Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Soru soran arkadaşlar! Kendi markanı kendin seç forum topiğinde merak ettiğiniz herşey cevaplandı! Israil hayvan deneylerini ülkesinde yasakladı...günaydın! Forumn ilgili köşesini takip edin lütfen,,,hala marka soran arkadaşlar!çok geriden geliyorsunuz,,,,duyarlılık iyi güzl ama cehalet hayvanları kurtarmıyor......lütfen kendi markanı kendin seç topiğine...teşekkürler.......

ne önemli bir konu açmışsın arkadaşım içim acıdı.eminim hepimizin evinde bulunuyordur bu ürünlerin birçoğu.farkında olmadan nelere sebep oluyoruz.önemli olan bunları öğrendikten sonra daha dikkatli olmamız.hiçbirimizin hayvanlara bunları yaşatmaya hakkı yok.lütfen aldığımız ürünlere dikkat edelim arkadaşlar.

Kozmetikte Hayvan Deneyine Yasak​

Avrupa Birliği, hayvanseverleri sevindiren kararını hayata geçiriyor. Avrupa’da pazartesi gününden itibaren hayvanlar üzerinde denenmiş kozmetik ürünleri artık satılamayacak.

Şampuan, ruj ya da vücut losyonu… Avrupa Birliği ülkelerinde pazartesi gününden itibaren hayvanlar üzerinde denenmiş bütün kozmetik ürünlerinin satışı artık yapılamayacak.

Yasak, Avrupa Birliği ülkelerinde üretilen kozmetik ürünlerinin yanı sıra Avrupa Birliği dışından ithal edilen ürünler için de geçerli.

Avrupa Birliği ülkeleri ve Avrupa Parlamentosu, 2003 yılında vücut bakımı ürünlerinde hayvanların kobay olarak kullanılmasının durdurulması kararı almıştı. Bu karar doğrultusunda Avrupa'da 2004 yılından beri kozmetik ürünleri hayvanlar üzerinde test edilemiyor.

Avrupa Birliği'nde 2009 yılında alınan karar uyarınca da şimdi bu ürünlerin satışı tamamen yasaklanıyor.

© Deutsche Welle Türkçe

dpa/HS/BG

Tarih 10.03.2013
Hazırlayan Hülya Schenk

dw.de/kozmetikte-hayvan-deneyine-yasak/a-16662424

evet bunu ben de duymuştum.kırmızı rengini oluşturmak için kırmızı böcekleri kullanıyolarmış
bu sadece kozmetikte de değil maalesef.kırmızı renkli yiyecek ve içecekleerde de durum böyle.kola,jelibon vb...

bu tarz bi logonun burda da zorunlu hale getirilmesi icin bi imza kampanyasi baslatildi.destek olmak isteyen arkadaslar suraya bakabilirler

Gıda, Kozmetik, Temizlik ürünlerinde Vegan/Vejetaryen/Hayvan deneyi yoktur ibaresi yer alsın İmza Kampanyası.

Son düzenleme:
İmzamı attım,
bahar paylaşım için teşekkürler,bunu aktif olan bir diğer konu ,markanı seç topiğinde de yazarsan o topiği takip eden arkadaşlar da imzalayacaktır eminim.

Destegin ve yonlendirmen icin tesekkur ederim.Diger baslikta da paylastim.

seçeneklerimiz var, "markanı kendin seç" topiğinde paylaşıyoruz, tartışıyoruz.

http://www.kadinlarkulubu.com/evcil...i-kendin-sec-tum-kk-kadinlari-burada-165.html

bekleriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…