Küçük bir arkadaş mevzusu

bebek4856

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2015
887
913
merhabalar. Hemen derdimi anlatmaya başlayayım.

Bir çocukluk arkadaşım var. 23 yıldır beraberiz araya mesafeler girsede aramızdaki bağlar hiç kopmadı.Aslında büyüdükçe insanın huyları değişiyor farklılaştık birbirinden uyumsuz insanlar olduk ama nasıl ki kardeşler birbirinden ayrılamıyorsa bizde öyle olduk.Bir bağ var sanki aramızda belkide beraber büyüdüğümüz içindir. Çok kızarım ona düşüncelerimiz okadar zıt ki ama vazgeçemem ondan...Gelelim konumuza.
Yaklaşık 5 yıldır ikimizde evliyiz eşlerimizde tanıştılar sürekli beraber vakit geçiririz. hatta daha fazlası eşlerimiz birbirlerini çok severler. Biz planlamasak bile onlar mutlaka bir plan yaparlar.Beraber yemeklere kahvaltılara, tatillere gidilir.Benim evimde kaldılar kaç kez. Hatta aileler tanışır. Aileleriyle bile görüşürüz. Aradaki samimiyeti anlatabildim sanırım.
Bir akşam eşimle çocuğu uyuttuk saat 21:00 civarıydı. baya romantik bir anda bu arkadaşlar mesaj attı . Napıyorsunuz falan diye ama bu konuşma ya siz gelin ya biz gelelim diye ilerleyecek biliyorum eşimde buyrun gelin kahve içiyoruz dedi. onlarda kabul etti. tabiki gelsinler başım üstünde yerleri var.Neyse geldiler sohbet muhabbet derken konu okeye geldi okey oynamaya başladık .Bu arkadaşalr baya hırslıdır oyun konusunda asla yenilmeyi kabul etmezler yeniliyorlarsa o oyu sabaha kadar devam edecektir :) Biz relax insanlarız baktık onlar geriliyor hemen yeniliriz oyun bitsin yeterki diye. Konuyu çok ayrıntıya takılıyorum sanırım neyse işte okey sırasında eşimle benim arkadaş baya iyiler bu konuda sen yendin ben yendim derken böle karşılıkla yarışmaya başladılar.Bu sırada eşim okeyle biterken şarkı açtı geliyor geliyor havalı geliyor diye bir şarkı sonra bak geliyor dedi taşı attı güldük hep beraber. Arkadaşta ona şarkıyla okey attı falan derken gün böylece bitti espirili bir şekilde geçti gece. Sabah saat 10:00 bir msj geldi eşime kardeşim bu soyleyeceklerimi yanlış anlama ama sen ikidir benim eşime havalı diyorsun ben böyle laflardan hoşlanmıyorum lütfen konuşmalarına dikkat et. eşim de havalı derken ? yazmış. oda Sen ikidir dikkatimi çekiyor eşime havalı dedin iki kez ben böyle konuşmaları sevmiyorum lütfen konuşmalarımıza dikkat edelim. Bende böyle kelimeler kullanırsam sen beni uyar arkadaşlar birbirini uyarmalı.Eşim olayı anlamıyor ve işi olduğu için o sırada cevap yazmıyor bu dahada üsteliyor neden cevap vermiyorsun ? Eşimde o benim kardeşim ben ona kötü bir kelime kullanmadım. okelimeyi kullandığımı dahi bilmiyorum.Ama senin için sorun oluyorsa eğer ki bir daha görüşürsek eğer kelimelerime dikkat ederim yazmış.
Neyse bu bir gün söylemedi bana ama okadar gerilmişki anlatamam .Acayip gergindi tüm gün en sonunda ısrar edince anlattı mesajları okudum Ben şok oldum.Burada sizler devreye giriyorsunuz bu konuşmalardan sizler neler anladınız ?(tabi mesajları birebir aynısını hatırlamıyorum ama arkadaşın uslubu bu tarzdaydı emir veren cümlelerle )

Ben gorusmezdim hatasini anlayana kadar, anlamazsa kendileri bilir.
Esinizin " gorusursek bir daha soylemem" tavri yanlis bence bu kadarda ezik gibi davranmayin, havali hakaret mi yani? Ha yine de rahatsiz mi oluyor olabilir madem rahatsiz ortamdayken o kelime hosuma gitmiyor diyip gecebilir, laftan anlamayacak degilsinizdir heralde. Boyle eve gidip birbirini doldurup bu sekilde "karima sunu diyemezsin bilmem kaç keredir dikkatimi cekiyor" diye soylenmesi hoş degil.

