Kötülere neden hiçbir şey olmuyor?

Sorunlu bi görümcem var. Biz evlenirken eşimle aynı evin içinde yıllarca olmayacak şeylere küs oldukları için bizim aile tanışmalarımıza , istememize ve nikaha gelmedi. Evlendik , olur olmaz şeylere küsüp durdu kavga çıkardı. Bu bahsettiğim insan 40 yaşına geldi şimdi evlenicek. Eşim küs olmasına rağmen , yıllardır yapılan saygısızlıklarına rağmen onun şuanki özel günlerinde yanında olucak. Halada küsler. Biz hala ele karşı onlar adına kırk yalan söyleyip karın ağrısı çekerken ( onları kötü göstermemek adına) onların her işinin gücünün rast gitmesi hak mı. Eşime karşı çok doluyum bizim yanımızda olmayan insanın neden yanında olmak istiyosn dediğimde babamın hatrı için dio.daha da deliriyorum .ne hatır ne hatır.Kimse bizim icin çabalamadı kimse iyi gün kötü gün demedi yanımızda olmadı. Şimdi o insanı küs olmasına rağmen davet edilmemesine rağmen yanında olup resmen onurlandırıcak yücelticek. Ben mi yanlış düşünüyorum bugün bile yüzüne bakmayan seni adam yerine koymayan insanın istemesinde ne işin var. Kardeş olmak bunu gerektirir deyip sineye mi çekmeli onca yıl yapılan kötülükleri? Bu insanlar o kadar kötülük yapıp onca göz yaşı döktürüp neden mutlu olurlar neden yaptıklarının karşılığını bu dünya da almazlar. Gerçekten artık kötülere hiçbirşey olmadığını düşünüyorum. Onca terbiyesizliği yapıp miss gibi bi hayat yaşıyor Zorluk çekmiyor olmalarına üzülüyorum artık. Eden ettiğini çekmiyor mu bu dünya da ? Neden onların işi gücü rast gidiyor
Herşeyin yolunda gittiğine evlenecek diye mi karar verdiniz. Zaten kötü bir kadınsa ev içindede mutlu mesut bir hayat yaşacağını sanmam siz bilemezsiniz içini belkide şuan mutsuz. Sizde mutsuz olmasını istediğiniz için mutsuzsunuz. Boşverin kafanıza takmayın ne siz onun içini bilebilirsiniz nede o sizin, eşiniz onun yapamadığı büyüklüğü yapıp gitsin kaybedecek bir şeyi yok hatta akrabalar içinde takdir kazanır. Belki görümcenizde utanır. Siz onu yaptıkları için önemserseniz daha çok üzülürsünüz. Siz kendi hayatınıza iç huzurunuza bakın.

Evlenmeden anladığım bir şey varsa o da nişanlının/eşin ailesini iyelik ekleri ile sahiplenmeyeceksin. Görümcem, kaynım, kaynanam gibi kalıplara kimseyi sokmamak daha iyi. Sevdiğim adamın kardeşi, annesi diyip geçmek lazım. Tabii ki sizin kişisel alanınıza dokunmuyorlarsa. Bu onların arasında olan bir şey. Eşiniz istediğini yapsın bırakın. Sonra engel oldunuz diye sizi suçlamasın. Siz de sadece ortamda bulunarak ona eşlik edin geçin.

Evet istiyorum.çünkü bana da eşimede benim evliliğime çok müdahale etti . Kötü olalım diye çok çabaladı bize çektirdi ettiği kalmadı .biz ona karşı başta artniyet beslemezken hemde. Kendisi yaptıklarıyla bu noktaya ğetirdi. Şimdi istiyorum ki oda bize çabaladğının karşılığını alsın mutlu olmasın dediğiniz sürünsün. Bseyler yaptı etti ki böyle konuşuyorum
Iste agzindan cikan koynuna giriyor demek ki gun yuzu görmüyorsun. Az özeleştiri.

Ayrica her ne yaparsa yapsin esim kardesim icin surunsun dese kotulugunu istese hic dusunmem bosanirim. Boyle.kotu niyete tahammulum yok.

kimsenin iç hayatını bilemezsiniz
size mutlu geliyordur ama kimbilir neler vardır içlerinde
ayrıca ilahi adalet mutlaka tecelli eder meraklanmayın
eşinizin de baba hatrı kelimesi normal
ne olursa olsun helallik durumu var napsın babası
boşverin siz gitmeyin gdene karışmayın

Siz karışmayın. Hemen hemen aynı durumdayız fakat ben kimse ölsün sürünsün bitsin diye beklemiyorum hatta herkes evinde barkında mutlu mesut olsun ki benimle uğraşmasın mantığındayım. Ben görüşmüyorum eşimin aile si ile eşim görüşür ama çok manipüle ediyorlar. Kıyamıyorum ama artık söylemeyi bıraktım ne hali varsa görsün

