kuafor sorunu

Amma abartmissiniz. :) Fotograftaki en kisa haliyle sokakta gorsem sizi dikkatimi cekmezsiniz, kimsenin aaaa ne kotu olmuş, uuuuu ne kisa olmuş diyecegini sanmam. Rahat rahat cikin disari belki bir bandana filan olabilir.

Yaa cok uzuldum. Benim de sacima s.cildigi cok oldu zamaninda. Ama neyse ki sacim cok hizli uzuyor. Sizin sacinizin uzama hizi nedir? Istedigini sac da zaten kisaymis. Eger normal uzayan bir sacsa iki aya kalmaz zaten o modeli kestirebilirsiniz. Bu surecte sac uzatmak icin maskeler yapabilirsiniz.
Zaten iste ayrilmissiniz. Mevsim de kiş.
Disaridayken şöyle şapkalar takin
Eki Görüntüle 2553545
Evde de anne usulü esarp - bandana takin- tepeden düğüm yapılan. Benim karadenizden aldigim bir bandanam vardi
Tum yaz sacim enseme degmesin diye onu takardim evde. Hem şirin de birşeydi. Siz de internette biraz dolanin.
Hatta doktor bonelerinden de takabilirsiniz. Onlar da cesit cesit. 20 tl bile degiller
Eki Görüntüle 2553546
Cok da uzmeyin kendinizi . Koku sizde nasolsa
Ya erkekler ne yapsin? Gitti gider,bir anda sacsiz kaliyorlar. Donusu de olmuyor
cok tesekkur ederim cok faydali oldu:)

bugun su arkadaslarin soyledigi dax sac uzatan yagdan siparis verdim, normalde saclarim hizli uzar aslinda, o yuzden 3-4 ayda bir kestirmek zorunda kalirim, bakalim insallah biraz bakim filan ise yarar.

boyunluk tarzi bandana aldim 1-2 tane, safinaza donuyorum ama idare edicem artik biraz. su boneler de aklima yatti🥰

20 yildir ayni kuafore giderim ve boya bakim gibi islerimi kendim hallettigim icin sac kesim yaptiririm sadece. 20 yildir memnun olmadan ciktigimi hatirlamiyorum.

ancak son gittigimde enseyi kazimasini istemistim, uzarken bicimsiz uzuyor diye...yanimda 2 yasinda oglum da vardi ve bizim isimiz cok uzun surdu cocuk huysuzlandi filan ne keserken ne kestikten sonra dogru durust bakamadim bile sacima odaklanip. zaren kuaforum de bu defa ayna tutup gosterme tenezulunde bile bulunmadi.

eve geldim aynada baktim ve beynimden kaynar sular dokuldu. sacimin arkasi bildiginiz subay trasi!

ben ozellikle kisaltmamasini,sadece enseyi trasla temizlemesini soyledigim halde sacim (kendim kessem kesinlikle daha iyi yapardim) inanilmaz amator bicimde kesilmis ki gozlerime inanamadim.kuaforu arayip agzima geleni saymayi dusundum ama gel duzeltelim derdi en fazla,duzeltmek icin daha da rezil edecegini bildigimden hic aramadim.

ayrica ayni sacma kesimi (hep asimetrik kestiririm bir yan uzun diger yan kisa) kisa tarafta da surdurmus, sadece bir tarafi cene hizasinda birakilmis subay trasi gibi dusunun suan sacimi.

mutsuzluktan olecegim! aynaya bakmak istemiyorum bakkala cikmak istemiyorum. copleri verirken bile apartman gorevlimizle krailsmamaya calisiyorum esimin yuzune bakamiyorum adam azicik sevmeye kalksa kaciyorum sanki bana uzuluyoe da ondan sefkat gosteriyor gibi algiliyorum psikolojim alt ust oldu kendimi iyi hissetmek icin gidip tek kelimeyle rezil oldum. daha da onunden gecmem o kuaforun ama, suan bu mutsuzluk ve ozguven kaybimi nasil duzeltecegimi bilmiyorum.

kurtarilabilir mi onu da bilmiyorum, kaynak vs yaptirmayi dusundum ama hem minimum 4 cm uzunlugunda sac gerekiyormus (bendekiler 1 cm bile yoktur) hem zaten isten cikarildim
param yok butce ayiramam oyle birseye.

