Ksa dnem Askerlik...

:bbo:
allah kavuştursun canım sizide...
evet canım benimkide aynı şeyi söyledi bana denk geldi dedi hep güneye asker dağıtımı yapan yer şimdi doğuya atıyor dedi çok şükür ağrı çıktı bana dedi çünkü yarısından çoğu hakkari,şırnak çıkmış kısa dönem olduğumuz için çok sıkmıyorlar bizi dedi çok rahatım dedi...doktor,öğretmen,mühendisleri hep hakkariye,şırnağa yollamışlar :S
haftaya yemin törenleri var 27 ağustosta gitcekmisin diye sorcam ama almanyadasın sanırım

walla benim nisanlimin dedigini göre kimse onlari ciddiye bile almiyormus,örnegin aksamlari askeriyeyi telefonla aradigimizda vermiyorlar onlara telefonu felan..

evet almanyadayim gelemiyorum o yüzden yemin törenine.. hem zaten nisanlimda ordan direk sivasa gidecekmis hic eve gitmicem diyor.. eger gidersem 2subatta tezkere alirim yoksa 17ocak dedi bende zaten orda olmadigim icin farketmez dedim...

evet ya dedigim gibi birtek kastamonu ve hatayda yapilmis böyle birsey..oda bizim sansimiza yine iyi yerler geldi..askim diyo burda kimseye sivas cikti diyemiyorum dokunsan aglicak millet.. sükrediyorum yani bunada.. artik tezkere aldiginda gelicem ve insallah nikahimizi yapip geri getirecem askimi yanima:)

sen ankesörlü telefonlari arayabiliyormusun o seni caldirdiginda?? bizde olmuyor cünkü sadece o arayabiliyor o yüzden..ee bende almanyada oldugum icin 6dakikada 50kontör bitiyor

:bbo:

walla benim nisanlimin dedigini göre kimse onlari ciddiye bile almiyormus,örnegin aksamlari askeriyeyi telefonla aradigimizda vermiyorlar onlara telefonu felan..

evet almanyadayim gelemiyorum o yüzden yemin törenine.. hem zaten nisanlimda ordan direk sivasa gidecekmis hic eve gitmicem diyor.. eger gidersem 2subatta tezkere alirim yoksa 17ocak dedi bende zaten orda olmadigim icin farketmez dedim...

evet ya dedigim gibi birtek kastamonu ve hatayda yapilmis böyle birsey..oda bizim sansimiza yine iyi yerler geldi..askim diyo burda kimseye sivas cikti diyemiyorum dokunsan aglicak millet.. sükrediyorum yani bunada.. artik tezkere aldiginda gelicem ve insallah nikahimizi yapip geri getirecem askimi yanima:)

sen ankesörlü telefonlari arayabiliyormusun o seni caldirdiginda?? bizde olmuyor cünkü sadece o arayabiliyor o yüzden..ee bende almanyada oldugum icin 6dakikada 50kontör bitiyor

cnm benim ki 1 hafta izin kullanıcak 11 yada 14 eylülde izine gelecek bayram dolayısı ile belki daha erken gelebilirmiş bakanlıktan haber bekliyorlarmış...ağrıya gittiğinde hiç izin kullanmıcak 4 ay ağrıda olucak...bana görede kullanmasın benim hesabıma göre en geç 14 ocakta tezkere alıyor...yok canım bende denedim onu ankesörlüyü arayayım dedim olmuyor...bende annemle gidicem inşallah yemin törenine 27 ağustosta çok özledim gitmem lazım yoksa kudururum burda =)

cnm benim ki 1 hafta izin kullanıcak 11 yada 14 eylülde izine gelecek bayram dolayısı ile belki daha erken gelebilirmiş bakanlıktan haber bekliyorlarmış...ağrıya gittiğinde hiç izin kullanmıcak 4 ay ağrıda olucak...bana görede kullanmasın benim hesabıma göre en geç 14 ocakta tezkere alıyor...yok canım bende denedim onu ankesörlüyü arayayım dedim olmuyor...bende annemle gidicem inşallah yemin törenine 27 ağustosta çok özledim gitmem lazım yoksa kudururum burda =)

