Ksa dnem Askerlik...

Asmincim biz ilk zamanlar cepten konuşuyorduk, bazen o ankesörden arıyordu onun kartı bittiğinde ben arıyordum.. sonra o ankesörden aradığında ben ev telefonundan onun numarasını arayarak konuşmaya başladık.. böyle daha iyi oldu, artık hep böyle konuşuyoruz uzun süredir..

evden aramak daha mi ucuza geliyo diyorsunuz sanki bana o pahali gibi geldi cepten ariyorum ben devamli ama bunun altindan da kalkabilecekmiyim emin degilim.

canım türk telekom un bazı kampanyaları var onları incelemiştim kampanyanın birisine kayıt yaptırdım, şehirlerarası konuşmada çok iyi fırsatları var. o yüzden ankesörlü telefonu en telefondan aramak çok avantajlı oluyor, ilk zamanlarda bende hep cepten aradım, hayatımdaki en kabarık faturayı ödemiştim...

bende öle didim borcamsız kaldım kaydirigubbakcemile3

evden aramak daha mi ucuza geliyo diyorsunuz sanki bana o pahali gibi geldi cepten ariyorum ben devamli ama bunun altindan da kalkabilecekmiyim emin degilim.

ben vodafone hat aldım sabit ve vodafonlara sınırsız ücretsiz diğer operatörlerde 750 dk
bende cepten aradım baa çıkamdım ble çok ii oldu ama benim kampanya bitti yani tutarı yükseltildi

asmincim ben telekomdaki artı türkiye diye bi paket var ona kayıt yaptırdım, tüm türkiye ile ayda artı 7 tl ödeyerek 3 bin dakika konuşma imkanı var. bn normalde ev telefonunu hiç kullanmıyordum bile ama sadece aşkımla daha rahat konuşabilmek için arayıp bu paketi seçtim vede çok rahat rahat konuşuyoruz. aylık telekom faturam maksimum 26 tl oluyor. ama bu kadar konuşmayı cepten yapsaydık sanırım bütün maaşı cep tel. faturası olarak öderdim...

ilgilenen kişiler olursa bu konuyu paylaşmak istedim.. umarım işinize yarar opuyorumnanaktan

herkese iigeceler kızlar ...
eşimn yemin toreninden sonra gideceği yer belli olmuşşşş
istanbul\kuleli askeri lisesi :)

Alfabetik siralamaya göre 331'inci dönem ve şafagi coktaaaaan yarilayanlar:))

Yeni gidenler MAVI

şafagi yariya düsürenler YESIL

Kavusanlar KIRMIZI

turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi turkbayragi

Asmin Elazığ Kisa dönem

benimruyamsensin Tekirdag/Malkara Kisa dönem

bilmem_89 Istanul/tuzla şafak 43

burcudeniz Tunceli şafak 32

buttefly Istanbul/ şafak 33

Cash06 Bilecik/Sögüt Kisa dönem

Charm Hakkari Çukurca Karatas Karakolu/ Şafak 30:)

Cilek Erzurum/Susuzharmanlar Kısa dönem

Daisybaby / edirne / kisadonem

denise85 Elazığ jandarma/ Kısa dönem

deniziM Ankara / Şafak 34

dlkltn Izmir/Bornova/Şafak 35

dirim Adana/ Şafak 32

elfcn Sakarya/Adapazari Kisa dönem

elvin06 Hatay/Iskenderun kisa dönem

erence Sivas kisa dönem

extreme Ağrı Tutak Doğan Gün Karakolu/ Şafak 31

fcert Uşak/ il jandarma komutanlığı/Kısa dönem

Gamis ankara/mamak uzun dönem

guz_1 Agri/Dogubeyazit kisa dönem

hayran Hatay/şafak 31

horizon Kütahya Kisa dönem

ılarzu Karaman/ Kısa dönem

Kara_Sevdam Tunceli/ Kisa dönem / Şafak 32

Kardelen35 : ıstanbul / Kucukyali / Kisa donem

linguist Balikesir/ Uzun dönem

Moon Erzurum/Cat/Uzun dönem

nbsasmaz Edirne/Keşan/Kisa dönem

PesPemBe Izmir/Kisa dönem

Seda Manisa/ Kisa dönem

Sensible Erzurum/Ilica Kisa dönem

serenapak Van/Jandarma Asyş kom./kısa dönem/şafak 30

shining Kars/ Kisa dönem

songa84 Istanbul-Edirne/Kisa dönem

suchalovelyday Edremit/Kisa dönem

torakcan Nevşehir/Jandarma Kisa dönem

Tuce ıstanbul /Tuzla Piyade Okulu Kisa dönem

YOZGATLI Edirne/Uzunköprü/ Kisa dönem

Yusum Gölcük şafak 39

39 ASKER BEKLENIYOR...

Son düzenleme:
Selam kizlaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrr ;-)
Dün nisanlimin gribi telefondan bana bulasti herhalde, bende bugün fena gribe yakalandimkaydirigubbakcemile3
Ayni anda hasta olmak bile güzel:asigim:
Bu arada bugün konustuk, cok yoruluyormus, yarinda selamlama egitimi baslayacakmis:çok üzgünüm:
Kiyamiyorum ona ya, bitsin su safaklar, sag saglim dönsünler evlerine..
Sizler nasilsiniz?

ya kizlar siz evden mi ariyorsunuz cepten mi nasil bu kadar uzun konusabiliyorsunuz biz anca 5 dakika konusup kapatiyoruz cok yazmasin diye.. siz nasl yapiyorsunuz?

