Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi pazarlar
Benim kız 7 de kalktı yine ama tersinden
Kahvaltıyı reddetti
Surubu reddetti
Bez degisimi reddetti💆🏻‍♀️
8.30 a kadr bıraktım kendi haline
Acıktı mama dedi,suruba direndi zar zor icti bez degisim
10 da kocinin basına cöktü😂
E dedim yeter kalk🤣
Patates kızartması istedi koci
Sogan halkası falan kızarttım ona
Bende lavasa yalancı sıkma yaptm kendme
Kız 2 tane salatalık ve kivi yedi😄
Köfte sordu ama🤦🏻‍♀️
Dedim köfte yok
Her istediğinde köfte bulamam yani dedim
Koci alırım ben kızıma dedi,aksama menü belirdi böylece😅
Kemikli etler vardı onları koydm
Alya 12 de uykuya yatınca
Kaynayınca degerlendiriirim suyunu falan.
Oyuncakalrı ayıkladım atttım o uyurken
Dis kasıyıclılar,plastik kaplar falan ne bulursa tasıyo sepete attım hepsini iyi oldu
Cayı ısıttım kociyle ictik birer bardk
Alya kalkar birazdan corbasını iciriirim dünden tarhana var.
Koci hala ara ara yemek yap artk ona💆🏻‍♀️
Sıkıldu corbadan diyo
Dedim sen mi yediriyosn ?Seni niye tasası tutuyo
Yemeyince corba değil köfte bile olsa sevdiği halde yemiyor yani.
Aksm icmek istemddi corba bıktı corbadan cocuk diyo hemen💆🏻‍♀️
Bıkabilemeez valla kusura bakmasın dedim.
Ona bırakırsak simdiden isimiz var yani.
Ayy çok biliyo bu kocalar🤣

Aferini soguk algınlıgına mı veriyorlar?
Bize 2 dir ibraumin zero verdi
Aferin okuyunca bende bu tedirgin oldum cğnkü bebege verilmesine.
Ama kücükler icin olandan demis lelli onu bilmiyordm
Zaten benim ilac bilgim 0🙆🏻‍♀️
Yani iyiki öylede
Arkadaslar konusuyorlar ben calpolden ötesini anlamıyorm gruplarda faln😄
Bide bizim dr mecbur kalmadıkca vitamine bile karsı
D vitamini haric gerek yok diyor ondan anlamıyorm pek.
Aferin çocuklar için olanı var canım ondan veriyorlar. Soğuk algınlığı. İbraumin zero da yaz günü ilk kullanmıştık. Bir defa daha kullanmadım.

Aferini bilmiyorum ama benim betülipek küçükken nezle gibi oldu birgün.. Evdr de peditus vardı o zaman.. Brnde memlekete gidicektim.. Dedim aman daha kötü olmadan içireyim de gidene kadar rahatlasın çocuk.. Nerdeeeeee.. Gittik memlekete 2.gün bir öksürük başladı çocukta ama nasol öksürük durmadan öksürürmü bir çocuk gece oldu ne bizi uyuttu ne kendi uyudu öksürük ten.. Ertesi sabah memlekette hemen hastaneye acile gittik.. Hava verip antibiyotik yazıp gönderdiler.. Ama yok Allah yok geçmiyor.. Soğanlı balmı yapmadık tereyağlı pekmezmi içirmedik yokk geçmiyor.. İyice huzursuz oldum..Sabah annemlerle apar topar burada kendi dr umuza getirdin çocuğu.. Film çekildi ciğerlere. Zatürree başlangıxı dedi dr.. 😔
Hemen hava verdiler antibiyotik ilçalar birgğn yattık.. Ertesi sabah çıktık.Ebm hayatım da öyle öksürük görmemiştim..
Sonra dr a sordum neden böyle olmıştur diye.. Neğer peditus ve öksürük şurubu tazrı ilaçlar bir iki gğn iyilik hali veriyormuş.. Mikrobuda ciğere indirmiş 🥺
İyi kide hemen geldiniz dedi.. Neyseki tedavi ile çok şükür bir haftada toparladı.. Sonrası da da 2 sene allerjik öksürük için bir toz içti hergün.. Çok şükür iyi. Şimdi.. Bir daha olmadı.. Ama ben öksürük için ilaç kullanmıylrum artık. O bana ders oldu.. Grip olunca bike hala sadece vitamin desteği rn fazla calpol veriyorum.. Burnunu açık tutmaya çalışıyorum.. Coldmix var yastığına yada yakasjna damlatıyorsun burnu açıyor.. Onuda tavye ederim.
Bizim doktor da öksürük azsa öksürük şurubu vermiyor, öksürükle balgamı atacak diyor. Hemen ilaç vermemek lazım bazı durumlarda

