Yöresel Tarif koy pittasi

Yöresel Yemekler

Princess of Rain

♥ ♥ My Little Princess♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2008
3.749
3
bu pitta benim memleketime ve koyume has bir borek cesidi belki icimizde bilenler vardir bu pittayi benim misafirlerim icin yaptigim demirbas boregimdir gercekten agir bir misafiri agirliyabilecek bi cesitte ayrica ramazan icinde cok uygun dun aksam misafirlerime yaptim bunu yoresel oldugu icin tadi damaklarinda kaliyor.denemenizi tavsiye ederim.

not:bir tepsilik malzeme bunlar malzemeyi cogaltarak daha cok yapabilirsiniz.ayrica biraz aci bir tadi olursa daha iyi olur.

oncelikle hamururunu yogurup mayalandirmaliyiz.hamur malzemesindeki tum malzemelri katip bir hamur elde edin hamur elinize yapiskan kivamda olsun.ve mayalana kadar bekletin.

hamuru yogurduktan sonra hamur mayalanirken ic harcini yapin:
once soganlari ne ince ne kalin kup kup dograyin
soganlari sivi yagla kavurun onlar kavrulurken sucugu ve eti kusbasi seklinde kucuk kucuk dogruyoruz bunlarida kavrulan soganlarin icine atip tekrar kavuruyoruz etler kavrulduktan sonra salcalari ve baharatlarini atip(naneyi atmayin)kavurun kavrulduktan sonra kup kup dogranmis domatesleri atin yada konserveyi suyunu cekene kadar pisirin.pistikten sonra dogranmis maydonoz,naneyi ve tuzu ilave edin ve harciniz hazir.

hamur malzemeleri:
1 su bardagi yogurt
1,5 su bardagi ilik sut
kibrit kutusu kadar maya ve alabildigi kadar un,tuz

ic malzemeleri:
5 adet orta boy sogan
yarim cay bardagi siviyag
250 gr kusbasi et
bir dis sucuk
1 corba kasigi domates salcasi
1corba kasigi biber salcasi
4 adet domates yada 1 kutu dogranmis konserve domates
3 adet sivri biber
1 tutam maydonoz pulbiber,karabiber,kirmizibiber,nane ve tuz

uzeri icin:
bir yumurta
1 corba kasigi siviyag

mayalanan hamuru 3 beze yapin tepsiyi yaglayin ve bezeyi tepsinin boyutunda acin oklava yada merdaneyle acilmiyorsa once elinizle biraz buyultun sonra oklava yada merdaneyle actiginiz hamuru tepsiye serin harcida ikiye bolerek bir yarisini bu actiginiz hamurun uzerine dokun tipki pizza sosu gibi yayin daha sonra diger beze acip onun uzerine serin yine harcin diger yarisini uzerine yayin ve son bezeyide acarak uzerini kapatin.hamurun uzerine yumurta ve yag karisimini elinizle surun 200 derecede pisirin yaninda ayranla servis yapin afiyet olsun.tadi pizzadan cok cok farkli deneyin gorun.

Son düzenleme:
X