Kendini enayi yerine koyup gitmesi onun tercihi. Sizi dahil etmek zorunda değil. Kendisi gitsin benim hiçbir özel günümde yanımda olmayan insanın yanında olmam.
Biz nişanlıyken doğum günümü kutlamadı mesela eşimin abisi ben de onunkini kutlamadım bu yıl. Eşime de söyledim abin benimkini kutlamamıştı ben de kutlamayacağım diye. Hiçte bir şey diyemedi.
eşinizin abisinden doğum günü kutlaması beklemek biraz abartı değil mi?
üstelik henüz nişanlıyken?

eşinizin abisinden doğum günü kutlaması beklemek biraz abartı değil mi?
üstelik henüz nişanlıyken?
Valla biz eltimin doğum günü için pasta alıp kutlamaya gitmiştik. Benim eşim kutladıysa o da kutlamalıydı öyle bir samimiyetimiz vardı gerçi artık yok ama. Instagram storylerine kuru bir doğum günün kutlu olsun yazmak kimsenin elini aşındırmaz aileyiz sonuçta. Ben de onunkini kutlamadım

Valla biz eltimin doğum günü için pasta alıp kutlamaya gitmiştik. Benim eşim kutladıysa o da kutlamalıydı öyle bir samimiyetimiz vardı gerçi artık yok ama. Instagram storylerine kuru bir doğum günün kutlu olsun yazmak kimsenin elini aşındırmaz aileyiz sonuçta. Ben de onunkini kutlamadım
valla eltimin doğum gününü pastayla falan kutlamaya gitmem için
kendisini çok sevmem, yakın olmam falan gerekir
böyle şeyleri beklentiye girerek değil de
içimizden geldiği için kutlamak lazım diye düşünüyorum
şu hikayede eltim doğum günümü kutlamadı deseydin anlardım da
eşinin abisinin kutlamamasına şaşırmadım
erkekler pek dikkat etmiyor böyle şeylere genelde
eşinin, sevgilisinin bile doğum gününü unutan, kutlamayan erkek dolu
ha doğru mu bence çok yanlış bi davranış
ama sen de kısasa kısas yapmışsın zaten boşver
ben böyle şeyleri çok yakınlarımdan beklerim
çekirdek aile, sevgili, çok yakın arkadaş gibi kişilerden
diğer kişilere ise uyguladığım tarife
benimkini kutladıysa kutlarım, kutlamadıysa yok

valla eltimin doğum gününü pastayla falan kutlamaya gitmem için
kendisini çok sevmem, yakın olmam falan gerekir
böyle şeyleri beklentiye girerek değil de
içimizden geldiği için kutlamak lazım diye düşünüyorum
şu hikayede eltim doğum günümü kutlamadı deseydin anlardım da
eşinin abisinin kutlamamasına şaşırmadım
erkekler pek dikkat etmiyor böyle şeylere genelde
eşinin, sevgilisinin bile doğum gününü unutan, kutlamayan erkek dolu
ha doğru mu bence çok yanlış bi davranış
ama sen de kısasa kısas yapmışsın zaten boşver
ben böyle şeyleri çok yakınlarımdan beklerim
çekirdek aile, sevgili, çok yakın arkadaş gibi kişilerden
diğer kişilere ise uyguladığım tarife
benimkini kutladıysa kutlarım, kutlamadıysa yok
Ben de öyle düşündüm zaten ben önem veririm doğum günlerine çok. O yüzden elimden geldiğince herkesinkine katılmaya, minik de olsa hediyeler almaya çalışırım. Zaten kendi karısına da ne pasta ne hediye almıştı onu da biz aldık düşün yani öküzün tekidir kendisi. Ama eltim de sadece kuru mesajla geçiştirmişti en azından bi ara ben zaten o gün arkadaşlarımla kutlamaya gitmiştim ondan bi atak beklemiyordum ama. Neyse yani sonuç olarak tabi ki beklentiye girmiyorum bişeyim eksilmedi onlar böyle yaptığı için ama ne oldu ben de bundan sonra eltime kuru bi mesaj atarım, abisininkine onu bile yapmam. Bu kadar basit bu işler.

Siz karismayin.Boyle gunlerde yapilanlar unutulmaz.Siz hirsinizi baska seylerden cikarirsiniz.Bu kadar onemseyip kendinizin ve esinizin huzurunu kacirmayin.Kendi yuvanizda mutlulugunuza odaklanin.

