Krese girmeden yasananlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Iste cok hassas ne yapsak zarar görebilecek haldeyiz
Tavir yapmalari bile yeterli istedigmizi zorla yaptirdik diyelim cocuguma nasil davracaklar sonrasinda
Ya insallah hayirlisi olur artik biraktim, bugün cok üzüldüm cok gerildim
Sizi sadece şöyle rahatlatabilirim; sert dediğiniz öğretmen belki de tahmin ettiğiniz gibi kötü etkilemeyecek çocuğunuzu. En nihayetinde bir sürü öğrencisi var kadının. Eğer sorunlu bir tavrı olsa Almanya gibi ülkede görevine devam edemezdi diye düşünüyorum. Bir de disiplin iyidir. Anne olarak endişenizi anlıyorum ama çocuğunuz o ülkede yetişecekse o ülkenin öğretmenlerine de sistemine de alışmak zorunda. Hadi anaokulunda korudunuz lise de ya da iş hayatında o sert insanlardan nasıl koruyacaksınız? Dediğim gibi hepimiz çocuğumuz konusunda hassasız ama ben dışarıdan bakan bir göz olarak bu kadar duygusal yaklaşmamanızı tavsiye ederim. Bir de şu var; çocuğunuz o öğretmenle başlayacak ve onun tavırlarını normal kabul edecek. Yani önceden çok sıcakkanlı bir öğretmenle çalışıp sonra bahsettiğiniz kişinin sınıfına geçse evet belki travmatik olabilir ama oğlunuz da ona uyum sağlayacaktır. Bir de şunu unutmayalım; çocuğumuz bizim çocuğumuz. Kimse onlara bizim kadar sabırlı, anlayışlı olamaz; olması da gerekmez. Bunu bekleyemeyiz; beklememeliyiz. Ayrımcılık olduğunu düşünüyorsanız dediğim gibi hakkınızı arayın ama olumsuz bir sonuçta da gerilmeyin derim. Çünkü siz gerilirseniz oğlunuz da bunu hisseder bu sefer hiç çıkamazsınız işin içinden.

bence de disiplinli öğretmene vererek doğru karar vermişler.

Arkadasimin cocugu o grupta, o kadin rahatsiz edici
Ben de zamaninda kizimi göndermistim salak yerine koyarak sorular soruyor, anlam veremedigim düzeyde
Yani rahatsiz edici bir tip
Bir de o disiplin zaten her grupta var
Yani bu böyle ama digerleri pamuk degil, cocugumun kurallara uymasi gerekiyor ona karsi degilim
Rahatsiz edici tavirlari oluyor, gecen kizim kendi bakicisiyla vedalasirken kizima yine atifta bulundu birseyler dedi bakin yapmiyor gibisine, kizim da yapti aaa diye sasirdi. Yapmamasini bekliyordu akli sira show yapiyor
Gibi gibi seyler, rahatsiz oluyorum
Doger türlü de söyle düsünüyorum bastan güzel bir baslangic yapsin, iyi bir baslangici her cocuk hak eder
Oglum da cok hareketli olmasina ragmen duygusal, endisem bu cok yaramaz daha sert cikalim derlerse oglum kresten sogur
Ve ben dil kursuna baslayacagim hemen gidip alma durumum da kalmiyor, oglumun yaninda hemen olamayacagima göre ablasiyla baslangic yapsin istedik
Ama bakalim neler olacak. Cok oyaladilar bizi cocuk gibi
Bastan söyleselerdi bari üc ay beklemezdik
Bir tane degil bircok detay birlesti sonunda da tak etti
Neyse ya hayirlisi olsun
Haksizlik olmadi degil ama bu da can sikici, oglum iyi olsun da gerisinin de önemi yok bir yerde
anne olarak icimin bir sogumasi aklima yatmasi lazim
Aylardir üzlüyor cocugum, simdi de ay bu cok sorunluya geldi konu
Cocuk hakli bu konuda tabi aglar üzülür her seferinden kapidan cevirilmeye
Burada sucum varsa cocuguma yeteri kadar kizip yola getirememem, duygusal davranmam

Çocuğunuz orada olması gerekiyorsa orada olsun bence. Burada da oluyor böyle şeyler. Kızımın sınıfında da bir çocuğun sınıfı değiştirildi buna benzer sebeple. Kardeşi ile aynı sınıfta olmaması da iyi olabilir sanki.