Benim de 20 yillik cok yakin arkadasim var gorusuyoruz ama boyle abuk sabuk davranislari olsa aklini basina toplamadigi surece gorusmem cok net. Kimseyi şu kadar yillik arkadasim, bu kadar yillik arkadasim diye devamli alttan almak iyi birsey degil.

Görüşmeyi kesmenizi tavsiye ederim adam bariz karısından kıskanıyor hiç gerek yok böyle şeylere (bknz. Ne seytani gör ne lanet getir)
bakın bizde tamamen böyle algıladık. bende arakadaşa mesaj attım bu yakışmadı diye..
Ama arkadaşın cevabı şu şekilde benim eşim takıntılı bir adamdır ordaki havalı lafını direk bana söylenmiş gibi düşüdü ve sanki bana sizin kibirli bir insan yakıştırması yaptığınızı düşündüğü için böyle dedi yani yoksa insna eşini kıskankındığı insanla hiç görüşürmü diyor

Ayyy şaka gibi... Bence uzak durun. Zaten anlaşamadığınız biriyle neden görüşürsünüz ki? Okeye açılan bir şarkıdan karısına anlam çıkaran adamdan ben korkarım valla. Allah akıl fikir versin.

Adam eşini kiskanmis bunuda açıkça söylemiş
Eşinizin art niyeti olmayabilir. Normal oyanasaydiniz şarkı açmakta neyin nesi. Bu mesajlardan sonra bu tarz samimiyette olurmusunuZ bilemem. Görüşmeyi kesin..

ben arkadaşlık kavramı yıllarla değişmeyenlerdenim.bizde arkadaş çöp torbası enayi olarak kullanılmaz.fakat kimse kalmadı öyle sanırım artık iş arkadaşlığı yapacak kadar bile insanlık yok bu toplumun içinde.

çok güzel cevap vermişsiniz. Eşimin o tavrı zaten tamamen geçiştirme amaçlı yazılmış bir cevap anlayana diyorki böyle düşünen biriyle artık görüşmem görüşürsek de dikkat ederim öylesine geçiştirme yani. Çünkü eşim kavga edecek çirkefleşecek bir adam değil sadece keser atar . Gitmiş bütün sosyal medyadan silmiş ve artık bu insnaalr evime giremez diyor. hayatımda olmadıklarını anlasınlar diyor.Bu arada arkadaşın eşi aradı ben öyle demedim özür dilerim sen beni yanlış anladın dedi. ama uslubu itici belki başka konuşuyor ama sanki böyle birine ders vermek istersinde birşeyler öğretirsin aynen öyle bir şeyi düzeltmeye çalışırken bile söylediklerinin yarısını anlamdık açıkçası :)

Adam pek normal değil. Görüşmeyin bence. Bırakın arayıp çaba gösterirlerse görüşmek için, o zaman bir bakarsınız.

Adam eşini kiskanmis bunuda açıkça söylemiş
Eşinizin art niyeti olmayabilir. Normal oyanasaydiniz şarkı açmakta neyin nesi. Bu mesajlardan sonra bu tarz samimiyette olurmusunuZ bilemem. Görüşmeyi kesin..
eşim sarkıyı bayana açmıyorki ortalığa açıyor okey le bitmek havalı bir şey ya taşım havalı geliyor diyor . Samimi bir ortam samimi gördüğümüz arkadaşlar. Normal bir davranış bence . Zaten masada milyonlarca espiri yapıldı. hatta daha çok bayan yaptı. Zaten bende olayı lafları bizmi yanlış anladık diye konu açtım yani bu laflardan hepimiz anladığı sanırım aynı şey yani ben art niyetli değilim.

İyi yapmış, kavgaya cirkeflige gerek yok zaten gercekten haddini çok aşmış. Bir an kendimi ayni durumda dusunup eşime boyle birsey yazildigini hayal edince asiri sinirlenirdim. Direk kiz arkadasimi arayip senin agzin yok mu kocani doldurup yolluyorsun diye ayar cekesim gelirdi ama en iyisi bulasmamak ne diyeyim.

