Küçük Düşün Büyük Olsun!

Pazara gittim 3 hafta pazar açılmıcakmış bayram sonrası açılacakmış fiyatlar ikiye katlanmış. Bir tek şey dikkatimi çekti pazarcılar hiç bagırmıyorlardı herhalde mecbur alacaklar diye.
-yarım kilo cherry domates 6 tl
-1 kilo normal domates 8 tl
-1.5 kilo salatalık 15 tl
-yarım kilo karnıbahar 5 tl
-yarım kilo brokoli 5 tl
-yarım kilo biber 5 tl
-1 kilo pırasa 5 tl
-1 kilo malta eriği 12 tl
-1 maydanoz 1 dereotu 2 tl
-3 tane enginar 10 tl
birkaç tane daha aldıklarım var ama unuttum kızlar bugün etiketlere inanamadım daha donrucuda bezelyem, iç baklam patlıcan var ama evde stok olmasa bilmiyorum ne kadar harcardım. Marketten 2 kilo un kızlara ıvır zıvır 17 tl de oraya bıraktım evde patates-soğan var yeter dedim almadım pazar arabası poşetler ile birlikte zor çıktım 4. kata. Marketler artık iyice ellerinde mal kalmaz kapanmadan dolayı.

Kızlar ben kızcağızımın kulağını da deldiremedim şu virüsten. Baştan eşim dedi annene gidince deldir ben görmeyeyim o halini. Sanki ameliyat oluyor kızı😂
Bu kez gidince deldireceğim. İki tane küpesi var takamadı kuzum. Bana da tak küpe diyor :)
Bugün markete gittik sabah, anne oje bitti ya oje alalım diyor🤣
Benim kulağımı komsu delmisti igneyle
Tam bir travmaydi.
Zorla ellerimden tutup.
Aiyy bak bu da cociklik travmam olabilir bunada calisim😬
Hayir anneme diyorum nasil izin verdin
O herkesin cocugunun kulagini deliyorduki diyo.
Nasil vicdan nasil anne gorun iste.
Annemi sikayet edicem 😂

Pazara gittim 3 hafta pazar açılmıcakmış bayram sonrası açılacakmış fiyatlar ikiye katlanmış. Bir tek şey dikkatimi çekti pazarcılar hiç bagırmıyorlardı herhalde mecbur alacaklar diye.
-yarım kilo cherry domates 6 tl
-1 kilo normal domates 8 tl
-1.5 kilo salatalık 15 tl
-yarım kilo karnıbahar 5 tl
-yarım kilo brokoli 5 tl
-yarım kilo biber 5 tl
-1 kilo pırasa 5 tl
-1 kilo malta eriği 12 tl
-1 maydanoz 1 dereotu 2 tl
-3 tane enginar 10 tl
birkaç tane daha aldıklarım var ama unuttum kızlar bugün etiketlere inanamadım daha donrucuda bezelyem, iç baklam patlıcan var ama evde stok olmasa bilmiyorum ne kadar harcardım. Marketten 2 kilo un kızlara ıvır zıvır 17 tl de oraya bıraktım evde patates-soğan var yeter dedim almadım pazar arabası poşetler ile birlikte zor çıktım 4. kata. Marketler artık iyice ellerinde mal kalmaz kapanmadan dolayı.
Ellerindekileri cikarmak icin aslinda uyguna vermeleri gerekmezmiydi.
Ama dedigin gibi mecbur alacaklar diye düşünmüşde olabilirler.

Bereketli olsun afiyetle yensin

Çok uyku çöktü, gece bayağı geç yatmıştım. Kız da çok geç uyanmadı. Tam uzandık uykuya dalacağız. Eşim aradı. Uykusu kaçacak dedim ama bir baktım dalmış. Ben de az kestirdim iyi geldi.
bugün menüm kahvaltı, patates kızartırım. Mıhlama yaparım. Daha birşeyler de düşünürüm bakalım.

