Küçük Düşün Büyük Olsun!

cocuklarim da gerilik var beybi isaret parmafi falan kullanmiyorlar .o kadar izole yasiyoruz ki insallah ondandir diyorum
ayni ayni bizim de her ay ekstra bisi cikiyor.bak 9 unda kart kesildigi gibi 2 binlik harcama olcak klozet takimina tuvalet suyu tasti o alincak.ikizlerin havlulari kucuk geliyor bornoz alincak.kuru incir vs evde yok ikizler yiyor hurma vs o alincak.zaten 1000 direk mama gitti yine
Kzıın sonuclar cıktı mı?
Saglık olsun gerisi hallolur.
Benim kart uctu üstüne birde aidat cıktı🙆🏻‍♀️
Simdi kociye desem ödeyelim ,altın bozalım der
Mecbur kendim halletcem😐

Kzıın sonuclar cıktı mı?
Saglık olsun gerisi hallolur.
Benim kart uctu üstüne birde aidat cıktı🙆🏻‍♀️
Simdi kociye desem ödeyelim ,altın bozalım der
Mecbur kendim halletcem😐
bekleyelim dedik insallah aradaki farki kapatirlar ugrasiyorum baya ama cok yalniziz.kan tahlilleri iyi ama diger meseleyi bekleyip gorcez.annem gelicekti esimin isyeri koronadan dokuluyor korktum da getiremedim aman tatlar kacik
kiz senin adamda para vardir bi bak hesaplarina falan

cocuklarim da gerilik var beybi isaret parmafi falan kullanmiyorlar .o kadar izole yasiyoruz ki insallah ondandir diyorum
ayni ayni bizim de her ay ekstra bisi cikiyor.bak 9 unda kart kesildigi gibi 2 binlik harcama olcak klozet takimina tuvalet suyu tasti o alincak.ikizlerin havlulari kucuk geliyor bornoz alincak.kuru incir vs evde yok ikizler yiyor hurma vs o alincak.zaten 1000 direk mama gitti yine
Üzülme canım her çocuğun gelişimi farklı oluyor

Oğlusu uyutmaya çalisiyorum sonra oyuncuk toplancak dağıttı yine fena sulu köfte var yarinada çok şükür yanins pilav fln isterlerse yaparım dışarda işlerim var saatciye saat verdim o alincak güzel olursa oglusu parka ççıkarırım sabah tan güllaç i yaparim kumbaraya 15 attım atmiyordum kaç gündür

Sen yeni misin buralarda kız😅
Benim gecen sene dogumgünü pastamı benim ödediğim karttan aldı adam💆🏻‍♀️😂
Zalımın oglu 90 teele vermis bide🤣
Dogımgünü hediyesine verecek bütcem yok🙆🏻‍♀️😂
Benim de kartın biri benimkinde
Ödedikçe limit düşüreyim diyorum yoksa sinsi sinsi ele geçirdi resmen kurtulamıyorum😃

İyi geceler kızlar,
Ne okuyabildiğim ne de yazabildiğim bir gündü 🙈
Sabah kahvaltı sonrası mutfakta çekmece ve bir kaç dolabı sildim düzenledim. Kıza sa tablet açmadım o da yanımda resim yaptı evi dağıttı bir çok iş daha çıkardı bana. Hatta halıyı da güzelce boyayla çizmiş😅
Sonra kursa gittik. Çamaşır atmıştım gitmeden astım. Kursta çişi geldi söylemiş öğretmene maşallah bir damla bile kaçırmamış bu defa. Çişini yapınca daha kıyafetini toparlamadan gidecekti, inşallah ders bitmez anne diye diye aceleyle çişini yaptı :)
Sonra eve geldik. Banyo yaptırdım. Yemek yedirdim. Ben çok şey yemedim. Akşam eşimle çayın yanında aburcuburlar götürdük.
eşim geç geldi. Eşimin babası bize birşeyler göndermişti. Otobüsle gönderdi eşim silivriye gitti aldı.
Bayağı şey göndermiş. 3 halka sucuk, birer bidon yeşil ve siyah zeytin. 1 kilo tereyağı dil peyniri lor peynir ezine peyniri vakumlatıp göndermiş. 5 kilo koyun sütü. İşkembe paça. Et ve 3 çupra 3 levrek balık göndermiş. 5 kilo zeytinyağı. Aklımda kalanlar bunlar.Kıza da gofret bisküvi. Görüntülü konuşurken Ela diyordu dede bana abırcuburlarını gösterirmisin 😂ondan ona da koymuş aburcubur. Aslında kendi gelecekti. Virüste sayı çoğalınca vazgeçti.
Allah razı olsun, kesesine bereket.
Onları yerleştirdim. Buzluk çok doldu. Bu ara buzluktan kullanırım. Birkaç şey çıkardım yarına kullanırım.

