Küçük Düşün Büyük Olsun!

Ben de manuel ehliyeti aldım hiç kullanmıyorum. O debriyaj beni bitiriyor. Bizim araba manuel. Ve büyük geliyor bana. Aslında passat hayranıyım ama kim dedi kullanacağımı. 😂 Eşim de otomatik arabayla değiştirelim sen rahat kullanırsın diyor. Paniğim konusunda etki edermi bilmiyorum. Bir evin borcu bitsin biraz nefes alalım da bakarız önümüze. Acelesi yok bence 🙈

Kızlar bir covit haberi daha sitede görüştüğüm iki arkadaştan birinin eşi pozitif çıkmış. Bu ara kızı okula başladı ramazandı falan çok da görüşememiştik.
Yine geçen yıl pandemi dönemine döneceğiz sanırım.
oturduk sıramızı bekliyoruz bakalım. 🙈
Arkadaş süt emziriyordu ya ilaç kullanmak zorunda kalırsam diye tedirgin olmuş.

Maşallah Allah sağlıkla oturmayı nasip etsin çok iyi yapmışsınız bizde 7 senelik çektik 5.5 senemiz kaldı ara ödeme sansimiz olmuyor ama aylık ödemeleri artırıriz demiştik bebek olunca araba almaya karar verdik kaldı o sebeple artık evinde ederi toplam faizli tutarina geldi ödeyip gideceğiz bu sekilde sanırım
İnşallah sizin de çabucak geçer zaman. Minik kızınızın nasibine bir kapı açılır size de dualarım sizinle 😍

Ben de manuel ehliyeti aldım hiç kullanmıyorum. O debriyaj beni bitiriyor. Bizim araba manuel. Ve büyük geliyor bana. Aslında passat hayranıyım ama kim dedi kullanacağımı. 😂 Eşim de otomatik arabayla değiştirelim sen rahat kullanırsın diyor. Paniğim konusunda etki edermi bilmiyorum. Bir evin borcu bitsin biraz nefes alalım da bakarız önümüze. Acelesi yok bence 🙈
bende bikaç araba kullandım arkadaşların dememek için hep manuel di.
otomatik denemedim bile denk gelmedi.
kullanabilir miyim bilmiyorum.
zaten şu anki arabamız hatcbak gene öyle bişey olur olursa, büyük arabayı park etmek de sorun

Benimkide daha doğmamış tin diyorum karnindaydim diyor
Benim kız da beni teyzeyemi bırakmıştınız o zaman diyor😂😂😂
Bizim daha o karnında olayını kavrayamadı. Çünkü hamile birisini göremedi kuzum. Ben ona bir defa anlatmaya çalıştım, konuyu değiştirdi tam anlamıyla anlatamadım. Ama bazı şeyler yine de hafızasında yer etmiş sanırım. Çünkü bugün ona sarıldım iyiki varsın dedim. Bana ne dese çok mutluyum ben senin kalbinde büyüdüm anne dedi. 😅
Bilinçlimi söyledi bilmiyorum. İlerleyen zamanda hamileliği de kavrayacak tabi. O zaman bakalım ne diyecek meraktayım. ☺️

Benim kız da beni teyzeyemi bırakmıştınız o zaman diyor😂😂😂
Bizim daha o karnında olayını kavrayamadı. Çünkü hamile birisini göremedi kuzum. Ben ona bir defa anlatmaya çalıştım, konuyu değiştirdi tam anlamıyla anlatamadım. Ama bazı şeyler yine de hafızasında yer etmiş sanırım. Çünkü bugün ona sarıldım iyiki varsın dedim. Bana ne dese çok mutluyum ben senin kalbinde büyüdüm anne dedi. 😅
Bilinçlimi söyledi bilmiyorum. İlerleyen zamanda hamileliği de kavrayacak tabi. O zaman bakalım ne diyecek meraktayım. ☺️
Çok duygusal bı kızın var kuzum çok şanslısın inşallah hep seni böyle sevsin çok şanslı senin gibi bir anneye sahip 😍😍

bende bikaç araba kullandım arkadaşların dememek için hep manuel di.
otomatik denemedim bile denk gelmedi.
kullanabilir miyim bilmiyorum.
zaten şu anki arabamız hatcbak gene öyle bişey olur olursa, büyük arabayı park etmek de sorun
Park etmek direksiyon dersinde en kolay ve pratik yaptığım şeydi. 😁 paralel parkı en fazla üç hamlede yapmak zorundaydım. Ama bazen iki hamlede bile yapıyordum. Ama araba küçüktü 😅
Parkı etmenin bana kolay gelen yanı heryerden araçların çıkmamasıydı :))) no panik no stres👯‍♂️