sac bantlari takiyorum ama enseyi kapatmiyor onlarda, on tarafi kurtarihor ama arkadan mahalle bakkali kafasina sac banti takmis gibi rezalet duruyor.

bu kdar kisa sac kurtarilabilir mi? en azindan kendimi daha iyi hissedebilecegim cozum var midir? tesetture mi girsem peruk mu taksam modundayim suan. annem ara kuaforu soyle diyor, ben onunla ugrasmak istedigime emin degilim.

her turlu oneriye acigim. ne yapabilirim de kamufle edebilirim cok masraf etmeden? bu gibi soeunlari duzeltebilecek kuaforler var midir?
Tamam saç bayanlar için gerçekten çok önemli de bu kadar büyütmenin anlamı var mı ben oraya takıldım. Saç bu 1-2 aya uzar, Allah çözümsüz dert vermesin. Bence uzman desteği alın.

Kötü demeyeyim de iyi olmamış diyeyim. Daha önce kestirdiğiniz model miydi yoksa ilk defa mı kestirdiniz. Her saç yapısı bu modeli kaldırmıyor çünkü... Ve gerçekten çok usta olanların dikkatlice kesmesi gereken bir model. Çocuğum durmaması kuaförün dikkatini dağıtmış olabilir. Çok aceleye gelmiş bir kesim gibi geldi bana.

2 soğanı rendeleyip suyunu çıkarın.
saç diplerine pamukla sürün. Yarım saat, 1 saat bekleyin. Haftada 2veya 3
Saç çıkarıdığı gibi Saçta beyaz varsa zaman içinde saçı eski rengine çeviriyor.

bunu deneyecegim:)
En son fotoda kısa saçlı siz misiniz?
Öyleyse hakkaten kötü olmuş. Kötüden ziyade isteğinizin tamamen dışında birşey. Hiç bir benzerlik yok
Size tek tavsiyem saç bandı
evet ne yazikki fotodaki kisa sac bana ait, onde nisbeten sac gorunuyor ama arka taraf tam olarak bu sekilde.
Kötü demeyeyim de iyi olmamış diyeyim. Daha önce kestirdiğiniz model miydi yoksa ilk defa mı kestirdiniz. Her saç yapısı bu modeli kaldırmıyor çünkü... Ve gerçekten çok usta olanların dikkatlice kesmesi gereken bir model. Çocuğum durmaması kuaförün dikkatini dağıtmış olabilir. Çok aceleye gelmiş bir kesim gibi geldi bana.
aslinda cocugum kuaforu etkilemedi, kuzenimle vakit gecirdiler, kuaforun cocugunun bisikleti vardi ona bindiler filan, ben duser se filan diye panikledigim icin aklim onda kaldi diye kendim odaklanamadim sacima.

yaklasik 10 yildir ayni modeli kestiririm, ufak tefek degisiklikler yaptik genelde. bu da daha onceki ufak tefek degisikliklerden biriydi. sadece enseyi ve kulak kismini farkli temizlemesini istemistim, yoksa sac boyunu ellemeyecekti.

kisa sac asimetrik kullaniyorum uzun zamandir, o kadar iyi beceriyordu ki sokakta insanlarin durdurup sacinj nerde kestirdin diye sordugunu biliyorum. cuzdanimda bile kartini tasirim hep soran olursa vermek icin. benim sacimi begendigi icin 30 km yoldan gelip kuaforume sac kestirenler bile var. yani isi bilmeyen, panikleyecek, kesimi beceremeyecek biri degil. muhtemelen modeli algilayamadi, daha once hic bahsettigim gibi kesim yapmadi filan falan, ama normalde bisey istedigimde yapmadiysa daha once hic denemedigini soylerdi, sorardi boyle mi yapayim soyle mi gireyim buraya filan diye. bu defa bi degisik davrandi resmen. mavi siyah sac kullanmama ragmen sariya cevirelim seni diye kac defa soyledi. bana ayni modeli kesmeye mi sikildi, dahacok para almak icin mi yapti yoksa gercekten beceremedi bozdu toplamak icin de boyle mi yapti emin degilim

IMG-20191105-WA0000.jpg

X