Maşallah cnm bunları eşinmi yaptı😱
Süperler harika görünüyorlar.. Yapıp satıyormu? Bemimdr nöyle el becerim sıfıra sıfır🙈🙈
Hiç hrvesimde olmadj beceride yok zaten😬.. Genç kızken de bizim zamanımızda danteller oyalar vs vardı.. Iııı oldum olasu tığ işinden nefret ederim.. Yaşıtlarım haldır haldır danteller takımlar neler neler yaparlardı.. Ben bakardım.. Annem çeyiziöe hem yaptırdı parayla.. Bir kısmınıda kendi yaptı.. Hee kullandınmı cıkk. Sadece yeni gelinken biraz kullandım.. Hepsi hudçlarda bekliyor öyle..diyorum bende kızlarıma veririm çeyizine antika givi😬
Gerçi ben kullanmamışım kızlarım snki kullancakda🤣iş olsun.. Ben hiç çeyiz falan yapmadım ya.. Gerekirse zamnı gelince taksitle alırız gerekenleri..şimdikiler öyle sandık çeyizide yapmıyor artık.. Üstümüze düşeni alırız ini.. Altınları ondan birikim yağıyprum ya.. O zaman inş bastırır parayı alırız👍🏻..
Al bendede o kadar bende hiç yapamadım tığ işi lif atkı bere yapmisligim var ama o dantel bitmiyifu gözümde bana yemek temizlik de yaparım ama dantelleri aldım bazisini teyzelerim yaptı şimdi sandıkta havlulardsn kız kardeşim evlendi yok tü çok şeyi ona verdim diğerinide koyacağım

Az oturdum namaz kilcam daha fileye gittim kıyma mantar pide eldiven 10 lu maske limonata süt buskivi 15 li yumurta Tekli kahve 90 baydim kiymlali mantar sote makarna turşu yoğurt yedik mutfak toplancak sıkıcı gün makinede su kalmıştı Onu boşalttım altinic ddim beyim hala bakck ben bakcam olmadi yarın birde hortumun içi kırıldı hortum lazım yarın alsın taksın

Aferini bilmiyorum ama benim betülipek küçükken nezle gibi oldu birgün.. Evdr de peditus vardı o zaman.. Brnde memlekete gidicektim.. Dedim aman daha kötü olmadan içireyim de gidene kadar rahatlasın çocuk.. Nerdeeeeee.. Gittik memlekete 2.gün bir öksürük başladı çocukta ama nasol öksürük durmadan öksürürmü bir çocuk gece oldu ne bizi uyuttu ne kendi uyudu öksürük ten.. Ertesi sabah memlekette hemen hastaneye acile gittik.. Hava verip antibiyotik yazıp gönderdiler.. Ama yok Allah yok geçmiyor.. Soğanlı balmı yapmadık tereyağlı pekmezmi içirmedik yokk geçmiyor.. İyice huzursuz oldum..Sabah annemlerle apar topar burada kendi dr umuza getirdin çocuğu.. Film çekildi ciğerlere. Zatürree başlangıxı dedi dr.. 😔
Hemen hava verdiler antibiyotik ilçalar birgğn yattık.. Ertesi sabah çıktık.Ebm hayatım da öyle öksürük görmemiştim..
Sonra dr a sordum neden böyle olmıştur diye.. Neğer peditus ve öksürük şurubu tazrı ilaçlar bir iki gğn iyilik hali veriyormuş.. Mikrobuda ciğere indirmiş 🥺
İyi kide hemen geldiniz dedi.. Neyseki tedavi ile çok şükür bir haftada toparladı.. Sonrası da da 2 sene allerjik öksürük için bir toz içti hergün.. Çok şükür iyi. Şimdi.. Bir daha olmadı.. Ama ben öksürük için ilaç kullanmıylrum artık. O bana ders oldu.. Grip olunca bike hala sadece vitamin desteği rn fazla calpol veriyorum.. Burnunu açık tutmaya çalışıyorum.. Coldmix var yastığına yada yakasjna damlatıyorsun burnu açıyor.. Onuda tavye ederim.
Ne vercemiizi sasiriyoruz😔
Ilacsiz ya daha kotulesirse diye korkuyorum.
Ilac verince de vicdan yapiyorum.
1 yas sonrası vitamine baslicam bende.

