Küçük Düşün Büyük Olsun!

Fareler ve insanlar gazap üzümleri canım birinde buldum kargolu dolapta yanımda değil fln ddi iptal etti siparişimi
fareler ve insanlar var bende .
okudum da 🤣
ahh yakın olsak
gazap üzümleri ni dd çok merak ettim
arkadaşım dan aldım hala merak ediyorum ama başı sarmadı bıraktım ama okuyacağım
John Steinbeck 🤣

Bugün yanımda çeyrek ve bir miktar götürmüş tüm anneme borcum için meydana yürüduk baktık begenmedi En sonunda gümüş istedi küpe aldık 150 TL bir ceyrek birde verdiğim parayla 1200 ödemiş oldum 1300 daha vereceğim elime geçince kardeşim hesabına atacak annesi için daha esimede demedim haberi yok zaten odenecekti bir iş almış olursa 500 daha veririm kardeşimin borcu biter boylece

Selam kızlar 9 a geliyordu geldik eve bir makine çamaşır yıkandı yine yandı ışıkları durdu makine 😔😔 kapat aç fln yaptım bitirdi korktum valla inşallah arıza yapmasin ya esim kuşları salmış etrafı batirmislar yine yarın büyük makineyi açar sil süpür yaparım hava durumuna göre cam silerim ramazan girmeden bide yeter mutfak detaylı silindi geçen nevresim degiscek birde perdeleri atarım inşallah oglus babam yatcam ddi esim uyumuş bizimki dalmıştı götürürken uyandı odaya şimdi uyusun olmadı yatcam yanına korumalık yok orda iki tarafta birde deli uyuyor🤦
büyük çekyat yastığı koysana ben hep öyle yapardım yatağın aşağı düşerse ona düşsün diye ki zamanla düşünüyorlar bakma ana babalık işte gereksiz korkular🤣

fareler ve insanlar var bende .
okudum da 🤣
ahh yakın olsak
gazap üzümleri ni dd çok merak ettim
arkadaşım dan aldım hala merak ediyorum ama başı sarmadı bıraktım ama okuyacağım
John Steinbeck 🤣
Ortaokulda roman okunacak denildi ben edebiyat severim ama ilkkez roman alicaktim kırtasiye önerdi inci var bilirmisin onu okudum beğendim de yeri ayrı bende genelde kraliçe Elizabeth okudum güzel birde aksiyon polisiye seviyorum Sherlock Holmes türü şuan bitirmeye yakın birtanesi hatta🤗

Ortaokulda roman okunacak denildi ben edebiyat severim ama ilkkez roman alicaktim kırtasiye önerdi inci var bilirmisin onu okudum beğendim de yeri ayrı bende genelde kraliçe Elizabeth okudum güzel birde aksiyon polisiye seviyorum Sherlock Holmes türü şuan bitirmeye yakın birtanesi hatta🤗
Ben burada büyümedim,bazı kitapları bilmem.
18 li yaşlarda İpek ongun vardı onu okurdum🤣

O kadan normal canım..
Bende ilk kaz ayaklarımı farkettiğim de bir şok yaşamıştım..
Ama kaz ayağı fazla mimikden oluyor canım.. Gülmekten yani:)
Ahh ne güzel yazmışsın. 😅 benim de şimdilerde çok var. 25 yaşında kırışık kremi kullanmaya başladım. Çocuktan sonra saldım. Şimdi de kilo verince belirginleşti.
Ama yaşlandığında saçımı boyamayacağım buna andım var. Çok erken saçım beyazlayınca bıktım boya olayından. Pamuk nineler gibi olmak istiyorum bembeyaz saçlarımla gezeceğim. Ruhum genç bedenim yaşlı olacak 😂 Çünkü aramızda çok dönem farkı olan kızım olacak onun için ruhum genç olmalı :)

selam kizlar aksam aksam pacanga dustu aklima .yapacak gucum de yoktu sanaldan soyledim yarin ki yemek cikmis oldu .onu almisken sunu da alayim dedim 170 lira oldu yine market.
covid modumu asiri dusuruyor artik.surec uzadikca tahammul seviyem dustu .sirf sikintidan surekli bir seyler kemiriyorum ay cok fenalardayim

Selam kızlar günler uçuyor sanırım çok çabuk geçiyor bebek olduğundan beri hafta nasıl bitiyor anlamıyorum cidden
Araba bakıyorduk ne zamandır 3 yıllık kredi ile orta halli bir araba aldık bugün inşallah ödeyip bitirmesi de nasip olur hayirlisiyla bebek olunca zor oluyormuş arabasız biz yine idare ediyorduk da
Hayırlı olsun canım kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

