9 da kalkar 11 gibi uykum geldi der yatmaya calisir. Bende cocuklari ona birakip is yapiyorum ki yatamasin 😂
Cocuklarin sesinden falan uyuyabiliyor mu🙄
Kiz uyandiriyor babasini
Gece 3 de uyumus bizim kiz gunduz 3 defa uyumanin acisini cikarmis ben erken uyudum.
Esim bakmis sagolsun.
Valla o ilgilenmese ben cok zorlanirdim

Supurge acip yemek yapmam lazim.
Dunden sadece makarna ve 1.5karniyarik var.
Oglan patlican yemiyor
Sebzeli tavuk yapicam.
Dizi izliyoruz gonuldagi.
Bitsinde bismillah diyip baslicam.
Kiz uyudu uyandi corba icirdim.
Dolmasi var ikindi gibide pekmezli cevizli muz yediririm.
Aksama patates puresi yapicam kiza seviyo

Bugunde boyle biter 😔
Yarin mesai baslar bugun biraz evi toplim utu falan yapim kolaylim.

Kizi artii hic birakamiyoruz.
Dun azicik odaya gittim sese kostum.
Mama sandalyesine tirmanmis devrilmis sandalyeyle birlikde.
Esimde lavabodaydi.
Azicik dudagi kanadi disi carpti sanirim baya agladi. 3dk ancak ayrildik yanindan aninda dusuyor bir yerden.

Napicam bilmiyorum.

Supurge acip yemek yapmam lazim.
Dunden sadece makarna ve 1.5karniyarik var.
Oglan patlican yemiyor
Sebzeli tavuk yapicam.
Dizi izliyoruz gonuldagi.
Bitsinde bismillah diyip baslicam.
Kiz uyudu uyandi corba icirdim.
Dolmasi var ikindi gibide pekmezli cevizli muz yediririm.
Aksama patates puresi yapicam kiza seviyo

Bugunde boyle biter 😔
Yarin mesai baslar bugun biraz evi toplim utu falan yapim kolaylim.

Kizi artii hic birakamiyoruz.
Dun azicik odaya gittim sese kostum.
Mama sandalyesine tirmanmis devrilmis sandalyeyle birlikde.
Esimde lavabodaydi.
Azicik dudagi kanadi disi carpti sanirim baya agladi. 3dk ancak ayrildik yanindan aninda dusuyor bir yerden.

Napicam bilmiyorum.
Çocukların en tehlikeli zamanları.
Biz hiç gözümüzü uzerinden ayirmiyorduk. Eşimle nöbetleşe duruyorduk başında. Yemek falan yapacaksam onu işinin başından kaldiriyordum.
Geçen akşam çocuğa sut vermiştim PC de iş yaparken çizgi film istedi açtım. Eşim de telde konuşuyordu diğer odada, WC ye gidip geleyim dedim çizgi film izlerken.
Bir geldim sütü laptop a boca etmiş.
Görünce kızdım kafasını kaldırmadan kucağıma atladi. Laptop şuan çöp.
Biraz açıp temizlemeye çalıştık ama açılmıyor şimdi. Pazartesi tamirciye birakalim bakalım kurtarabilecek mi.
Daha senesi dolmayan koltuklarının geçen ay tamire verdik kırılmıştı uzerinde ziplamaktan mi bilmiyorum.
3lü zigon sehpalar iki tek tek kırdı.
6 li salon sandalyelerimden 2 tane kaldı sağlam değil ama idare eder durumda.

Çocukların en tehlikeli zamanları.
Biz hiç gözümüzü uzerinden ayirmiyorduk. Eşimle nöbetleşe duruyorduk başında. Yemek falan yapacaksam onu işinin başından kaldiriyordum.
Geçen akşam çocuğa sut vermiştim PC de iş yaparken çizgi film istedi açtım. Eşim de telde konuşuyordu diğer odada, WC ye gidip geleyim dedim çizgi film izlerken.
Bir geldim sütü laptop a boca etmiş.
Görünce kızdım kafasını kaldırmadan kucağıma atladi. Laptop şuan çöp.
Biraz açıp temizlemeye çalıştık ama açılmıyor şimdi. Pazartesi tamirciye birakalim bakalım kurtarabilecek mi.
Daha senesi dolmayan koltuklarının geçen ay tamire verdik kırılmıştı uzerinde ziplamaktan mi bilmiyorum.
3lü zigon sehpalar iki tek tek kırdı.
6 li salon sandalyelerimden 2 tane kaldı sağlam değil ama idare eder durumda.
Ayy canlari sagolsunda galiba yeni biside almamak lazim.

