Küçük Düşün Büyük Olsun!

Valla pişmanım gitmediğime arif sag Musa Eroğlu da çok severim
Hele Neşat Ertaş'ın gönül dağı türküsü babamla çok söylemiştik vefat ettiğinde çalışıyordum dinleyince çok ağlardım gizli gizli 😔😔 şimdi bile dinleyince doluyor gözlerim rabbim anne baba acısı yaşatmasın
ben onları da severim.
Alevi değilim mesela ama ayrım yapmam dinlerim...

Telli turnam selâm söyle sevdiğimin diyarına diyarına...
Ben yandım eller yanmasın,sevdalılar ayrılmasın...
Hasret kimseye kalmasın ,sevdalılar ayrılmasın...
Allah sevdiklerinizin acısını göstermesin...Amin

Oğlan uyumadı hala uyutmaya çalışıyorum.kasap siparişim geldi 600tl oraya verdim. Şimdi köfteleri hazırlayıp dondurucuya aticam. Zaten yemeklik kİymaları da parça parça hazırlıyor kasabimiz. mesaela 1 kg kıymayı 4 parçaya bölüp paketlemis. Direk buzluğa. Bana da kolaylık oluyor evde birdaha uğraşmıyorum. Ama köftelerin hepsini yapıp ızgaralik, İzmir köfte, misket köfte olarak hazırlıyorum hemen at fırına kolay yemek oluyor bana.
geçen bende öyle aldım öyle rahatki 4 e bölmüş tü 1kg yu kasap 🤣
kolay gelsin

Bugün Ramazan öncesi alışverişi tamamlayın diye market pazar yaptım. 100tl pazarda harcadım çok birşey almadım. Tulum peyniri, beyaz peynir, salatalik, elma, muz, havuç aldım
Bim e uğrayıp 170 TL biraktim, birde file markete gittim 150 de orada gitti. Bugün 1000 TL yi geçti harcama. Ramazanda pek bir ihtiyaç kalmadı. Sadece ekmek, yoğurt, süt, salata için sebze, meyve falan alırım. O da zaten rutin şeyler

KV bizde bu hafta sonu karantinaya bizimle. En son 2 ay önce falandı gelip kalmıştı. Şimdi 3 gün bizde. Pazartesi kızına geçecek kızı işe başlayacak 2 haftası kaldı onun cocuguba bakıyor. Sene sonunda ev tutmustuk kira ödüyoruz ama KV de artık hafta içi kızda kalacak, hafta sonunda ya bize ya da diğer oğluna gider çocukları ozluyorum bahanesiyle, bizde boş eve kira vereceğiz

KV bizde bu hafta sonu karantinaya bizimle. En son 2 ay önce falandı gelip kalmıştı. Şimdi 3 gün bizde. Pazartesi kızına geçecek kızı işe başlayacak 2 haftası kaldı onun cocuguba bakıyor. Sene sonunda ev tutmustuk kira ödüyoruz ama KV de artık hafta içi kızda kalacak, hafta sonunda ya bize ya da diğer oğluna gider çocukları ozluyorum bahanesiyle, bizde boş eve kira vereceğiz
Temelli sizde kalmasından iyidir boşversene

mutlumayis ben bu konuda biraz farkli dusunuyorum.toruna hediye alinir icinden gelir vs ama alinmazsa da cok anlam yuklememek lazim.anne babalarin gorevi cocuklari buyutmek meslek sahibi vs yapmak sonrasi artik onlarin yolu olmali
ha gonullerinden gecer alir ama almazsa da buyutmemek lazim
Ben de bu konuda hiç gönül koymam. Yani çocuğuma birşey aldı yaptı maddi takılmam. Hep diyorum çok şükür hepsi de seviyor kızımı. Bu yeter bana.

