Kekler - Pastalar Kremali havuclu kek(resimli)

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
BEN BU KEKI MI COK SEVIYORUM HEM ICINDE HAVUC VAR BAZEN COCUKLARIMIZ VE BIZ YETISKINLER HAVUC YEMIYORUZ BU KEKLE HAVUC IHTIYACIMIZI GIDERMIS OLCAZ AYRICA PISERKEN EVE DAGILAN KOKUSUDA BIR HARIKA KOLAY GELSIN.

kek icin:

3-yumurta

1s.b.-seker

1/2s.b.-sivi yag

1/2s.b.-findik tozu

(kabugu soyulmus beyaz findiklari robottan gecirirseniz findik tozu elde etmis olursunuz ben oyle yaptim)

3-havuc rendesi

1p.-kabartma tozu

1c.k.-tarcin

elenmis un

aldigi kadar ne koyu olcak hamur nede cok akici normal kivamda

KREMASI ICIN MALZEMELER:

2s.b.-sut

1,5y.k.-seker

1,5y.k.-un

1,5y.k.-nisasta

Kek malzemelerı sıraylan cırpın ve yaglı kagıt serılmıs yuvarlak kelepcelı kalıba hamuru dokun 165c fırında pısırın

kekın pısmesıne yakın kremamızı hazırlıyalım - ocakta koyulasana dek pısırelım

kek pısıp soguduktan sonra uzerıne yıne sogumus olan kremamızı spetulayla yayalım

hındıstan cevızı veya kakaoyla uzerını suslıyelım

Son düzenleme:
bunlarda kekimin resimleri afiyet olsun cokacimcoook

spa0488z.jpg

spa0487o.jpg
http://img25.imageshack.us/img25/9239/spa0487o.jpg

ay bayildim ya mutlaka denicem allahin izniyle :)
cünkü sirada okadar cok varki
ama havucu cok severim ve bizim burdada hazir havuclu keklere bayiliyorum ayni lezzeti tutuyosa ne mutlu bana ki bu bide kremali
ellerine emegine saglik

ay canım çekti walla ya yarın yapiim hemen bari..çok güzel görünüyor ellerine sağlık......cokacimcoook

tesekkur ederim hepinize canlarim afiyet olsun incitanemtuana o keklerden buradada var ama ben hic almiyorum cunku benim kekeim onlardan daha guzel:ecrin_bebek:

O kadar çok havuç almışız ki geeçen gün ne yapsam ne yapsam diye düşündüm durdum
çorbasından kekine köftesinden salatasına kadar hepsini denedim:)
keki pek sevmiyordum lakin bu şekilde yiyebilirim sanırım
harika görünüyor
ellerine sağlık cansın

O kadar çok havuç almışız ki geeçen gün ne yapsam ne yapsam diye düşündüm durdum
çorbasından kekine köftesinden salatasına kadar hepsini denedim:)
keki pek sevmiyordum lakin bu şekilde yiyebilirim sanırım
harika görünüyor
ellerine sağlık cansın

valla bende cok almistim o yuzden bende bu keki yaptim cok guzel canim gercekten gonul rahatliyla yersin bu arada saga rep verecem ama biseyler yanlis gidi veremiyom nasil olcek bu ayrica tisikkurler canim

tarifi aldim yapicam insallah

canim yaptiginda dusuncelerini yazarsan sevinirim

isde yaptim ve geldim tatlisim :)
tarifini aldim anneme gitdim orda yaptim :)
ama kelepceli kalip olmayinca normal kücük yuvarlak tepside yaptim canimcigim
harika bir tat süper bi lezzet tskler sana canim ben dahil hepimiz cok begendik ve herkezede tavsiye ederim kessinliklecokacimcoooka.s.

bide ben üstüne annem sevmedigi icin hindistan cevizi ve kakao yerine findik tozu koydum yine ama o tarcinin ve havucun kokusu bambaskaydi yacokacimcoook

canim benim beni okadar mutlu ettinki allah razi olsun ne guzel yapmissin masallah sana gulum afiyetle yenmis beni utandirmamis kekim valla cok guzel gorunuyor zaten benim kelepceli kalibim yokkende ben normal tepsiyle yapiyordum bebem ne goruntusunden dene tadindan hic bisey eksilmiyor ellerine saglik incitanem

canim benim beni okadar mutlu ettinki allah razi olsun ne guzel yapmissin masallah sana gulum afiyetle yenmis beni utandirmamis kekim valla cok guzel gorunuyor zaten benim kelepceli kalibim yokkende ben normal tepsiyle yapiyordum bebem ne goruntusunden dene tadindan hic bisey eksilmiyor ellerine saglik incitanem

:eek:saol tatlisim:eek:
valla aklima koyduydum ya seve seve yaptim asil ben sana cok tsk ederim canim cünkü hazir kek haric evde kendi yaptiklarimi sevmiyodum ama bu baska tamm damak zevkime hitab etdi iyiki paylasmissin canim benim nekadar tsk etsem azdira.s.:nazar:

:eek:saol tatlisim:eek:
valla aklima koyduydum ya seve seve yaptim asil ben sana cok tsk ederim canim cünkü hazir kek haric evde kendi yaptiklarimi sevmiyodum ama bu baska tamm damak zevkime hitab etdi iyiki paylasmissin canim benim nekadar tsk etsem azdira.s.:nazar:

ah canim benim ne guzel sozler dusunceler bunlar allah razi olsun canim kekim bu kadar yanki yapcagini bilseydim daha once paylasirdim canim iyikide paylasmisim dedirttin bana begenmenleŞeniz

ah canim benim ne guzel sozler dusunceler bunlar allah razi olsun canim kekim bu kadar yanki yapcagini bilseydim daha once paylasirdim canim iyikide paylasmisim dedirttin bana begenmenleŞeniz

kessinlikle iyiki paylasmissin canim benim esimde cok begendi hatta artdiydi dün kizkardesimin kayinvalidesi gil ani baskin yaptilar annemlere cayin yaninda ikram etdik kadinda cok begendi bu demek oluyoki sayende mahcup olmadim cok tsklera.s.:nazar:yerimseniben

X