Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bende iste anneler günü dogumgünü falan toplu alırım dedim kendime eger bu ay tam maas alırsak 1-2 gram da bozup robot alcm kendime.
Bana benden fayda var napalım🤣
Belim kitlendi yine sabah artık rahatlıgı gectim ihtiyac benim icin.
Kzıı uyuttum korktum cocugu yataga alırken düsürcem diye😣
Geçmiş olsun kuzu krem alsaydın kas gevsetici yoksa al p tesi bayram giriyor araya nöbetçi arama

citl citl seninki herhalde bu kadar çabuk kabullenip tamam boşanalım demeni beklemiyordu.
sende kararlı durunca vazgeçti, pişman oldu

sürekli olmasa da ara sıra kriz durumlardan arada ailenin haberi olması lazım bence
birden ben boşanıyorum dediğinde ani bir karar almadığını, sudan sebepten boşanmak istemediğini bilsinler. bugün boşanicam desen ne oldu, ne yaptı ki, bunca zaman hiç sorununuz yoktu falan denmesin.

ben erkeğin çalışıp hem karısına, hem de çocuklarına paşa paşa bakması mecburi.
hoş kadının da kocasının imkanları doğrultusunda eldeki imkanlarla yaşaması lazım.

elinde işi gücü olan kadın zaten evde oturup esra erol izlemesin.
kendisine, çocuğuna, vatana bir faydası olsun. çalışsın, üretsin, kazansın, kazandırsın.

ben okuldan mezun olmadan çalışmaya başlamıştım. çocuuk 3,5 aylık değildi işe başladım.
4 sene önce de kendi işimizi yaparız diye işten ayrıldım. sonra 2.cocuk dan sonra işlerle pek ilgilenemedim. sonra da baktım cocuk evişler falan hep aynı şeyler bana göre değil dedim. farklı bir iş yapmak için yola çıktım 1,5 senedir de onunla ilgileniyorum. ha çok para kazanmıyorum harçlığım çıkıyor belki ama en azından birşeyler yapıyor olmaktan mutlu oluyorum.

ve yine de hiçbir durumda kocaya eyvallah etmem. bugün bile bir işe girsem hem çocuklarıma bakacak, hem de hayatımızı sürdürebilecek gücü görüyorum kendımde. kocam da farkında bu durumun.

bizim semtteki tüm pazarlar bugün kuruldu. 2 hafta böyle olacak hem kapanmanın hemde bayramın etkisiyle böyle yapmışlar.
pazara çıktım; istiridye mantarı, 2 bağ kara lahana, 2 kg portakal, yarım erik, 1 kg patlıcan, 2 demet taze soğan, 2 demette maydanoz aldım aldım 60 tl harcadım.
ordan markete ugradım. 1,5 kg kabak, 2kg salatalık, 1 kg kuru soğan, 6 lı organik yumurta aldım. 25 tl üzerine 100lü demlik poşet çay 15 tl idi bire ondan aldım. 40 tl verdim.

akşama fırında tavuk ızgara
yayla çorbası
mercimekli bulgur pilavı
salata yapacağım.

dünden pide vardı, zaten pilav da yapacağım için pek yenmez. o yuzden pide almayacağım. bugünlük masraflar bu kadar.

herkese hayırlı kandıller :dua:

yedirenk79 yedirenk79 ne güzel gittin annenlere cocuk da yeğenlerle oynuyor.
bizde artık yasaklardan sonra gideriz. benimkilerde kuzenleriyle oynayınca akıllarına ne uyku gelir ne de yemek.
bize de iyi gelir.
gidip 3-5 gün kalırım artık. dün annem arıyor izin kağıdınız vardı sizin gelin kalırsınız 2 gün falan diye ama riske atmak istemedik çocuklarla yolda polis kontrolüne denk gelirse sorun olmasın diye
arada gidip 1 gece kalıp geliyodum eşimin işleri yopun olduğu zamanlarda.
cocuklardan pek iş yapamıyordu bizde annemlere kaçıyorduk o bahaneyle

abim ve ablam annemlere yakın onlar hala git gel yapıyorlar. bir tek ben biraz uzaktayım

ama sağlık olsun diyoruz da illa görüşürüz

citl citl seninki herhalde bu kadar çabuk kabullenip tamam boşanalım demeni beklemiyordu.

sürekli olmasa da ara sıra kriz durumlardan arada ailenin haberi olması lazım bence
birden ben boşanıyorum dediğinde ani bir karar almadığını, sudan sebepten boşanmak istemediğini bilsinler. bugün boşanicam desen ne oldu, ne yaptı ki, bunca zaman hiç sorununuz yoktu falan denmesin.