ohh ohh bol bol fotograf cek belki bir kösede bucakta bende askimi görürümsempatiksalakcinni
ben o gittiginden beri öyle büyük bir bosluktayimki off anliyorum o yüzden o kudurma meselesini:gitme:
bir bucuk senedir bizim evde kaliyordu,sonra aniden askerlik meselesi cikti ve 2hafta icinde bütün hazirliklari bitirp güzelce nisanlandik 26haziranda... ve ben 3temmuzda almanyaya geri döndüm..tam bir felaketti hastanelik oldum agladim sizladimda yolcu etmem icin gönderdiler beni yinezemuszemus..gitmeden son 12gün beraberdik yine, allahtan gittim yanina yoksa böyle duramazdim simdiboshayallersmile

14ocagi neye göre hesapladinki sen?? yani nisanlim 17ocak dedi bana ama sen hemde izinle 14 ocak hesapladiysan o zaman benim askimda 7ocakta gelmesi lazim, haksizmiyim acaba???kafamçokkarıştı

valla canım benim aşkımın bana söylediğine göre 14 ocak gelicem dedi acaba benmi yanlış anladım...dağıtım izni kaç gün acaba onu bir öğreneyim ben...
cnm allah tamamına erdirsin inşallah umarım çok mutlu olursunuz...bizde nişan yapıcaktık ilk fakat onun ve benim sorunlar çıktı bizde askerden sonraya bıraktık geç olsun temiz olsun hesabı...inşallah askerden geldiğinde nişanı yapmayı yazada düğün olsun istiyoruz düğün nikah artık ne olucaksa olsun...

umarim hersey dilediginiz gibi olur canim..
yani nisanlandiktan sonra hersey cok daha farkli bir görünüm aldi gözümde, artik adimiz var biz diyebiliyoruz. darisi sizede insallah..
ah su askerlik olmasaydi... aradim simdi askeriyeyi cagirmadilar askimi telefona giciklar :KK43:
neymis yatiyorlarmis :KK43: benim askim bu saatte uyumazki hayatta...

ay cnm bende arayayım diyorum ama ne zaman arasam uyuyorlar diyor 9 da aradım gıcık bir asker yatıyorlar dedi bende benim aşkım bu saatte uyumaz dedim güldü ne dese beğenirsin öyle bir uyurki dedi bana kafadan savıyorlar diyim sana hele bana sor benim aşkımda bugün dert yanıyordu aşkım 9 da yatırıyorlar bizi dedi uyuyamıyorumki uykum gelmiyor bir sağa bir sola dönüyorum dedi...
amin canım inşallah nişanlılık günlerimizide görebilirim...

ya bakma bugün mac varya sentraldekiler mac izliyorlar diye üseniyorlar yerlerinden kalkmaya..
cünkü normalde kendileri diyorlar 10bucuk gibi ararsaniz ulasirsiniz diye bugünde 10dan sonra yat istimasi verildimi ney öyle birsey geveledi.. ahh ahh elbet biter bu askerlik canim benim, hayirlisiyla alnimizin akiyla cikacaz bu isdende..
bugün görüsemedik ama daha önümüzde kooskoca 4bucuk ay var hergün yatiyor diyemez yaaa, elbet pesedecekler:)

günaydın kızlar nasılsınız? ben dün aşkımla konuştum 10 dakikacık ama olsunzemuszemus bizimde telefonlarımız sürekli meşgul, baya uğraştım ama sonunda muradıma erdim...ama sırf asker muhabbeti yapıyoruz ya.. o kadar bunalmış ki ordan.. tam romantizm yapıcakken , kapatmak zorunda kalıyoruz:2:
bizim ankesörlüden konuşma avantajımız var. ne de olsa evden akşam 7den sabah 7 ye bedava konuşmalarkaydirigubbakcemile2..