Şarkıyı bayana açtı demedim. Ben sizi anladım. Esinizde art niyette bulmadım diğer adam belliki takıntılı eside söylemiş takıntılı diye. Bundan sonra gorussenizde hep tedirgin olacaksınız lafinizdan davranislarinizdan mana çıkartacak adam. Diken üstünde olmaktansa görüşmeyi kesin.

Bu arada ben havali kelimesini hakaret olarak kabul ettiler diye dusundum bazi arkadaslar adam kiskanmiş demiş. Benim aklima bile gelmemisti adamin kiskanmis olabilecegi...
Havali lafindan o manayi cikarip eşini kiskanmissa bu daha beter bir ruh hastaligi seviyesi ben boyle tiplerle ozur dileseler dahi gorusmezdim.

hahah açıkçası aramadım ama mesajla baya şayıştırdım baya atarlandım. Böle kelimelere anlamalr yüklemekmi arkadaşlık dedim. dünde aradım konuştuk. arkadaşın olaylardan haberi yokmuş. ben mesaj atınca öğrenmiş.Aama ben eşimi tanıdığım için diyo o takıntılı bir adam yani orda söylediği kelime yalancı bile olsa söyle düşünür diyor benim eşim yalancı değil bu sıfatı eşime kullanmasın lütfen diye uyramak ister diyor. Of dedim ya ben öle ayrıntıcı bir insna değilim biz doğal insnalrız ben oturupta her ağzımdan çıkan lafın altında ne arayacksınız diye düşünemem ki dedim. beni böyle gerecek insanlarla zaten görüşmem. sen eşini tanıyabilirsin . ama bunu kime sorarsan sor bu anlama getirir. siz ikiniz başka anlamlar anlıyor olabilirsiniz dedim. eşim bu konuya çok alındı tamam senin söylediklerini iletirim ama ben bu konuda başarılı olamam olayı yıkan kimse onun düzeltmesi lazım ben ne dersem deyim etki etmes dedim. Tabiki uslubunca söyledim kimseye emir vermek hattime değil.

aslında onlar hakaret olarak görmüş onlar değilde eşi işte ama biz direk kıskançlık algıladık ve yakıştırmaısnı çirkin bulduk. onlarda diyorki benim eşim böle ufak kelimeleri bile hakaret görür takıntılıdır. Ben bu konuda çok çektim. am aalıştım diyor.Aama ben de diyorumki tamam öyle düşündüyse benim eşimde farklı anladı ve alındı düzletmekte ona düşer diyorum.

Bu tarz samimi arkadaşlık ilişkilerinden hiç hoşlanmıyorum.Her zaman ciddiyetten yanayım evli çiftlerin böyle sürekli birbirlerine oturmaya gitmesi tatillere filan gitmesi hiç tarzım olmayan şeyler ki eşim hiç hoşlanmaz.Elbette ailecek görüştüğümüz çok sevdiğimiz arkadaşlarımız var ancak toplasanız birbirimize gidip gelmemiz yılda 2-3 kereyi geçmez.Daha çok arkadaşlarımla kız kıza görüşürüm keza eşimin de erkek erkeğe görüştüğü arkadaşları var.Bence en doğrusu da bu

Ben kiskanclik dusunmedim yorunlarken hakaret diye dusundum ama yine de o adamin soyleme tarzi hoş degil. Ben yine de gorusmek istemezdim zirt pirt biseye alinip boyle ayar mi cekecek bu adam. Oyle samimi, espri yapilip oyun oynan ortamda havali kelimesine kurulup sinsi sinsi belli etmeyip eve gelince mesajla ayar cekmek cok cirkin bir hareket adam olan cok rahatsizsa bile ortamdayken soylerdi eve gidince degil.

gecenin bir yarısı başka eve okeye gitmek ve orada açılan şarkı sebebi ile evin erkeğinden eşi kıskanmak, bunu da dile getirmek aşırı ezikçe bir hareket. bu kadar kıymet veriyorsa otursunlar evlerinde. en tahammül edemediğim şeydir şu kıskançlık ve türevleri. ben olsam bir daha görüşmem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…