Lelli hakikaten öyle biizm binada biri var eşim bir kere filan giydi pantolon gıcır gıcır dedim oğlan giysin yok begenmez attım giysi kutusuna söylesen para yok
Valla yengem veriyor oğlanın kıyafetlerini en giydiriyorum mont filan almadım oğlana yep yeni
Gecen sene giymiş yıkadım giydirdim
Lükse çok özeniyo millet
Herşey pahalı bide
Peyniri filan bende az az cam bozuluyor hemen bide çok pahalı sabah bi baktım kaşar daha gecen hafta aldı küflenmiş
Kestim küflü yerini artık kalanıyla tost yaptım bitsin diye
Buzluktan yapcam et filan aldım buzluk dolu yeter bana bu ayda para harcamam
Un var yağ çay şeker salça da var
Ben kaşar peynirini buzluğa koyuyorum. Tost için yemek için kullanıyorum iyi oluyor canım

Bugün evlilik yıldönümü bizim 12 senemiz oldu kahve içiyorum kalkıp yapacağım sulu köfte yi
Daha çok güzel yıllarınız olsun birlikte. Mutlu sağlıklı ❤️🤲
Bizim de 25 nisan 11. Yılımız olacak.
bu yıl bir sürpriz yapayım diyorum ama ramazanda ne yapabilirim bilemedim. Olmazsa hediye alırım. Kaç yıldır boş geçtik :))

Kuzu bak uyku seti, nevresim, battaniye, yastik, havlu falan bunlar alinir alinsinda.
Cunku surekli kullanilan lazim olan seyler.
Ama zilyon tane patik ne ya
Ya da yelek.

Bizde sermedik dedim serme ne ya
Kime neyi gostercem?
Ayse teyze gelip benim geceliklerimi, yorganlarimi gorse nolcak gormese nolcak
Sanki benle o yasicak o evde
Bir sidik yarisi var afedersin milletde.

Kizima hic almayi dusunmuyorum.
Param olursa atarim bankaya ya da alirim altin.
Al kizim neyi begeniyorsan al.
Havlumu, bornoz mu, ortumu, yogan mi en yeni cikanindan al gitsin.

Babannem rahmetli cok hevesliydi
Ayy yolluklar almis, nevresimler, halilar, emaye tencereler ama hepsi eski model.
Halilari yorganlari emayeleri falan hic goturmedim.
Icinden sectim hep.
Tencere setlerinin bile buyuk olanlari cikarmistim icinden kocaman ben sigarim icine😂
Olur mu oyle ayipda kime ayip dedim yahu
Tencereler mi gelin oluyo ben mi
Birazinida geri getirmistim anneme demistim senin ardiyen var benim yok lazim olunca alirim.
Tabi almadim😂
Aman o çeyiz sermeye ben de karşıyım. Geceliğine kadar seriyorlar😂 gösterişten başka birşey değil. Zaten evlenirken örf adet insanı değildim. Düğünde Takı merasimindende nefret ederim. O sebeple gelinliğe ek çanta yaptırmıştım. Ama gelinlik ayağıma sürekli takılınca herkesin yanına gidip görüşme yapamadım.
kızımla ilgili de hiç evlilik hayallerim yok. Torun hayalim hiç hiç yok 😅🙈
Gerçektwn doğru diyorsun parayı biriktireceksin. İlerde neye kullanırsa artık belki çeyiz yerine güzel eğitim hayatlarına kullanırlar.

Bende öğle arası pazara gittim geldim..
Bugün buranın pazarı var.. hem iyi hem temiz oluyor..
Genelde iş çıkışı gidiyordum ama covid belası yüzünden artık geç vakit gitmek işime gelmiyor..
Öğlen baya sakindi..
Hatta bazı yerler daha açmamıştı bile.
bende 50 harcadım geldim..
Brokoli, kabak, limon, armut ve domates aldım sadece..
pazar günü marketten de almıştık bişiler..
ziyan olmasın diye bende çok almıyorum.. Bu hafta bir gün de nohut yapasım var..
Bizde ramazanlık et alışverişini yaptık..
Belki bir iki tavuk alırız..
Buzlukta yer kalmadı..
Sigara böreği de sarıp atasım var..
Birde sulu köftelik köfte yapıp koyacağım.. Hem çalışıp hem oruç olunca eve gidip yemek yapmak ramazanda zor oluyor..
Elimin altında olur inşallah bunlar..
Yaaaa sen yazdıkça hatıralarım canlanıyor gözümde. Pazartesi pazarına bende iş dönüşü çok giderdim. Birden sanki o günlerü yaşadım 😅

Dün bide söyle bisey yasandı üzünclüyüm:KK43:
Elimde kaldı kutuları topluyordm
Setimin bilekliği bide.
İns yapabilirler,bugun kyumcuya ugrucam.
Yapamazlarsa setime gecmis olsun:/
Bence de yaparlar. Benim de setimin bilekliği montumun koluna takılmıştı o takma yeri ayrıldı. Yaptırmıştım

kvdem bakck koci arabayı vercek onlara öglen kpder kızı bırakcak ben cıkınca.
Öyle 1 hafta halletcez iste.
Sonra bayram da 3 gün tatil zaten.
Allah yardım eder diyoruz.
Anamda ramazan hikayeleri atar artık.
Kociye dedim hatta hazirana baslayalım bakmaya okul.
Bitsin bu cile dedim.
Baby canım çalışan anne desteği alamıyormusun. Kreş ücretinin bir kısmını karşılar iyi olur.

