Ksa dnem Askerlik...

daha yeni gitti nasıl geçer bu dört ay mafoldumben

inanın geçiyor Allahın ıznıyle..

o gunlerde bız dalgasına azı gıttı cogu kaldı yaa derdık :)

ama sonradan zaman oyle bı gecıyorkı. ha ıcındeyken hıc gecmıyor gıbı ama gerıye donup bakınca p.tesiler bu baslıyor sonrası cuma.. bana nedense hafta sonları cok uzun geldı hep. onun dısında cok sukur ilk ve son 20 gun zorluyor cok fena o kadarmıs :)

gelcekler inşallah sag salım hepsıde opuyorumnanaktan

ya orası öle geçene kadar çok zorlanıosun ama geçtikten sonra hemen geçti diosun ama şuanda geçene kadar olan sürede olduğum için isyan etmek glio içimden ama tutucam isyan etmemeliyim

üzüldüm canım ya.eimde çıkamıyacaktı son anda değişti.izmarit atmışlar yerlere adam köpürmüş çarşıyı iptal etmiş önce ama sonra caymış çok şükür.allah hepsini kötü kararlardan caydırın inşallah

Canlarim..
Bugün sanirim hepimiz burda toplanip bazi askerlerimizin gelisini kutlayacaktik.. Aranizda bulunamadigim icin cok üzgünümmafoldumben
Fakat diger taraftanda, sevdiklerinize kavusacaginiz icin hepinizin adina öyle mutluyum ki anlatamam. :lepi:
Insanin sevdiginin uzakta olmasi ne demek cok iyi bilirim..
Hele birde isin icine askerlik girince daha baska oluyor tabi.
Listede "kavusanlar" bölümüne isim eklemek kadar mutluluk verici daha ne olsun bu topicte:lepi:
Ben demedim mi size, sizi KIRMIZI yapacam diye:roflol:
Ve iste sözümü tutuyorum:))
Hepinizin gözü aydin olsun meleklerimolumunekankayizsmile..
Allah birdaha hic ayirmasin:Saruboceq:
Ve Allah diger asker yolu bekleyen dostlarimizada bu sevinci yasamayi nasip etsin insAllah:Saruboceq:

KIRMIZI OLMAYA HAZIR MISINIIIIIIZZZ??:lepi:

331'inci KISA dönemler (12 Aralik 2009 - 17 Mayis 2010)

turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi
ŞAFAK SAYAN GÜZEL..........................................ASKERLİK YERİ
Asmin---------------------------------------------------------- Elazığ
ayazz -----------------------------------------------------------Iskenderun
benimruyamsensin ---------------------------------------Tekirdag/Malkara
bet_------------------------------------------------------------ şırnak
buketuzun----------------------------------------------------Antalya
buket87--------------------------------------------------------Izmir
Cash06--------------------------------------------------------Bilecik
crncrn---------------------------------------------------------Batman
Cilek-----------------------------------------------------------Erzurum/Susuzharmanlar
*DaMla*------------------------------------------------------Balikesir/Edremit
denise85-----------------------------------------------------Elazığ
elfcn-----------------------------------------------------------Sakarya/Adapazari
elvin06--------------------------------------------------------Mugla
erence--------------------------------------------------------Sivas
fcert-----------------------------------------------------------Uşak
guz_1---------------------------------------------------------Agri/Dogubeyazit
horizon-------------------------------------------------------Kütahya
iden-----------------------------------------------------------Tekirdağ/çerkezköy
İlarzu---------------------------------------------------------Karaman
Kardelen35-------------------------------------------------İstanbul/Kucukyali
Maiberf------------------------------------------------------- Erzurum/palandöken
nbsasmaz--------------------------------------------------Edirne/Keşan
PesPemBe-------------------------------------------------Izmir
seda---------------------------------------------------------Manisa
shining------------------------------------------------------Kars
songa84----------------------------------------------------Istanbul-Edirne
suchalovelyday------------------------------------------Edremit
torakcan---------------------------------------------------Nevşehir
Tuce---------------------------------------------------------İstanbul/Tuzla
tugbahalil--------------------------------------------------Erzincan
YOZGATLI--------------------------------------------------Edirne/Uzunköprü
Quixotic----------------------------------------------------Manisa
27.01--------------------------------------------------------Corlu

331'inci UZUN dönemler (12 Aralik 2009 - )

turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi
Gamis -----------------------------------------------------Ankara/mamak
linguist----------------------------------------------------Balikesir
Moon-------------------------------------------------------Erzurum/Cat

Pazza------------------------------------------------------Tunceli
__TanRIcA__ -------------------------------------------Eskisehir

Şafağı yarilayanlar ..................................................................................Şafak

HADI BAKALIM KIZLAR, SAFAKLARI YARILAYALIM ARTIK:teytey:

