Küçük Düşün Büyük Olsun!

Eşimin önceki işi gereği şirket aracı kullanırdı. Bende çocuk olunca ve eşimin iş saatleri sebebiyle hazır çalışıyorum deyip, 20 bin TL -2 yıllık kredi çekip 20bin TL lik araba almıştım.

2 sene sonra kredi bitti.
Arabayı sattım, üzerine tekrar dan 20 bin TL lik 2 yıllık kredi daha çektim 45 bin TL lik araba aldık.

2.arabaninda kredi taksitleri bitti. Yeni araba alalım dedik. İşlerimiz o zaman yoğundu. Toplu ödeme alacağımız Zaman,
Arabayı sattik üzerine toplu para ödedik 20 bin TL de araba servisinden faizsiz 18 ay taksitle ödeme ile şimdi kullandığımız arabayı aldık. Yaklaşık 3 sene oldu.

Hepsini borç harç bir şekilde alıp ödeyip, daha iyi bir model için degistirdik.

İkimizde çalışıyorken üzerine koyup yeni araba almak da mantıklı, çünkü araba bile bir yatirim olarak değer kazanıyor
biz 2.5 sene önce sıfır aldigim araba şimdi ödediğimiz 2 katına satsam satılır ve şuan 2.el konumunda..

Eşimin önceki işi gereği şirket aracı kullanırdı. Bende çocuk olunca ve eşimin iş saatleri sebebiyle hazır çalışıyorum deyip, 20 bin TL -2 yıllık kredi çekip 20bin TL lik araba almıştım.

Arabayı sattım, üzerine tekrar dan 20 bin TL lik 2 yıllık kredi daha çektim 45 bin TL lik araba aldık.

2.arabaninda kredi taksitleri bitti. Yeni araba alalım dedik. İşlerimiz o zaman yoğundu. Toplu ödeme alacağımız Zaman,
Arabayı sattik üzerine toplu para ödedik 20 bin TL de araba servisinden faizsiz 18 ay taksitle ödeme ile şimdi kullandığımız arabayı aldık. Yaklaşık 3 sene oldu.

İkimizde çalışıyorken üzerine koyup yeni araba almak da mantıklı, çünkü araba bile bir yatirim olarak değer kazanıyor
biz 2.5 sene önce sıfır aldigim araba şimdi ödediğimiz 2 katına satsam satılır ve şuan 2.el konumunda..
elimde varken kredi çekmem altın bozdururum diyor bizim bey...
ama tabi önce bizim arabayı satışa koymak lazım...
100 bine anca satılır.
3 sene önce 46 bine aldık ilk arabamız.
şuan baktığımızı çok beğendim fiyatı da makul tutmuşlar....ahhh ya nasip çok beğendim ama

Selam kızlar.. Off bir türlü gelemiyorum.. İşlerim bitmiyor ya😔.. cikolatasoslukek cikolatasoslukek canım başınız sağ olsun.. Çok üzüldüm.. Genç olınca birde insan daha fazla üzülüyor..Benimde çok yakın bir komşumun ablası yoğun bakımda yatıyor..Aslında çok kötü değildi. Ama panik atağı da varmış.. Bugün entübe etmşler.. Duydukça çok fena üzülüyorum.. Dünde kuzenimin kaynı vefat etmiş covidden😔.. Of bitmicek bitmiyor. Kan grubu olayına bende katılıyorum.. Ben ARh+, eşim 0 gurubu.. Aynı evde aynı yatakda şükür ona geçmedi.. Sıfır gurubu olanlar ya ayakta geçiriyormuş genelde yada bulaşı olmuyor diyolar. Çevremde de bir kaç kişi 0 gruptu.. Eşi pozitif çıktı misal kadın negatifdi.. Eşide ayakta anlamadan geçirdi.. Ben çok sıkıldım artık.. Rabbim yardımcımız olsun. Aşıda oldum ama hala korkuyorum.. Çünki aktif olarak dışarıdayım maalesef.. Çalışıyorum markete pazara gidiyorum.. Yapcak bişi yok.. Rabbim yardım etsin herkese.. Sabah beri temizlik yapıyorum.. Şehriye çorbası yaptım.. Fırında dizme köfte patates yapcsm inşallah iftara.. Köfte buzluktan 😐.. Bugünde böyle geçer..