hoş kadının da kocasının imkanları doğrultusunda eldeki imkanlarla yaşaması lazım.

kendisine, çocuğuna, vatana bir faydası olsun. çalışsın, üretsin, kazansın, kazandırsın.

ben okuldan mezun olmadan çalışmaya başlamıştım. çocuuk 3,5 aylık değildi işe başladım.
4 sene önce de kendi işimizi yaparız diye işten ayrıldım. sonra 2.cocuk dan sonra işlerle pek ilgilenemedim. sonra da baktım cocuk evişler falan hep aynı şeyler bana göre değil dedim. farklı bir iş yapmak için yola çıktım 1,5 senedir de onunla ilgileniyorum. ha çok para kazanmıyorum harçlığım çıkıyor belki ama en azından birşeyler yapıyor olmaktan mutlu oluyorum.

ve yine de hiçbir durumda kocaya eyvallah etmem. bugün bile bir işe girsem hem çocuklarıma bakacak, hem de hayatımızı sürdürebilecek gücü görüyorum kendımde. kocam da farkında bu durumun.
Kendi dedi başta ben boşanmak istiyorum dedi bende tamam boşanalım dedim
Neyini eksik ettim diyo
Psikolojim gitti dedim
Daha ne olsun hayattan soğudum dedim
Benim ailem çok baskıcıydu evlenirken hiçbir yere gidemezsin tavırlar 5 dk işten gec gelme hakkım yoktu
Tabi eşim gezdirirdi filan ama ailesinin laflarınkendi tutumları artık ailem gibi oldu
Tabş sonradan çocuklar büyüyünce bunlar gitti ee zamanında gitme etme
Ben hiçbiryere gitmemeye başladım
Onun her istediği şekilde oldu.
Ruhen çöktüm
Dedim artık yeter ben bittim dedim.
Yokluğanherşeye gögüs gerdim
Çalışan biriydim
Çocuklar olunca bıraktın
Ama şuan onun işine yardım ediyorum
Kavgaa edince bıraktım al kendin yap
Heem çocuklar iş arada kalan benim niye yapcam
Dün orda dedim söyle bilsinler
Çık git dedim kimse yokkkeb
Diyemedi
Off puf etti durdu
Oda kaldı Yasakda yok dedim
Boşansa anası bakmaz. Yemek aş ütü yapmaz hergün biryerde.
Annemde dedi.
Herkesin düzenli bir hayatı yok
Bana bile geelmiyor hep evde çocuklar iş güç bu kız dedi
Kıymet bilmeyen olursa ben evladının her zmn arkasındayım dedi
Kendi kendine iki üç gündür konusmaya çalışıyor ben yaklaşıyorum bile.
Böyle olması gerekiyordu çoktan
Bugün rüyamda tuhaf şeyler gördüm zaten iyice altüst oldum
Eve geldim
Yolda eve gelirken camlara bakıyo geldimi diye
Dedim böyle yol gözlersin

Bizim aslında asıl sorunu ailesine takıntılı
Heep o yüzden çok nadir birbirimize yüzünden tarrtışmısızdır
Bu kesin yani
Ben ilk yıllarda yapıyordum ama bıraktım
Asırı ailesine düşkün.
Annesi merkezi dünyası
Babası hiç umursamaz işi gücü o yani.
Birşey olsa hemn kv eşimi arar
Şu oldu bu oldu buda kafayı ona takar
Aile huzurumuzu her geldiğinde kv mutlaka bozar bu kesin.
Surat düşer benimkinin
Anasıyla yaşasın ya
KV ne zmn ölür bna o zaman rahat vaar
Ama ben kesin tavrımı koydım bu sefer
Hem bana laf dicek ben ılımlı olcak yok artık

bizim semtteki tüm pazarlar bugün kuruldu. 2 hafta böyle olacak hem kapanmanın hemde bayramın etkisiyle böyle yapmışlar.
pazara çıktım; istiridye mantarı, 2 bağ kara lahana, 2 kg portakal, yarım erik, 1 kg patlıcan, 2 demet taze soğan, 2 demette maydanoz aldım aldım 60 tl harcadım.
ordan markete ugradım. 1,5 kg kabak, 2kg salatalık, 1 kg kuru soğan, 6 lı organik yumurta aldım. 25 tl üzerine 100lü demlik poşet çay 15 tl idi bire ondan aldım. 40 tl verdim.

akşama fırında tavuk ızgara
yayla çorbası
mercimekli bulgur pilavı
salata yapacağım.

