Küçük Düşün Büyük Olsun!

çok da takmamak lazım demiştim daha önce de.
benimki diğer cocuklarında hafta içi kalırdı hafta sonu onlar kocaları-karıları ile rahat etsinler diye hafta sonları bize gelirdi ve acıkca söylerdi bunuda.
bende eşime kızıyordum onlar eş de biz neyiz.

şimdi onların çocukları (birinin çocuğu benim küçükten 2 ay büyük, diğerininki 1 yaşında) var hafta içleri rahatlıkla işlerini güçlerini halletsinler diye hafta sonu da bize dinlenmeye gelir. bize gelirken de onların 2 günlük yemeklerini falan yapar da gelir..
bizde o koltuktan ötekine gecer uzanır. elinde kumanda yada telefon akşama kadar oturur.
hazır sofraya oturur yer içer kalkar. demez ki bu kadın evden çalışıyor, eşi evden çalışmaya çalışıyor, 2 cocuk var. ki benim küçük oğlan fena hareketli. geçe uyumaz, sabanın 5 inde kalkar tv ister otururuz 2-3 saat.
kaç defa gördü salonda yattığı zaman biz cocukla gelince yatağını alıp diğer odada uyumaya devam ederdi.bir gün dememiştir 2 saat de ben oyalayayım sen git uyu dıye. çocuk 2,5 yasında 5 kere yemeğini yedirmemiştir.
diğer torunların arkasından annesi-babası yanındayken tabakla gezer
diğerlerinde gece bile torunları kv nin yanında uyur anneleri kendi odalarında.

yani anlayacağın kv nin nazı kime geçiyorsa en ezilen o oluyor.
diğerlerine yaranmak için herşeyi yaparlar, sen nasılsa onun için herşeyi yaptığın için sana hiç yardımı, desteği olmaz.

bizimki bizim ona sağladığımız maddi manevi desteği, o da diğer cocuklarına gösteriyor. adalet tabiki yok. ama Allah biliyor deyip geçiyorum çok da takmıyorum, görmemezlikten geliyorum. yoksa anlatılacak çok sey var da boşver..

hiç beklentim olmadığı için ondan yana hiç de dert etmiyorum artık..
çok şükür ona muhtaç etmesin allah.
onu da benim elime düşürmesin

allahtan eşim her konuda bana destek de annesinin yapmadığı şeyleri kendisi yapmaya çalışarak telafi ediyor.

Nasıl içleri rahat ediyor hepsi onun çocuğu ben anlamıyorum oysaki bir ayrimcilik olacaksa pozitif olmalı kimin ihtiyacı varsa ona daha çok katkı olmalı diye düşünüyorum sen sabirliymisin canım direk yüzüme size dinlenmeye geliyorum dese aynı davranmaya bilirim eşimde görürse soylerki annesine düşkündür kayinvalidemde ona çok uğraşmış eşimle hastanelerde fıtıklarının bir sebebi esimi hastane sandalyesinde beklemesiçokça

Eşimin hatrina ses etmiyorum. Birde genç evlendim saygısızlık yapmamak adına palttan evlendim. Bu saatten sonra da pek birşey demem. Eşime diyorum zaten annenle aram iyiyse ben iyi oldugun için diyorum. Diğer gelin geldi birlikte oturmak istedi kaynım. 1 sene. KV nin evinde oturdular sonra ev aldı kaynım hep birlikte taşındılar. Sonra pek gecinemediler. Ya bize geldi yada kızına gitti. Bir sire böyle geçti şimdi de ayrı kiraya ev tuttular. 10 yıl hiç yanlız kalamam diyen kadın paşa paşa yanlız kalmaya alıştı. Hoş simdide kızı işe basladogi için onun bebeğine bakiyor gece de bebeğe bakıyor.
Benimde çocuğuna 2 sene baktı bunun 1 senesi ya çocuğu onun evine taşıdık yada onu bize taşıdık diğer sene de mecburi yanlız olduğu için bizde kaldı öyle çocuğa baktı. Sonrasında kreşe verdim zaten baktım olmuyor huzursuz oluyoruz kreşe gönderdim.
Çocuk 5 yaşında falandı tekrar bizde kalmaya başladı bir süre ama biz o a baktık. Yok kursları, yok güne gorer arkadaşlarıyla beni bırakıp, gelin alın, bankada işi olur götürün,

Ben ameliyat olup eve geldiğimde kursun yemeğine gitmişti. Damadı grip olduğu dönemde gidip de çorba yapamadığı için kendine söyleniyordu bizimle yaşarken,

Şimdi diğer çocukları ile yakın oturuyor biz biraz uzağız. Yine yürüme mesafesi ama yasaklar sebebiyle pek gidip gelmiyoruz.
Hoş o da sürekli diğer torunlara baktığı için müsait olmuyor. Onların işine yaramadigi zaman bize geliyor. Bizim işimiz olduğu zaman ortada yok.

