Küçük Düşün Büyük Olsun!

Bugün kardeşime market kampanyasını söylemiştim. Oraya tabiki dağıtım yokmuş. O da bana dedi sen al eve elaya ne lazımsa ben ödeyeyim sıkışmayın dedi. Ödetmedim. Çok şükür evde eksiğim çok yok. Elaya bisiklet almak istiyordu onu da eşim kızı oturtup denemeden olmaz dedi.Eğer illa elaya birşey almak istiyorsan Scooter alırsın sen de dedim kardeşime onu da istiyor havalar ısınınca rahat rahat bahçede lazım olur :)
Az önce kızı tuvalete götürdüm.sonra bizim yatağa. Yatmadı yine ben kendi odamda yatmak istiyorummm diye kalktı bir de ben odamı çok seviyorum demezmi. Sanırım ben çok alıştım birlikte yatmaya sığıştım yanına :))
Havalar ısınınca odasında daha rahat bırakırım. O zaman da o annee sende gel demezse bakalım

Güle güle yiyin canım erzaklarınızı..Hayrınızı da Allah kabul etsin ne güzel düşünmüşsün:)

ooo maşallah bunlar size baya baya gider.. Ramazan zaten ayrı bir bereketli oluyor...Maşallah.:)
Canım aynen bizimde öyle..O kadar cuma akşamları toplu alışveriş yapıyoruz.. Yine eksik çıkıyor yine.. bende anlamadım bu işi..
Bir karadelikdir gidiyor:)
Sorma canım.. Benim saçlarda erken beyazlamaya başladı.. Hiç sevmiyorum boyamayı.. Mecbur boyuyoruz işte..
Bende anneannemle anneme çekmişim.. Abimde ben kadar beyaz yok:)Dediğin gibi ilerde tam beyaz olunca salcam çayıra mevlam kayıra.. Olsun bembeyaz pamuk nine..:)
Ruh zaten hep genç kalırmış. Benimde öyle genç ruhum.:)
Aaa onu hiç denemedim. Denerim geçen hamburger için almıştım çedar. Buzluğa attım.
Dene canım biz çok seviyoruz.. O peynir eriyor sıcak pidenin içinde.. Pastırmayla enfes oluyor .. ımmmmm:)

Bereketli olsun
Bende bu durumdan bu ara asiri muzdaribim.
Marketlere para baymakdan cok skildim.
Ne ara bitiyor noluyor anlamiyorum
Mutfak karadelik.
Bende istiyorum oyle masanin uzerinde fanusta hergun bisi dursun
Ne bilim kek, kurabiye, kavanozda kuruyemisler, cesit cesit sekerlemeler kahve yanina mesela
Asla durmuyor.
En son starbucks kurabiyesi yapmistim gecen koydum masanin uzerine gelip gittikce yeriz cayin yanina aliriz dedim.
Oglan odasina almis fanusu yemis hepsini
Baktim yok tabak bos fanusu getirdi odasindan.

Bizim ev boyle seylere alisik degil malesef.
Bunyesi kaldirmiyor.

Gunaydin hayirli Cumalar.
Salavat yarin son 300tane cektim.
Aksama kadar 1000tane yaparim insallah.
Rabbim kabul eylesin.

Satilanlari yerine koyabilmekden bahsedilmis dun biz cok sukur koyduk.
Bileziklerimi esim istemisti esnafken (battilarda gerci) guya kurtaracaklardi dukkani verdim (birazi esimin ameliyatina gitti birazi dukkana ozaman altin bukadar ucuk diildi 2007 falan 9.800tl tutmustu) bana ozaman demisti sana geri alicam diye.
Aldi simdi 6 bilezigim var tabi benim cabamlada
Atalarda var.
Evlenirken 6-7bin tl bir tiposu var.
Onuda surekli uzerine ekleye ekleye degistik simdi iyi ederi olan bir arabamiz var sukur.
Yine dukkan batinca 30bine yakin para odemisti borc.
Onuda geri koydu yani bankaya yatirmistik uzerime.
Simdi arac alinca kullandik ama ata olarak alip geri oduyor iste.
Faiziyle aliyorum
Ona 28bin olarak vermistim fazlasiyla geri aliyorum her ay oduyor
Faizsiz borc mi verseydim hem de bu zamanda

Extra bir ev, hayalim olan yazligi alamadik ama gideni yerine koyduk.
Bize her ay getirisi olacak bir yatirim yaptik arac alip.
Buna sukur.

Yazlik hayalim icinde olmadi diyemem Rabbim onume cikardi ben acele etmek istemedim.
Aracin borcu bitince cok rahat 150bin cikaririz ama yine de almicam. (buradaki borc benim param oluyor)

Acele etmicem eskisi kadar da hevesim yok acikcasi.
Insanlar da biraz hevesimi kacirdilar.

para baymaktan sikilanlara arti 1

Gardropsda satisim var.
Ptt cikicam
Ordan bim yapcam meyve yok
Az meyve ve kahvaltilik bisiler bakim.
Yani yine para gidiyor gidiyor tutamayrumm hunharca gidiyor.

Bizim ozel emeklilik kac para oldu acaba.
Buraya tasinmadan 10seneyi doldurmustuk.
Ama meblayi unuttum esim demisti.
Orda da bi 50bin birikmistir diye ümit ediyorum.

Allah kabul etsin bacım
Bereketli olsun birikimleriniz

Selam kızlar Günaydın için geç oldu ama
Öyle yoğun öyle yoğun bir sabahki
Atletim terden su oldu...
Yorgunluğumu Türk kahvesi ile attım az da olsa....
Eve helal ekmek götürmek kadar güzel birşey yok

sabah kalktım kendime tost yaptım.
önce Türk kahvesi içtim
sonra kuşburnu çayı ile tost
giyindim süslendim akşam yemeğe gidilecek diye
Kaynım tek gelecek miş,kız şehir dışında imiş, hüsran
Boşuna o kadar şık giyindim
Hepiniz nasılsın ız bakalım

Günaydınlar
Yine bizde durumlar karısık
Sabah görümcem aradı,oğlan öksürüyormus istersen getrme bulasmasın kıza dedi.
Kızda bisey yok sükür simdilik.
Koci o üsüttü diyo,gecen kosmuslar koci ben Alyanın üzerini cıkardım terler diye,oturunca yelek giydirdim,onun cıkarmadılar teri dondu diyo.
Dedim keske cıkarsaydınız onuda.
Görümcemin erzak vip mis
Onlar bi etüde ortak gibiler,ordaki ögretmenlere dagıtmaya erzak yaptırmıslar.
Kutudan helva,nutella,zeytin bayagı bisey cıktı,türk kahvesi falan.
Ama pirinci kırık pirinc
Dedim nutella ,recel koyana kadr (incir receli falan var bayagı sosyetik erzak paketi)baldo pirinc koysalarmıs millete.(sinsi gelin illa mana bulacaktı)
Allah kabul etsin .
Caylarımzı değistirdim ama
Of cayın mavi bi paketi var ,o caydan vardı.Dedim ben bunu seviyorm güzel,bizim erzagın caykur onu koydum icine.
Bide koci nutellayı verme benyerim sahurda dedi.(ben eve aldırmıyorm nutella adamın icinde kalmıs)
Onu da kaptırdık.
Kalanı oylece koyduk arabaya,vercez birine.
Allah hayırlarını kabul etsin

ben de birikim yapmak istiyorum umarım ben de bu sayede baslar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…