Tatlı Tarifi Krem Karamel(Torku Şeker Sponsorluğunda)

Blue_Peri

Durum Çok Ciddi Herkes Bir🤏 Miktar KafayıYedi👀💃
Pro Üye
Anneler Kulübü
29 Nisan 2015
31.310
105.439
Merhaba canısılar
Taptatlı bir yarışmayla aranızdayım,bu kategori insanı tatlı hastası eder. İlk kez yaptım tadı gayet güzel oldu.
Aslında bu tarifte 6,7 adet yumurta kullanılıyor okumuştum ancak yumurta tadı ve kokusu çok olacağını düşündüğümden ben 1 yumurta kullandım, tavsiye ederim ben yumurta tadı ve kokusu almadım gayette beğenerek yedik.
Gelelim tarifimize

KrEm KaRaMeL

MaLzEmELeR

(
Muhallebi)
1 lt Süt
1 su bardağı şeker
1 su bardağı un
1 vanilya
1 yumurta

(KaRaMeL)
1su bardağından 2parmak eksik şeker ben öyle kullandım istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.
2 yemek kaşığı su

YaPıLıŞı
Öncelikle karamelimizi hazırlayalım. Şekerimizi bir küçük tavada 2 yemek kaşığı su ile karıştırarak pişiriyoruz karamel kıvamına getiriyoruz. Açık kahve rengi oluyor ,soğumasına fırsat vermeden suyla ıslattığımız kaselere pay ediyoruz çünkü çok çabuk donuyor karamel.

Muhallebimiz için:

Bir kapta yumurta ve şekeri beyazlaşana kadar çırpın ardından unu,sütü ilave edip çırpmaya devam edin.köpüklenecektir köpüğünü alın ve tencerede karıştırarak pişirmeye devam edin.(fırındada yapabilirsiniz)muhallebi kıvamı alınca kapatmaya yakın vanilyayı ekleyin birazdaha karıştırıp ocağı kapatın.Bir kepçe yardımı ile karameli pay ettiğiniz kaselere muhallebiyi ilave edin. Biraz sıcaklığı gidince dolaba koyun en az 8 saat kadar dolapta bekletin kaseden iyi çıkabilmesi için. Ben birgün beklettim.
Ters çevirip servis edebilirsiniz.

Sunum yaparken biraz zorlandım çünkü tatlı çok yumuşak olduğu için dağılmaya başladı sunumu bekler iken,iki kez değiştirdim tatlıyı sunum için. Bilmiyorum kıvamı gayet iyiydi ama fazla bekletmeden yemeli bence.

Veee Taptatlı Sunumlar

Hepinizi Taptatlı Güzellikler Sarması
Dileği İle...!

Ellerine sağlık perim

Ellerine sağlık canım,daha önce hiç yemedim ama lezzetli görünüyor
Başarılar dilerim canım.

Gözlere midelere şenlik nefis bir şey olmuş. Ellerine sağlık pericim.Yarismada başarılar dilerim.

Hiç yapmaya bulaşmak istemediğim tatlı tutmuyor dimi hazırlar gibi ☺Gene iyi iş cikarmissin canım eline emeğine sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…