Maşallah çok iyii vermişsin kilo ben ideal kiloma hala kavusamadim
İdeal kilomu 55 demiştim ama 53 de olsa neden olmasın 😅 yıllardır 55 kiloyu bile görememiş biri olarak umudum yoktu. Ama herşey yürüyüşmüş gerisi boş. Yedim herşeyden sadece azalttım yediğimi. Hareket tek çözüm

Benim kulağımı komsu delmisti igneyle
Tam bir travmaydi.
Zorla ellerimden tutup.
Aiyy bak bu da cociklik travmam olabilir bunada calisim😬
Hayir anneme diyorum nasil izin verdin
O herkesin cocugunun kulagini deliyorduki diyo.
Nasil vicdan nasil anne gorun iste.
Annemi sikayet edicem 😂
Ben de hatırlıyorum. Kulağımda iple dolaştığım çocukluğumu😂😂😂 Ana işte ana🤣🤣🤣

Sabahdan beri icimden sey geciyor
Birine bisi alamadim
Yani ya bir erzak ya da bi mebla.
Tamam esim sofore aldi, verdi fitreleride verdi.
Ama icimde bisi bi huzursuzluk
Kapi caldi bir kadin ve sapsari sacli bir kiz.
O kizin yuzu melek yaa bembeyaz👼
Siteye izin vermezler normalde nasil girdiniz dedim sadece, izin aldim dedi.
Ev kiram icin topluyorum dedi ben bi agla🙁😔

Para verdim kizin eline cikolata biskuvi bisiler koydum posetle.
Nasil seviniyo annesine bakiyo bana bakiyo
Erzagim pek yoktu Pirincleri falanda posetinden bosaltmistim olsaydi verecektim.
Yaa boyle tevafuklar karsima cikinca okadar mutlu oluyorum ki.
Kendimi okadar tuhaf hissediyorum.
Rabbim sesime ses verdi.
O kiza gecen 20tl veremedim diye icim icimi yemisti.
Kizda okadar tatliki Rabbim canini sag etsin. Alya ayaklarımın dibinden bakmaya calisiyodu egilip ona el salladi kiz.
Yaa Allahim nolur once en dardakilere yardim et.
Kirasini veremeyenlere, hastane kapisinda sifa bekleyenlere, evine ekmek goturemeyenlere.
Benden al onlara ver.

Asiri duygulandim yani icimden gecirmem, onun siteye girebilmesi falan.
Gercekden istedigim seyleri rabbimin getirmesi vesile kilmasi.
Hepsi beni asiri etkiliyor.

Keske o melegimde cocuklarimizla esit sartda olsa.
Ahh cocuklar en kiyamadigim.

Ellerindekileri cikarmak icin aslinda uyguna vermeleri gerekmezmiydi.
Ama dedigin gibi mecbur alacaklar diye düşünmüşde olabilirler.

Bereketli olsun afiyetle yensin
Heryer fırsatçı dolmuş. Gün gelsin şöyle domatesimizi soğanımızı ağız tadıyla yemek nasip olsun inşallah. İnanılmaz derecede pahalı hepsi. Alırken on kere hesap yapıyoruz.
Bugün kardeşimle konuşuyoruz. Dedim valla kız az büyüyünce çalışsam bakacak kimse yok, yaş aldı başını gidiyor iş bulmak eskiye göre daha zor. Deneyimim var uzun yıllar ama hergün teknoloji değişiyor.
Kardeşim diyor boşver otur kızını büyüt.
Geçen yatırım yapmış kazanırsam ablama robot süpürge alırım diye aklından geçirmiş onu söyledi. Nasıl mutlu oldum anlatamam.