Dışarı çıkıp geldim köfteci yusuftan 1.5 kg köfte aldım Onur'a girdim az sivri biber patates 1 kg pide çiçek ekmek oglus sarma istedi illa 6 parça aldim yarın sarcas ablamla Onur'a 21 ödedim şoka gidim iki kutu süt krem şanti çikolata sosu kakou ten hazır ağda band indirimdeydi ondan tras bıçağı 45 buraya ödedim geldim çocuklarla ağlayan pasya yaptık şimdi santisini şurup çikolata sos dokcem pilav yapicam birazda

Günaydın Kızlar hayırlı Ramazan’lar
Size bir şey danışayım.
Geçen yıl bireysel emeklilikten çıkmıştım.Biraz param var (Arkadaşa verdiğim borcum bir kısmını aldım daha çoğu duruyor )
77 ay kalan bir konut kredim var.Şimdi kredime ara ödeme yapsam 50700 tl 26 ay vadem kısalıyor faizden karım 40900₺ oluyor ödemem aynı sayılır 15-20 TL altında ödeyeceğim taksitin.51 ay kalacak borcum.Siz olsanız yapar mısınız yoksa 50700₺ başka Bi şekilde mi değerlendirirsiniz?
Merhaba kuzum ben aynı durumda olsam ara ödeme yaparım dusururum faizi ödemeyi ytd değil benim aklıma öyle yattı nasılsa ödeniyor

Kızlar selamm
Bugün eski şortlarımı denedim. Dolapta öyle duruyorlardı. Belki birgün kilo verince giyerim diye sakladığım. Hepsine sığdım hepsine💃💃💃 bir tane de evlendiğimizde balayına giderken aldığım şortum vardı modelini rengini çok beğeniyordum. Ona da sığdım ama biraz tabi göbek çıktı. Bundan sonraki hedefim o şortu da tam iyi giyebilmek.,eşime de gösterdim giyip giyip. Kız da tabi ordan tatil bikini elbise kıyafetletini istedi. Şapka eksik olmaz. Dünden meraklı tatile :)))
Eşim de beni öyle görünce birden yürüyüşe heveslendi. Çıkalım yürüyelim dedi. Kızı attık arabasına bahçede tur attık. Sonra ben dedim siz gidin ben markete gideceğim. Az geldi yürüme süremiz. Çıktım markete gittim. Kız kırmızı elma istiyordu aldım. 5 tl Keşke istediği kadar yese.Sonra başka yerden maş fasulye, kişniş, yaş zencefil aldım. 12.5 tl.sonra gittim marketten banyo sabunu (eşim kullanır ben kızınkini kullanıyorum. Kıza da bebek şampuanı almam lazım. ve Roka aldım 15 tl verdim.
İftara eşim yine balık karides niyetlendi. Onu yapıyor.,kız da dünden bu yana balık istiyordu. tatlı da belki helva alırım.ya da helva yaparım.

Aynen ilk arabamız 2012 model fiattı 35 e aldık ama tamamı kredi😂
2017 de 70 e sattık değistirdik üzerine 40 bin yine kredi cektik 110 a değistirdiğmiz araba simdi 200 ü gecti 1 yılda 2.eller cok arttı.
Bi satalım daire alalım üstüne ekleyip diyorz ama arabada lazım.
100 bine bile araba yok,bekliyorz değistirmemiz lazım kmsi ilerledi ama hayırlısı.
Tek yatırımımız bu sanırım kociyle😂

Bugün iftarda tarhana çorbası, yumurtalı ıspanak, kızda pırasa istedi ona da yaptık. Oğlana da ayrıca sebzeli erişte yaptım. Düş eşim karışık baklava almıştı, dükkana girince hepsinden canı çekmiş. Biraz kaldı bu aksama da yeter. Kek yapmıştım ondan da kaldı biraz bu akşam onlar biter.
Markete çıktım migrosta 1 paket tavuk baget, 1 pakette tavuk göğsü, çocuklarda cips, çeri domates, hindi füme 4 tane, 5li petibor aldım. 100 TL tuttu.
Yarın çocuklara mozaik pasta yapicam.

Bim e uğradım 2kavanoz zeytin. Geçen haftalarda almıştık çok beğendik mor kapakli olandan. Çocuklara gene bir iki abur cubur aldım. 35 TL verdim.
Fırından 2 pide 8 TL.
Biçen marketten de yarın kg Luk tulum peynir (ramazanda sıcak pide, tereyağ, tulum iyi gidiyor 😂,) küçük paket kuruyemiş, vermek yanında sıvı deterjan ile indirime girmişti. Vernelim de dün bitmişti bir de ondan aldım. 55 TL de bu markete ödeyerek günü kapattim.