Çok yazamıyorum canlar misafirim var salı anneme geccekler kuzular nasıl oynuyolar oglus sıkılıyor du şimdi gidince onlar yine sıkılacak 😔 inşallah viruş biter bu sene anaokulu na yollayabilir iz kendi yaşıtları olsun biseyler öğrensin buyudukce zor oluyor oyalamak sikilio aynı şeylerden

Park etmek direksiyon dersinde en kolay ve pratik yaptığım şeydi. 😁 paralel parkı en fazla üç hamlede yapmak zorundaydım. Ama bazen iki hamlede bile yapıyordum. Ama araba küçüktü 😅
Parkı etmenin bana kolay gelen yanı heryerden araçların çıkmamasıydı :))) no panik no stres👯‍♂️
İlk arabami küçük, otomatik vites almıştım. Hem İstanbul gibi bir yerde partk yeri bulma derdi oluyor, hem de trafikte depriyaj ile uğraşmak sıkıntı.
Sonra araba alırken manuel bakiyordu eşim daha uygun diye. Bir gün otomatik vites kiralamistik orada çok iyiymiş otomatik vites çok rahatmis diyordu.
(İlk arabamiz biraz eski modeli, acemiliği mi onda atayım diye uygun bir araç almıştık)
Ondan sonra o da hep otomatik vites baktı.
Bazen öğrensen iyi olur manueli diyor, mecbur kalırsın kullanmaya diyor ama bende o zaman taksi çağırırım yada araç kiralarım diyorum 😂😂
Sonra biraz daha büyük uzun bir araç aldık. İlk başlarda nasıl kullanicam küçük araca alışığım diyordum ama ilk kullanmada gayet rahat kullanıp park ediyordum. Boşuna evham yapmıştım. Direksiyona geçince arabanın büyük küçük olması hiç fark etmiyor.
Şimdiki biraz yüksek 😄 kaldırıma bile çıkıp park ediyorum gerekirse 😂😂

Bir de kızlar, bu ara benim kız çok meyve yemiyor. Azalttı iyice. Isırıyor az gerisi kalıyor. Eşim de diyor yine meyve yemedi. Ben de dedim yemez alıştı aburcubura. Onları yemekten çocuk meyve yemiyorki dedim. Tabi hergün birşeyler alıp gelirsen ne olur dedim. Almayalım artık diyor. Eee alıştırdın artık. Kızım ne alayım şunu al hooop paket paket alıyor. Kızın yanında yiyor getirip ağzına sokuyor kızın. Artık kız da diyor babam alıştırdı bana o alıyor yiyorum ama anne 🤣🤣🤣
Eve almamak kesin cözüm bence.
Bizim evde olmadıgından kuru incir hurma kemiriyor Alya.
Henüz kücük dolaptaki cikolatayı alıp yiyemiyor tabi ama tezgahta kurumeyve tutuyorm ,gözünün önünde gördükce istiyr simdilik.
İlerde tabi nolur bilmem ama simdilik iyi gidiyor.
Aksm sekersiz incir dolması yapmıstım kaymakla yedi.
Agzına cevizleri doldurmus tabi yutamadı eksin yasadık o ayrı🤦🏻‍♀️

Ben de bimden mavi kapaklı alıyorum. Kız da onu seviyor. Geçen açık aldım yemedi çok. Bimci ya benim kız. Nerde ucuz var onu sever kuzucuğum. Hellim peyniri yer bim ya da fileninki olacak. Ekici falan yemedi. Kızarmış olacak peyniri :))
Birşey isterken sorar ucuzmu pahalımı diye😅
Bıcırık ya.. Benim küçük kızımda küçükken sorardı birşey isteyeceğinde anne paran varmı diye..
Akıllı bıdıklar ya ..Maşallah kuzuma..Düşünceliler:) :KK70:

Kızlar bir covit haberi daha sitede görüştüğüm iki arkadaştan birinin eşi pozitif çıkmış. Bu ara kızı okula başladı ramazandı falan çok da görüşememiştik.
Yine geçen yıl pandemi dönemine döneceğiz sanırım.
oturduk sıramızı bekliyoruz bakalım. 🙈
Arkadaş süt emziriyordu ya ilaç kullanmak zorunda kalırsam diye tedirgin olmuş.
Canım maalesef şuan geçen seneden bin beter durumdayız maalesef..
Geçen sene ki kadar sıkı değil yasaklar maalesef:KK43:
Gerçekten kendi tedbirimizi kendimiz almamız şart artık da.. Oda ne kadar olcak:KK43:

