Kredi Kartı Borcu

elifnurbeyza

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2022
8.550
4.351
31
Ben 2 seneye yakın düzenli issizdim.Biraz kendim istemedim çalışmayı şuan çalışıyorum.Elimde olan birikmisle e ticaret yapmayı denedim.Hala.deniyorum bu sürede borç yaptım.İse girmiştim maaşımın bir kismini sermaye yapmak istedim.Urun aldım istedigim kadar satış yapamadım.Ve 1 ay sonunda iş çıkışı verip sigorta ve maaş ödemesi yapılmadi.Mayis ayında oluyor bu.

Babam destek oldu.Kredi kartı borcumu geç ödemek zorunda kaldım.Bankaya bunu anlatmama rağmen faiz istediler.Eyvallah dedim ödedim ve şuan hesabımdan kontrol ettim.Parayi kabul etmemişler.Neden zora sokuyorlar.Telefondaki bayan hesaba yatirirsam oradan alacağını söyledi.Ve yatırdım.Tekrar hesabıma para göndermişler.

Anlamadım, borcunuzu ödediğiniz halde tekrar mı borç çıkardılar.

Kaç gün ya da hafta geçti son ödemenizin üstünden? Yani o parayı bir şekilde tahsil ederler talaşlanmaya gerek yok bence. Ha hukuki süreç başladıysa da farklı bir sıra izlenecekse bilemem

Bankaya borcunuz var ve hesaptaki parayı çekmemiş mi

Kaç gün ya da hafta geçti son ödemenizin üstünden? Yani o parayı bir şekilde tahsil ederler talaşlanmaya gerek yok bence. Ha hukuki süreç başladıysa da farklı bir sıra izlenecekse bilemem
Müşteri temsilcisi dediğine göre iban'a para atarsam borcunun kapanacagini söyledi.Attim geri göndermişler parayı.

Borç batağı. Allah yardımcınız olsun.

Ne anlatmak istediğiniz pek belli olmuyor.

Öncelikle banka sizin yaşadığınız problemlere göre şekil almıyor ne yazık ki. Hesap özeti borcunun tamamını ödemeyen herkesin temel olarak maddi bir problemi var. Banka size bir sözleşme imzalatıyor ve şartları kabul ediyorsunuz.

Mayıstan bu yana hiç ödeme yapmadıysanız, kartınız takibe mi düştü? Takibe düştü ise banka avukatları artık o işle ilgileniyor diye biliyorum. Onun faizi filan da farklı. Ya da asgariyi ödeyip devam ettiyseniz, otomatik ödeme talimatınız yoksa gene hesaptan borcu almaz diye biliyorum.

Müşteri temsilcisi sıkıntı yok dedi ona güvendim

Banka sizin lafınıza göre işlemiyor ki tabiki faiz işleyecek.
Hesabınıza girip işlemlerden ödeme yapamıyorsanız bir banka şubesine gidin görüşün yüzyüze. Yasal süreç vs olabilir

Belki az daha fazla faizli ödemenizi istiyorlardır. Şaka bir yana olur mu olur, hiç şaşırmam

Parayı hesaba değil kart borcu ödeme kısmına yatiracaktiniz.

direkt bankaya gidin ve görüsün. icra islemi vs başlandıysa avukat ücreti vs de var cünkü. kapanmış bir hesap diyorsunuz. bu da demek oluyor ki attığınız iban kullanım dısı. yani paranın hesabınıza geri gelmesi normal. dediğim gibi direkt bankaya gidip ödeme yapın

Evet illa hukuki süreç istiyorlar.
Bunu sormak iste iştim evet. Son ödeme günü ğstüne haftalar geçtiğini varsayıyorum ve avukata verilme denen olay mı gerçekleşmiş anladığım kadarı ile. Süreci avukat takip etcek sanırım, hayal meyal üni zamanlar böyle bi olay sonrası avukat tarafından arandığımı hatırlıyorum sanki var mı öyle bir şey bilmiyorum ama eğer öyleyse de sizden yasal faizi ile o da talep edecek sanırım avukat masrafı falan icra, maaşa ipotek.. olmadıkça istenmez sanırım? Bilen, uzman arkadaşlar varsa yazarlar sanırım ama faiz illa ki vereceksiniz, yukarda faiz sildirmekten falan söz etmişsiniz sanki ama kredi kartlarının olayı o, öyle atlatırsanız ne ala sanki

Müşteri temsilcisi dediki faize binecek para öderseniz yasal takipten çıkaracağız dedigni yaptim bir baktım hesabıma geri para aktarmislR sinir oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…