Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ayardım topluyorum kanser bi kız çocugu için şuan 17 yaşında
Tanıdıklara filan söyledim
Eski iş arkadaşlarıma bir çok kişi yardım etti. Bana milletten para isteyeceğine.
Kapan diyo öyle haayra gircekmişim
Bende bu seni ilgilendirmez dedin
Gitmek istiyorsan kapıda orda dedim
Bi kişiye yardım etmek kötümü zor durumda ilaçlarını bile alamıyormuş
Sgk filan yok
Bana kimseden yardım isteme diyo anlayacağın.
Allaha yaranacaaksam kapanacakmışım
Bende geri kafalısın sen dedim
En sinir olduğun şekil😬 bence öncelikle insanları düşünmek yardımlaşmak önemli. Herkes ibadetini kendini kurtarmak için yapıyor yani görevi olduğu için yapıyor. Oysa insanlara yardım yapmak başkasını düşünmek oluyor benim fikrimce.
Herşey kapalılık değildir yani. Herkesin fikrine saygı duyarım ama bana göre kapalılık en son geliyor.

Slm bacımlar
Kız 21.30 da uyudu anca
Allahım cenesiyle öldürür bu kız😅😅
Bırbır susmuyo,sussa uyucak da 🙆🏻‍♀️
İftarda mantıyla 3 köfte yedi
Arkadasım sen evdesin günlerdir ,aklı karısmıs olabilir,naz yapıyo olabilir dedi.
Düne göre daha iyi,ekmek falan yedi biraz.
Cilek yedi yine yatmadan🤦🏻‍♀️
Koci sahura bana da köfte ayırın dedi😂
Anam babalı kızlı bitmedi bunların köfte askı🤦🏻‍♀️
Mantı kaldı onu da yer.
Arkadasım ev hanımı ,kocası esnaf 1100 tl yardım getirmisler bugun ,ilk pandemide 1000 tl de almıstık dedi.
Herkese verilcekmis dedi ama bizim 5000 tl yi gectiği icin eve giren maas bize cıkmaz.
Aranızda varsa 5 bin altı maas eve basvurun kızlar.
Elden getiriyolarmıs,sosyal yardımlasmadan.

Kızlar çok okuyamadım ama iki dakika yazayım dedim. Eşime kızdım. Sinir etti.,
arayınca sordu kardeşim için ne kadar para gönderdi diye..ben de dedim gerçeği. Çünkü sonra söylemek olmazdı. Neyse işte ona teklif sundum. Bana olmaz öyle şey toplu veririz demiş. Ben de dedim toplu nasıl vereceksin benim düşüncem 3-5 oldukça verip sonra ev borcu bitince tamamen borç kaygısına düşmememiz. Rahat nefes almamız dedim. Sonuçta habire ev borcu bitince şunu alırım bunu alırım planı yapıyor. Konusu bile geçmiyor. Haksızmıyım. Sonra bana ne dese madem bu kadar hassassan maddi konuda gitmeyelim 😤 ne alaka dedim. Hemen konuyu anneme gitme konusuna ne çabukta bağladı. Dedim kadının ihtiyacı vardır kız isteme söz vs olacak dedim. Sanki toplu verebilecekmisin hiç sanmıyorum dedim. Ne yapayım sizce.
benim düşüncem tekrar konusunu bile açmadan verip verdim demek. Daha da verir öyle söylerim verdim diye. Eğer yatırımdan kazanırsak niyetim öyle. Sizin fikriniz ne
Toplam ne kadar annene borcunuz. (yani sana borcu)
ödemeye yanaşmıyorsa kardeşine verdiğin yatırımdan annene olan borcunuzu ödesin. hem cebinizden ayrıca çıkmaz, hemde borç kapanmış olur.