KAVUSANLAR :sm_cool:

Bilmem Şeniz
bsbirkin Şeniz
Burcudeniz Şeniz
buttefly Şeniz
Charm Şeniz
Daisybaby Şeniz
Darksea Şeniz
deniziM Şeniz
Dlkltn Şeniz
dirim Şeniz
Extreme Şeniz
hayran Şeniz
Kara_Sevdam Şeniz
Seranapak Şeniz
Yusum Şeniz

ASKER YOLU BEKLEMEK BUDUR

En zor zamanlar sevgilinin askerde olduğu zamanlardır. ınsan telefonun başından çekilemez ha aradı ha arayacak sancısıyla düşmeye gönlü olmayan telefon ise düşse dahi kapanıverir iki dakikada ne umdum ne buldum a dönüşüverir heyecanla beklenen telefon...
Asker Yolu Beklemek Budur
öncesinde hiç ilgini çekmediği halde televizyonda askerlik ile ilgili tüm haberleri seyretmek.. onunla beraber gün saymak.. Onsuz hiç bir yere gitmemek... hiç kabahatin olmadığı halde sana kızdığında bile alttan almak.. her yere telefonu yanına alıp gitmek.. arasa da sesini duysam diye bütün gün beklemek.. bütün gün geçmeyen dakikaların telefonda bir anda geçmesine sinir olmak... mektup yazmak.. sürekli fedakarlıkta bulunmak.. Askerlik bitince yasayacaklarını hayal etmek...

tanışıklığın ve samimiyetin minimal olduğu bir arkadaş grubu içerisinde tuhaf/üzücü/iç burkucu askerlik anılarını anlatmaya başlayan kişiye "anlatmayın bana böyle şeyler kotu oluyorum" diye takılındığında "Aaa senin de erkek arkadaşın askerde mi? bırakırsın sen onu kesin.. Ne kadar kaldı? 4 ay? yok yok bırakırsın.." gibi densiz/gereksiz/döver misin sabaha mı bırakırsın bi tepki alınırsa "ben bırakmam da senin bi bırakılmışlığın ve oradan kaynaklanan bi kuyruk acın var galiba" mealli bi cevap verilebilmesi gerekir...

Sürekli can sıkıcı bir hüzün halinde olmak. En ufak bir şeyi bile paylaşmak istendiği anda aslında onun uzakta olduğunun hatırlanmasıyla o an elde patlar. ılk ayın ardından bünye tarafından 'arkadaşlar doğal bir seleksiyon sonucunda bir bir elenir ve kalanlar gerçek dost olarak addedilir.bir de 'aman canım herkes mutlaka yapıyor üzülme' diye avutmaya çalışanların ağzını kırma isteği uyandıran süreçtir. Hele bir de gereksizcesine yapılan 'şafak kaç' esprileri en sert yanıtlara maruz kalır ki uzak durmak gereklidir...

Ya geçmişi düşünürsünüz ya geleceği. Geçmişteki anılarda kaybolursunuz gün gelir gün gelir hayallere dalarsınız geleceğe dair. Mektuplar yazarsınız. Cevaplar beklersiniz. Her gün posta kutusuna bakarsınız. Mesajlar yazarsınız içinizde aman yakalanmasın diyerek şafak sayarsınız onunla beraber...
...

Onsuz bişey yapmak gelmez içinizden. Ev kuşu olursunuz. Ona anlatmak istediğiniz şeyleri paylaşmak istediklerinizi her gün mail olarak ona yazarsınız. Her şeyi maillerde anlatınca gerçek mektupta yazacak bi şeyler kalmaz. Ama herkes de size gerçek mektup yaz onu defalarca okur der kafa karışır bir kere daha ne gereksiz şey şu askerlik sevdiğimi benden ayırdı diye profesyonel ordu sistemine geçmeyi istemeyenlere kızarsınız...

Hiç bitmeyecek gibi gelir beklemek. Bazen ne çabuk geçmiş günler dersiniz bazen daha bir sürü gün daha var dersiniz. Kafa karışır algı bozulur. Ama o yanınızda olmasa bile her şeyi onunla yaşarsınız...

Daha önce anladığınızı sandığınız insanlara "Allah kavuştursun" derken acılarını paylaştığınıza inandığınız fakat ancak ve ancak kendi başınıza geldiğinde ne olduğunu tüm ağırlığı ve uçsuz karanlığıyla kavrayabildiğiniz durum...