Selam kızlar 💓
Telefonumda sıkıntı vardı, donup duruyor. Giremedim pek bu zamanda. Herkes iyidir umarım. 😊
Bu ara hep alışverişle geçti. Mutfağa harcadık, az önce de kızıma ıslak mendil aldım. Bitmek üzere elimdekiler.
He bir de oto koltuğu almam lazım. O da nerden baksan orta hallisi bile 1000 lira üzerinde. Şu an marka ve f/p araştırıyorum, bakalım. Varsa öneriniz alırım. 😅
Ben e bebekten aldım joie markaydı. Çok kullanamadan pandemi girdi araya evden çıkamadık. Şimdi de büyüdü kullanmıyorum 1 senedir de evde duruyor. Onu letgoya koyup satacağım bende

Herkese günaydın.. Hayırlı Haftalar olsun..
İşe geldiğim gibi işler beni bekiyormuş.. okudum biraz yazayım bari dedim..
tr_lelli tr_lelli maşallah alyoşuma..
Yaşından öncede yürür böyle giderse..
Ama sonrası senin için nasıl olur bilemiyorum:KK14:
Bence sen hiç diyetle uğraşma bak babye et tutmuyor hiç:)
Senin alyoşda yürüyünce onun peşinde koşmaktan erirsin sen canım):
Valla ben eriyemedim canım. Tek zayıflama umudum çocuk ve yürümesiydi son umudumdu. Çocukla 8 kilo aldım🙈
Bana yarayan tek şey pandemi oldu. Faydaları hafta sonu dışarda yemek yemiyoruz. Eşim evde olduğundan hafta sonu rahat yürüyüş yapıyorum. Birine ya da biryere gitmek yerine yürüyüş oluyor. Oturmaya gitmeler olmuyor o sebeple de yeme olayım azalıyor. Kısaca özeti bu. 11 kilo verdim şimdilik 3 kilo da ramazanda verebilsem keşke. Ama zor

Sen yeni misin buralarda kız😅
Benim gecen sene dogumgünü pastamı benim ödediğim karttan aldı adam💆🏻‍♀️😂
Zalımın oglu 90 teele vermis bide🤣
Dogımgünü hediyesine verecek bütcem yok🙆🏻‍♀️😂
🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Senin koca da senin çalışmana güveniyor o zaman 😂
Ben evlendiğimden beri hiç senin maaş benim maaş diye ayrım yapmadık. Hangi ödeme senin hangileri benim demedigimiz için bana değişik geliyor açıkçası bu durum. Ben evden çalışıyorum ve her ay sabit bir gelirim yok. Sigorta işleri bazen 10 poliçe oluyor bazen 2 poliçe. Ona göre para alıyorum ve 1.5 senedir o parayi eşim ayrı kalsın evin giderlerine kullanma dedi. Ben o parayla altın aldım. son 3 5 aydır ufak tekek ödemeleri yapıyorum. Onun harici tüm ödemeler tek elden yapıyoruz. Geçen hafta 4 bin küsur kendi kredi kartım geldi. Onda da arabanın sigorta kasko taksotlero var hepimizin sağlık sigorta taksitleri var. Benim şahsi alışverişlerim var. Kartı eşim ödüyor 🥰 kendim ödesem o kadar acilmam herhalde 😁😁😁

Son düzenleme:
Geçen yıl 10.evlilik yıldönümümüzdü. Evlendikten sonra 10.yilda yine bir merasim yapma niyetimiz vardı tabi pandemi olunca bizimki hayal oldu. Sonra onun yerine çoluk çocuk yurtdışı tatili yaparız dedik o da pandemi sonrasındaki ekonomik krizleri düşününce rafa kalktı.
Pırlanta baget yüzük istiyordum ne zamandır, eşim de pandemi de kg verince alyansim elimden düşüyor diye hem alyans aldı hemde baget yüzüğü. Birini doğum günüme sayıyorum dedim diğerini de evlilik yıldönümüne 😂😂 (evde kullanmadığımız ilk söz yuzuklerimiz vardı, evlilik teklifi ettiği tektaş vardı başka da vardı ama hatırlayamadım onları verdim baget yüzüğü aldım. Evde kullanmayıp kenarda duracağına, istediğim birseyi alıp takayım dedim 😄)

Selam kızlar 💓
Telefonumda sıkıntı vardı, donup duruyor. Giremedim pek bu zamanda. Herkes iyidir umarım. 😊
Bu ara hep alışverişle geçti. Mutfağa harcadık, az önce de kızıma ıslak mendil aldım. Bitmek üzere elimdekiler.
He bir de oto koltuğu almam lazım. O da nerden baksan orta hallisi bile 1000 lira üzerinde. Şu an marka ve f/p araştırıyorum, bakalım. Varsa öneriniz alırım. 😅
Bizim kullandığımız römer marka biz memnun kaldık. Hala bebeklik koltuğunu kullanıyor. Kızım 14.5 kilo sığıyor koltuğa.

X