Ksa dnem Askerlik...

bugun bende aynı seyı sordum 158 cevaı aldım :) ama bır sıtede 154 yazıyor bırı 158 demıstı burda :) ama benım bıldıgım 154 kızlar ;

Orijinalden alıntı: goro1982

birşey öğrendim kısa dönemlerin askerlik süresi 1 aralıktan itibaren başlayıp 155 gün tamam lanınca terhis oluyormuş yani hiç izin kullanılmazsa 5 mayıs 2010 da bitiyor

yanlış bir bilgi öğrenmişsin yani eksik de diyebiliriz aslında şöyle anlatayım ;

Kısa Dönem askerlik 6 aydır bu hiç bir kısa dönemde değişmez

Aralık : 19 gün (1-12 arası izinliyiz)
Ocak : 30 gün
şubat : 28 gün (buradan 3 gün avantajı vardır aralık döneminin)
Mart : 31 gün
Nisan : 30 gün
Mayıs : 31 gün

Toplam : 169 gün
12 izin hakkın var kullanmazsan askerlik süresinden düşer.
3 günde yol izni diyelim

Kaldı: 154 gün

Sonuç olarak neye inanmamız lazım:bbo::bbo: en iyisi kıdemli arkadaşların yanıtlamasını bekleyelim bunu:KK70:

bnde 1 aralıktan başlıyo diye biliyorum.ayın 12sinde gittiler ya o geçen 12 gün izinlerinden düşüyomuş.mesela 24 gün mü izin var 12 günü oraya sayılıo ve onlara 12 gün kalıyo.ama bazılarıda izin 28 gün diyo 12si gidince 14 kalıyo ay nası hesaplıcağımı şaşırdım ya...şu an 161 gün var izin düşünce asıl günü öğrencem ama izin kaç gün bilmiyorumki...

Bilir kişi olaraktan eşime sordum kızlar
Teslim olduğu andan itibaren başlıyormuş sınava girdikleri günle alakası yok diyor
Ama eşim 9 yıl önce teskere almış kaydirigubbakcemile3

bnde 1 aralıktan başlıyo diye biliyorum.ayın 12sinde gittiler ya o geçen 12 gün izinlerinden düşüyomuş.mesela 24 gün mü izin var 12 günü oraya sayılıo ve onlara 12 gün kalıyo.ama bazılarıda izin 28 gün diyo 12si gidince 14 kalıyo ay nası hesaplıcağımı şaşırdım ya...şu an 161 gün var izin düşünce asıl günü öğrencem ama izin kaç gün bilmiyorumki...

canım arkadaslar gelsın de oyle soralım bızde kıdemlıler var burda onlar daha ıyı bılır bızde cok bırsey bılmıyoruz :)

kızlar askeriye bizler gibi gün hesabı yapmıyorlar. ay hesabı yapılıyor.
sizin askerlik süreniz bizimle aynı olmayacak çünkü şubat ayı 28gün.

a) Kısa Dönem Askerlik : Toplam 6 ay sürer ilk 12 günü zorunlu izin ve bunun dışında isteğe bağlı kullanacağınız 12 gün daha izin hakkınız vardır. bi sitede böyle yazıodu...

158 saymıycaklarmı canım?

daha dün konuştuk nişanlımla bu dönem daha şanslı bizden daha az yapacaklar dedi o da.
zannedersem fcert in yaptığı hesaplama doğru.
aralık1den itibaren asker sayılıyorlar ve askerlik toplam 6ay sürüyor. yol izni hepinizde değişiklik gösterebilir ama 154 ila 156 gün arasında olacak askerliğiniz arkadaşlar.

ben linke baktım ama bu yıl için olanını göremedim.
en şirin üye olarak seni aday gösteririz kaydirigubbakcemile3
en acıların çocuğu olarak da dirimi :roflol:

yok ben en iyi hafiye grammy ödülünü istiyom
bugün 1 çiftin daha yuvasını dağıttık da beraberce:roflol:
güldüğüme bakmayın kız şüpheleniyoduuu doğru çıktı zaten oda bunu istiyodu çoocugun dumur halinin resmini görseydim keske öföföffööffdelikafaduldendelikafadulden

haha dirim küçük emrah olsun evet hep yanakta bi damla gönül adamı=))
daisy yılın annesi olsun kızlardan kafasını kaşıyamıyo=))
sen yılın eğitimcisi ol devlet meselelerini düşünüp sigara içiyomuş hey allahım:umursamaz:
denizkoydumadımı yılın hasret çekeni olsun kız bi kavusamadı=)))
charm yılın romantiki olsun aşıkı olsun
darksea tembel çoocugu olsun hergün çözdüğü soruları yazcaktı yazmadı ben 120 çözdüm nabeeerr=))
butterfly en kırmızı saçlı sevimli casper hayaleti olsun kız bi görünüp kayboluyo=))

ahanda ben şeçtim moderatör açma ankeeet gerek kalmadızemuszemus

Son düzenleme:
X