Selam kızlar
Sabahtır giremedim hava çok sıkkın buralarda
Market pazar işini eşim görüyor 2 haftadır ben çıkamadım diye
Pazar çok pahalıydı dün çeşit de yoktu dedi kapanma boyunca eksikleri marketten tamamlıcaz artık
Çok özledim pazar market gezmesini☺️
Daha da çok özleyeceksin bebişle😁

Sabahdan beri icimden sey geciyor
Birine bisi alamadim
Yani ya bir erzak ya da bi mebla.
Tamam esim sofore aldi, verdi fitreleride verdi.
Ama icimde bisi bi huzursuzluk
Kapi caldi bir kadin ve sapsari sacli bir kiz.
O kizin yuzu melek yaa bembeyaz👼
Siteye izin vermezler normalde nasil girdiniz dedim sadece, izin aldim dedi.
Ev kiram icin topluyorum dedi ben bi agla🙁😔

Para verdim kizin eline cikolata biskuvi bisiler koydum posetle.
Nasil seviniyo annesine bakiyo bana bakiyo
Erzagim pek yoktu Pirincleri falanda posetinden bosaltmistim olsaydi verecektim.
Yaa boyle tevafuklar karsima cikinca okadar mutlu oluyorum ki.
Kendimi okadar tuhaf hissediyorum.
Rabbim sesime ses verdi.
O kiza gecen 20tl veremedim diye icim icimi yemisti.
Kizda okadar tatliki Rabbim canini sag etsin. Alya ayaklarımın dibinden bakmaya calisiyodu egilip ona el salladi kiz.
Yaa Allahim nolur once en dardakilere yardim et.
Kirasini veremeyenlere, hastane kapisinda sifa bekleyenlere, evine ekmek goturemeyenlere.
Benden al onlara ver.

Asiri duygulandim yani icimden gecirmem, onun siteye girebilmesi falan.
Gercekden istedigim seyleri rabbimin getirmesi vesile kilmasi.
Hepsi beni asiri etkiliyor.

Keske o melegimde cocuklarimizla esit sartda olsa.
Ahh cocuklar en kiyamadigim.
Ne güzel çok mutlu oldum. Keşke benim karşıma da çıksa öyle birşey. Birşeye niyetlendim ben de bakalım gerçekleştireceğim inşallah üç beş elimden geldiği kadar

Ne güzel çok mutlu oldum. Keşke benim karşıma da çıksa öyle birşey. Birşeye niyetlendim ben de bakalım gerçekleştireceğim inşallah üç beş elimden geldiği kadar
Yaa ben cok etkileniyorum boyle icimden gecirirken bir anda oluyor ya.
Anlik ya arasam bulamiyorum.
Insallah her daim yapabiliriz🤲

selam kizlar cocuklari uyutmaya calisiyordum pes ettim .park yatakta kuduruyorlar bakalim.
kk 5 bini gecmesin derken 5 bucuk oldu bile.oglana ayakkabi denk getirdim indirimde aldim.kiza da almam lazim nike de model begenemedim adidaslar guzel ama 250 300 lira olmus:110:yazin sandalet de lazim .bilemedim nasil yapcam bi bakinayim
Valla ortepedik çok pahalı olmayan bişe alırım ben olsam öylede yaptım canım bide senin iki bebe var ayakları çabuk büyüyor

Yok ben güneydoğu tarafındayim.
Öyle kız erkek ayrımı ailede yoktu bizde.
Ben yapıyorum ama pozitif ayrımcılık 😄 kıza daha fazla destek olmak gerekir diye düşünüyorum bu devirde. Kimseye muhtaç olmasın. Kimseye de minnet etmesin.
Annem babam varken bana birşey olmaz diye güven duysun, güçlü hissetsin, arkasında hep destek olduğunuzu bilsin..

Ben eşten yana çok şanslıyım 🥰
Ailede görmediğimden daha fazlasını eşten gördüm. Evlendikten sonra özgürleşenlerdenim 🤗
Eşim benim kiz için düşündüğüm pozitif ayrımcılıği benim için düşünür. Senin her türlü imkanin olsun, ben nasılsa bir şekilde başımın çaresine bakarım der 🙏
Yaa ne güzel masallah
Erkegin böyle düsünmesi cok önemli gercekten.
İnsan evliyken issiz kalırsam naparım diye düsünmemeli😓
Bana destek esim var diyebilmeli.
Gercekten büyük nimet🥰

X