Kuaför makyaj malzemelerine güven olur mu?

pink_panther

Guru
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2008
626
4
Mrb 2 ay sonra evleneceğim. Ve çok iyi bi makyaj yaptırmak istiyorum. Kapatıcısı harika olmalı. Sizce kuafördeki makyaj malzemeleri nasıl oluyor? Güven olur mu? Yoksa kendim mi götüreyim? Ayrıca profesyonel kapatcı olarak ne önerirsiniz? Tabi doğal bir kapatıcı istiyorum.

evet oraya yazmanız daha doğru olur bence de... ama bence kuaföürnüzde bir deneme makyajı yaptırın... duruma göre karar verirsiniz ne şekilde yaptırcağınıza...

valla bence kuaförlerdeki makyaj malzemelerine güven olmaz, aynı süngeri aynı fırçayı herkeste kullanıyolar
sırf bu yüzden hasta olan gördüm mü görmedim ama yine hijyenik değil, kuaförde makyajını yapacak kişiyle görüşüp kendi malzemelerini götürebilirsin ya da hijyeniksizliğe katlanabilirsin bir gece için

ben kendi malzemelerimi götürmüştüm nikahta kuaförde yaptırdım makyajımı düğünde kendim yaptım ama asla güvenmem baskasının gözüne sürülen kalem bana sürülecek fırça fln o yüzden aldım herseyi kendim

Ben çok huylanırım başkasının makyaj malzemelerini kullanırsam.

Kuaföre de kendim götürmüştüm zaten pamuğuma varana kadar...

Fondöteni herkesin suratına aynı süngerle sürüyorlar,sıra sana gelince yüzüne aynı süngerle krem yahut ne varsa tatbik ediliyor.Bundan mikrop bulaşma ihtimali çok yüksek zaten...Düşünsene senden önce sivilceli bir cilde aynı süngerle işlem yapıldığını :umursamaz:

Rimeller mesela...Rimel fırçaları başka birinin ta gözüne kadar değiyor...akannehir sonra geliyor senin gözüne gözüne akannehir

Hele ruja ne demeli...Resmen bir başkasının hatta başkalarının dudaklarına değen şey senin dudaklarına da değiyor.Bir de dudakları iyice açtırıyorlar ruj sürerken sempatiksalakcinni

Allık fırçaları da sivilcelere neden oluyor diye biliyorum..

Yani her halükarda kuaföre kendi malzemelerini götürmelisin en azından cilt sağlığın için..

bende huylandigim icin alerji yapar cimbizi bile kendim götürürüm gittigim kuaföre.. MAVI arrkadasimizin dediklerine bastan sona katiliyorum bencede kesinlikle kendi makyaj esyalarini kullan bide mikrop kapma dügün telasi icinde zaten hassas olur cildin... simdidende istedigin renkleri almaya basla eger hali hazirda yoksa , mutluluklar diliyorum .

bi defasında yeni genç kız oluyoduk tabi o zamanlar cahil hallsonra bi akrabamızın düğününde bi kuaföre gittik gelkinin isteğiyle hepimiz bissürü kız a aynı fondötenm
pudrayı sürdü ya esmerede aynı ton sarışınada insan renk değiştiri iğrençti şimdi olsam gidermiyim acaba aslaaa o zamanlar 13 yaşlarındaydım tabikaydirigubbakcemile3

ayy haklısın işte ya benimde içim almaz yaa kendim mi götürsem acaba bide ben hijyen konusunda çok vesveseliyim pufff:çok üzgünüm:

canım bence o kadar büyütme
ben az çok medya sektöründe işleri olan biriyim
ve bana o kadar çok profesyonel makyaj yapıldı ki
haliyle hiç bir makyözün malzemeleri tek kullanımlık değil
yeri geldi çok kişiye kullanılan süngeri kullandılar
ki bundan dolayı hiç bir problem yaşamadım
yeri geldi gelinlk katalogu için porselen makyaj bile yaptılar
ki düğün çok özel bir gün , hayatında kaç defa evleneceksinkii
ve böyle bir günde makyajın profesyonel bir makyaj olmalı
profesyonel makyaj da haliyle gündelik kullandıgımz malzemelerle olmuorr
ki bence yaz aylarına geldık kalıcı bır makyaj ıcın ki bu düğün makyajı bide
kesinlikle porselen makyaj olmalı!!!
ve şunu öneririm makyajını yapan kesinlikle işinde iyi, sadece bu işte uzmanlaşmış bir makyöz olmalı
o güne dair her fotograflara baktıgında,kendinle gurur duymalısın görüntünle
o nedenle de basite alma derim
ki hijyen konusanda da dedgm gibi için rahat olsun
ne ben bi problem yasadım ne de cevremdeki kimsee
özellikle dügün makyajı için tavsiem kryolan ürünleri yerimseniben
umarım yardımcı olabilmişimdir

Son düzenleyen: Moderatör:
her kuaförün malzemesine tabiki güven olmaz. ama büyük salonlarda bunların bakımı yapılıyor.
ama içine sinmiyorsa tabi kendin götür. ben düğün makyajımı eşimin çalıştığı salonda yaptırdım ve sorun yaşamadım.
ve özel günlere parfümerilerde makyaj yaptırıyorum. sorun yaşamadım.
ama rujunu ve mascaranı kendin götürebilirsin. fondeten için sünger allık için fırça da götürürebilirsin.
porselen makyaj yaptırırsın büyük ihtimalle. malzemelerini almaya kalksan altından kalkamazsın.

ben düğünümde kullanacağım makyaj malzemelerimin hepsini aldım biraz tuzluya patladı ama sonrada kullanılacak şeyler değer bence ben çok hassasım bu konuda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…