Ksa dnem Askerlik...

Kızlar aranıza yeni katıldım her birimize Allah hayırlı teskereler nasip eylesin bizler de giden eşimizle,sevgilimizle askerlik yapıyoruz bir nevi..

Öncelikle kısa dönem askerlerimiz 168 gün askerlik yapacaklar yani sözlümün sülüsü 04.11.2013 terhisi Allah nasip ederse 21.04.2013..

Biz arkadaştık sevgili olduk şimdi de aramızda bir sözümüz var döndüğünde evlilik hazırlıkları yapacağız..Ben bu şehirde tek başıma kaldım ailem İstanbul'da ben Ankara'dayım ve kimsem yok..Evde duvarlar dostum oldu var olan bir iki arkadaşım da sıkıldı artık benim yaşadıklarımı dinlemekten..Bunu yaşayan bilir yaşamayan bilemez değil mi?İki yıldır her yaptığımız birdi..Evimize bir bardak alırken bile birlikte kararlar aldık şimdi yapayalnız kaldım..Hastayım bugün o olsaydı bana bakardı şimdi kapımı çalan yok şişti boğazlarım kocaman..

Burada bir destek bulacağıma ve desteğe ihtiyacı olanlar arkadaşlarımıza destek verebileceğime inanıyorum..

Her birimizin askerlerini Allah'ım korusun dualarım hepsi için..

seni o kadar iyi anlıyorum ki o belirsizlik durumunu biliyorum. benim erkek arkadaşım Kasım celbinde ama Aralık grubuna kaldı. 25 ekimde yeri belli oldu 1. grup hemen 4 kasımda gitti biz birde 40 gün gideceği yeri bildiğimiz halde bekledik çalışsa çalışılmıyor öyle yapsan olmuyor böyle yapsan olmuyor. belirsizlik üstüne belirsizlik.

sana bu durumda çook büyük görev düşüyor. asker adayının yanında hiç gerginliğini sıkıntını hissettirme o yokken ağlan sızlan ama yanında sakın yapma çok strese girer çünkü. umarım sizin için hayırlısı olur. tercih yaptı mı? kısa ,uzun diye?

Ben de elimden geldiğince ona uğraşıyorum, aslında fark etmemiştim normalde, daha doğrusu hep öteliyordum bunu düşünmeyi, gideceğini düşünmeyi, zamanını falan... Çünkü onu bir gün görmeyince bile deli gibi özlüyorum, akşam eve gitmek azap gibi geliyor ondan ayrılıp da, şimdi -inşallah- 6 ay askerlik yapacak olmasını onu en iyi ihtimalle ayda bir görecek olmayı falan düşünmek istemiyordum açıkçası. Bu arada da sorunlar yaşadık küçük küçük şeyler hep büyük büyük şeylere dönüştü, en sonunda fark ettim ki bu askerlik mevzusunun gerginliği var canım sevgilimin üzerinde. Elimden geldiğince yansıtmamaya çalışıyorum artık bir şeyleri ama o da her şeyden bir alınganlık çıkartıyor, ona yansıtmamaya çalışsam da üzülüyorum ben de. Hayır bir de sulugözüm, lanet huy

Kısa dönem istedi ama dosyasında 'yedek subay adayı' yazıyormuş, kime sorsak herkeste 'yedek subay aday adayı' diyor, o da içime dert olmadı değil, ay inşallah kısa olur, geldiğinde sözümüzü nişanımızı yapmak istiyoruz, çok geçe kalmadan da evlenip barklanmak istiyoruz ama uzun dönem olursa planlarımız bir süre daha bekleyecek gibi, olmaz umarım.
Ay sevgilim rahatça yapsın da askerliğini ben her şeye razıyım, yine de yanımda yakınımda bir kısa döneme hiç hayır demem efendim

kızlar kısa döem mi uzun dönem mi diye kendileri nasıl seçiyolar
4yıllık bitiren herkes kısa dönem yapmıyor mu
bi de askeriyede kalmak istese ne yapması gerekiyor bileniniz var mı