Canim 5 dk bile cok, biz en fazla 2 dakika konusabiliyoruz. Yurtidisa cok yaziyor, sen kapat ben arayayim diyorum olmaz diyor. Kiyamiyorum kisa kesiyoruz.
Usta birliginde biz arayabiliriz sanirim, hele bi usta birligine gecsin, ben arayacagim, burdan Türkiyeye daha uygun.

Sagol canim tesekkür ederim, burun bogaz tamamen tikanmis vaziyette:1ninca:
Oh oh ne güzel, neler anlatiyor bakim, nasilmis?

benim bitaneciğim hastalığını daha yeni atlattı sayılır, öksürükleri çok kötüydü, revirde 3 saat istirahat vermelerine rağmen komutanı istirahate izin vermemişti ( ama şimdi iyileşti sayılır, artık eskisi gibi öksürmüyor.. oralar çok soğukmuş, onun üşüdüğünü düşününce bende üşüyorum ve o hastayken ben de hep öksürüyormuş gibi hissediyordum.. şimdi çok daha iyi, dönüşü için heyecanlanıyoruz artık.. bütün konuşmalarımız dönüşle ilgili oluyor artık.. zemuszemus

Yanınızda çenesi güçlü birini götürün kaydirigubbakcemile3
Keyfim yerinde olursa görümcemi çağırırım yoksa ben beğenirim nişanlım da pazarlık yapar kaydirigubbakcemile3

annem de çok bişey yapmamış bana offf ya keşke zamanında ben evlenmicem bütün çeyizi ablama ver demeseydim hay akılsız kafam :mymeka: kaydirigubbakcemile3
Ben de topuklu ayakkabıyı ilk giydiğimde öyle hissetmiştim kendimi. yaklaşık 2yıldır elbise giymiyorum şimdi bir elbise giyip dışarıya çıkmaya cesaret edemem herhalde =))

ya kizlar siz evden mi ariyorsunuz cepten mi nasil bu kadar uzun konusabiliyorsunuz biz anca 5 dakika konusup kapatiyoruz cok yazmasin diye.. siz nasl yapiyorsunuz?

turkcell kamu hattından arıyorum ben canım.

kızlar acyip sinirlendim. ablamın çatısında yangın çıkmıştı biliyorsunuz. Bir tane üst rütbeli gelip geçmiş olsun bile dememiş. bunu bırakın evdeki hasarla ilgili hiçbir şekilde destek olmuyorlarmış. Ablam hiçbişeye dokunamıyoruz diyor. duvarlardan hala su akıyormuş, tavandan resmen su damlıyor her taraf su içinde diyor. Çocuk hasta olmuş, ablam resmen sinir küpü haline gelmiş. Koskoca ordu personelini birkaç günlüğüne misafirhaneye bile çağırmamış. Komşularında kalıyorlarmış.
Yazıklar olsun onlara da onların kurduğu bu kabul edilemez düzenlerine de. Sinirlendiğim şey sadece evleriyle ilgili destek olmamaları değil bu adam 3yıl boyunca diyarbakırın en tehlikeli ilçesinde sürekli dağda çatışmalara katıldı,ölümle burun burunaydı.Ölüm korkusu karısını çocuğunu ortada bırakma korkusu psikolojisini bozmuştu. Hiç mi değeri yok bu yaptıklarının. Kaç tane üst rütbeli şehit düşüyor çoğunluğu uzman çavuş ve er! Neden acaba çook merak ediyorum!
Bazen öyle doluyorum ki Allah biliyor sadece kendi yaşadıklarım değil tvde izlediklerim de isyan bayraklarını çekmeme neden oluyor. Ya biz bu ülkede kimlere güveneceğiz. Güvenebileceğimiz, bunlar kötü işler yapmaz dediğimiz hangi kurum hangi kişi var?
İnanın nişanlıma diyorum ki çatışma mı var kaç sığın saklan. Bu ülkeyi bu hale getirenler çıksın çatışsın onlarla, biz günahsızlara bişey olmasın.

bu gece ne guzel haberler verıyorsunuz kızlar ya okudukca sızlerı ben mutlu oluyorum bu arada sensıble cok gecmıs olsun kendıne cok dıkkat et bılıyorsun grıp cok tehlıkelı bu aralar

evet usta birliğe geçince görüşme biraz daha rahat oluyor ve de en azında ilk aydaki kadar çok yorulmuyorlar. aşkımın dediğine göre askerliğin en kötü ve zor olan dönemi ilk aymış..

sanırım telefonla konuşmada biz çok şanslıyız.. bu akşam saat 19.30 dan 21.45 e kadar konuştuk
hihoyyyt kaydirigubbakcemile3

ay evet bide borcam almıycam ben, altın fiyatları da yükseldi zaten ceyrek alamayan elinde borcamla gelecek ahanda şuraya yazıyom burcu dediydi dersinizkaydirigubbakcemile3[/QUOTE]

kesinlikle borcammış.küçük tava tarzı şeylermiş,bardak,fincanmış almayın.tabi günlük kullanım şeyleri olanlarını.çeyizlik takım olarak tencere,fincan falan alında günlük kullanım şeylerini almayın.bende az deli olmadım o hediyelere ilk zamanlar.her gelen onlardan getiriyodu.bende hepsini dağıttım.sinir oldum ne yapayım.yeni evli ne yapsın onları di mi ama.getiriyorsanız altın maltın getirin ki bi işe yarasın di mi ama:)

yusum ozur dılerım bu msjından once yazmaya baslamıstım guzel haberlerı bunu gormedım yanlıs anlasılmasın ozur dılerım.Burda cok fazla konusmak dogru olmaz sanırım ben korkuyorum valla askerlerımız var nolur nolmaz dıye bılmıyorum evhammı yapıorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…