Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
burada az da olsak sizin gibi insanların var olduğunu bilmek çok güzel arkadaşlar...

Son düzenleme:
ay ewet gerçekten öyle.alışmış herkes hazıra.kimse yediği içtiği,sürdüğü şeyin içeriğini merak bile etmiyor.
halbuki müslüman olarak en çok bizim dikkat etmemiz gerekir bu tür şeylere.ama nerdee

ayy inanmıyorum yazık yavrucaklara
ben de arştırayım neleri alabilirm neleri alamam

hayvan deneyi yapmayan market veya kozmetik dükkanlarından rahatça ulaşabileceğimiz makyaj malzemesi (ruj, far, göz kalemi) üreten bir marka var mı :26: :18:

hayvan deneyi yapmayan market veya kozmetik dükkanlarından rahatça ulaşabileceğimiz makyaj malzemesi (ruj, far, göz kalemi) üreten bir marka var mı :26: :18:

flormar temiz değil,,,çok marka var,,,,,kendi markanı kendin seç forum kısmına gözatın lütfen,,,

Arkadaşlar citybeauty'nin face sayfasında Babor a ait çook güzel bir görsel buldum ama buraya nasıl koyacağımı bilemedim. Ekleyebilen olursa iyi olur.
Hayvanlar kobay değildir!
demişler; Hayvanları kobay görenler insan değildir!!!

(direk resmi ekleyince link *** oldu çalışmadı, mecburen sayfayı koydum zaten göreceksiniz hemen, birkaç gün önceki minicik köpekli paylaşım)

Görsel

arkadaşlar acil yardıma ihtiyaçları var lütfen yardım edelim
yaradılanı severiz yaradandan ötürü
Facebook

11 mart 2013...
büyük gün inşallah.
hayvanların kaddar insanoğlundan kurtulacağı, yasaların tüm canlıları gözetileceği kararlar için büyük gün.

Avrupa Birliği’nde 1223/2009 sayılı Kozmetik Tüzüğü kapsamında, 11 Mart 2013’ten itibaren, içindeki herhangi bir hammadde hayvanlar üzerinde denenmiş ürünlerin pazara sürülmesi yasaklanacak. Bazı veriler için henüz onaylanmış bir alternatif test yöntemi geliştirilemediği için Avrupa Komisyonu’nun bunlarla ilgili bir derogasyon getirmesi bekleniyor.

AB pazarına sürülen bütün kozmetik ürünlerin bir güvenlik değerlendirmesinden geçmiş olması ve bu değerlendirmeyi bir güvenlik raporunda kaydetmesi gerekiyor. Ayrıca gerektiğinde otoritelere sunulmak üzere, her ürüne ait bir Ürün Güvenlik Dosyası (PIF) bulunmalı ve piyasadaki her ürün ‘Sorumlu Kişi’ tarafından Komisyon’un kontrolündeki portala bildirilmiş olmalı.

AB Kozmetik Tüzüğü hakkında detaylı bilgi için: AB.İMMİB.ORG.TR

oriflame da test yapıyordu değil mi arkadaşlar?Bir de flormar hakkında bilginiz var mı?
Oriflame Çin e açıldı yani deneyci artık bildiğim kadarıyla,
Flormar yves Saint rocher a satıldı.Markanı seç konusunda bu firmaya deneyci denmişti.

Avrupa Birliği’nin Yeni Kozmetik Tüzüğü

1223/2009 sayılı Kozmetik Tüzüğü, 11 Ocak 2010’da yürürlüğe girdi. Ancak yükümlülüklerin büyük çoğunluğu 11 Temmuz 2013’te başlayacak. (Bu tarihte 76/768/EEC sayılı Kozmetik Direktifi yürürlükten kalkacak.)

Kozmetik Tüzüğü kapsamında yeni Bildirim Prosedürü, 11 Ocak 2012’de başlamış olup, piyasadaki ürünler için 11 Temmuz 2013’e kadar bildirim yapılması istenecektir. Piyasaya sunulan her kozmetik ürün için belirlenmesi gereken Sorumlu Kişi, AB’deki ya da ithal edilen ürünler için ithalatçı olabileceği gibi, AB’de yerleşik bir tüzel kişiye yazılı yetki vermek vasıtası ile ayrıca belirlenebilmektedir.
(11 Temmuz 2013'te, 76/768/EEC sayılı Kozmetik Direktifi yürürlükten kalkacaktır.)

Kozmetik Tüzüğü, ne gibi değişiklikler getiriyor?

Genel olarak yeni tüzük, üretici sorumluluğunu arttırarak ve üçüncü ülkelerden giderek artan ithalatı da göz önünde bulundurarak, piyasa içi kontrol mekanizmasını güçlendirmekte ve böylece kozmetik ürünlerin yüksek düzeyde güvenli olması hedeflenmektedir. Kozmetik Tüzüğü’nün getirdiği ya da değiştirdiği konularla ilgili bilgi almak için başlığın üzerine tıklayınız:

Bildirim prosedürü

Nanomalzemeler
Sorumlu Kişi

Kanserojen, mutajen ve üreme için toksik maddeler (CMR’lar)
Güvenlik değerlendirmesi

Hayvan deneyleri
Güvenlik raporları

İstenmeyen ciddi yan etkiler
Ürün bilgi dosyası

Ürün iddiaları
Etikette yer alacak bilgiler

Türkiye’nin uyum durumu
Sözlük uygulaması

İlave bilgi için kaynaklar
İyi imalat uygulaması

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…