Annem hep der "becerikliysen sevilmezsin" diye.
Benim elim her işe yatkındır. KV birçok şeyi benden görüp yapar. Ben küçük bebeğim varken işten gedikten sonra her işime yetişir, kışlık hazırlıklarımı yapar, konserveler yapardım. Çeşit çeşit yemeklerle misafirler agirlardim sürekli.
Nasılsa yapıyorum herşeyi diye KV de misafir gibi yaşardı bizimle. Ben kucağımda çocukla yemek hazırlarım yardım etmezdi.
Bizim evde diğer çocukları için kışlık hazirliklari yapar onlara götürürdü.
Kızı evlendi KV bizde kaldığı zaman süt alıp mayalar kızına götürürdü. 1 gün bile 1 lt süt bizim icon mayalamamistir. Ki o zaman kız küçüktü. Çocuğa bir kavanoz yapayım yedireyim yok.
Biz işten gelirdik hadi kıza gidelim çağırdı derdi çaya. Meğerse kiizina süt yoğurt götürmek için gidiyoruz.

Bizimle pazara markete çıkardı alışveriş yapardı poşetleri oğlunun evine bırakır, bizde kalmaya gelirdi.

Yani demem o ki şansımız yoksa yoktur. İlk günde aynı, 10 yıl sonra da..
Ben artık eşime diyorum annen kime baktiysa onlar da annene baksın diye..
Benim bu saatten sonra kimseyi çekecek durumum yok.

Amma da şikayet etmisim söz konusu Kv olunca anlatılacak şeylerde bir o kadar çok oluyor. Neyse bu gecenin hürmetine iyi düşünelim herşeyi,iyi olsun..

Allah herkesin evinden huzuru, sağlığı, bereketi eksik etmesin..

Kimseyi kimseye muhtaç etmesin..

Şu korona illerinden de biran önce kurtulup sağ salim sevdiklerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşayalım.

Çok sevelim, çok sevilelim, çok gezelim, hep şükredelim. .. aminn

Benim hislerime derman olmuşsun sanki
Aynı hepside
Bir kez bakmaz umursamaz kadın kalkıp birşey koymaz yerine
Kkaldırmaz beklemiyorum da zatrn
Ama huzuru bozmaya çok seviyor
Bugün benimki geldi
Boşancam noldu seviyorhm
Şakamı bu dedim canın isteyince öyle böyle ben kararlıyım her canın istediğinde böyle olacaksa dedim

Çok sinirliyim diyo bende kararlıyım boşuycam rahatla ne halin varsa gör dedim affet felan fişman konusmaya çalışıyor halasürtsin burnu

Ya bu gercek bende öyleyim
Çevremde öyle diyor
Kızım kimseye müdane etmiyorsun ondan sende sana yok diyolar
Kızında kalkıp iş yapar bende köşede oturur
Burnunu sokup evliliğine zarar vermesin diye hiçbişeyede istemedim ama heer halukarda kocam yüzünden ölüp gebeeriyo eriyo
Bide kv huy var benim hakkımı nasıl ödüycen acaba sen eşime
Duygu sömürüsü aşırı var yani
Tmm kimse annesini gibi olmaz ama bu sömürü aşırı
Benimkide duygusal bağlattırıryo kadın
İlk evlendiğimiz zamanlar daha çoktu benimkinde bu hali yavaşladı
Ben değiştirmişsin öyle diyo
Dedim duygu sömürüsü yapıyorsun da dedim hatta

Ben.artik biraz mesafeli olarak ilişkiyi devam ettiriyorum. 10 yıllık evliyim hala siz diye hitap ederim KV ye.
Bende mesafe aynı hiç aramam anca kandil filan
Hatta der niye aramıyorsun elim değmiyo derim.
Bazen der teyzenin gelin günde iki jere arıyormuş

Teyze nasıl davranıyorsa artık derim bende kendi kocamı aramıyorım diyorum
Oğlunu aramıyorum yanş

En başında soğjtuyolar bende sen diye konusdum şimdi uzaktan diyorum işte
Olmadı olmadı yani

Selamm son 3 sayfayı okuyamadim sabah artik okucam.
Kizi salliyorum
Erbaslari tehdit ediyorum ediyorum yine ihale geceleri bana kaliyo.

