Küçük Düşün Büyük Olsun!

Herkese selamlar.. Ramazan mübarek o kadar yoğun hızlı geçiyor ki sizlere bike yazmaya fırsat bulamıyorum..Beni en çok uykusuzluk vuruyor.. O yüzden bıgün uyudum da uyudum 😬Sahurdan sonra bşt yatmışım ki 12 de zor kalktım 😬
Ben kahvaltı çok severim.. Bugün ki iftar menüsü kahvaltı bizde. Dünden tarhana çorbası da var. Oda yeter.. Rabbim berekey versin sofralarımıza.
Sizin nasıl geçiyor ramazanınız kızlar..
Hafta içi yoğun işlerde. Eve zor atıyorum kendimi..
Hemen mutfağa yemeğe girişiyorum..
Sonrasında iftar dı çaydı teravihdi derken saat 11 oluyor.. Hemen yatıp 3:30 gibi sahura kalkıyoruz.. 5 i geçe yatıyoruz..
Sabah 7:40 da kalk hazırlan işe git.böyle geçiyor bizim ramazanımız da.
Bizde de bugun menu kahvaltiydi biliyorsun. Pastirmayi cheddar peynirle yaptim 😋😋😋
Mantarli kasarli omlet de yaptim. Firinda sutlu patates yagda hamur ohhh gömdük. Aslında eşim kahvaltı çok sever de sabah kız yağda hamur istedi ona yaptım. Eşim de kokusunu duyunca akşama kahvaltı yapalım dedi :))
Yedirdi bayağı da.
Ramazan nasıl geçsin gündüz bişey yapasım gelmiyor, iftar saati de yemek telaşı. Ama çok şükür tutabiliyoruz orucumuzu

Biz inceliyoruz bence onlar takılmıyor detaylara
Bizim milletimize açık bulma huyu var.
Gittikleri evde toz ararlar, eşyalara bakarlar.
Evlenince ev alınca ev görmesi diye bir adet var ya şaka gibi.
Benim evimi görünce nolcak yani.
Zevk benim ev benim
Gördün, eee sonra?

Çok da şaapmamak lazim😂
Ayy sorma bizim toplumda bahane bulma kulp bulma çok var. Oldukça fazla bir de gösteriç yapmaya bayılıyorlar.

Camlar kaldı başka bahara.
Bir tanıdık vardı geçen haftalarda covid olmuştu. Karısı da pozitif di. (Kadın hastalık sebebiyle öncelikli olanlardan. Asi olduktan 2-3 hafta sonra covid oluyor)
Kadın ayakta atlatıyor adam evde nefes için tüp kullanıyor. Hafta içi yoğun bakıma kaldırmışlar bugün çocuk vefat ediyor ve daha 30 yaşında bile değil.. tüm modumuz, tüm hevesiniz gitti. Daha 2-3 senelik evli...
Öğrendiğimizden beri aklımızdan çıkmıyor.
Allah rahmet eylesin gencecik çocuk 🙏
Yaaa çok da gençmiş. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Kalanlara sabıt versin. Okurken nefesim daraldı.
Bu ara yeniden pandemi günlerind dönüyoru gibi hissediyorum. Kızı parka götürmeyi de bıraktım. Şu ramazan gününde inşallah kurtuluruz bu illetten🤲🤲

Yaaa çok da gençmiş. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Kalanlara sabıt versin. Okurken nefesim daraldı.
Bu ara yeniden pandemi günlerind dönüyoru gibi hissediyorum. Kızı parka götürmeyi de bıraktım. Şu ramazan gününde inşallah kurtuluruz bu illetten🤲🤲
Sabahtan beri karısını düşünüyorum. Ne yapar ne eder diye. Daha çocuklari da yoktu. Olsa belki ayağa kalkmak için tesellisi olurdu. İçimiz sıkılıyor , ruhumuz daralıyor duyduğumuzdan beri. Giden gitti artık kalanlar nasıl yaşayacak bundan sonra. Gençler ayakta atlatıyor durumu da kalmadı. Evin en küçüğü.. normalde görsen boylu puslu heybetli biri. Hani hasta olsa hemen ayaklanır gücü kuvveti yerinde dersin ama işte bu illetin şakası yok.
Zaten temkinliydik şimdi evden dışarı burnumuzu çıkarmak gelmiyor içimizden

Yani bir sürü vitamin vs de içtik onun da etkisi olmuş mudur bilemiyorum
Biz de vitamin kullanıyoruz ailecek. Covitten öncemi kullandınız. Ne kullanıyordunuz hergünmü vitamin içtiniz nasıl yol çizmemiz lazım acaba. Benim solunum yollarım genel olarak sıkıntılı. Alerjik astım ve bronşit var. Sonbahar ve ilkbaharda bronşit kalıntısı olan kısa öksürükler ve göğsüme doğru hafif sızlama başladı yine. Alerji yönünden öksürüğüm zaten hergün var.
Biraz dikkat etmem de lazım sanırım.

