Kredi karti bilmecesi

Jasminebal

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2016
9
3
42
Selam kizlar.
Kredi karti hic kullanmadigim icin icinden cikamadigim birseyi size danismak istiyorum.
Oncelikle durumundan bahsedeyim kisaca. Evliyim ve esimle ortak is yapiyoruz. Kendi isimiz yani. Ben daha once onun kredi kartini 2 defa kullandim. O da kendisine hediye almak icin. Alisverisi de internetten yaptigim icin mecburen kredi karti gerekiyordu. Iste hediyeler de supriz olsun diye kredi kartinin uzerindeki bilgileri almistim gizlice. Baska hicbir art niyet tasimadan. Sonucta ortak is yaptigimiz icin bu harcamayi yapmakta bir sakinca gormedim. Tabi daha sonradan kendisine kart bilgilerini alip oyle alisveris yaptigimi soyledim. Hic bir problem de yasamadik. Bir kac ay sonra biz bir tartisma yasadik. Küs kaldik bir sure. Ailem sehir disinda oldugu icin ben de atni sehirdeki halamlara gittim. Orda kaldim bir sure. Sonra konustuk ettik sorunlarimizi cozduk. Eve bir sey alacaktik internetten yine. Aaa benim kart iptal edildi dedi. Neden dedim. Daha once alisveris yaptigim bir site dolandiriciymis, baskalarinin kart bilgilerini ele gecirmisler. o yuzden de banka tedbir amacli kartimi iptal etmis, yenisini gondereceklermis dedi. Hangi siteymis o dedim. Bilmiyorum dedi. Ama bankanin sana soylemesi lazim dedim. Soylemediler dedi. Banka soylemese bile esim de oyle "Ha tamam o zaman"diyecek biri degil kesinlikle. Kök sökturur bir saat bankacilara. Tabi inanmadim ben buna. Kredi kartini küs oldugumuz sure zarfinda ben kullanirim diye kendisinin kapattirdigini dusunuyorum. Cunku onun mail adresi benim laptopda acik kalmis. Bankadan her alisverisle ilgili mesaj gelir. Alisveris yaptigi siteden de mail gelir mutlaka. Maillere baktim. Sadece gittigidiyordan alisveris yapmis o ay. Orda da dolandiricilik soz konusu olamaz. Tabi ben bunu yuzune soylemedim. Yeni bir tartismayi ya da kirilmayi gögusleyecek durumda degilim su an cunku. Cok kirginim ona. Ustelik ben o karti baska zaman kullanmayi aklimdan bile gecirmemistim. Gercekten benim bilgim disinda tamamen bankadan alisveristen kaynakli bir sebepten iptal edilmis olsun istiyorum o kart. Boyle birsey mumkun mu sizce? Banka su siteden kaynakli diye soylemeden karti iptal edebilir mi?

özel olarak o ay işlem yapmış olmasına gerek yok ki. ben geçen kış 6 aylığına almanyadaydım. kartımı kullanmıyordum bile. bir gün kullanmam gerekti, bir baktım çalışmıyor. bankayı aradım, kartım kopyalanmış, güvenlik nedeniyle kapatmışlar, türkiye telefonumdan aramışlar ama ulaşamamışlar.

Velev ki banka böyle birşey yapti diyelim sitenin adını da verirdi. E eşinizi siz tanıyorsunuz o da kestirip atmazdı he tamam diyip.

Şu an tüm oklar eşinizin yalan söylediğini, kartı siz küsken harcama yapmayın diye kapattırdığını gösterir.

Bi de daha dolandırılmadan banka tedbir amaçlı sizin kartınızı kaptıyor, e bunca insan Nasıl dolandırılıyor... Bankalar hangi ara bu kadar müşteri odaklı oldu.

Etmez canim söyler hangi site oldugunu ki bankalar kredi kartlarini dagitmak icin neler neler yapiyorlar.

Yalan söylemiş bencede ama bu seni kirmamak icinmiş belliki.Okadar takma bence kendine kücuk meblali bir ek kart cikarttir.