Evet istiyorum.çünkü bana da eşimede benim evliliğime çok müdahale etti . Kötü olalım diye çok çabaladı bize çektirdi ettiği kalmadı .biz ona karşı başta artniyet beslemezken hemde. Kendisi yaptıklarıyla bu noktaya ğetirdi. Şimdi istiyorum ki oda bize çabaladğının karşılığını alsın mutlu olmasın dediğiniz sürünsün. Bseyler yaptı etti ki böyle konuşuyorum
Dünya da salt kötü ya da salt iyi insan yok ki. Sana kötülük etmiş ama başkasına iyilik etmiştir. Birisi ona beddua ederken anne, babası, başka bir seveni ona dua ediyordur. Dünya aslında denge yeri. fakat kul hakkına girdiyse bir insan, mutlaka karşılığını alır. Yüce Allah ta zaten bana kul hakkıyla gelmeyin diyor. Herkesin ödevleri farklı farklı.
Olan olması gerekendi diye düşünün. İyilik yapın, kendinize odaklanın.

Ben de öyle düşündüm zaten ben önem veririm doğum günlerine çok. O yüzden elimden geldiğince herkesinkine katılmaya, minik de olsa hediyeler almaya çalışırım. Zaten kendi karısına da ne pasta ne hediye almıştı onu da biz aldık düşün yani öküzün tekidir kendisi. Ama eltim de sadece kuru mesajla geçiştirmişti en azından bi ara ben zaten o gün arkadaşlarımla kutlamaya gitmiştim ondan bi atak beklemiyordum ama. Neyse yani sonuç olarak tabi ki beklentiye girmiyorum bişeyim eksilmedi onlar böyle yaptığı için ama ne oldu ben de bundan sonra eltime kuru bi mesaj atarım, abisininkine onu bile yapmam. Bu kadar basit bu işler.
aynen öyle
herkese ederi kadar davranırsak içimize de dert olmuyor
bunu çözdüm ben artık
sen pasta almışsın o elinde pastayla gelmese bile en azından teklif edebilirdi
akşam planın var mı, kutlama yapacak mısın vs bi sorabilirdi
ha o yapmak ister senin planın uymaz amenna ona bişey diyemem
benim de dayım yeni evlendi, uzak şehirde
doğum günümü pas geçen dayımın doğum gününü kutlamadım :KK70:
yengeminkini kutladım mesela

arkadaşlarıma da aynı tarifeyi uygularım
doğum günümü kutlamadı diye kimseyi hayatımdan silmem
ama benimkini kutlamayanın doğum gününü ben de kutlamam
net

Sorunlu bi görümcem var. Biz evlenirken eşimle aynı evin içinde yıllarca olmayacak şeylere küs oldukları için bizim aile tanışmalarımıza , istememize ve nikaha gelmedi. Evlendik , olur olmaz şeylere küsüp durdu kavga çıkardı. Bu bahsettiğim insan 40 yaşına geldi şimdi evlenicek. Eşim küs olmasına rağmen , yıllardır yapılan saygısızlıklarına rağmen onun şuanki özel günlerinde yanında olucak. Halada küsler. Biz hala ele karşı onlar adına kırk yalan söyleyip karın ağrısı çekerken ( onları kötü göstermemek adına) onların her işinin gücünün rast gitmesi hak mı. Eşime karşı çok doluyum bizim yanımızda olmayan insanın neden yanında olmak istiyosn dediğimde babamın hatrı için dio.daha da deliriyorum .ne hatır ne hatır.Kimse bizim icin çabalamadı kimse iyi gün kötü gün demedi yanımızda olmadı. Şimdi o insanı küs olmasına rağmen davet edilmemesine rağmen yanında olup resmen onurlandırıcak yücelticek. Ben mi yanlış düşünüyorum bugün bile yüzüne bakmayan seni adam yerine koymayan insanın istemesinde ne işin var. Kardeş olmak bunu gerektirir deyip sineye mi çekmeli onca yıl yapılan kötülükleri? Bu insanlar o kadar kötülük yapıp onca göz yaşı döktürüp neden mutlu olurlar neden yaptıklarının karşılığını bu dünya da almazlar. Gerçekten artık kötülere hiçbirşey olmadığını düşünüyorum. Onca terbiyesizliği yapıp miss gibi bi hayat yaşıyor Zorluk çekmiyor olmalarına üzülüyorum artık. Eden ettiğini çekmiyor mu bu dünya da ? Neden onların işi gücü rast gidiyor
Kadın 40 yaşına gelmiş yeni evlenmiş ne istiyordunuz hiç evlenmeyip yalnız bir hayat yaşayıp sürünmesini mi? Size ne yaptı açıkça yazmamışsınız da. Haksızlık anında tepkinizi koyun ama insanların kötülüğünü isteyecek kadar da aciz olmayın.

Sizi sevmemiş istememiş. Kendince geçerli sebepleri vardır bu kadar kadının kötülüğünü istemenden de anlaşıldığı gibi kadın sizi sevmemekle hakl. yoksa kğmse abisiyle kötü olmak istemez.

Eşinizin ablasının düğününe gitmemesi ne kaybettirecek ki ona? Nasıl bir beklentiniz var bu durumdan?

Bu nasıl bir kudurmaktır?

X