Bu hafta sonu sınavlarım vardı. Dün akşam 4 dersi yaptım bu akşam iftardan sonra 1 tanesi kaldı onu yapıp kapatacağım sınav faslını

Aynen ilk arabamız 2012 model fiattı 35 e aldık ama tamamı kredi😂
2017 de 70 e sattık değistirdik üzerine 40 bin yine kredi cektik 110 a değistirdiğmiz araba simdi 200 ü gecti 1 yılda 2.eller cok arttı.
Bi satalım daire alalım üstüne ekleyip diyorz ama arabada lazım.
100 bine bile araba yok,bekliyorz değistirmemiz lazım kmsi ilerledi ama hayırlısı.
Tek yatırımımız bu sanırım kociyle😂
Araba ihtiyaç, hele çocuktan sonra zorunlu hale geliyor.
Biz arabayı satıp yenisini alana kadar 1 2 hafta falan arabasız zor oluyor. Annemlere bile gitmek çok sıkıntı oluyordu.

Şimdi de o kadar alışığız ki arabaya, olmazsa evden çıkamayız gibi. Merkezin göbeğinde oturduğum halde 😂😂

Slm bacımlar
Mutfaktan cıkamıyordu
Kız 10.30 da uyudu onla yattım vala🙈
12.20 gece kalktık,apartmnda temizlik yapıyomus yönetici😂
Acil toplantılar yaptı temizliği kendi yapıyo,takmıs hhortumu yıkıyo🙈
Emekli askersin sen hacı tut bi kadın dicektim🤦🏻‍♀️Karizmana yazık
Ben demeden o dedi kadın bulamıyorz diyw.
Millet böyle köseyi dönüyo demek😂
KarnıyRık yaptm
Pilav
Kıza püreli fırın köfte yaptım pisiyor
İncir dolması yaptım sekersiz.
Alyaya corba
Kızla koci pide almaya kimse yokken gidelim dedi
O arada vileda süpürge attım eve.
Bi ark.covid olmus
Digerininde karantinası yeni bitti😓
Hediye yollucam bu hafta ikisine moral olsn
Cacık yapmaya girdim mutfaga yine💆🏻‍♀️

Kızlar tel. Malum zor giriyorum okusam 2 sayfam kaldı selam verim dedim.
Kız gece uyumadi
Uykusuzluktan başım ağrıyor gözlerim yaniyo
Alt üst arka dişleri patlamış aynı anda çok erken çıktı şükür ateşi yok ama uyumuyor ağlayarak uyaniyo.
Gece 1.30da bi uyandi sabah 5 de uyudu
Sahurda yumurta sarısı ve 1 kase çorba içti
Zorla uyuttuk artık yoksa oturuyordu daha.
Bugünde 1 defa uyudu uyanincada baya ağladı.
Patlıcan kebabı verdim fırına
Pilav çorba var
Tatlı var ama sutlac attım yine fırına ben şerbetli tatlı yemiyorum
Gecede 1 kase yiyorum.
Kıza yayla çorbası yaptim.
Bi salata kaldı kendime cacık yapcam yemez benimkiler cacik.
Işler hak getire elimi sürmedim
Kafam sersem gibi.

Hacet namazı kılıp duasına niyet ettim (100defa çekiyorum duasini ) 20tane kaldı akşam cekicem onuda.
Yasin, tebareke,vakıa okudum.
Nasıl bitti h.sonu yine zaman su

Kızlar tel. Malum zor giriyorum okusam 2 sayfam kaldı selam verim dedim.
Kız gece uyumadi
Uykusuzluktan başım ağrıyor gözlerim yaniyo
Alt üst arka dişleri patlamış aynı anda çok erken çıktı şükür ateşi yok ama uyumuyor ağlayarak uyaniyo.
Gece 1.30da bi uyandi sabah 5 de uyudu
Sahurda yumurta sarısı ve 1 kase çorba içti
Zorla uyuttuk artık yoksa oturuyordu daha.
Bugünde 1 defa uyudu uyanincada baya ağladı.
Patlıcan kebabı verdim fırına
Pilav çorba var
Tatlı var ama sutlac attım yine fırına ben şerbetli tatlı yemiyorum
Gecede 1 kase yiyorum.
Kıza yayla çorbası yaptim.
Bi salata kaldı kendime cacık yapcam yemez benimkiler cacik.
Işler hak getire elimi sürmedim
Kafam sersem gibi.