hayır canım 4 yıllık üni. bitiren herkes kısa dönem yapmıyor.. biraz kura ile biraz da askeriyenin ihtiyacına göre belirleniyor.. uzun mu kısa mı olacağı.. askeriye de kalmak isteyenler tam olarak ne yapıyorlar bilmiyorum ama bir ara dilekçe verildiğini duymuştum :44:

cevap için teşekkür ederim
sizin şafakta pek bişi kalmamış Allahım sağlıkla mutlulukla çabucak kavuştursun inşallah

cevap için teşekkür ederim
sizin şafakta pek bişi kalmamış Allahım sağlıkla mutlulukla çabucak kavuştursun inşallah

rica ederim.. evet çok şükür şafağı epey erittik.. aminn inşallah çok teşekkür ediyorum.. sizde askere göndereceksiniz sanırım.. sizin içinde hayırlısı olur inşallah.. Allah sağ salim kavuşmayı nasip etsin..

canım kimilerinde öyle yazıyor neye göre bilmiorm ama yedek subay adayı yazıp da kısa dönem çıkanlar da var. erkek arkadaşın ne mezunu? mesela benimki işletme tercihide kısa dönem yaptı ama tabi küçük de bir ihtimal olsada uzun çıkabilirdi. inanırmısın belli olma sürecinde sıkıntıdan midemde reflü oluştu ama değmiyormuş kısa çıktı çok şükür dedik ama yeri çok uzak oldu bu seferde. gerçi rahatı oldukça yerindeymiş. görüşme imkanımız olmasada o rahat ya yeter.

hayırlısı neyse o olsun şeklinde düşün. bazı şeyler ertelenecek belki uzun da çıksa ama hayır vardır. bak ben 2. gruba kaldı diye çok üzülmüştüm. az buz değil 40 gün geç gitti. ama bu esnada ailemler,işiyle ilgili birçok sorunu halletti çok da olumlu oldu. hayra yormaya çalış. ve dediğim gibi sakıınnnn üstüne gitme. bende aşırı sulugöz bir insanım huyumuz kurusun boşwer.

4 yılı bitirip özellikle askeriyenin ihtiyacı olacak bir bölümden mezunsa (tıp,mühendislik,teknik eleman..vs.) uzun çıkma ihtimali yüksek ama kesin değil. askeriyede kalırsa ordunun ihtiyacına göre maaş da alarak kendi mesleğini yapar. sabah 8 akşam 6 mesai gibi çalışır. lojmanda kalır.

2 üniversite bitirdi birisi pc programcılığı biri de işletmenin bir türü, tabi ki hayırlısını istiyorum, rahat rahat sorunsuz sorunsuz bitirsin de askerliğini başka bir şey istemem yine de çok uzak olursak da içi rahat edemeyecek biliyorum ben de rahat edemeyeceğim ama ne olursa olsun her şeyin hayırlısı olsun :)

Kısa dönem çıktı Pacmanimin askerliği ama teee Diyarbakır, yanına gitmenin fırsatını, kolaylıklarını bir de sevgiliyi buna iknanın yollarını kolluyorum belli oldu olalı. Senin askerin nerede? Gidebiliyor musun hiç yanına?

hayırlısı olsun canım. benimki acemiliğini Kastamonuda yapmıştı oradayken yemin törenine gitmiştim 10 saat yola.Şimdi Artvin/Hopa'da. ama imkansız gitmem artık geleceği tarihi bekliorz veya belki izin kullanacak 2 ay sonra

Kullansın kullansın, izinsiz bitmez bu askerlik. Aslında tezkere alacağı zaman gidebilirsen sen git. Bir iki gün orada kalırsınız tatil falan yapar öyle dönersiniz doğası güzel yere gitmiş

Kullansın kullansın, izinsiz bitmez bu askerlik. Aslında tezkere alacağı zaman gidebilirsen sen git. Bir iki gün orada kalırsınız tatil falan yapar öyle dönersiniz doğası güzel yere gitmiş

evet aslında ama o buraya gelince birkaç gün ailesiyle vakit geçirecek bende yıllık iznimi ona göre ayarladım güneye tatile gidicez birkaç günlüğüne

Mrb kizlar sewdigim kisa donem acemi kastamonu usta van cikti jandarma daha once buralarda askerlik yapmis olan varmi bilgi verebilir mi ? Simdiden tesekkurler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…