Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ben de 2000 sandım baby 😅 bizim de kredi 2000 kira gibi koyuyor.
benim koci de bu ara tutturmuş berjer koltuklu takım alalım evdeki L koltuğu kullanmayalım. İyi hoş ben de biliyorum para olsa en güzelini alıp yapmayı. Herşey para malesef. Ev kredisi bitince araba değiştirecekti. Ondan vazgeçer gibi oldu çünkü istediği arabalar çok pahalı. Sonra telefonu değiştirmeye niyetlendi şimdi de ev eşyasına taktı. Anneme olan borcun konusu bile geçmiyor. Ev kredisi bitince bu konulardan bahsederse diyeceğim kadına olan borcumuzu ödeyelim. Hiç sevmediğim şey. Bu eve nakit öderken ben ona şart koştum. Annemden borç aldım dedim son birikimimi verdim, sonra bes paramı çektim sigortamı eksik günümü ödeyeceksin dedim. Umarım yapar. Sigorta acele değil de. Borç parayı vermeli. Onu da anloyorum hepimiz hevesleniyoruz.
Sonuçta o para benim birikimimdi ama olsun hep zorda kalınca ben çıkarttım birikim. kenarda param olması lazım. Yoksa ben de bilim o parayla evime eşya almayı
Hixc sen de bilirsin almayı,kaldıki kız büyümeden alıp napcak?heryer koltukların tükenmez kalem bizim🙈💆🏻‍♀️8 senelik diye can yakmıyro yeni olsa üzülürüm ya😣

Öleyrummm öleyrummm
Kociyle mutfaga girdik bugun
Makinalaro cektik arkalarını sil süpür,bulasık mak borusu su akıtıyodu onu degistirdi.
Fırın mırın herseyi cektik cifledim.
Orucluyken yapmayaydım iyidi dilim damagım kurudu dk sayıyorm Allah affetsin😣
Sırayla dus aldık,kızı da yıkadım toza bulandı bizle.
Allahtan 1.5 saat kadr uyudu
Pilic bonfile attım posete fırına
Labneli makarna salata
Kıza corba +et haslama
Bide tatlı yaptm elimde patladı🤦🏻‍♀️😂
Yalancı profiterol var ya ,kedi dilininden muhallebisi tutmadı 💆🏻‍♀️
Benim hatam hep 2.5 bardak sütten yapardm 3 yaptm cıvık oldu nisasta az geldi🤦🏻‍♀️
Donar belki diye dua ediyorm😂

İyi akşamlar beybiler,
Yemek yedik. Yürüyüş işimi hallettim. Kız uyuyordu geldiğimde yeni uyanmıştı. Duş aldım ona yemek ayarladım. Buzlukta çorba için ayırdığım birkaç parça somon varmış onları pişirdim. Pilav ve çorba vardı. Onlardan da yedi. Balığını bitirdi.
Toparladım saçımı kuruttum. Tam oturdum. Dinleneyim artık diye. Koci canım patlamış mısır istedi dedi🙉 Neyse kendi kalktı. Mısır nerdeee başka tencere varmı bu tencerede olurmu ne kadar koyayım. Yine kalktım. Neyse şimdilik oturdum bakalım. Sonra da diyor ben bu defa niye kilo veremedim. Ağzın durmuyorki😂😂😂 ben hiç alışkın değildim böyle şeye bunların ailede alıştım malesef sonuc kilo. Bundan sonra hep az yiyeceğim. Aralıklı oruç diyetime devam ediyorum bugün de.
Bugün eşim diyor teyze gelsemi acaba.,dedim nasıl geliyor yasak var, ayrıca zaten yasak olmasa da dayıyı ramazanda bırakıp gelemez. Sonra değiştiriyor iftarda gelselermi bayramda. Bazen çağıralım diyorum aman boşver diyor bazen de böyle gelsinmileri tutuyor.

Diş ağrısı mahfetti beni kaç gündür.
Yemek, bulaşık eşimde. Çocuklara da eşim bakiyordu. Sadece oğlana yemek yediremiyor ona kalkıp yemek yediriyorum.
Bugün daha iyiyim.
Sabah geç kalkti çocuklar. Eşimde çocuklarla kalktı ben yattım 1 saat daha. Kıza kahvaltı hazırlamış kız yemiş, oğlana yedirememis. Ben kalkıp yedirdim.
Gece attığım çamaşırları kurutmaya attım. 2.makine yıkandı oda kurutmaya girecek.
Bulaşıkları makineye attım calistirdim. Corba yaptim. Dünden biraz yemek var. Yanına birşeyler yaparız daha çok var iftara.
Çocuğun dün gece topladigim oyuncaklar yine yerlerdeydi onlari toplayıp kaldırdım.
Şimdi koynumda uyudu oğlan 🥰
Direk aspirini disinin üzerine koyup cigne
O bende ise yariyordu.
Gecmis olsun tuttummu o agri gunlerce durmaz.

