Közlenmiş patlıcan?

marveyn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2008
250
0
arkadaşlar marketlerde kavonozlarda hazır satılan patlıcanlar nasıl yapılıp kanozda nasıl muhafaza ediliyor bende yapmak istiyorum ama bilmiyorum közlendikten sonra içine ney konulupda hazırlanıyo bilen varsa bana tarif edebilirmi?kış için hazırlamak istiyorum yardım ederseniz sevinirm

ben onlardan kullanıyorum.çok pratik.içinde yağ ve srmısak ve tuz var.Siz közleyip soğuyunca derin dondurucuda saklıyabilirsiniz.Onlar nasıl yapıyor bilemiyorum.:enbuyukkk:a.s.

patlıcanları közleyip soyup sıcak sıcak kavanozlara dolduruyorum ben içine sıvıyağ tuz sarmısak biraz limon yada sirke koyuyorum daha sonra kavanozların kapaklarını sıkıca kapatıp düdüklü tencereye dizip 10 dk kaynatıyorum tabi kavanozlar başaşağı olucak yerim müsait olduğundan bazen bahçede ateş yakıp kazanda kaynatıyorum kavanozları.

en kolayı közleyip kabuğunu soyduktan sonra poşetleyip dondurucuya koymak kışın çıkarıp kullanırsın.cokacimcoook

evet en kolayı o ama benim dolap derin dondurculu olmadığı için her sene bu işkenceyi çekiyorum her yer kavanoz içinde eşimde sevdiği için mecburen yapıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…