Slm bacımlar
Kız 21.30 da uyudu anca
Allahım cenesiyle öldürür bu kız😅😅
Bırbır susmuyo,sussa uyucak da 🙆🏻‍♀️
İftarda mantıyla 3 köfte yedi
Arkadasım sen evdesin günlerdir ,aklı karısmıs olabilir,naz yapıyo olabilir dedi.
Düne göre daha iyi,ekmek falan yedi biraz.
Cilek yedi yine yatmadan🤦🏻‍♀️
Koci sahura bana da köfte ayırın dedi😂
Anam babalı kızlı bitmedi bunların köfte askı🤦🏻‍♀️
Mantı kaldı onu da yer.
Arkadasım ev hanımı ,kocası esnaf 1100 tl yardım getirmisler bugun ,ilk pandemide 1000 tl de almıstık dedi.
Herkese verilcekmis dedi ama bizim 5000 tl yi gectiği icin eve giren maas bize cıkmaz.
Aranızda varsa 5 bin altı maas eve basvurun kızlar.
Elden getiriyolarmıs,sosyal yardımlasmadan.
sizin maaşlar ete, köfteye gidiyor. sen parayı kasaplara yatırıyorsun :kk77:

Oo suan bizdende 9 bin cıkmaz ha diyince😣
Anca biseyler bozunca flaan kızın altınlardan😣
Valla canım bizde hiç çıkmaz. Bizim kızın altınları da gitti. Yani bugüne kadar ne varsa durmadı kenarda. Para olunca illa bir harcayacak yer buluyordu eşim. Ya da hesapsız gidiyordu borcu oluyordu. Takii geçen yıl pandemiye kadar. Geçen yıl kredi çektiğimiz parayı çok şükür tutmuş.şaşkındım.Bir de neyimiz varsa eve yatırdık 9 yıllık krediyi 4 yıldan aza düşürdük. Geçen yılki kredi parası 7 bin tl ydi. Onunla yatırım yaptık. 3-5 ne gelirse dedik. Para geldikçe iki aydır krediyi oradan yatıralım diyor Para eriyor . eee habire birşeyler alma planı da yapıyor. Nasıl toplayacak o parayı ben de şaşkınım. İşte herzamanki gibi hesapsız boş konuşuyor bence 😅

Kendisi dinin gerektirdiği herşeyi dört dörtlük yapıyormuymus birde kapanmakla birine yardım etme ne alaka anlamadım 😳 ne saçma tamam benim tanidiklardan isteme desin ramazan günü ne güzel bişey yapmışsın
İştw evlendik evleenli bu akıldan yürüyo
Sanki cehenneme bunu koyacaklar
Doldurmus mu biri napmıs💆🏻‍♀️
Sasırmıs ne alaka acıgı kapalısı mı var bu isin?
Banada öyle geliyor baby anası gittiya
Duramadı telefonda ne halt yedi bilmiyom
İçine dert oldu bence evinde otursun
En sinir olduğun şekil😬 bence öncelikle insanları düşünmek yardımlaşmak önemli. Herkes ibadetini kendini kurtarmak için yapıyor yani görevi olduğu için yapıyor. Oysa insanlara yardım yapmak başkasını düşünmek oluyor benim fikrimce.
Herşey kapalılık değildir yani. Herkesin fikrine saygı duyarım ama bana göre kapalılık en son geliyor.
Dedim çok dinine düşünsün belli oluyor dedim
Allah bildiği gibi yapsın seni dedim
İmkanım olsa seni bi adımda bırakırım
Dedim evlendik evin de huzur gördün aş gördün ilgi gördün dedim
Anası yemek yapmak ilgi alaka yok baba içer gezer gece gelir
Annedenn yemek aş ilgi yok gezme pek çok YEMEK YOK
Geceleri dedim kaçıyodun huzursuzluktsn yatağa erkenden dedim
Bende hepsini gördün

İştw evlendik evleenli bu akıldan yürüyo
Sanki cehenneme bunu koyacaklar

Banada öyle geliyor baby anası gittiya
Duramadı telefonda ne halt yedi bilmiyom
İçine dert oldu bence evinde otursun

Dedim çok dinine düşünsün belli oluyor dedim
Allah bildiği gibi yapsın seni dedim
İmkanım olsa seni bi adımda bırakırım
Dedim evlendik evin de huzur gördün aş gördün ilgi gördün dedim
Anası yemek yapmak ilgi alaka yok baba içer gezer gece gelir
Annedenn yemek aş ilgi yok gezme pek çok YEMEK YOK
Geceleri dedim kaçıyodun huzursuzluktsn yatağa erkenden dedim
Bende hepsini gördün
Erkekler bazı konularda ketum
Benimkide dolapta falan satıs yaptıgım icin ,iste kimse görmüyor dimi onu falan diyodu
Hani millet ihtiyacın var sanmasın diyodu
Eger cidden bosanma niyetin yoksa sakin kal,suclama yapma.
Yüzyüze bakacaksınız sonra.
Sen bende gördün dersin,o sana seninkiler de söyle böyle der is uzar cirkinlesir.
Sakin kalmaya calıs.