Kızlar geldim şükür eşimle benim yazlıklar çıkarıldı iki poşet kıyafet eşofman tarzı şeyler ayırdım bı poşet eski kilomdaki şeyler zayıflar giyerim ddiklerim rahat 5 sene oldu o kilolarda değilim🤦🤦 zayıflar yenisini alırım diyorum esiminde var yepyeni bibara kg verdi eltilere ddim oğulları var onlara goturcem beden oluyosa ver ddi durmasın bı poşette öyle duruyi yarında oğlanın oraya dalarım inşallah o bu ara tek bir t shiry var onu giyiyo oyun karekteri zor çıkarıyorum yıkıyorum ağlıyor nerdeyse😳😳 bekliyo kurusun diye resmen biksin diye bakıyorum artik

Oturma odasının camı koci sildi. Çerçeveleri ben hallettim. Kızın odası tek boydan cam onu halledeyim dedim. Kız da yanımda. Nryse sevgili kocacım da film izliyor. Kız kakam geldi dedi baba baba dedi. Bu ara babam tuvalete görürsün diye diretiyor dellenicem. Tabi klasik benim koca filme dalınca seslen seslen duymaz. Tv mübtelası.
kız o arada sen kaçırmış biraz kaka koştum hemen ağladı. Kıyamam. Dedim kızım baban seni duyana kadarr oooo 😂😂😂
Ağlama annecim olur falan dedim sarıldım.
Bu gün oruç tutmadı. Ohh habire birşey getiriyor aburcubur🙉
Yemedim o kadar. Ama mutfak bulaşık doldu. Pandeminin İlk günü ilk aksiyonlar başladı. Baba evde olunca tabi kız da iyice şımarıyor.
Balık balık diye tutturdu kuzum. Nerden bulayım balığı 😒 çok da seviyor. Heryer kapalı.
Evde yemek var bugün.
saatli yemek yemek lazım ama ne yapayım bilemefim. Ben mutfaktayken babasının yanında sızmış.
Benim esimde dizi ve mac varsa cevrimdisi.
Bagirarak duyuruyorum artik.

Baktım uyanınca dolapta yorum var geçen iade için yazan kadın🤦🤦ya iade süresinde iade etmedi adresi yaz ddim yollim karşılayıp kemeri ya paramı yatır ya kemeri yolla yazıyı cinler çıktı tepeme ablacığım adres yok nereye yollim iadeyi kabul ediyorum bir süresi var niye yolla madiniz ddim otomatik onaylandı para benim hesabımda nasi olcak ne cins insanlar ya
AYY engelle ya
Iade süresinde iade etmemis daha napcan sen ugrasilmaz onlarla
Selamlarr
İnşallah iyisinizdir kizlar

Ben diyete devam çok minik kacamaklarim olsa da telafi ediyorum 21,5 kilo verdim çok şükür daha yolum uzun vericem bu kiloları inşallah
Bu gunun menüsü kıymalı kabak yemeği ve mercimek çorbası yanına da cacık yapicam
Dün pizza yaptım iki tepsi birini pişirdim diğerini koydum fırın bozuldu sigortalar falan attı baya pismeyen pizzayı tepsiyle strecleyip buzluğa attım sonra pisiririm fırın bakıyorum eski fırın ceyizden di davul fırın miladi dolmustu zaten önereceğiniz fırın markası varsa önerilerinize açığım kizlar
Masallah ya 👏👏
Anneme almistik mini firin cok memnun.
Surekli iyiki aldiniz diyip duruyordu(o almisti hic memnun degildi
Iyi pisirmiyo diye soyleniyordu) ben yorum okuyarak almistim anneme sorim yarin yazarim sana bi bakarsin
Öleyrummm öleyrummm
Makinalaro cektik arkalarını sil süpür,bulasık mak borusu su akıtıyodu onu degistirdi.
Labneli makarna salata
Kıza corba +et haslama
Benim hatam hep 2.5 bardak sütten yapardm 3 yaptm cıvık oldu nisasta az geldi🤦🏻‍♀️
Kuzu bu durumlarda kremaya toz kremsanti at cirp

Öleyrummm öleyrummm
Labneli makarna salata
Kıza corba +et haslama
Ay oruçcken valla ole işler yapmamaya çalışıyorum benimki yardımda etmiyor öyle söylenir hepten sinir oluyorum benim bide makine arıza yapınca su oldu hep sildim çektim şükür kapı fayans oruçtan önce hallettim mutfak dolabı da silmiştim üstten siliyorum yemek sonrasi