Cocuklarin sesinden falan uyuyabiliyor mu🙄
Kiz uyandiriyor babasini
Gece 3 de uyumus bizim kiz gunduz 3 defa uyumanin acisini cikarmis ben erken uyudum.
Esim bakmis sagolsun.
Valla o ilgilenmese ben cok zorlanirdim
Ev dublex olunxa gidiyor diger katta uyuyor. Ya da oglum babannesine gittiginde o kapidan cikarcikmaz bizimki yatişş. Bebegin zaten sesi yok ysvrumun.

Benimde ailem sehir disinda, tek cocuklu iken atlar ucaga giderdim ozledigimde. 1 2 surat yapardi ama yapsin yani ailemi gorecehim elbette. Dedigin gibi dunya onlarin etrafinda degil, alisacaklar. Alistirmistimda. Simdi 2 kucuk cocukla tek basima ucaga cesaret edemedim,esimle gidicez 2 hafta izni var. Daha gitmeden 1 hafta kalalim gelelim, 2 hafta cok olur. Gelicem yaticam dinlenicem. Basimin etini yiyor.
Zaten dedim ben sana dinlenme zamani birakicam mrrak etme. Tam 2 hafta kalmayix ama 1 haftada az.gittigimiz uzun yola degsin yani. Hala yok 1hafta kalip gelelim diyor.

Bu arada bende ozgurlukten yanayim ama esim asosyal biraz. Cok nadir gorusur arkadaslariyla. Ondada aksam giderler birseyler icer gelirler. Herkes nasil izin veriyorsun derdi valla yeterki ciksin arada diyr gozune bakiyorum ne izni😂
Rahatim o konularda yani ama benimki nadir cikiyor maleseff.
Ben de rahatım bence arasıra olmalı da. Ama işte asosyallik benimkinde de var. Bir insan herkesi eleştirirse tabiki asosyal olur. Benim eşim için diyorum. Şimdi yine düzelmiş hali. O kadar değil. Bu defa 9 gün kaldı diye biraz çene başladı. Eskiden arkadaşa bile gitmiyordu. Ailemin yanında daha fenaydı. Şimdi arkadaşlara gidiyoruz birlikte ailemin yanında bir süre kalabiliyoruz. En iyisi 3-4 gün kalsın dönsün bence fazlası beni kasıyor. Bir daha öyle söyleyeceğim ona. Huzursuz olmama gerek yok. Bugün gitti. Oh dedim desem yalam olmaz.

Bizimkide izledi bir sıra ya bunkadinin hiç işi yokmu çekiyor habire ddim abone sayısı ve izlenmesi görünce anladım para için çocuk habire kayıtta🤦🤦engel yaptım izlemiyor en güzeli almanak tableti geç görsün ama ille görüyor birilerinde bizimkine kuzenleri verdi bana kalsa saklıyorum esim bıraktı tabi😒
Biz de engelledik. Gidip başka video buluyor🙉 youtube mu kaldırsak diyorum bilemedim. O zaman da istediğimiz çizgi filmleri izlemeyecek

Selamm gunayss
Herkes esleri gommus.
Bi esimsiz bir yere gidince zevk alamayan ben mi varim yaw. 😂
Ama adam kafadir hakkini yemim gommim.
O benden once plan yapar atlar.
Misal koye gitsek, otel tatiline bile otele kapanmaz
Yemek aralarinda aksam falan etrafi gezdirir bana
Kendi der hadi suraya gidelim hadi burayi gezelim.
Kizada bakiyo dertlenmicem yani esimden yana.
Keske bu haftada evde olsa🙈
Kiza bakar az daha evi toparlardim.

Su yasak kalksa seni koye goturcem diyo
Gezme konusunda ve evde yardım konusunda evet olumlu. Sorumluluk konusunda da evet. Ama beni bezdiren yorum eleştiri sürekli bu yönü. Bir de çocuğu oyalayamaması.

X