Ksa dnem Askerlik...

gözünüz aydınnnn.ama sizin yüzünüzden iştimaya geç kalmamıştır inşallah:)

ay evet bide borcam almıycam ben, altın fiyatları da yükseldi zaten ceyrek alamayan elinde borcamla gelecek ahanda şuraya yazıyom burcu dediydi dersinizkaydirigubbakcemile3

kesinlikle borcammış.küçük tava tarzı şeylermiş,bardak,fincanmış almayın.tabi günlük kullanım şeyleri olanlarını.çeyizlik takım olarak tencere,fincan falan alında günlük kullanım şeylerini almayın.bende az deli olmadım o hediyelere ilk zamanlar.her gelen onlardan getiriyodu.bende hepsini dağıttım.sinir oldum ne yapayım.yeni evli ne yapsın onları di mi ama.getiriyorsanız altın maltın getirin ki bi işe yarasın di mi ama:)[/QUOTE]

ya ben evlenmeden once bana bırsey soylemıslerdı yurt dısında evde eksık ne varsa lıste yapıp kapıya asarlarmıs gelen gıden getırsın dıye banada yap demıslerdı bende yapmıstım ama gelen pek olmadı

askerlerimize hangi konuda zarar verebilir ki bu mesaj canım :uhm:

geçmiş olsun ikinize de.bizler de aynı durumdayız ne yapalım.onşlar dert yandıkça biziç canımız acıyor yine de teselli etmeye çalışıyoruz işte.

Canim cok gecmis olsun. Kamutanlarda cok vicdansizlar be. Bugün sabah kahvaltida bizimkilerede dedim bunu. Babam diyor orda her türlü millet var, kac kisi askerlik yapiyor, komutanlar disiplinli olmasa ordakilerin önüne gecilir mi kizim diyor.
Hakli tabi, ama insanin cani orda olunca istiyorki rahat etsin. iyilestigine sevindim canim, dahada iyi olur insAllah. Ayni sekilde benim askerimde iyi olsunopuyorumnanaktan
Ne kadar kalmisti canim size? 30 gündü demi? safak bu gece 29 mu oluyor? listteyi güncelleyeyim öyleyse..

saolasnnn canmm benm m.)

Mutluyuz bakiyorumda)) Allah hep güldürsün seni canim, insAllah esime kavustuuuuuuummm mesajlarinida alacaz burdan, bizde mutlu olacaz;-) Ne zaman geciyor istanbula? Ona göre listede sehiride degistireyim. Taktim listeye bendekaydirigubbakcemile3

bu gece ne guzel haberler verıyorsunuz kızlar ya okudukca sızlerı ben mutlu oluyorum bu arada sensıble cok gecmıs olsun kendıne cok dıkkat et bılıyorsun grıp cok tehlıkelı bu aralar

Cok tesekkür ederim canim. Evet öyle, benimde bi doktora gitmem gerekiyor, ama sanirim ben dün mutfak temizligi yaparken, camlari actigim icin üsüttüm ondan oldu. Yinede dikkat edilmesi gerekiyor, vücutta virüs varken, diger virüslere karsi savunmasiz oluyor.

Oh canim ne güzel ya, konusun bol bol. Peki sen arayabiliyor musun?

gözünüz aydınnnn.ama sizin yüzünüzden iştimaya geç kalmamıştır inşallah:)

geç kalmamasını ve bir sorun olmamasını bende hep söylüyorum da onu ayarlamış :) nöbetçi komutanla arası iyi olduğunu söyledi, çoğu defa konuşmalarımızı komutanlar da dinliyor zaten.

ilk zamanlarda biz telefonda konuşurken yatak iştimasında aşkımı yatağında bulamadıkları için yatağına "firar" yazısını asıyolarmış
:roflol:

geçmiş olsun ikinize de.bizler de aynı durumdayız ne yapalım.onşlar dert yandıkça biziç canımız acıyor yine de teselli etmeye çalışıyoruz işte.

Sagol canim tesekkür ederim. Öyle mecburuz buna, bizi daha cok moral almak icinde ariyorlar. Kiyamam ya. Askerlerimize Allah sabir versin, onlarin hepsi cok degerli.

Sensible evet canım bu gecede şafak atıyor ve artıkk 29 güne düşüyoruz.. listemizi güncelleyebilriz..

canım inş. senin sevdiceğin de kısa sürede iyileşir..

ya ben evlenmeden once bana bırsey soylemıslerdı yurt dısında evde eksık ne varsa lıste yapıp kapıya asarlarmıs gelen gıden getırsın dıye banada yap demıslerdı bende yapmıstım ama gelen pek olmadı[/QUOTE]

yurt dışı falan ölemidir bilemeyecğim ama türkiyede de öle bi adet olsa güzel olurdu.aman evlenenlere kim yardım ediyorki.evlendikten sonra herşey sana ve eşine kalıyo.o zman başlıyo hayat mücadelesi.

ya bılmıyorum kı ıste dıyorum ya evham yapıyorum cok dıye sacmaladım galıba bıraz :1no2:

yok canım ne olacak ya bu konu herzaman gündeme gelir zaten. Uzun dönem askerlik yapan arkadaşların yaşadıklarını okumuştum bir ara resmen dudağım uçukladı. Kaldı ki bazen tvde de izleriz şehit aileleri vatan sağolsun demiyoruz derler. Öyle bişey olsa ilk önce bu aileler sorun yaşardı.Bunlar gerçekler,canımızı acıtan.
İşin garibi bu konularla ilgili yazılmış kitaplar da var bunları okuyan insanlar da!
Keşke böyle olmasa, keşke bunlardan bahsetmek durumunda kalmasam ama durum bu benim açımdan...

