Küçük Düşün Büyük Olsun!

Esim goturdu oğlanı uyutmaya akşam makarna ddi oglus yaptım yedi kudurdu eşimde yedi mutfak battı tabi🤦toplayıp bulaşık calistirdim tezgahı toplafim süt aldım uyutsun yatcam bende bugün sahura kalkmam dimleneyim iki gün kalabalıkta anlamadım yorulmusum daha 2 makine kirlilik te çamaşır var birde minder kılıfları yıkanmak istiyor onuda halletsem iyi hazır oruç tutmuyorken

Esim goturdu oğlanı uyutmaya akşam makarna ddi oglus yaptım yedi kudurdu eşimde yedi mutfak battı tabi🤦toplayıp bulaşık calistirdim tezgahı toplafim süt aldım uyutsun yatcam bende bugün sahura kalkmam dimleneyim iki gün kalabalıkta anlamadım yorulmusum daha 2 makine kirlilik te çamaşır var birde minder kılıfları yıkanmak istiyor onuda halletsem iyi hazır oruç tutmuyorken
Canım sen güllaç yaparken 1 litre süte bardağa göre kaç ölçü şeker koyuyorsun. Benimki uyudu tadına baktıramadım. Şekerle sütü karıştırdım. Koydum dolaba. Yarın sabah hallederim. Bana şekerli gibi geldi ama bilemedim. Bana şekerli gelen ona normal geliyor. Ben daha az yiyeceğim için onun damak tadına göre yapayım

İyi geceler hatunlar gözümün ağrısına biraz daha rahatım geçti ne ağrıydı
4 aydır
İlaca devam ediyorum
Allah razı olsun doktordan
Sağlık ocagı nın doktoru adam çok ilgileniyor herkesle hastanede bu kadar ilgilenme yok her zmn çocuklarında sorar iyileri diye
Allah binlere razı olsun diyorum

selam kizlar olay mahalinden bildiriyorum.benim gullac isi karisti 2 yaprak yaparim diye ciktigim yolda 8 yapragi bitirdim bi bakiyorum sut bitmis yaprak ekliyorum bi bakiyorum yaprak bitmis sut ekliyorum derken boyle oldu.bi de guzel oruclu oruclu tadina baktim sekerli olmus esim hayatta yemez artik o kadar gullaci oturup oturup yerim bu gece :confused:
Güllaç kısır döngü
Bende 5 yapraktan yaptım tadına bile bakamadim.
Kardeşim tatlı almış abla seversin sen (fistikli durum) eşim tatlı almis seversin sen (kadayif) serbetli tatlı yemicegdim oysam.
Birer dene yedim
Güllaça yer kalmadı.
Güllaç şansına kusmustur kesin
Ama ilk defa yaptim merak ediyorum bakalım hayırlısı be gulum😁

Selamm
Akşam kardeşim geldi tatlı almış.
Iftar yaptık kızı ona kitledik bu akşam o uyuttu
Eve gelene çocuk baktiriyoruz bir daha gelmeyecekler kesin.
Gitti bizde dizi izleyelim derken birer kanepe uyuyakalmisiz.
Bi uyandım saat 12 çay ocakta kayniyo😮
Az suyu kalmış.
3e kadar geri uyumusum.
Menemen yaptım yumurta hasladim kahvaltılık falan .
Kız yine miklanmaya başladı ama mama verip salladim
Valla akşam kanepede uyudugum uyku herşeye değerdi mis gibi uyumusum.

Eşime kuşburnu ve altın otu aldırdım az az.
Sut aldirdim yoğurt icin
Tilya kurune basladim.
Normalde 6 saatde 1 içilmesi lazim da malum ramazan.
Iftar sonrası icicem.
Akşam yapıp içtim yağ yakiyomus.

Teheccud kildim uyursam 3saat daha mis olur.
Sarmadanda ecuk bisi kaldı.
Uğraş sar pisir bitsin
Ne yemek yapicam diye başlarım yine.

Günaydınlar
Gece kalmısız:KK43:
3te kalktım,kız mıkırdandı onu pıspıslarken uyumusum geri:KK43:
Allahtan koci gelince gömüyo ne var ne yok:KK70:
Kızı kvdeme bıraktı koci bugun,arabanın isleri varmıs.
Sabah kahvaltı etmedi sütü icti bıraktı:KK43:
Cocukların kahvaltısına cökmüs gidince:)
kvdem dedi merak etme yyumurta yedi,peynir bile yedi dedi:)
Ahh aclık:)
Aksam icin orman kebabı var,patlıcanlı pilav yapacagım bide.
Market yapmam lazım cıkısta.
Bulasık eldiveni falan lazım.

Canım sen güllaç yaparken 1 litre süte bardağa göre kaç ölçü şeker koyuyorsun. Benimki uyudu tadına baktıramadım. Şekerle sütü karıştırdım. Koydum dolaba. Yarın sabah hallederim. Bana şekerli gibi geldi ama bilemedim. Bana şekerli gelen ona normal geliyor. Ben daha az yiyeceğim için onun damak tadına göre yapayım
Canim şimdi gördüm baktım paketteki tarife normalde benimki büyük paketten 2litre süte 4su bardağı şeker yaziyir ben yarım malzeme yapıyorum ama 1 litreye 2 bardaktan bı tık az şeker ekliyorum

Günaydın kizlar gece oglus 1 e geliyodu uyudu peşine bizde uyuduk bı uyandık saat 11 😬😬 kalktık ortalık topladım açık kahvaltı ettim oglsn etmedi yeni yiycek inşallah bir makine açtım yine yıkanıyor kuruyanlari topladım bulaşık topladım kahvaltı bulaşığıni halletcem yarın inşallah tutabilirim orucu bı paspas yapacağım ekektrik tutmadım dünde bugün ev istiyor kuş yemi heryer🤦🤦 dünkü menüyü yaparım bugüne yarına kuru pilav her sene Ramazan başı yaparım bu sene kısmet yarına h sonu güllaç yaprağı var yaparim

X