3 yasa kadar okumasa da kitapla hasır nesir olan bebekler ilerde kitap seviyormus.
Biz de yırtıyorz ,yırttıgı yerleri birlikte yapıstırıyorz.
Sıkılıyor kalkıp gidiyor falan.
Suan sadece dokunsun yeter kafasındayım.
İlerde sevr sevmez kendi bilir:)
Bizim eskiden İnceliyor sonra parçalıyordu ee tabi hala ufak defek oluyor. Ama bu günlerde bebeklerine okuyor ya bayılıyorum o haline. Aynen konusunu da okuyır😅
Bizim kendi kitaplarımız da koltuğun yanındaki raflarda duruyordu, sonra tv ünitesinin üst kısmına sıraladım. Kaç defa denedim geri yerine koydum. Geçen baktım bizim kuş kitapları gagalıyor aldım eski yerine koydum. Şimdi işte kız dağıtıyor ben alıp rafa koyuyorum bir düzen yok yani.
onun kitaplığı da hiç hayal ettiğim gibi olmadı hergün yerlerden kitap topluyorım. O derece merakı var🙄😛

4 sene olcak Mayıs'ta evleneli şunu anladım bu 4 senede sattığımız ne varsa yerine koyamadık birşeyi satmak kolay ama yerine koymak her geçen gün zorlaşıyor şu saatten sonra eşime de diyorum dünya kadar altınım gitti alyansıma varasıya satmak zorunda kaldım Allah hastalık kaza vermesin ayağını yorganına göre uzat paranı idare et edemiyorsan ay sonu paran kalmıyorsa da onu satalım bunu satalım diye gelme bana önce sattıklarını yerine koy kararlı olduğumu da anlasın diye ek hesabımı ve kredi kartımdan birini kapattım ödedikçe diğer kartı da limit düşürüp düşürüp kapatıcam
Sanıyor ki karttaki ek hesaptaki para kendi parası
Ahh bu erkekler. Bizimkinde de aynı mantık vardı önceleri. Hele düğünün ertesi günü bana iki bankadan eksi hesap çıkartmıştı onu hiç unutmuyorum. Bir de hesap takiplerini bana bıraktığı dönemde maaşı alıp bana veriyordu.Tüm banka kartları bendeydi. Birgün bir baktım bankada o zamanın parasıyla 300-400 tl eksilmiş ek hesabı. Sordum neymiş işyerinden arkadaşı sıkışmış da ona borç vermiş💆🏻‍♀️Onu da hiç unutmuyorum. Sanki bankada parası var da borç vermiş. Geri geldimi o para tabiki hayır.
en sonunda delirdim verdim hesabı ona ne yapıyorsan yap demiştim. Bizim çocuktan sonra daha hesaplı olmaya başladı. Tabi tüm sorumluluk ona kaldı. Geçen espriyle dedim. Geçmişteki gibi bana borç çıkarırsan git arabanı sat. Ben evimi borç için heba etmem diye😂😂😂 güldü.

Beyazcayi begendim portakalcicegi aromali icimi guzel.
Vanilyali Buyulu bohcayi da merak ediyordum mistik cay tadinda
Onuda sevdim

Ben normal cay sevmiyorum.
Nescafeyle falanda aram yok biriyle iceceksem icerim oyle eslik etmek icin.
Bitki çayları iyi oluyor
Ahh o mistik çayını çok içerdim. Bir rahatlama gelirdi. Yorgunluğa birebir.

Kitap okuma dan konuşulmuş hakikaten evde 1 kişi okursa Ana baba dan çocuğa geçiyor.
Geçen diyormuş teyzesi ne
bu özellik bana annemden geçti,babam hayatta okumaz diye 🤣😃
2 kitap ona
2 kitap bana
ona
çim düğme ve vahşi 13 ler
mırıldanan çocuk...
bana
Ergen beyin Rehberi
Celile-Nazım Hikmet in annesinin hayatı 🤣
86 TL cik tuttu.
Nasıl sevindim.Eşim de diyor bu ne yaa hep kitaba harcıyoruz yemiyoruz etmiyoruz 🤣

Dedim Karnı tok beyni boş insanlardan çekiyoruz ne çekiyorsak 🤣🤣🤣
Çok doğru demişsin👍

X