dünden pide vardı, zaten pilav da yapacağım için pek yenmez. o yuzden pide almayacağım. bugünlük masraflar bu kadar.

herkese hayırlı kandıller :dua:

Menü güzelmiş canim afiyet olsun bende pazara çıkmıyorum kaç aydır hal gibi bı yer var uygun oraya gidiyorum onurdan alıyorum birde çok yokuş bı yerde pazar dar sevmiyorum oruçlu çıkmak istemedim

Al benden de o kadar, sen anlattıkça hep anlattoğın şeylerde kendimi buluyorum

yedirenk79 yedirenk79 ne güzel gittin annenlere cocuk da yeğenlerle oynuyor.
bizde artık yasaklardan sonra gideriz. benimkilerde kuzenleriyle oynayınca akıllarına ne uyku gelir ne de yemek.
bize de iyi gelir.
gidip 3-5 gün kalırım artık. dün annem arıyor izin kağıdınız vardı sizin gelin kalırsınız 2 gün falan diye ama riske atmak istemedik çocuklarla yolda polis kontrolüne denk gelirse sorun olmasın diye
arada gidip 1 gece kalıp geliyodum eşimin işleri yopun olduğu zamanlarda.
cocuklardan pek iş yapamıyordu bizde annemlere kaçıyorduk o bahaneyle

abim ve ablam annemlere yakın onlar hala git gel yapıyorlar. bir tek ben biraz uzaktayım

ama sağlık olsun diyoruz da illa görüşürüz
Benim de iki kardeşim yakın. Ufak kardeşim zaten annemlerle.
polis konusunda kızlar polis arabası vardı ama arabadalardı o da köprü giriş çıkış gibi yerlerde vardı. Gişelerin oralarda vardı onlar arabanın dışundalardı eşim arabanın ışığı açıp yavaşladı geç geç dediler. Yani korkusu olan kaçar diye düşünmüşlerdir.
yani rahat geldik.

Hava bozuk bugün çıktık oglusla hava ciseliyordu ıslandık biraz dereotu bulamadım fileye girdik dolastik mecbur biraz markette yok denince dereotu yoğurdum azdı 1 kg Luk aldım iki kutu süt sucuk pide meyveli yoğurt içe tea peçete 15 li organik yumurta indirimliydi aldık 3 kahve bı kaç şey daha 65 verdim yine uçtu paralar yarın çıkmam markete bı ekmek veya pide aliriz

Bence çalışan sorumluluk alan adam daha iyi ya baby ben erkeğe yakıştıramıyorum sürekli anne baba eline bakmayı.Kaç yaşına gelmiş hala anne baba parası yiyor diye itici grlirdi bana sanırım. Bir de birileri destek olunca karışma hakkı da doğuyor.
Yok zaten normal degil arkadası
Ben calısmazken bile kzıın bi dediğini iki etmiyo ailesinden buluyo yine yapıyo onu kasteddim.

Slm bacımlar
Öglen vitrini döktüm icini silerken kapı caldı
Annemler geldi kızı özlemisler köyden en yakın pazara giderken bizim evin ordan gecmeleri lazım😊
Ayy cıldırdı Alya
Pasta almıslar 😅
Islak mendil ,bayram cikolatası almıslar.
Keselerine bereket.
Tabi ev dandini annem lafını caktı durdu🙆🏻‍♀️🤣
Arkadas bendeki de sans,1 haftador dagıtmadık gelmez,ev ayaklanırken gelir😣😂
Carrefour hala gelmedi yogunluktan.
Nohut pilav yaptım.
Annem cok sıcak olursa bırakırsınız kalır benle köyde diyo😱ise baslayınca
Ay ben 1 saat cıkıyolar kapıya özlüyorm dedim.
Nasıl bırakayım dedim.
Cocugu gece ilk uyanmada yanıma alıyorım park yataktan
Degil 2-3 gün ayrı kalmk.
Krese baslarsa diyorm onlar gelene kadr 17.09 olur kociyle.
2.5 saat evde napcam ben o yokken😓