cocugum bir tek bana yapiyor bunu
Babannesine , halasina da birakiyorz sadece bana yapiyor ne okuduysaniz, bastan okumadim simdi ama konuyu unutmadim
Benim kendi evimdeki kurallar bunlar benim kendimden cok vermemle alakali
Parkta, ya da baska sosyal cevrede ne cocuklari rahatsiz ediyor, ne de insanlari
Aksine cok sevilir
Ama iste kres bahcesinde yine benimle savasirken gördüler, önyargi dedigim bu cünkü annesine yapiyor cünkü yapabiliyor, o konuda yeteri kadar sert degilim
Ama disarida baskalarina terör estirmiyor

Sizi tanımıyorum, çocuklarınızı da ama bana da yazdıklarınızdan fazla duygusal geldiniz yalan yok. Çocuğum sizinkilerden küçük o yüzden hariçten gazel okumak istemiyorum ama evet çocukların sınır bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yani çok bıçaksırtı bir konu o yüzden diyebileceğim en mantıklı şey; hayırlı olsun. İnşallah çocuklarınızda sizde çok mutlu olursunuz.

Insallah hayirlisi olur
Zaten mimlendi diye daha bir sert cikmalarini istemiyorum cocuguma
Bakalim konusacagiz

Insallah hayirlisi olur
Zaten mimlendi diye daha bir sert cikmalarini istemiyorum cocuguma
Bakalim konusacagiz
Yok ya niye sert çıksınlar. Nazi kamp mı orası? Anlatır zaten çocuk belli eder. Bence eğitimi ne gerektiriyorsa ona göre davranırlar. Benim kızımın öğretmeni değişti. Yeni gelen öğretmen bağırıyor kötü dedi ve bunu öğretmen de duydu. Ben Biraz açıklama yaptım kızıma. Öğretmenle konuştuk sonra daha disiplinli biri diğerine göre. Önce korktum ama sonra daha iyi olduğunu anladım.

Evet duygusalim cocuklarim konusunda,fazlaca korumaci davraniyorum zaten
Ama iste bekletmeleri yapicaz deyip yapmamalari bizi gerdi
Bugün de diyorlar oglunuz hareketli onlar basa cikamaz, o zaman umut vermeyin bari cocuklarima söz verdim
Simdi sözümü de tutamamis olacagim
Baska gruba almalarini istiyorum zaten en azindan ablasiyla olmasindan da vazgectik
hayirlisi olsun, bir girip deneyelim demek istiyorum hakli cikip basa cikamazlarsa basim gözüm üstüne ama biliyorum
tüm simarikligi bana onun
Baskalarina bu sekilde davranmiyor, evet cok coskulu ama gruptan sürgün ediliyormus gibi oldu denemeden
Ne bileyim kafam cok doldu ya
Aylardir zaten rezil olacak seviyede cocugumu yaka paca cikarmak zorunda kaliyorum oradan
Bugün cidden hic kizmadigim gibi kizdim, sözümü dinledi benim ciddi oldugumu görünce
Yine duygusallastim bak

Insallah, aslinda bana karsi cok sert davranirken gördüler hep, yani nasil aciklasam bahcede kalmak istiyor ama cikarmam gerek her defasinda savasiyoruz kaciyor gidiyor oyuncaklara daliyor, kiyamiyorum da bir yandan
Iste bu büyük disiplinsizlik bir yerde onlari icin,cocuguma laf gecirememem korkutuyor gözlerini
Ama bu benim hatam zaten cok duygusal davrandim evde bana yapiyor ne yapiyorsa ataklari falan varken hele
Bunaldigim da cok oldu
Ama yine de evlat kimse kizsin kalbini kirsin istemiyorsun
Hayirlisi olsun diyorum ya, onun icin dogrusu neyse o olsun insallah

Biraz ipleri elinize almanın kimseye bir zararı olmaz diye düşünüyorum

Biraz ipleri elinize almanın kimseye bir zararı olmaz diye düşünüyorum

Haklisiniz, cocuklarima karsi fazla sert olamiyorum
Oglum zaten dogustan hareketli iligimi kemigimi kuruttu
Klise olacak ama bir gülüyor hersey bitiyor, yaptigi herseyi unutuyorsun
Bundan sonra daha disiplinli davranmanin vakti geldi ama en azindan ilk benden görsün