Bi bloger var cocuklari asisiz.
Ateslenselerde ilac vermiyor
Ve yaz kis cocuklar hep disarda
Her yere goturuyor cikariyor.

Ne vercemiizi sasiriyoruz😔
Ilacsiz ya daha kotulesirse diye korkuyorum.
Ilac verince de vicdan yapiyorum.
1 yas sonrası vitamine baslicam bende.

Bi bloger var cocuklari asisiz.
Ateslenselerde ilac vermiyor
Ve yaz kis cocuklar hep disarda
Her yere goturuyor cikariyor.
Haklısın canım.. İnternette gebelik ve annelik formu vardı.. Betül'e hamile kalmak isterken hem buraya hem oraya üye olmuştum.. 2007 gibi.. Ee o zamanlar böyle facede instaydı vs yoktu.. Öğrenmek istediklerimizi öyle sitelerde arıyordum..
O forum sitesinde çocuk dr u vardı bir tane.. Betül doğduktan sonra hastalandığında hemen ona sorardım.. Yaşlı tecrübeli vir dr.. Belki adını duymuşsunuzdur.. Dr. Kadir Tuğcu.. Makaleleri de var..Betül o zatürree başlangıcı olduktan sonra o dr un dediklerini yalmaya başladım.
O dr da asla ateşin düşürğlmesine ve öksürüğün kesilmesine karşıydı..öksürük vücudun mikroplara karşı bir savunma mekanizması derdi.. Onu kesmeye çalışırsanız daha çok hastalık ilerler derdi..
Ateş de aynı şekilde.. Vücud mikropla savaşıyor.. Bırakın savaşsın bağışıklık kazansın derdi.. Çok aşırı yükselmediği sürece ateşe asla müdahale etmeyin derdi.
Bu bana çok mantıklı gelmeye başladı..
Ve sonrasında Betül her hasta olduğunda ona danıştım.. Öksürükle asla uğraşmadım.. Sadece doğal yollarla azaltmaya rahatlatmaya çalıştım.. Hakkaten de zamanla azalıp geçti..
O site hala duruyor.. Bakmak isteyenler bakabilir.. Makaleleri vardı çocuk hastalıkları ile ilgili.. Buradaki türk çocuk dr larına da çok kızardı.. Bilgisizler derdi..
Okumak isteyenler gerçtekden okusun.. Küçük çocupu ola arkadaşlar tavsiye ederim..

Son düzenleme:
Ne yaptin sorun hic
Ama oturamadim
Yemek fasli, topla, yika, as, yerlestir.
Kiz uyudu cay demlerim simdi
Katmer tatli falan yer erbaslar.