önce gideceği güne kadar yanında çektiğiniz acıları en büyüğü sanırsınız ; bir türlü doyamaz o ısıyı stoklarsınız.. yüzünden binlerce kare fotoğraf çekersiniz gözlerinizle.. sonra uğurlama anı gelir ki ilkinden kat be kat büyüktür ağrısı... sonra ertesi günden itibaren başlayan o tuhaf kıvranış algılayamama hissizleşme.. her an anahtarını sokup kapıyı açıverecekmiş ya da yan odadan gözleri uykulu çıkıverecekmiş boşalan fincanını uzatıp kedi misali bakıverecekmiş gibi beklentilerle dolu yanılsamalar.. Çiftten çifte bekleyenden bekleyene yaşanmışlıktan yaşanmışlığa fark var elbet en önemli ayrım bu hissedilen boşluk kıyasında. Evde sokakta hatta şehirde onsuz yaptığınız hiçbir şey yoksa 24 saatiniz birlikte geçmişse ve seneler dökmüşseniz ortaya eh biraz da saplantılı bir bağlılığınız varsa işte o zaman işiniz yaş...

Sonrası da geçmek bilmez. Algıda seçicilik tavana vurur daha önce dikkat etmediğiniz asker haberleri yüzünden televizyon açamaz olur yolda yanınızdan geçip giden askerlere "Allah sabır versin" derken bulursunuz kendinizi. Bütün askeri terimleri öğrenir tencereye teskere deyiverir acınan gülüşmeler yaşarsınız...

Tek emin olduğunuz geçmişinizdir sırtınızı ona dayar belirsiz geleceğe dair planlar yaparsınız. Hırs olur biraz içinizde bu bekleyiş bu arada yapmanız gerekenler adına. Güçlü olmalıyım diye kendinizi zorlar ama sıklıkla vurup geçen zayıflık hissine aldırmamaya çalışırsınız...

"aldatmaya en meyilli kadın" bakışlarına inat daha bir gururla şafak kartını karalarsınız. Neticede bazılarının dediği gibi gerçekten dopdolu bir yürekle beklenir ve sonunda vuslata erilirse kimilerinin "her kadına nasip olmaz asker beklemek" cümlesini kendinize ispatlarsınız...

Bir yanının hep eksik olmasıdır. 'geçer!' 'aman ne kadar az kalmış!' 'askerlik mi bu?' diyenlerin sözü o an için dinlenir iç sesle sürekli konuşulur hatta çene düşer ama eve gelinip kanepeye tek başına oturulunca sessizlik baslar. Zaman yine durur. Resimlere bakmak dolapta olan birkaç kıyafeti bininci kez düzeltmek. Yine de en güzel çare telefonun çalmasını beklemektir...

izin gününde ınternet cafe ve kamera bulmuşsa onu gördüğünüzde dünyanın en çaresiz en özlem dolu en hüzünlü insanı olursunuz bir anda ama bir o kadar da mutlu...

Hayatın en sadık en içe kapanık ve en karanlık bekleme dönemi. Beklemek beklemek sadece beklemek. Başka hiçbir şey değil. Anlatılarak bitirilemeyecek paylaşmayla azalmayacak bir özlem...

Mümkün olduğu surece "dayanamayıp sevgilinin peşinden askerlik yaptığı şehrin yollarına düşmektir bilinmedik bir şehre giden virajları ezberlemektir...

telaşlı ve slow motion ilerleyen bir zaman dilimidir asker yolu beklemek...

ALINTIDIR​

sensible ben de daha kavuşmadım henüz canımın içi yolda şu anda saat 16 itibariyle yanımda olacak inşallah

cnm saolasın bende henüz kavuşamadım bugun kendi birliğinden ayrıldı ve malesef birgünde alayda kalacakmış yani kavuşmamız yarına kaldı..ama olsun kaç ay geçirdik bir günmü sabredemicez..
öyle heyecanlı bi bekleyiş ki bu anlatamam..kapıyı çaldığında kalpten gitmezsem iyi:)

kizlar sayfa 1914 olmusssss offffffff ne cok sey yazmisz
gerçekten yaa biz 300lerde yazıyoduk ilk başlarda bide=)
inşallah bizden sonrada bu topic hep böyle kalır eskiyip gitmez ne günlerimizi paylaştık burda...

saol tatlım yaa çok şirinsin teşekkürler...opuyorumnanaktan

Mümkün olduğu surece "dayanamayıp sevgilinin peşinden askerlik yaptığı şehrin yollarına düşmektir bilinmedik bir şehre giden virajları ezberlemektir...
ALINTIDIR​

bak bu söz çok dikkatimi çekti
ben eskiden ilçeden ilçeye gidemezdim yolumu bulamam diye korkardım şimdi bagajsız birtek yüreğimi alıp yanıma heycanımıda katıp içine iller arası otobüs yolculuğu yapıyorum :))))
allahım kavuştuğumuz günleri bizede göstersin
kavuşan ve kavuşacak olan tümgüzellere bu sıkıntıların birdaha hifisfisfisç yalanmıcyağı hepgüzelliklerle doolu yıllar dilorum​

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…