Bence de ilk sizden görsün. İlk başlarda sizi daha çok zorlayacak buna hazırlıklı olun ama düzen bir oturdu mu çok rahat edeceksiniz. Bir de demişsiniz ya gülüyor her şey bitiyor diye işte onu yapmayın. Azıcık tutarlı olursanız çok şey değişecek. Bunu da kedimden biliyorum. Küçükken geldi bize; koltukları her tırmaladığında uyardık. O da bıraktı. Yani küçücük kedi bunu öğreniyorsa oğlunuz da illa ki öğrenir; dert etmeyin.

az önce zaten bir üye gecenlerde oglum icin yazdigim konuyu atmis, simdi okuyunca cok uzak bir zamanmis gibi geliyor, rüya gibi
stresli dönemleri yasarken hic gecmecekmis gibi geliyor
Yüzüme araba firlattigini unutmusum mesela, ablasina kaynadigini, simdi yine okudum neler neler
bunlari az bucuk gören de tabi önyargili yaklasacak
Kizmam gerekiyor
Daha gecen psikologdan randevu almaya calisiyordum sirf bu sebeple
Benim disiplin konusunda eksigim mi var diye bir özelestiriye gidecegim
Görünen o var, ama iste avladinin yaptigini yarina unutuyor insan
Hayirlisi olur insallah, tesekkür ederim

Dilerim hayirlisiyla cozulsun. Yavrularimiz hep huzur icinde olsunlar siz de olumlu yanlar var mi onlari gormeye calisin. Ablayla ayni sinifta olmasi dezavantaj mesela aslinda. Sonra ogretmenin davranislari kirici asagilayici bir sertlikte degilse iyi bile olabilir aslinda. Farkli bir yaklasimla tanisir. Dunya bizim koynumuz gibi degil malum. Biz pamuklara sariyoruz onlari. Kirmadan incitmeden buyutuyoruz ama diger insanlar onlara oyle davranmayacak. Bu sebeple ogretmenin kati tavri onu bir nebze dunyaya alistir, farkli yaklasimlarin, tavirlarin oldugunu gosterir belki de. Tabi bunlari incitici olmayan bir tavir oldugunu varsayarak soyluyorum.

Hayir kizmaniz gerekmiyor yapmayin lutfen. Tabi ki evladin yaptigini unutucaz :)
Tutarli olmaniz gerekiyor. Oncelikle her seye hayir demeyin ki hayirin bir anlami olsun. Bir kriter belirleryin hayir demek icin; yaptigi kendine veya cevresine zarar verebilir mi? Baskasinin alanina giriyor mu? Bunun disindakilere hayir yapma demeyin. Parkta falan goruyorum, cocuk napsa bir uyari; kosma, oyle cikma kaydiraga, yavas, dur... off bana fenalik basiyor. Cocuk tabi bagisiklik kazaniyor uyarilmaya. Sadece gerekli zamanlarda uyarin ve tutarli olun. Onun disinda ozgur birakin kesfetsin oynasin.
Kafaniza oyuncak atinca ornegin, bunun caninizi cok yaktigini, dogru bir davranis olmadigini anlatin. Arabalarin oynamak icin oldugunu anlatin. Ona kusmeyin bagirmayin. Konustuktan sonra sarilmak isterse sarilin hep kabullenici olun. Onlarin tek siginagi biziz. Onlarin gozunden dusunsenize sizi yasama baglayan bir varlik var, O ilgi ve sevgisini uzerinizden cekerse hayatta kalmaniz mumkun degil. Biz onlara kizdigimizda, ses yukseltip kas cattigimizda ilgi ve sevgimizden mahrum ediyoruz aslinda. Cok aci degil mi? Yasamak icin bize muhtac ve bunu kullanarak disipline etmeye calismak.
Tabi disiplini bir kenara birakin demek istemiyorum tam tersi disipline kurallara cok ihtiyaclari vsr cocuklarin. Bilinmez koca dunyada aile ici kurallar onlari cok rahatlatiyor. Sinirlari biliyorlar. Bilinmezin icinde savrulmuyorlar. Bu da cok hircinlastirir cocuklari.
Kurallariniz net olsun ve her zaman uygulayin. Neden yapmamasi gerektigini mutlaka aciklayin. Odul ceza sistemini asla kullanmayin.
Cok uzun yazdim dayanamadim:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…