kızlar bişey sorcam nişanlımın kardeşi istanbul küçükyalıya çıktı askerliği. gittiğinden beri hiç aramadı. tanıdığınıuz veya askerliği oraya çıkan eşleriniz warmı. warsa arayabiliyolarmı

@ Tuti
yau seninki ariyormu gündüzleri hic?? ve saat kacta bitiyor egitimi??
askim dün aramadi bugünde aramaz sanirim, merak ettim yine :KK43:

@ Tuti
yau seninki ariyormu gündüzleri hic?? ve saat kacta bitiyor egitimi??
askim dün aramadi bugünde aramaz sanirim, merak ettim yine :KK43:

canım merhaba benimki bugün sabah 12 de aradı beni eğitime gidiyoruz aşkım dedi ben o sırada marketteydim 5 dk falan konuştuk kapadık dünde akşam üstü aradı canım...bana dediğine göre 5 de eğitimi bitiyormuş sonra yemeğe gidiyorlarmış...çok kalabalık olduğu için birlik çok zorlanıyorlarmış yakınlarını aramak için askerler...

canım merhaba benimki bugün sabah 12 de aradı beni eğitime gidiyoruz aşkım dedi ben o sırada marketteydim 5 dk falan konuştuk kapadık dünde akşam üstü aradı canım...bana dediğine göre 5 de eğitimi bitiyormuş sonra yemeğe gidiyorlarmış...çok kalabalık olduğu için birlik çok zorlanıyorlarmış yakınlarını aramak için askerler...

hmm anladim canim..bende ariyayim diyorumda simdi, yine kogusda kimse yok derler diye cesaret edemiyorum..9bucukta kogusta oluyorlar bu seferde düsmüyor ee 10dan sonra arayincada uyudu diyorlar offfbenneyaptımki

ayyyy ulastim askimaaaa ses cok hisirtiliydi ama 8dakika konusabildik simdilik rekorumuz buuzemuszemus
yarin sabah 5de ariyacakmis beni ankesörlüden ve o numarayi geri arayabiliyormusum bende cooook heyecanliyim doya doya konusacam sevdigimlekaydirigubbakcemile2
bugün tam 45dakika telefon sirasinda beklemis aramak icin önünde 1kisi kalmis ve zil calmis kogusa gelmek zorunda kalmiss kiyamammm ben onaaa:asigim:

hehehe caglo cok sevindim umarim bizim gibi 36dakikalik rekorlara kosarsiniz :))
bende bugun 2 kere 6er dakika konustum yarin da daha fazlasini olmasini bekliyorum

sabah 5de aricak diye heyecandan uyuyamadim aramadi tabi uykucu askim tahmin ettigim gibi uyanamamiskaydirigubbakcemile3
ama sonra saat 6ydi aradi bu sefer 12dakika konustuk:KK1:
ayy canim ya ne güzel bir duygu sabah sesini duyarak uyanmak gece sesiyle uyumak.. cok özlemisim gercekten..
Safak 150:nazar:

sabah 5de aricak diye heyecandan uyuyamadim aramadi tabi uykucu askim tahmin ettigim gibi uyanamamiskaydirigubbakcemile3
ama sonra saat 6ydi aradi bu sefer 12dakika konustuk:KK1:
ayy canim ya ne güzel bir duygu sabah sesini duyarak uyanmak gece sesiyle uyumak.. cok özlemisim gercekten..
Safak 150:nazar:

canım senin niye 15bilmiyorumkismile 155den başlamıyormusun sen saymaya.. ben niye önden önden gidiyorum acaba:eek:

walla kizlar benim sevgilim 12agustosda teslim oldu ve tezkere tarihi 17ocak..
ee bugünden hesaplayin bakalim 17ocaga, tam 150gün var...
ben öyle hesapladim..yani askerligin kac gün olduguyla bir alakasi yok, onun gelecegi zamana göre sayiyorum..

X