AYY engelle ya

Masallah ya 👏👏
Iyi pisirmiyo diye soyleniyordu) ben yorum okuyarak almistim anneme sorim yarin yazarim sana bi bakarsin

Ben yazcaktim şimdi ben kadayıflı muhallebi yapıyorum ona koyuyorum krem şanti güzel oluyo eltim kremalı yapmıştı o acımsı geldi sevemedim

Dip köşe, halı koltuk iyi bir temizlik bayramdan sonraya kaldı. Bahar temizliğini bayram sonrası yapicam inşallah. Koltukları da yikatmam lazım. Çocuklardan ne kadar dikkat etsek de kalemle cizmiz açık renkli olanı. Silsem dalgalı durur diye hiç ellemedim. Haliları yikattigim yer başlamış koltuk yıkamaya.
Temizlik için kadın çağırmadan önce halıları verir koltukları yikatirim. Sonra camlar, kapılar, mutfak içinde 1 gunde biter işler. Perdeleri yikamistim ama tekrar yıkarım çok sorun değil zaten. Tek başıma ve çocuklarla çok zor. Bir iş yapiyorsun çocuk içine giriyor ne yaptığından anlıyorsun ne de çocuğu zapt edebiliyorum. Koca ev zaten tek başıma 1 günde biteremem de en iyisi birini çağırmak yoksa her gün 1 oda yapsam, en son odayı yaptığım zaman ilk oda yine eskisi gibi olmuş olur 😭😭

Huh!
Ayy resmen sokak bebesi oldu bebem.
Bugün esim kapla su koydu onune oynadida oynadı.
Cok seviyo suyu
6 gibi hadi birlikde cikalim dedi.
Kizina kiyamadigindan gittik siparis verdik dedik 19:40 gibi hazir olsun.
Gecen bizi kaziklicak olan yere fişimi yollayasim var.
4 Tavuk pirzola, kanat, 2 et sis, 10kofte hepsine 80tl para verdik ki tabaklarimiz dolu doluydi bitiremedik.
4 kisi rahat doyar cinsten.
Yaninda pidesi lavasi ezme tursu salata da koymus attim hepsini.
Ben onlardan igreniyorum. Hep baskasinin artigini koyuyorlar gibi geliyo bana yiyemiyorum yedirmiyorum.
Salata yapmıştım zaten.
Ezana 8dk vardi eve girdik
Sofrayi kurup gitmistik 2 saat yuruduk ama resmen kovayla su ictim.
Karnim suyla doldu cok susadim.

Sonra cay fasli soguk baklavaya sardim yine.
Sonra dus aldim kizi yikadik
Camasir katladim.
Mutfak topla bacaklarım suan cok agriyor.
Uzandim ancak kizda yeni uyudu.

Poff şimdi zabaha yemek telasesi var.
Esim diyor ki pazar aksamlarini hic sevmiyorum dedim sen mi ben mi.
Sabah gidiyosun basliyo maraton.

Esim bi postada cikti geldi 4 gibi.
Sogan- patates
Kiyma, et, tavuk, sucuk aldi kasapdan..

Kahvaltiliga da takviye lazim.
Annem gelcek yarın bi market yaparim hemencik helva falan alincak.

Biz hala koltuk alicaz.
Siparis vermemiz lazim.
Karar verdik ama yasaklar
Esim de bayram sonrası kalkar aliriz diyo.

Avm de gitmem lazim.
Tshrt ve rahat yazlik pant. Alicam.
Netten olmuyo.
Gecen hafta 2 defa iadeye gittim ben kiyafet olayini netten beceremiyorum.
Olmuyo icime sinmiyor
Illa dokunucam kumasina gozumle gorcem.
2 yazlik pant. Alsam bir kac tshrt 1 de elbise.
Beni bu yaz goturur.
Eski tshrtlerimle hala rahat hissetmiyorum bu yazda giyemicem gibi gorunuyor.
Hala sıkılasamadim.
Dokumlu tshrt istiyorum giy cık.