Oh canim ne güzel ya, konusun bol bol. Peki sen arayabiliyor musun?

aşkımla konuştuktan sonra mutluluktan yerimde duramıyorum.. canım o benim cep tel.e çağrı atıyor,ben onun aradığı ankesör numarasını görüyorum ve ben ev telefonundan arıyorum onu. bu şekilde onun zamanı olduğu kadar çok rahat konuşabiliyoruz.. hihoyyyt:dance:

Sensible evet canım bu gecede şafak atıyor ve artıkk 29 güne düşüyoruz.. listemizi güncelleyebilriz..

canım inş. senin sevdiceğin de kısa sürede iyileşir..

Tamam canim güncellerim ben simdi.

insAllah canim cok sagol.

yurt dışı falan ölemidir bilemeyecğim ama türkiyede de öle bi adet olsa güzel olurdu.aman evlenenlere kim yardım ediyorki.evlendikten sonra herşey sana ve eşine kalıyo.o zman başlıyo hayat mücadelesi.[/QUOTE]

Canim yurtdisindayim, burdaki Türkler arasinda öyle bir adet yok sadece ev görmeye giderken, yakin ese dosta neyin eksikse onu alalim denir, ama ev sahibi tabiki nezaketten hic birsey siz gelin yeterli der ama ev sahibinin yakinlarindan ögrenilir neye ihtiyaci oldugunu, o götürülür giderken, yada kendi istedigimiz baska bir hediye.

Yabancilar arasinda var o dogru.Adam kendine liste hazirlar. Dogum gününde, ev tasidiginda vs vs.. O listeyi arkadaslari isterler. O listeye göre alirlar alacaklarini. Bize tuhaf geliyor ama aslinda güzel birsey bence, nasil olsa aliniyor, bari ihtiyac olan sey alinsin.

ne güsel telefonmus o öyle kız markasını bize de söylesenee:roflol:
geçmiş olsun canım

bencede:dilcikar: altın getirmeyene pasta yok yazacam girişe zatenkaydirigubbakcemile3

yusumcum canım çok üzüldüm ya sinir yapma bosver, herkes layıgını bigün bulur
ablan nasıl morali filan düzeldimi, büyük travma ya allah sabır versin valla o üzüntünün üstüne bide insanlarla ugrasmak zorunda kalıyo

Alfabetik siralamaya göre 331'inci dönem ve şafagi coktaaaaan yarilayanlar:))

Yeni gidenler MAVI

şafagi yariya düsürenler YESIL

Kavusanlar KIRMIZI

turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi

Asmin Elazığ Kisa dönem

benimruyamsensin Tekirdag/Malkara Kisa dönem

bilmem_89 Istanul/tuzla şafak 43

burcudeniz Tunceli şafak 31

buttefly Istanbul/ şafak 33

Cash06 Bilecik/Sögüt Kisa dönem

Charm Hakkari Çukurca Karatas Karakolu/ Şafak 30:)

Cilek Erzurum/Susuzharmanlar Kısa dönem

Daisybaby / edirne / kisadonem

denise85 Elazığ jandarma/ Kısa dönem

deniziM Ankara / Şafak 34

dlkltn Izmir/Bornova/Şafak 35

dirim Adana/ Şafak 32

elfcn Sakarya/Adapazari Kisa dönem

elvin06 Hatay/Iskenderun kisa dönem

erence Sivas kisa dönem

extreme Ağrı Tutak Doğan Gün Karakolu/ Şafak 30

fcert Uşak/ il jandarma komutanlığı/Kısa dönem

Gamis ankara/mamak uzun dönem

guz_1 Agri/Dogubeyazit kisa dönem

hayran Hatay/şafak 31
horizon Kütahya Kisa dönem

ılarzu Karaman/ Kısa dönem

Kara_Sevdam Tunceli/ Kisa dönem / Şafak 32

Kardelen35 : ıstanbul / Kucukyali / Kisa donem

linguist Balikesir/ Uzun dönem

Moon Erzurum/Cat/Uzun dönem

nbsasmaz Edirne/Keşan/Kisa dönem

PesPemBe Izmir/Kisa dönem

Seda Manisa/ Kisa dönem

Sensible Erzurum/Ilica Kisa dönem

serenapak Van/Jandarma Asyş kom./kısa dönem/şafak 29

shining Kars/ Kisa dönem

songa84 Istanbul-Edirne/Kisa dönem

suchalovelyday Edremit/Kisa dönem

torakcan Nevşehir/Jandarma Kisa dönem

Tuce ıstanbul /Tuzla Piyade Okulu Kisa dönem

YOZGATLI Edirne/Uzunköprü/ Kisa dönem

Yusum Gölcük şafak 39

39 ASKER BEKLENIYOR...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…