Ben de öyle düşünüyorum. Zaten hiç beklemedim de ailelerden birşey. Eşim de beklemedi. Yani kendi hayatımı kurmuşken ne bekleyeyimki. Evi de kendi çabamızla aldık.
Birde ne kadar yapılırsa o kadar karışma olayı oluyor. Hiç bana göre değil
Kesinlikle. Kimseye minnet etmem, kimseye de söylenmesi için laf vermem. Mesela düğünde 10 sene önce 6 7 bin TL'ye masraf ettik. Eşimin ailesi yapmak isteseydi öyle bir düğün yapamazlardi. Onlar verselerdi parasını yapacakları şeylere razı olmak gerekirdi. Ama zaten babası rahmetliydi zaten kendi başına yaptı çoğu şeyi, evlendikten sonra beraber ödedik kredilerinin. Eşim herşey istediğin gibi olsun dedi hatta ben istemeden fazlasıyla herşeyi yaptı. Bana o zaman 10 tane bilezik yaptı sadece eşim. Ablası da takı setini aldı. Birde köşe koltuk aldı ailesi. Annesi de ufak tefek çeyizlik şeyler yaptı. Evlenmeden düğün için Kredi çektik 10 yıl bitti evliliğinde hala kredi ödüyorum. Hiç kredi odemedigim dönem olmadı. Düğünümuzu, Evimizi, arabamı, yatırım için aldıklarimi hepsini kendimiz yapıp kendimiz ödedik. O yüzden kimseden de fikrini bile sormadım. Sadece evi alacağımız zaten götürüp gösterdik aileleri biz burayı aldık diye 😄.

ben onları da severim.
Alevi değilim mesela ama ayrım yapmam dinlerim...

Telli turnam selâm söyle sevdiğimin diyarına diyarına...
Ben yandım eller yanmasın,sevdalılar ayrılmasın...
Hasret kimseye kalmasın ,sevdalılar ayrılmasın...
Allah sevdiklerinizin acısını göstermesin...Amin
Bende değilim ama çok alevi tanıdığım arkadaşım var ayrimlik bişey yok aslında ben sivasliyim direk bana alevimisin diyolar yok diyirum öyle olsa nolcak

Bende değilim ama çok alevi tanıdığım arkadaşım var ayrimlik bişey yok aslında ben sivasliyim direk bana alevimisin diyolar yok diyirum öyle olsa nolcak

Bana alevi türküleri mi dinliyor sn diyen olduğu için yazdım 🤣
İnsan insandır ve merhameti varsa insandır...
Alevi , Sünni çok şey değil.

Temelli sizde kalmasından iyidir boşversene
Zaten ben parası neyse vereyim de huzurum kaçmasın modundayim. Ama KV diğer çocuklarına hizmete gidip bende baş köşede oturup kalmasına kizmiyor da değilim.
Bende misafir gibi özellikle ilgi göstermiyorum tâbi. Normalde ne yapıyorsam o

Kesinlikle. Kimseye minnet etmem, kimseye de söylenmesi için laf vermem. Mesela düğünde 10 sene önce 6 7 bin TL'ye masraf ettik. Eşimin ailesi yapmak isteseydi öyle bir düğün yapamazlardi. Onlar verselerdi parasını yapacakları şeylere razı olmak gerekirdi. Ama zaten babası rahmetliydi zaten kendi başına yaptı çoğu şeyi, evlendikten sonra beraber ödedik kredilerinin. Eşim herşey istediğin gibi olsun dedi hatta ben istemeden fazlasıyla herşeyi yaptı. Bana o zaman 10 tane bilezik yaptı sadece eşim. Ablası da takı setini aldı. Birde köşe koltuk aldı ailesi. Annesi de ufak tefek çeyizlik şeyler yaptı. Evlenmeden düğün için Kredi çektik 10 yıl bitti evliliğinde hala kredi ödüyorum. Hiç kredi odemedigim dönem olmadı. Düğünümuzu, Evimizi, arabamı, yatırım için aldıklarimi hepsini kendimiz yapıp kendimiz ödedik. O yüzden kimseden de fikrini bile sormadım. Sadece evi alacağımız zaten götürüp gösterdik aileleri biz burayı aldık diye 😄.
bizde herşeyi kendimiz yaptık o yüzden de kimseye hesap vermiyoruz.
En huzur vereni de bu ya zaten 🤣

Aynen kuzu hiç diyen olmadı türkü dinlerken saçma yabancı popta dinlerim çok hiç İngiliz olmadık🤣🤣
marteniçka yani Bulgar geleneği.
mart ayında takılır kırmızı beyaz olur.ağaçşar bile süslenir bak netten.