Hacet namazı kılıp duasına niyet ettim (100defa çekiyorum duasini ) 20tane kaldı akşam cekicem onuda.
Yasin, tebareke,vakıa okudum.
Nasıl bitti h.sonu yine zaman su
Allah kabul etsin cnm🙏🏻
Yasından sonra sakinler disler cnm🙏🏻

Kesinlikle araba güzel yatırım
Hele bu ara hep 2kati oldu
Bizde evlendigimizden beri 4 defa değiştir
Hep sizin gibi üzerine kredi çeke ceke
babyloading87 babyloading87 gibi bizimde 100bin tl arabanız 200bin oldu sifirdi.
Bizimde km çoğaldı seneye değişince sanırım.

Ayrıca başınız sağolsun Allah yardımcımız olsun
Selam kızlar.. Off bir türlü gelemiyorum.. İşlerim bitmiyor ya😔.. cikolatasoslukek cikolatasoslukek canım başınız sağ olsun.. Çok üzüldüm.. Genç olınca birde insan daha fazla üzülüyor..Benimde çok yakın bir komşumun ablası yoğun bakımda yatıyor..Aslında çok kötü değildi. Ama panik atağı da varmış.. Bugün entübe etmşler.. Duydukça çok fena üzülüyorum.. Dünde kuzenimin kaynı vefat etmiş covidden😔.. Of bitmicek bitmiyor. Kan grubu olayına bende katılıyorum.. Ben ARh+, eşim 0 gurubu.. Aynı evde aynı yatakda şükür ona geçmedi.. Sıfır gurubu olanlar ya ayakta geçiriyormuş genelde yada bulaşı olmuyor diyolar. Çevremde de bir kaç kişi 0 gruptu.. Eşi pozitif çıktı misal kadın negatifdi.. Eşide ayakta anlamadan geçirdi.. Ben çok sıkıldım artık.. Rabbim yardımcımız olsun. Aşıda oldum ama hala korkuyorum.. Çünki aktif olarak dışarıdayım maalesef.. Çalışıyorum markete pazara gidiyorum.. Yapcak bişi yok.. Rabbim yardım etsin herkese.. Sabah beri temizlik yapıyorum.. Şehriye çorbası yaptım.. Fırında dizme köfte patates yapcsm inşallah iftara.. Köfte buzluktan 😐.. Bugünde böyle geçer..
Canım doğru bencede eşim 0 ayakta atlattı
Bizde de oğlan A okul başladığı an hemen hasta oluyor
Dışarıda tozdan mikropdan çabuk etkileniyor hemen boğazları geliyor
Okula gitmedi bu sene hasta da olmadı.
Gittiği zaman sürekli boğazları şişiyor

Bugün iftarda tarhana çorbası, yumurtalı ıspanak, kızda pırasa istedi ona da yaptık. Oğlana da ayrıca sebzeli erişte yaptım. Düş eşim karışık baklava almıştı, dükkana girince hepsinden canı çekmiş. Biraz kaldı bu aksama da yeter. Kek yapmıştım ondan da kaldı biraz bu akşam onlar biter.
Markete çıktım migrosta 1 paket tavuk baget, 1 pakette tavuk göğsü, çocuklarda cips, çeri domates, hindi füme 4 tane, 5li petibor aldım. 100 TL tuttu.
Yarın çocuklara mozaik pasta yapicam.

Bim e uğradım 2kavanoz zeytin. Geçen haftalarda almıştık çok beğendik mor kapakli olandan. Çocuklara gene bir iki abur cubur aldım. 35 TL verdim.
Fırından 2 pide 8 TL.
Biçen marketten de yarın kg Luk tulum peynir (ramazanda sıcak pide, tereyağ, tulum iyi gidiyor 😂,) küçük paket kuruyemiş, vermek yanında sıvı deterjan ile indirime girmişti. Vernelim de dün bitmişti bir de ondan aldım. 55 TL de bu markete ödeyerek günü kapattim.

Bu hafta sonu sınavlarım vardı. Dün akşam 4 dersi yaptım bu akşam iftardan sonra 1 tanesi kaldı onu yapıp kapatacağım sınav faslını
Bimin o zeytinin bende beğeniyorum.
Sarkuteriden almazsak ordan aliyorum

S senavan çok geçmiş olsun

X