Dip köşe, halı koltuk iyi bir temizlik bayramdan sonraya kaldı. Bahar temizliğini bayram sonrası yapicam inşallah. Koltukları da yikatmam lazım. Çocuklardan ne kadar dikkat etsek de kalemle cizmiz açık renkli olanı. Silsem dalgalı durur diye hiç ellemedim. Haliları yikattigim yer başlamış koltuk yıkamaya.
Temizlik için kadın çağırmadan önce halıları verir koltukları yikatirim. Sonra camlar, kapılar, mutfak içinde 1 gunde biter işler. Perdeleri yikamistim ama tekrar yıkarım çok sorun değil zaten. Tek başıma ve çocuklarla çok zor. Bir iş yapiyorsun çocuk içine giriyor ne yaptığından anlıyorsun ne de çocuğu zapt edebiliyorum. Koca ev zaten tek başıma 1 günde biteremem de en iyisi birini çağırmak yoksa her gün 1 oda yapsam, en son odayı yaptığım zaman ilk oda yine eskisi gibi olmuş olur 😭😭
Senede bir kac kez sanki almak lazim ya canimiza yazik.
Kizdan once hep gerek yok diyordum.
Ama bu ara bende artık havlu attim.
Yetisemiyorum.
Hele camlarim icler acisi.
Mutfak ve camlar icin birini almak insanin isini kolaylastirir.
Misal 2-3 ayda bir mutfak dolapları ve camlar icin biri gelse banada uzerimden yuk kalkar.
Ikisi gozumde buyuyor cunku.
Mutfak dolaplarınin dis kapaklarini cok sık silerim ama iclerine cok eriniyorum.
Seffaf ortulerden serdim icledine o biraz rahatlatti.
En azindan cok kirlenmiyor.
Koltuklarida degiscez diye resmen saldim cayır mevlam Kayira🙈

Çok geçmiş olsun diş ağrısı çok zor ya benim dişlerimde hep çürük kiminin koku içinde disciden korkuma gidemiyorum hiç dişçiye gitmedim daha önce
Ama gomulur o daha zor oluyor.
Aslinda hersey igneyi vurana kadar.
1saat o koltukdan hic kalkmadan oturdugumu bilirim.
Bizde irsi dislerle hep sorunluyuz.
Teyzelerim anneannem dedem annem hep erkenden dokulmus disleri hepsi yapma.
Benimde baya dolgum kaplamam var.
Ki dahada yapilcak.
2 dolgum degiscek kaplama olcak.
Cok pahalilar.

Oglani ber sene kont. Goturmeye calisiyordum.
Gecen sene goturemedim.
Bu sene goturcem.
Bakim curugu vs var mi.
Zamaninda onlem almak en iyisi

AYY engelle ya

Masallah ya 👏👏

Ah çok memnun olurum şaştım kaldım ne alicagimi çok çok teşekkür ederim ❤😊

Ama gomulur o daha zor oluyor.
Aslinda hersey igneyi vurana kadar.
1saat o koltukdan hic kalkmadan oturdugumu bilirim.
Bizde irsi dislerle hep sorunluyuz.
Teyzelerim anneannem dedem annem hep erkenden dokulmus disleri hepsi yapma.
Benimde baya dolgum kaplamam var.
Ki dahada yapilcak.
2 dolgum degiscek kaplama olcak.
Cok pahalilar.
Bizde çok sorunluyuZ dişlerden eşim akrabam benim oda öyle bilmiyorum bu dış olayini ne yapacagim eşim kiziyor bu konuda sonra ameliyatlık olur dislerin diye su ortalık biraz duzelsinde bı caresine bakicam korkunun ecele faydası yok malesef

Ah çok memnun olurum şaştım kaldım ne alicagimi çok çok teşekkür ederim ❤😊
Simdi eski siparislerimden buldum
Ama baya zam gelmis.
Dilersen yinede bi bak yorum falan.
Screenshot_20210503-002247_Trendyol.jpg Screenshot_20210503-002305_Trendyol.jpg bu fiyata almisim ben🙄 ama 2019 aralik

Bizde çok sorunluyuZ dişlerden eşim akrabam benim oda öyle bilmiyorum bu dış olayini ne yapacagim eşim kiziyor bu konuda sonra ameliyatlık olur dislerin diye su ortalık biraz duzelsinde bı caresine bakicam korkunun ecele faydası yok malesef
Yok ya korkma ameliyat falan diilde biraz yariyorlar.
Esimin vardi gomulu disi surekli apse yapiyordu sisiyordu
En sonunda ben randevu aldim hemde dis hast. Dedim cektir kurtul.
Iste ameliyat eder ustu kapandi gomuldu falan dedi.
Dedim boylemi yasican
Bende gittim onunla diger kirik disini falanda cektirdi hemende cikti
Hafif yarmis ustten kirarak almis.

Gece sucuklu yumurta yapcakmisim.
Hic de yemeZ oysa ama kasapdan almis ya illa yicek.
Kasap sucuğu olunca illa yumurtali yaptirir.
Bir ara silede bir kasabin sucuguna takmisti ondan almak icin sileye gidiyorduk sukur unuttu.
Sucuk salam yemeyen adam kasap sucugu gorunce dayanamiyor.
Dedim sucuk yakti diye soylenirsen hic dinlemicem seni.
Yesin bakalim ben yemem.
Kendime Yumurta haslicam

X