Toplam ne kadar annene borcunuz. (yani sana borcu)
ödemeye yanaşmıyorsa kardeşine verdiğin yatırımdan annene olan borcunuzu ödesin. hem cebinizden ayrıca çıkmaz, hemde borç kapanmış olur.
Ödemeye yanaşıyor da işte toplu öderiz diyor. Onu da yapamayacak ben de çok iyi biliyorum. Bir de son zamanlarda sürekli ev borcu bitince şunu alırız bunu alırız demesi o konuyu açmaması beni rahatsız etti.
Ben ona ara ödeme için para verdim birazı o para birazı da bes paramdı. Bireysel emeklilik paramı ben doğum borçlanması ile ( doğum borçlanması hakkımız var bizim de) sgk eksik günümü kapatmak için biriktiriyordum. Ona verirken şart koydum. Benim eksik yılımı ödeyeceksin diye. Şimdi o konu için acelesi yok diyorum. Çünkü emekliliğime 9 yıl var daha. Ama o verdiğim param son paramdı. Ondan sonra üç beş attım kenara altın aldım. Şimdi de altını bozdum coin yatırımı yaptım. Zaten o yatırıma çok parayla girmem ben. Millet evini satıp giriyor. Büyük risk. Şuan iki katına yakın kazandım. İlerde ne olur bilmiyırum. Ama eşime verdiğim param benim güvencem.Kenarda param olmassa rahat uyuyamam :KK66:)
Senin dediğin şeyin aşağı yukarı aynısını teklif ettim. Daha bakalım birdaha açılmadı konu. Sorarsa sonra verdim diyeceğim. Kurtardığım kadar artık.
Bundan sonra da vermem hakikaten. Büyük konuşmayayım ama sanmıyırun çünkü ne zaman para konusu geçse bayram yakınıysa o zaman gitmeyelim masraf oluyor diye laf söylemesine ayar oluyorum. Ondan dolayı da hiç ödeme vs karışmıyorum sormuyorum. Nevyapıyorsa yapsın. Yeterki o paramı alayım da 😅

Ay iş bitmiyor yorgan kurudu hiç sevmiyorum su kışlık toplama işlerini kaldırdım zor zahmet söktüm bı yere oğlanın odaya yarın girisesim var bir poşette ordan çıkar benim böyle incikli boncuklu güzel yatak örtüm var 1 sene kullandık ilk evlendigimde kaldırdım bazanin altında koycam dolaba kız kardeşime veririm diyodun evlenince oda hiç istemiyor böyle şeyler pratik bişey istiyor biri nasiplensin yepyeni bir serip fotoğraflanan lazım tabi🤦🤦

Ay iş bitmiyor yorgan kurudu hiç sevmiyorum su kışlık toplama işlerini kaldırdım zor zahmet söktüm bı yere oğlanın odaya yarın girisesim var bir poşette ordan çıkar benim böyle incikli boncuklu güzel yatak örtüm var 1 sene kullandık ilk evlendigimde kaldırdım bazanin altında koycam dolaba kız kardeşime veririm diyodun evlenince oda hiç istemiyor böyle şeyler pratik bişey istiyor biri nasiplensin yepyeni bir serip fotoğraflanan lazım tabi🤦🤦
Ben de bugun gardrpsa yükledim biseyler
Sporlarım vardı nike 220 ye kapıyı actım bakalım kaca gitcek 0 ı 550 tl suan🙆🏻‍♀️