çıkar onları sen Bulgar mısın diyeni duydu bu kulak lar 🤣

Eşimden yana çok şanslıyım ben 🥰 hatta çevremdeki herkes örnek gösterir bizi, evliliğimizi.
Maddi anlamda da evlenmeden önce bekarken borçları varmış babası olduğu dönemde harcanmış onlari ödedi. Öncesinde hiç yatirimi falan yokmuş benden sonra biraz benim sayemde yaptı. İş değişikliği sebebiyle tazminat aldı gidip bilezik aldık, prim aldı bilezik aldık, Bayram ikramiyesi aldı bilezik aldık öyle öyle 10 tane bilezik yaptı bana. Ev alırken sattık ama onları ve düğünde takılan takılar senin deyip hepsinin hesabını tuttu kendince.
Hatta bize nikahta mehir sormamislardi bizde bilmiyorduk, eşim sonradan öyle birşey olduğunu öğrendi ve kendince bana borçlandı Sonra hamile olduğum dönemler için yine her ay 1 tam altın, emzirme döneminde 1 tam altin,gün yaptığım zamanlarda biriktirdiğim altınlar, çalıştığım her ay için 1 çeyrek altın diye diye bayağı bir borçlu yaptı kendisini..
Sonra da evi, arabayı, ufak bir arsamız var onu, apart daire almıştık onları benim üzerine yapıp bana borcunu kapattı.
O yüzden hiç hakkını yiyemem. Ben 1 istesem eşim 10 yaptı.

Ama hala emziriyorum hala bana borçlu 😂😂😂

Valla kocalardan dert yanmissin bir tanede bende var hesap fln pek bilmez ev idaresi evimiz olsun fln der ama yatırım yapmaz borc var ödüyoruz şükür elden aldiklarimiz bitti gibi işleri sorunluydu 7 8 aydır iyi şükürler olsun
Sağlık olsun yeterli, borç bir şekilde ödenir.

Kizlar ben nezamandan beri artik kendimi torpulemeye karar verdim.
Yani ugrasiyorum cabaliyorum.
Mesela o israrla arayan kadinin telf. Acmayarak, elti kizina bahaneler bularak, kartla int bisi alim sana odim diyenlere bir sekilde hayir diyerek falan falan.
Normalde hep kosan, hayir diyemeyen yuze duramayan bir tipim.
Ama artik bu durum beni cokca yipratiyordu.
Boyle boyle yol almaya calisiyorum.
Cunku ben boyle biri olmak istemiyorum artik.
Yipraniyorum.
Kendimi degersizlestiriyorum kendi gozumde.
Herkesin istedigi gibi biri olmak istemiyorum ben.
O iyilik su zamanda enayilik oluyor cunku.

Tevafuk iste birini dinledim sosyalmedyada o da dediki iyi insanlar neden erken öluyor cunku kimseye hayir diyemiyorlar, hep kendilerinden veriyorlar, hep baskalarinin istedigi biri gibi olmaya calisiyorlar.
Sistem yoruluyor ve hastalik olarak tepki veriyor falan dedi.
Cok dogru degil mi?

Birden olunmuyo ama yavas yavas olucam.
Zaten etrafimi cok azalttim.
Cok az arkadasim var yillardir.
Herkesi evime almiyorum (gelmek isteyenlerinde onune gectim zamaninda gorusmek istemedigim insanlardi)
Ama daha da kati olmak istiyorum artik.
Ne derlerse desinler hic umrum da diil
Cok degisti vs desinler hosuma gider demeleri.
Demek ki dogru yoldayim derim.
İnşallah olabilirsin canım. Terazi burcunun net bir özelliği hayır diyememesi.

X