Eve almamak kesin cözüm bence.
Bizim evde olmadıgından kuru incir hurma kemiriyor Alya.
Henüz kücük dolaptaki cikolatayı alıp yiyemiyor tabi ama tezgahta kurumeyve tutuyorm ,gözünün önünde gördükce istiyr simdilik.
İlerde tabi nolur bilmem ama simdilik iyi gidiyor.
Aksm sekersiz incir dolması yapmıstım kaymakla yedi.
Agzına cevizleri doldurmus tabi yutamadı eksin yasadık o ayrı🤦🏻‍♀️
Sana katılıyorum canım.. Eve alınca evde olunca yeniyor maalesef..
Benim kızlarda çikolata hastası...Babaları alıştırdı maalesef..Çok iyi bişey gibi küçüklerken her eve gelirken alırdı..
Büyük kız koca kız oldu hala babasından çikolata ister:KK43:
Küçük ablası kadar değil ama ara ara oda yiyor ..
O başka aburcburda çok seviyor
En iyisi almamak..Alırsan yiyorlar çünkü..Biz bile yiyosak:KK43:

Günaydınlar herkese..Geldik bismillah bakalım..Hayırlı bir hafta olsun inşallah.
Sabah ohh bu hafta 4 gün çalışıcaz hevesiyle kalktım :KK70: Şimdiden perşembe olsun diye bakıyorum:)
ben normalde 6 gün çalışıyorum
ama resmi tatil ile pazar arası olan cumartesi leri de tatil.
4 gün çalışıcam diye sevinirken şuan hastanede ameliyat işlemleri ile uğraşıyorum.
Herşey nasip...

İyi akşamlar herkese
Yazdım okuyamadım. Malum çocuklu kadının halimi desem ne desem.
tam oturdum arkadaş aradı onunla konuştuk. Sonra ben önce salata yaptım o işi hallettim sonra kızı oyaladım eşim yemeği halletti. Yemekten sonra mutfağı toplamaya başladı. İş yapacağım yapacak yer yok. Dedim işimi yapamıyorum.
kıza diyor kapıyı açık bırakma burada gezme rahat camı açamıyoruz falan söyleniyor. Kız da ağladı. Yahu çocuk odada duracak kapı kapalımı duracak dedim. Yani asıl mesele bir arksdaşı birşeyler almaya gelecekmiş de bence ona gösteriş derdi. Eşimin bu huyunu biliyorum. Ve hiç sevmiyorum. Yani ev yemek kokmasın biri gelince.,iyi de öyle düşünen benim evime gelmesin. Yeni iftar yapmışız tabiki kokacak ev. Camı da az sonra aç acelesi ne dedim. Sonra da dedim çok biliyorsan, ben burada iş yaparken Sen de kızı al oyalaki ben de rahatça camı açayım havalansın ev kokmasın. Otursun film izlesin habire bişeyler yesin. Allahtan yemek yapıyor idare ediyorum. Çocuğu evde oyalamayı hiç beceremiyor. Sadece geçen gün kum boyama yaptılar. Bir de işte dışarıya çıkınca çok şükür ki o oyalıyor. Evde ben iş yaparken sürekli kız benim yanımda ama o iş yaparken ben odaya çekip oyalıyorum onun işine engel olmasın diye.
yani bu akşam atraksiyon vardı. Bir de bana tripleniyor😂
ben evde balık vs kokusu gitsin diye suya vanilya koyup kaynatıyorum. Aynen de onu yaptım sonra da kıza resim verdim odanda boya dedim camı açtım içimi hallettim. Yani birine güzel görüneceğim diye niye kızımı kırayımki. Hiç gerek yok bence.
Ama kızım da gidip özür dilerim baba diyor. Kıyamam.
Benim koca da hiç oyalamaz oynatamaz tv açar kendi eline telefon alır bende delirirrim. Yemek yaparken bile yanıma alırım o yüzden ben yemek yapıyorsan o da mercimek pirinçle vs ile oynar sabahtan akşama kadar oğlana kepçe vinç kamyon dozer okuyorum anlatıyorum 😂😂

Günaydın bizim kv bugün geliyor
Allah biliyor ya hiç istemiyorum
İçimden geelmiyor
Şu hasta halimle oturur yerinden kımıldamaz sinir oluyorum
Umursamıycam hiç
İki senedir kp şehir dışında habire bizde buda yada başka yerlerde geziyo koronoda olmuyo gezmekten
Benimde gelsin orucu burda tutsun
Ben de hastayım ya hasta dedim
🤔🤔🤔Tabi kendi hasta değil

X