Kreş

gecenin_resmi

BU' DA GEÇER!!
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2015
5.931
12.103
Kizlar bebeğim 22 aylık.krese verdim 2 gün.ama hiç bir şeklide haber alamadim.ilk defa ayrildim oğlumdan. Bir etkinliğe gotüdirler aradım msj attım cvb vermediler hemen gittim bağımızı kestim. Müsait değildik cocuklarla ilgileniyorduk almayın dediler.aslinda kurum iyi idi ama bana denk geldi galiba.arkadasim çok memnun.sorum su. çocuğa anane bakiyor gözüm asla arkada kalmıyor.ki annem de verme küçük diye ağladı.ama gönlüme göre bakmıyor açıkçası yemek yedirme uyutma saatlari bilgisayar başında oturtması falan.arkadaslarim hep ver alışır sosyallesir gelişir diyor ama bakan varken kiyamiyorum vermeye.3 yaşında öğrenir sosyallesir ne acelem var diyorum.sizlerin fikrini merak ediyorum kreş mi anane devam mı etsin.

Kizlar bebeğim 22 aylık.krese verdim 2 gün.ama hiç bir şeklide haber alamadim.ilk defa ayrildim oğlumdan. Bir etkinliğe gotüdirler aradım msj attım cvb vermediler hemen gittim bağımızı kestim. Müsait değildik cocuklarla ilgileniyorduk almayın dediler.aslinda kurum iyi idi ama bana denk geldi galiba.arkadasim çok memnun.sorum su. çocuğa anane bakiyor gözüm asla arkada kalmıyor.ki annem de verme küçük diye ağladı.ama gönlüme göre bakmıyor açıkçası yemek yedirme uyutma saatlari bilgisayar başında oturtması falan.arkadaslarim hep ver alışır sosyallesir gelişir diyor ama bakan varken kiyamiyorum vermeye.3 yaşında öğrenir sosyallesir ne acelem var diyorum.sizlerin fikrini merak ediyorum kreş mi anane devam mı etsin.
22 aylık çok küçük, 3 yaşında verseniz daha iyi olur.
Dediğiniz gibi bilgisayar yeme içme olayı düzene girer oynamayı öğrenir ama çok küçük daha.
Tuvaletini yapmayı iyice öğrensin biraz

22 aylık bebeleri nasıl bir etkinliğe götürdüler ki?

Ben büyüklerin bakmasındansa kreşi tercih ederim.

Anneniz de kreşe göndermeye kıyamıyorsa yeme içme bilgisayar konusunda düşüncelerinizi dile getirip biraz daha destek olmasını isteyebilirsiniz bence . Kreşe tam gün mü verdiniz ? Belki yarım gün kreşi düşünebilirsiniz. Mümkün ise 3 yaşına kadar evde bakım bana da daha sağlıklı geliyor. Ama her evin ailenin dinamiği farklı en doğru kararı yine siz vereceksiniz.

22 ay çok küçük bence. Anneanneyi uyarın dikkatli davransın. Bebekler 2 yaşına gelmeden evden ayrılıyorler, yazık değil mi

Çok küçük ananesi baksın bence.ektra şunu yapabilirsiniz oyun gruplarına yazdırın çok iyi gelir hemde anneniz dinlenir bi kaç saat.yada oyun ablası bulun eve gelip bir kaç saat oyun oynatsin ekrandan uzak kalır.
Kreste zorbalık çok daha çok küçük konuşamaz derdini anlatamaz.birde çok hasta oluyorlar.en önemliside kimse ananesi kadar sevmez candan

annem bakıyordu kızıma, 27 aya kadar baktı, sonra yarım gün olarak başlattık, 29 aylıkken tam gün başladı. sorun yaşamadık, konuşması iyiydi.
sizin yerinizde olsam 22 aylıkken kreşe tam gün bırakmam, anneannesi oyun gruplarına götürebilir. evdeki düzen konusunda da annenizden biraz daha özen isteyebilirsiniz. anneanne kabul ederse 3 yaşına kadar bu şekilde devam edip sonra kreşe başlatabilirsiniz.

Yarım gün kreş, yarım gün anneanne en mantıklısı bence. Eğer kreşe alışamazsa ya da sorun yaşanırsa alırsınız. 3 yaşına kadar anneanne bakar sonra verirsiniz. Çok şanslısınız anneniz bakmayı kabul ettiği için de.

Ben 27 aylıkken göndermeye başladım kreşe tam gün başladı ben çalışmaya başladım bence siz iki yaşı biraz geçe kreşe verebilirsiniz ama burda asıl önemli olan şey çocuğun hazır olup olmaması bunu iyi gözlemlemek gerekir diye düşünüyorum.

X