Slm bacımlar
Öglen vitrini döktüm icini silerken kapı caldı
Annemler geldi kızı özlemisler köyden en yakın pazara giderken bizim evin ordan gecmeleri lazım😊
Ayy cıldırdı Alya
Pasta almıslar 😅
Islak mendil ,bayram cikolatası almıslar.
Keselerine bereket.
Tabi ev dandini annem lafını caktı durdu🙆🏻‍♀️🤣
Arkadas bendeki de sans,1 haftador dagıtmadık gelmez,ev ayaklanırken gelir😣😂
Carrefour hala gelmedi yogunluktan.
Nohut pilav yaptım.
Annem cok sıcak olursa bırakırsınız kalır benle köyde diyo😱ise baslayınca
Ay ben 1 saat cıkıyolar kapıya özlüyorm dedim.
Nasıl bırakayım dedim.
Cocugu gece ilk uyanmada yanıma alıyorım park yataktan
Degil 2-3 gün ayrı kalmk.
Krese baslarsa diyorm onlar gelene kadr 17.09 olur kociyle.
2.5 saat evde napcam ben o yokken😓
Yok canım küçük kiz nasıl bırakacaksın kreş işin olur inşallah bu sene onlar gelene kadar işlerini halledersin binkahve içip dinlenirsin canım

Bizim aslında asıl sorunu ailesine takıntılı
Heep o yüzden çok nadir birbirimize yüzünden tarrtışmısızdır
Bu kesin yani
Ben ilk yıllarda yapıyordum ama bıraktım
Asırı ailesine düşkün.
Annesi merkezi dünyası
Babası hiç umursamaz işi gücü o yani.
Birşey olsa hemn kv eşimi arar
Şu oldu bu oldu buda kafayı ona takar
Aile huzurumuzu her geldiğinde kv mutlaka bozar bu kesin.
Surat düşer benimkinin
Anasıyla yaşasın ya
KV ne zmn ölür bna o zaman rahat vaar
Ama ben kesin tavrımı koydım bu sefer
Hem bana laf dicek ben ılımlı olcak yok artık
Bizim de ilk yıllarda hep eşimin ailesi ile ilgili tartışmalar yaşandı. Bizde sıkıntı kp yok. Tek evlenen oydu. Abla Kardeş vardı ama KV nin nazi sadece benim eşime geçerdi. Diğer oğlu kızı yanında bizi arardı gel hastaneye götur oraya götür buraya götür falan. 1 seans aile terapistine gitmiştik KV bizimle yaşadığı dönemde. 1 sene bizimle yasadi. Yanlız kalmiyor diye. Sonra aile danışmanı bile anneye çok duskunsun önceliğin kendi çekirdek ailen olmalı dedi. Bana hak verdi. Sonra annesinin tavırlarını tutumlarını benim söylememle değil kendi gördükçe haklılığımi anladı. Sonra kardeşi evlendi 1 sene beraber oturdular KV hep sıkıntılıydi. Sözde onlarla yaşardı ama Cat kapı bizde kalmaya gelirdi. Onların çocuklarına bakar bize de gezmeye tatile gelirdi. Eşim sonra anladı annesinin yaptıklarının gelinler tarafından doğru olmadığını, sonrasında çok sıkıntı olmadı nadiren oluyor onları da görmezden geliyorum.
Yeni hayat felsefem "bazı şeyleri görme, bazı şeyleri duyma, bazı şeyleri söyleme "

Bizim de ilk yıllarda hep eşimin ailesi ile ilgili tartışmalar yaşandı. Bizde sıkıntı kp yok. Tek evlenen oydu. Abla Kardeş vardı ama KV nin nazi sadece benim eşime geçerdi. Diğer oğlu kızı yanında bizi arardı gel hastaneye götur oraya götür buraya götür falan. 1 seans aile terapistine gitmiştik KV bizimle yaşadığı dönemde. 1 sene bizimle yasadi. Yanlız kalmiyor diye. Sonra aile danışmanı bile anneye çok duskunsun önceliğin kendi çekirdek ailen olmalı dedi. Bana hak verdi. Sonra annesinin tavırlarını tutumlarını benim söylememle değil kendi gördükçe haklılığımi anladı. Sonra kardeşi evlendi 1 sene beraber oturdular KV hep sıkıntılıydi. Sözde onlarla yaşardı ama Cat kapı bizde kalmaya gelirdi. Onların çocuklarına bakar bize de gezmeye tatile gelirdi. Eşim sonra anladı annesinin yaptıklarının gelinler tarafından doğru olmadığını, sonrasında çok sıkıntı olmadı nadiren oluyor onları da görmezden geliyorum.
Yeni hayat felsefem "bazı şeyleri görme, bazı şeyleri duyma, bazı şeyleri söyleme "
Benimkide aynısı bacım senin kocanın felsefeyle benimki ikisi mastır yaparlar 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
İlk yıllar daha beterdi duygu sömürüsü yapıyodu
Şimdi kocası şehir dışına gideli iki senedir başa döndük diyim

X