Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

9 tl harcama süper darısı bana
Yahu ben 1 kişiyim 1 tane tekli ekmek alıyorum en az 2 3 gün yiyiyorum

1 kilo aldığım kıymayı köfte yaptım 45 50 adet her yaptığımda 5 6 köfte yapsam 7 8 defa yaparım
Pırasalar geçen sezondan dondurucuda bulunsun diye koymuştum

Oğlanlar da yok derin dondurucu ,buzluk ve kilerdekilerle en azından 4 5 ay idare ederim

Arada da ekmek yoğurt uygun gördüğüm ürünleri alır takviye ederim
Meyve yeşillik ve de kış sebzesi balık filan eklerim menülerime

Epey böyle bir mutfak politikası izleyebilirim

bakalım bir daha ne zaman gelecekler 😊

Yahu ben 1 kişiyim 1 tane tekli ekmek alıyorum en az 2 3 gün yiyiyorum

1 kilo aldığım kıymayı köfte yaptım 45 50 adet her yaptığımda 5 6 köfte yapsam 7 8 defa yaparım
Pırasalar geçen sezondan dondurucuda bulunsun diye koymuştum

Oğlanlar da yok derin dondurucu ,buzluk ve kilerdekilerle en azından 4 5 ay idare ederim

Arada da ekmek yoğurt uygun gördüğüm ürünleri alır takviye ederim
Meyve yeşillik ve de kış sebzesi balık filan eklerim menülerime

Epey böyle bir mutfak politikası izleyebilirim

bakalım bir daha ne zaman gelecekler 😊
Ben de haftalık menu belirlemek istiyorum. Düzene sokmam lazim. Bu yaz o kadar çok dışarıdan yedik ki,abur çuburu da çok kaçırdı çocuklar.

Ben de haftalık menu belirlemek istiyorum. Düzene sokmam lazim. Bu yaz o kadar çok dışarıdan yedik ki,abur çuburu da çok kaçırdı çocuklar.
Yalnız yaşadığım için yaptığım yemek en az 2 gün gidiyor

Bir-çok mutfak işi elimden gelir mutfak işlerine meyilliyim uğraşmayı severim

Aslında kendi ekmeğimi bile kendim yapabilirim
Tavada bazlama yufka katmer gibi

Kahvaltılık sigara böreği sarıp buzluğa atarım
Poğaça filan yapıp buzluğa koyabilirim
Ama elimden geldiğince hamur işlerini az tüketmeye çalışıyorum

Çocuklar kaç yaşındalar ?

Yalnız yaşadığım için yaptığım yemek en az 2 gün gidiyor

Bir-çok mutfak işi elimden gelir mutfak işlerine meyilliyim uğraşmayı severim

Aslında kendi ekmeğimi bile kendim yapabilirim
Tavada bazlama yufka katmer gibi

Kahvaltılık sigara böreği sarıp buzluğa atarım
Poğaça filan yapıp buzluğa koyabilirim
Ama elimden geldiğince hamur işlerini az tüketmeye çalışıyorum

Çocuklar kaç yaşındalar ?
11 ve 5.

En güzel çağları Allah bağışlasın 😊

Benim oğlanlar küçükken evde sürekli poğaça pasta kek börek yapardım 😊

Şimdi büyüdüler sürekli dışardalar ve dışardan sipariş usulü beslendiklerinden memlekete geldiklerinde hep ev yemeği istiyorlar

Evde pizza bile yapmıyorum nerdeyse onlara

En güzel çağları Allah bağışlasın 😊

Benim oğlanlar küçükken evde sürekli poğaça pasta kek börek yapardım 😊

Şimdi büyüdüler sürekli dışardalar ve dışardan sipariş usulü beslendiklerinden memlekete geldiklerinde hep ev yemeği istiyorlar

Evde pizza bile yapmıyorum nerdeyse onlara
Seninkiler maşallah üniversiteli büyüyüp delikanlı oldular. Darısı benimkilere.

Öğretmen misin?
Evet .
Eşim de ben de maaşlı calisanlariz. 2 çocuğumuz var.

2017den bu yana birikime başladım. 2017de eşimin yaptığı kötü bir borç benim dönüm noktam oldu. siddetli tartışmalardan sonra bütçeyi aldım elime. Hem borç bitti hem birikimle ev araba toprak alındı hemde hayatı kacirmadik. O dönemden itibaren dışarıda fazlaca takılmalari, gereksiz alisverisleri biraktik, ayrica minimal yasama da yoneldim az çok ( ama hala bu konuda eksiğim, evimde fazlaliklarim var). Yilbasindan itibaren esyalarimin bir kismini minimal ve ayni zamanda modern bi sekilde yenilemek istiyorum.
Geldiğimiz noktada mutluyuz. Allah sağlık versin, gerisi halloluyor.