Ödemeye yanaşıyor da işte toplu öderiz diyor. Onu da yapamayacak ben de çok iyi biliyorum. Bir de son zamanlarda sürekli ev borcu bitince şunu alırız bunu alırız demesi o konuyu açmaması beni rahatsız etti.
Ben ona ara ödeme için para verdim birazı o para birazı da bes paramdı. Bireysel emeklilik paramı ben doğum borçlanması ile ( doğum borçlanması hakkımız var bizim de) sgk eksik günümü kapatmak için biriktiriyordum. Ona verirken şart koydum. Benim eksik yılımı ödeyeceksin diye. Şimdi o konu için acelesi yok diyorum. Çünkü emekliliğime 9 yıl var daha. Ama o verdiğim param son paramdı. Ondan sonra üç beş attım kenara altın aldım. Şimdi de altını bozdum coin yatırımı yaptım. Zaten o yatırıma çok parayla girmem ben. Millet evini satıp giriyor. Büyük risk. Şuan iki katına yakın kazandım. İlerde ne olur bilmiyırum. Ama eşime verdiğim param benim güvencem.Kenarda param olmassa rahat uyuyamam :KK66:)
Senin dediğin şeyin aşağı yukarı aynısını teklif ettim. Daha bakalım birdaha açılmadı konu. Sorarsa sonra verdim diyeceğim. Kurtardığım kadar artık.
Bundan sonra da vermem hakikaten. Büyük konuşmayayım ama sanmıyırun çünkü ne zaman para konusu geçse bayram yakınıysa o zaman gitmeyelim masraf oluyor diye laf söylemesine ayar oluyorum. Ondan dolayı da hiç ödeme vs karışmıyorum sormuyorum. Nevyapıyorsa yapsın. Yeterki o paramı alayım da 😅
annenlere gittikten sonra eşin dönünce arayıp söylersin. annemlerle laf arasında konustuk ihtiyaçları varmış. parça parça bile işimizi görür diyolar dersin. nasılsa kardeşinin de düğün dernek çeyiz işleri olacak .

bende kardeşime verdiğim coin den her ay annemlerin borcunıu ödeyecek diye söyledim dersin. emri vaki yaparsın birşey de diyemez. nasılsa kenardaki para birikim paranız, sizin bütçenizi de etkilemez

Kız dolap komisyonu yükseltmiş ben şok😒😒🤦 iyice cilki çıktı zaten zar zor satış oluyo elimize parada kalmiycak gard.hesabimi yazıyorum ordan uyguna vercem diye
Dolaba yüklemiyorım ben cılkını cıkarıyor ordakiler
20 tllik seye 10 tl teklif yolluyorlar🤦🏻‍♀️sana kalıyo 9 tl .9 tl icin mi kargoya git gel yapcm yani😣

Dolap ta 2 tane biri hiç giyilmemis koton marka çocuk kumaş baharlik pantolonu 25 TL ye sattım bana kalacak olan 22 TL
Yani ben o parayla çocuğa kilotlu çorap bile alamıyorum. Ama ihtiyacı olan alsın diye uyguna veriyorum. Dolabımda duracağına ihtiyacı olan kullansın. Zaten ülke olarak ekonomik çöküntü içinde herkez bir faydamız olsun diye satıyorum.
Geçen hafta kizin waikiki bayramlık elbisesini 18 TL ye sattım.

Erkekler bazı konularda ketum
Benimkide dolapta falan satıs yaptıgım icin ,iste kimse görmüyor dimi onu falan diyodu
Hani millet ihtiyacın var sanmasın diyodu
Eger cidden bosanma niyetin yoksa sakin kal,suclama yapma.
Yüzyüze bakacaksınız sonra.
Sen bende gördün dersin,o sana seninkiler de söyle böyle der is uzar cirkinlesir.
Sakin kalmaya calıs.
Aileme takıl zTen evlendik evleneli
Bende onlarınki e laf söylüyorum oyle yapınca
Neymiş babanı arayım gelsin bende sen git ev benim dedim
Ne sanıyorsun kendini sen dedi
Elin az para tutunca dddim
Çocuklar olmasa seni çoktan boşamıştım dedim
Kızım aklı eriyo sen diyo haksızsın baba diyor
Herşey laf bulur mu insan ya ne yaparsam yapayım ona karışma buna bunu deme sürekli bir kısıtlama içine sokmaya çalışıyor beni.
Bende yeter artık ya dedi
Kendi ailesine ölüp geberiyor
Beş para etmezler
Evlendik insanlık gördün şiştim dedim
Herşey koştur yap kendin yerinden kımıldamaz sın dedim Allah görüyor dedim
Heep çabala gece gündüz ama gören gözü yok sendedir eninde sonunda seni boşuycam dedim sende kalan bak anan baban olacak mı o zmn dedim kimse yanında olmayacak dedim

Valla vermiyor bu kocalar istemeyince
Ev alırken aldı
Gönlü hiç verme taraftarı değildi
Bende iste dedim anneme bu yapmayacak kalıp gidecek
İstiyo dedim kuzu kuzu yaptı
Yoksa yatcaktı
Ödendi bile çokta yüklü bi miktar değilki

X