Evde kasar, sucuk, meyve falan cok az kalmis.
Pirinc alincak yedek yok.
Yine alisveris yine eksikler..
Sorma canım Bu hafta sonları ne çabuk geçiyor anlamadım gitti😌..
Bende bir gardolabımı biraz düzenledim.. Ev sil süpür.. Yemek içmek.. Makineyi boşalt doldur.. Yarın yine iş var😔..
Kıyafet hazırla.. Şimdi çayı koydum.. Mutfağı topladım.. Namaz kılar çau içeriz. Bitti mi sana gün.. 😔11 gibi yatıyorum ben.. Ama hafta sonları geç kalktığım için yatsamda uyuyamıyorum.. 😬.. Saüa sola dönerken uyumaya çalışıyorum..

evet canım eşim yapıyor,hobi niyetine başladı bir ara yetiştiremlyor du satmaya....
çünkü düzenli çalıştığı bir işi de var...
şimdi biraz ara verdi ama yapar gene, müşterisi çok.
yaptığı işlerde hassastır,düzenli ve tam olacak.
yani estetik de yapıyor...
sırf para kazanmak değil mesele...
makul fiyata da satıyor bence.o uğraşına o paraya hayatta vermezdim 🤣🤣
Maşallah.. Ne güzel bir hobi.. Severek yapıyorsa ona angarya gelmez. 😌.. Hiç böyle hobilerimiz yok bizim.. Eşim sadece fotopraf hobisi var.. Ama oda pandemiden dolayı eskisi gibi çekim yapamıyor.. Valla bıktık da ya bu virüsdeb😔

yok canım benim...
ben bütün tahsilimi ortaokuldan itibaren hep azmettim açıköğretim den aldım.
Bulgaristan dan gelince başta baba yok
13 yaşında çalışmaya başladım ☹️☹️
Kardeşim i okuttum.
şuan 2 senelik açıktan sağlık okuyorum.
geç kaldım biraz malum hayat şartları.
Daha iyi yerlerde olabilirdim ☹️
ama nasip herşey kadere de inanıyorum.
Şuan çalıştığım yere 3 sınavla girdim 1300 kişi arasından...
Kendimi seviyorum ve kendimle gurur duyuyorum.
hamdolsun bugunume...
👍🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

yok canım benim...
ben bütün tahsilimi ortaokuldan itibaren hep azmettim açıköğretim den aldım.
Bulgaristan dan gelince başta baba yok
13 yaşında çalışmaya başladım ☹️☹️
Kardeşim i okuttum.
şuan 2 senelik açıktan sağlık okuyorum.
geç kaldım biraz malum hayat şartları.
Daha iyi yerlerde olabilirdim ☹️
ama nasip herşey kadere de inanıyorum.
Şuan çalıştığım yere 3 sınavla girdim 1300 kişi arasından...
Kendimi seviyorum ve kendimle gurur duyuyorum.
hamdolsun bugunume...
Masallah ya 👌

İyi aksamlar bcımlar
Yemekler yendi
Mutfak toplandı
Koci adana yaptırmıs dükkanda,kıza da bi paket köfte almıs.
Adanaya kuzu karıstırmıs koktu bana.
Alya 2 sis yedi😂
Erse yaptm bende
Bulasık mak. Calıstırdm
Tam oturcam Alya oje kırdı🤦🏻‍♀️
Asetonumun dibiyle temizledim yerden.
Sonra bez değisim
Tırnak kesme
Kahve yaptm köy yansa kalmam surdan dedim
Büyük konusmusum
1 bardak suyu üstüne bosalttı💆🏻‍♀️
Sabah 5 te bitiyo dimi karantina?
Uyurlarken kacsam mı acaba🤦🏻‍♀️😂

İyi aksamlar bcımlar
Yemekler yendi
Mutfak toplandı
Koci adana yaptırmıs dükkanda,kıza da bi paket köfte almıs.
Adanaya kuzu karıstırmıs koktu bana.
Alya 2 sis yedi😂
Erse yaptm bende
Bulasık mak. Calıstırdm
Tam oturcam Alya oje kırdı🤦🏻‍♀️
Asetonumun dibiyle temizledim yerden.
Sonra bez değisim
Tırnak kesme
Kahve yaptm köy yansa kalmam surdan dedim
Büyük konusmusum
1 bardak suyu üstüne bosalttı💆🏻‍♀️
Sabah 5 te bitiyo dimi karantina?