Cocuklar şuan devlet okulunda ama zaman ne getirir bilinmez. O yüzden masrafları az. Ama oğluma özel ders aldıracagim matematikten.fenden de alır lazim olursa.
Doğumda itibaren onlara ayrı bir birikim hesabı açamadım. Eylül ayında actim ama ufak ufak alacağım. Orada da hedef 10 yıl.

Selam kızlar okuldan çıkınca resmen eve uçtum. Biraz dinlenip bir şeyler yedim.
Vallahi canım yemek yapmak istemedi. Am dedim yapmazsam dışardan pahalıya patlar
Kalktım karışık kızartma yaptım. Yanina da yoğurt bugün böyle olsun.

Birazdan bir çay kahve keyfi yapayım. Belki arkadaş gelirse parka geçer laflariz biraz...

Merhabaaa kızlarrrrr 😘🌺

Mesaim bitince hemen eve geçmedim okulda biraz sohbet muhabbet ettik kahvelerimizi içtik
Çarşıda işlerimi hallettim ekmek de alıp eve çıktım
Bugünkü harcamam 9 tl 😊
Benim de 9 bin demişim 🤭

İş çıkışı pazar var yolumun üstünde pazara uğradım eve geldim… en kolayından yemek hazırlıyorum 😅

Bir ton para verip kitap kırtasiye seti aldık okul için ama hala tek tük ikinci bir yardımcı isteyen hocalarımız da var, sağolsunlar…🫣

Allahtan çocuklar liseyi özelde okumuyorlar 😅

Benim de 9 bin demişim 🤭

İş çıkışı pazar var yolumun üstünde pazara uğradım eve geldim… en kolayından yemek hazırlıyorum 😅

Bir ton para verip kitap kırtasiye seti aldık okul için ama hala tek tük ikinci bir yardımcı isteyen hocalarımız da var, sağolsunlar…🫣

Allahtan çocuklar liseyi özelde okumuyorlar 😅
Tatlım ben çocukların masrafını babalarının üstüne attım doğal ve haklı olarak 🤣🤣🤣
Yapacak birşey yok ben yapacağımı yaptım daha ne yapayım yasal hakkımı almaktan vazgeçmişim tabiki bu dünyalık 🤭🤭🤭🤭

Tatlım ben çocukların masrafını babalarının üstüne attım doğal ve haklı olarak 🤣🤣🤣
Yapacak birşey yok ben yapacağımı yaptım daha ne yapayım yasal hakkımı almaktan vazgeçmişim tabiki bu dünyalık 🤭🤭🤭🤭
Sen başka canım, seni takdir ediyorum ben… 🤗
Senin çocukların babası çok daha fazlasını hakediyor, az bile yaptın, beter olsun… 😏

Kıymet bilmeyen erkeklere, kim olursa olsun, hiç tahammülüm yok…

Bizde de masrafların çoğu eşimde ama harcama çok bizde… yazlığın doğalgazını bu ay bitirdik ,hiç yoktan kaç yüz bin ekstra harcama çıktı mesela…. Sonra çalışanların maaşları tazminatları, çocukların okulları, servisleri, arabalar vs derken, ipin ucu kaçıyor ben de el atmak durumunda kalıyorum… önceden benim gelirin neredeyse tamamı birikime giderdi, artık devir değişti… 😅

Günaydın kızlar 🌺😘
Hayırlı huzurlu cumalar olsun Rabbim hepimize her daim huzur afiyet selamet versin ,umduklarımıza nail korktuklarımızdan emin etsin
Günaydınlaaaar….
Amin canım, hayırlı Cumalar…

Haftanın son günü mesai başladı, hadi bakalım hayırlı olsun..

Tatilde olanlara da selam olsun.., 😉😅

Günaydın kızlar 🌺😘
Hayırlı huzurlu cumalar olsun Rabbim hepimize her daim huzur afiyet selamet versin ,umduklarımıza nail korktuklarımızdan emin etsin
Ben de diyorum, bu kızın sabah selamı niye geç kaldı… tatilde olduğunu unutmuşum 😂
Ben tatillleri sevmiyorum, sen tadını çıkar arkadaşım… 😅

X