Herkese selamlar.. Ramazan mübarek o kadar yoğun hızlı geçiyor ki sizlere bike yazmaya fırsat bulamıyorum..Beni en çok uykusuzluk vuruyor.. O yüzden bıgün uyudum da uyudum 😬Sahurdan sonra bşt yatmışım ki 12 de zor kalktım 😬
Ben kahvaltı çok severim.. Bugün ki iftar menüsü kahvaltı bizde. Dünden tarhana çorbası da var. Oda yeter.. Rabbim berekey versin sofralarımıza.
Sizin nasıl geçiyor ramazanınız kızlar..
Hafta içi yoğun işlerde. Eve zor atıyorum kendimi..
Hemen mutfağa yemeğe girişiyorum..
Sonrasında iftar dı çaydı teravihdi derken saat 11 oluyor.. Hemen yatıp 3:30 gibi sahura kalkıyoruz.. 5 i geçe yatıyoruz..
Sabah 7:40 da kalk hazırlan işe git.böyle geçiyor bizim ramazanımız da.
ben 4 12 ydim genelde güzel ve hareketli geçti 😍
sadece iftara yakın ve iftardan sonra çok boynum ağrıdı ama hamdolsun şuana kadar orucumu tutabildim.
sadece 12 gibi midem bulanıyor gündüz o kadar.
ama hiç iftara evde olamadık, yarın inşallah ilk iftarımızı evde yapıcaz...
heyecanlıyım...

tuzlu kekim'le geldim eyy ahali hadiyin sahura 🤣

Eklentiler

• IMG20210418034458.jpg
    IMG20210418034458.jpg
    189,2 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG20210418034457.jpg
    IMG20210418034457.jpg
    196,2 KB · Görüntüleme: 68
Camlar kaldı başka bahara.
Bir tanıdık vardı geçen haftalarda covid olmuştu. Karısı da pozitif di. (Kadın hastalık sebebiyle öncelikli olanlardan. Asi olduktan 2-3 hafta sonra covid oluyor)
Kadın ayakta atlatıyor adam evde nefes için tüp kullanıyor. Hafta içi yoğun bakıma kaldırmışlar bugün çocuk vefat ediyor ve daha 30 yaşında bile değil.. tüm modumuz, tüm hevesiniz gitti. Daha 2-3 senelik evli...
Öğrendiğimizden beri aklımızdan çıkmıyor.
Allah rahmet eylesin gencecik çocuk 🙏
Off Allah rahmet eglesin😓🙏🏻
Bi bitmedi ya😣

Eşimde geçenlerde aldı 95 tuttu inan ıvır zıvır ikramlık koymuşlar attım hep tatları kötü azıcık tavuk bolca bulgur pilaviydi
Simdi kutu kahvaltılar meshur
Bursaya da acılmıs bi avmeye
Valla icinde bisey yok 150 tl
Benim koci tek basına yer kutuyu 2 kisilik demisler🤦🏻‍♀️

Sabahtan beri karısını düşünüyorum. Ne yapar ne eder diye. Daha çocuklari da yoktu. Olsa belki ayağa kalkmak için tesellisi olurdu. İçimiz sıkılıyor , ruhumuz daralıyor duyduğumuzdan beri. Giden gitti artık kalanlar nasıl yaşayacak bundan sonra. Gençler ayakta atlatıyor durumu da kalmadı. Evin en küçüğü.. normalde görsen boylu puslu heybetli biri. Hani hasta olsa hemen ayaklanır gücü kuvveti yerinde dersin ama işte bu illetin şakası yok.
Zaten temkinliydik şimdi evden dışarı burnumuzu çıkarmak gelmiyor içimizden
Kan grubu cok etkiliymis
A grubh daha agır geciriyor diyor arastırmalar😣

X