Ben erkek olsam gorusmedigimiz icin ve belkide ayrilacagimiz dusundugum kadin kullanir dusuncesiyle bende kartimi kapattirirdim.bugayet dogal ama bellki ki seni kirmak istememis bence cok takma.

ben esimin kartini aldigimda bile tembih ustune tembih dikatet diye bide eve gelince hemen karti alir benden halbiki habersjz hicbisey almam ama huy iste:)

Benim kartim da iptal edilmişti bankadan arayıp söylediler kopyalanmış.biri alışveriş yapmış 7 binliralik farklı farklı sitelerden.sonra baya uğraştık hepsini tek tek iptal ettirdik.ama tedbir amaçlı da iptal edilebilir mi bilmiyorum o da olabilir yani

özel olarak o ay işlem yapmış olmasına gerek yok ki. ben geçen kış 6 aylığına almanyadaydım. kartımı kullanmıyordum bile. bir gün kullanmam gerekti, bir baktım çalışmıyor. bankayı aradım, kartım kopyalanmış, güvenlik nedeniyle kapatmışlar, türkiye telefonumdan aramışlar ama ulaşamamışlar.
Katılıyorum banka kredi kartı işlemlerinde süpheli bir durum görürse kapatabiliyor kredi kartını.

Aynen. Bende bankalarin bu kadar musteri menfaatini dusundugunu sanmiyorum. Bizim calistigimiz banka en profesyonel olani olmus olsa bile.
Ve biz tartisirken bosanma laflari havada ucustu tabi. Bosanma amaciyla gittigimi de biliyordu zaten. Yalniz ben hayatimin hic bir doneminde ondan para kacirmak gibi birsey yapmadim. 10 liralik bir harcama bile yapsam ona soylerim. Neden onun kartini kullanacagimi dusundu hic anlamiyorum. Aksine para konularinda cok cok fazla gurur yapan biriyim ben. Bunu kendisi de bilir ve soylerdi de. Hic anlam veremiyorum yaptiklarina.

Böyle bişey abimin başına geldi yurtdışından hackerlar para çekmiş banka kartı iptal etti parayıda iade etti ama sizin durum düşündüğünüz gibi geldi banada

Olaya başka açıdan bakıcam. Banka ne yapar bilmiyorum ama ben, eşim evi terk etse ortak kredi kartımı kapatırım. Kimse kusura bakmasın.
Güvenmekte bir yere kadar. Korkulu rüya görmektense uyanık durmayı yeğlerim.

Bankalar yapabiliyor. Çok aktif kullanmadığım bir kart yenilenerek adresime gelmişti. Arayıp sebep sorduğumda güvenlik ihlaline karşı önlem için dendi.
Bir başka kartımda iptal oldu. Banka aradı yeni kartı göndereceğini bildirdi. Sebep için ne kadar uzatsamda net açıklama yapmadılar. Güvenlik için dendi.

ben kredi kartı hiç kullanmadım
ama
benzeri bankamatikte başıma geldi
klonlayıcı bir cihazda kullanmışım banka arayıp iptal etti, nerede neresi olduğunu söylememişti
buna göre kredi karıtının bilgileri çalınmış olacağı için iptal ederler normal gibi geldi

bence doğru söyleyebilir
ama
hesap ekstresine bakın? tedbiri elden bırakmamak gerek

korkmus o kartı kullanıcaksınız diye valla bosanma asamasında aramda sorun olsa esimle aklıma ya kartımı kullanırsa diye gelmez hicmi tanımamıs esini ya bu kadar guvensizde olunmaz

Eşinizin dediği yalan doğru bilmiyorum da, bir arkadaşım ilk kez online alışverişini gittigidiyordan yaptı korkarak ve kart bilgileri ele geçirildi. Yani güvenli bildiğimiz sitelerden de çıkabiliyor böyle.. Benim de başıma geldi. Neyse ki banka otomatik iptal etmişti kartımı, yenisini yolladılar.

X