Ksa dnem Askerlik...

canım bende özledim çok,canım inşallah senin eşinde arar biran önce,
bizde çok konuşamıyoruz mesela öğlen aradığında 1 dakika 20 saniye konuşmuşuz mafoldumben
inşallah bugünlerde geçecek,ben öncelikle yemin törenine safak sayıcam.ama ayın 11 'ine daha çok var,keşke bir hafta önce olsaydı.yemin töreninden sonrada ramazan bayramı
nasıl zor gelir şimdi onlara mafoldumben

evet dirimcim az kaldı nihayet :sinifsinif: seninde geçecek canım kaydirigubbakcemile5
canım ya bize ne çabuk geçti zaman ama sana ne zor geçmiştir.dediğim gibi hatırlıyorum yemin törenine gitmekten felan bahsediyordunuz.bende eşim ağustosta asker inşallah kısa dönem kalkmaz demiştim.zaman nasıl geçmiş.sizinkilere az kalmış,bizimkiler askerde
inşallah canım ya o günleri görebilecekmiyiz,okadar zoruma gidiyor ki
ah bi telefon olsa konuşabilsek rahat rahat

olsun canım o kadarı bıle yeter moral bulmaya... yemın torenını ben herkesın aynı tarıh sanıyordum yanılmısım demek.. ılk 4 hafta sonramı oluyordu bu toren ?

askerıye ortamını cogu ınsan abartıyor sanırım kulaklarımızda hep pis, yemeklerı kotu vs vs gıbı kalmıs..
halbukı hıcde oyle degılmıs ben bunu yenı ogrendım.. tabıkı bulundugu yerde onemlı ama askerıyenın yemeklerı askerlere gore ozel olarak planlanır ve hazırlanırmıs onları guclu, saglıklı tutacak seyler kalorısı yuksek besınler olurmus.. temızlıkte aynı sekılde... hersey bır duzen ıcınde gelısıyormus..
eger kafa dengı arkadaslarda edınırlerse onlar ıcın ozlemden baska sorun kalmayacaktır.. gerısı hayat dersı olur artık..

canım 10 gün filan geçsin 10 dk rahat konuşursunuz günlük :teselli: hergün konuşuyorduk ilk günler az az şimdi rahat 1 saat konuşabiliyoruz. evet mayıs 8 de törene gittim 1 ay sonra 2 gün kaldık ordan ayrılması çok zor oldu :gitme: sonrada günler geçti zor ama sesini duydukça kendini teselli edip günler akıp geçecek:teselli: bizim asıl şafağımız yeni başlayacak askerden sonra görev yerine gidecek apar topar, şırnağa atandı :gitme: bu daha zor olacak

arkadaslar uzmeyin kendinizi... benim sevgilim 2007 araliginda teslim olmustu, 5 ay su gibi gecti... telefon cok kisitliydi, surekli elimde telefon nizamiyeyi arayip kogusu, gazinoyu baglatiyordum... ama o kadar kiymetli ki bittikten sonra cok guzel anacaksiniz bu gunleri... insan askerde birbirinin kiymetini daha iyi anliyor, hem biz onlara kiyamiyoruz, onlarin gozunde de bekledigimiz icin cok degerli oluyoruz... bir noktada biz sevgililer de asker sayiliriz...

Öğretmen mı gorevı nedır ? senın ısınde zor Alah yardım eder sıkma canını..

Pekı telefon ısını nasıl yaptınız gıderken goturmedı sanırım degıl mı sonradan mı edındı orada ?

gümrüğe atandı canım :gitme: telefon kullanamadı malesef halada yok kulubeden konuşuyoruz rahat oluyor arayabiliyor kontörlü telefondan bende arayabiliyorum öyle işte :gitme: çok sık telefondan yakalanıyorlar bizde gerek duymadık

Tabıkı canım, konusabıldıkten sonra nereden olursa olsun.. bızde bı konusabılseydık...

canım ortalama 28 gün sonra oluyor.ben saydım 28.gün salıya dek geliyor.yemin törenide cuma günü oluyor.28.günün salıya dek geldiği hafta oluyor bizimkisi
ama bir arkadaşın eşinin 14 gün sonra oldu belli olmuyor anladığım kadarıyla
canım eşim yemeklerin iyi olmadığını söyledi
ama önemli değil ne olacak sanki,yemek dediğin nedir.

canım iş olayımı şırnağa çıktı.asıl görevi askerlik değil dimi canım
hayırlısı olsun
inşallah bizimde çabucak geçecek

canım hayırlı olsun
askerliği nerde yapıyor peki?
inşallah telefon sıkıntı olmaz bizde
dirim canım benim 156 dan başladım ben eşim 156 gün sonra bekle beni dedi
benim eşim daha öyle bişey demedi ya,seninki dün mü teslim oldu canım.izin kullanmassa ortalama 15 ocak civarı geliyorlar sanırım
ama daha şafak sayamadım.kaçtan başlayacağımı bilmiyorum malesef

bizde dün canım agbimi izmir/urlaya kısa dönem er olarak yolladık :gitme:
kısa dönemlerin şafagı kac oluyordu :sinifsinif:

12 agustosta gidenler için askerlik 2 gün önceden baslarmıs. izin kullanmazsa 158 gün oluyor. o zaman 155 günü kalıyor. ben 155den saymaya basladım.

Dirim tabıkı yemek dedıgın nedır sagsalım gelsınlerde ıstedıklerı yemek olsun kac cesıt yaparız :)..

Didosh kısa donemlerın şafagı 156 dan baslıyor ama sanırım ayrıldıgımız gunu saydık 158 oldu.. bugun şafak 156 bızım..

Son düzenleme:
bizde dün canım agbimi izmir/urlaya kısa dönem er olarak yolladık :gitme:
kısa dönemlerin şafagı kac oluyordu :sinifsinif:
Allah kavuştursun canım benim

12 agustosta gidenler için askerlik 2 gün önceden baslarmıs. izin kullanmazsa 158 gün oluyor. o zaman 155 günü kalıyor. ben 155den saymaya basladım.

kızlar nbenim eşimde dün gitti benim safak kaç kalıyor şimdi
benimde mi 155 kaldı
pazartesi gitmedi eşim dün gitti ama
canım orası öyle yemek dediğin nedir ki
ya bi gelsin ben ona neler yaparım opuyorumnanaktan

sağol canım. bozüyük/bilecikte yapıyor.askerdeyken memurluğa atandı bizim şafak yeniden başlayacak:gitme: 1 hafta geçsin sizde rahat konuşursunuz :a015:
canım inşallah şu telefon olayını bir halletseydik hayırlısıyla
12 kişilik odaya sevindim biraz.en azından eşimin morali yüksek olur.
terminalde eşimde ağladı,
kısa dönemde olsa insan kendini tutamıyor mafoldumben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…