Gunduz kiza d.gunu seysi yapalim dedik ters isik kurbani olduk
Hesap edemedik
Neyse dedik okadar susledik pastapatlatti.
Banyoya attik kizi epey uyumus(ben cikmistim geldim hala uyuyordu)
Aksamda birlikde resim cekildik.

Belediye msj atti pazar kurulcak diye
Dedim esime ben bi turlim
Anneme uğradım toplamaya basliyodu dedim bakim napiyo
O da pazara birlikde cikalim dedi.
Domates, salatalik, kivircik, cilek, semizotu aldim.
Annem verdi parasin.
Ordan makbule girdim hurma aldim.
Güvenliğe biraktim posetleri ordan markete
Bimde avokado 4.5tl idi 5tane aldim.
Elma, muz, armut aldim bi de kiza az az.
Sosis, parmak kofte, yogurt, helva, izmir tulum falanda aldim (a101,hakmar hepsinden karisik)
Markete 100tl birakmisimdir.
Dolap bosalmaya baslamisti doldu yine.

Esim pide yaptirdi 3 tane 80tl vermis.
yemekden yirttim yani
Oglan aksam diyorki yarin ne yicez.
Dedim baban 2 gundur sagolsun bana yemek yaptirmadi artik yemek yaparım
Izgara yapgircam son h.sonu yapma sen yine yemek dedi.
Valla hic hayir diyemicem
Bugunde yemek derdim yok yani.
3gun daha yaparim tamamdir.

Biraz ev temizlemem lazim
Eve gidip bakcez.

Tesbih cekimde az daha uyyim

50tl param zulama kaldi
Biz kentsel donusum icin belediyeden kira yardımı aliyorduk.
Yani evini donusume verenlere boyle bir imkan veriyor.
Esim o paraya hic dokunmamis sabah mevzusu gecti 17bin falan birikti orda dedi sevindim.
Ay hic dememisti biriksin oyle derim diye düşündüm dedi.
Onunda hic olmasa kenarda 10bini olur
Icerde illa para birakir biraz bisi olur diye garanticidir.
En azında rahatlatır elimizi.

Ust kat icin 80bin gider diyormus muteahhit.
Suan atalar 50bin ediyor
Esimde biriken kira parasinida ustune koyariz kredi odemeyiz yine ata almaya da devam ederiz oderim altinlarini sana geri faiz odemekdense diyor.
Bakalim ust katin oturum izni iskan vs cikmasida eylulu buluyormus.
Ozamana 5 ata daha aliyoruz.
Belki esyasini bile alabiliriz hic faize bulasmadan.
Rabbim yardim ediyor cok sukur.

Ne güzel bırçlanmadan almak
Yoksa hep sıkıntı oluyor
Abi düşünmüş
Para konusunu bende hiç bilmem napar onuda bilmem bahsetmez hiç

Masallah kuzu ay okuyunca sana 24 saat yetiyor mu yazcaktim insan okadar iş yapınca hazır yemek çok iyi oluyor

Masallah esin çok iyi düşünmüş canım faizler yüksek elinin altindayki ile daha iyi olur keske benim de esde olsa hiç biriktirme huyu yokk

selam kizlar dun yazamadim hic.sanaldan siparislerim vardi peynir stokladim fiyati iyi diye.dolapta onlara yer actim 101 den siparis verdim falan filan .
aksama lc den cocuklara alisveris yaptim .baktim 20 30 fiyatlar iyi ama iki cocukla 500 lira biraktik
bu ay birikim olmucak herhalde bizim. izinler acilirsa yillik izin almayi dusunuyoruz bakalim

Günaydınnlar güzel anneler
Dogurmus dogurmamıs,kalbinde bir cocuga bir kediye bir kusa yer vermis bütün hemcinslerimin anneler günü kutlu olsun
Benimkiler sabah bana gidip orkide almıs
Alya ya cicekci ayı vermis Bak bak diyo bana
Ben oructan muafım bayramı göremedim
Hem basında hem sonunda yakalandım
Yatak odasını söküp yatagın yerini falan degistireceğiz.
Aksama nohut pilav var ama yemez koci muhtemelen ,patlıcan tava yaparız dedi

O kadar trip den sonra hediyeyi es geçmemiş eşin hepimizin günü kutlu olsun, evlatlarımıza nice güzel sağlıklı günler gorelim.. onların eksikliğini yaşamayalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…