Kötü kokuyu uyarmak ayıp mı?

İlkokulda beslenme saatinde ortaya çıkan haşlanmış yumurta kokusu geldi aklıma.

Siz kıracak bir şey yapmamışsınız. Kendi de farkında yumurtanın diğer insanlara hoş kokmadığının. Kapıyı açınca hemen üstüne alınmış. Madem koktuğunu biliyorsun başka şeyler ye. Domates, salatalık, peynir, zeytin bir sürü susamsız kahvaltıda yenebilecek şey var.

Şahsen bende rahatsız olurdum, yumurta da sevmem zaten.
Hele haşlanmış yumurta çok kokuyor.
Bir de sahanda yumurta, o an sıcak sıcak yenirse tamam, ama o soğursa, o da berbat kokuyor.
Ofiste yaşadığımız şeyler bunlar.

Ben de söylerim, kokuyorsa kokuyordur.
Bunu söylemekte ne gibi bir sakınca olabilir ki?
İnsan rahatsız olduğu durumda rahatsızlığını belli etmeli bence, usturubunla tabii ki.
Kibarlık olsun diye rahatsız olduğum bir şeyi dile getirmemek bence abuk bir durum olurdu.

Nitekim, konuşun.
Ben olsam derdim "sen alındın sanırım benim davranışıma ancak art niyetim yoktu sadece gerçekten beni rahatsız etmişti dile getirdim o kadar, seni kırmak niyetinde değildim, ancak tabii daha kokusuz şeyler yenilirse daha iyi olur herkes açısından" der kapatırdım konuyu.
O saatten sonra alınmak istiyorsa buyursun alınsın, darılsın. Keyfi bilir.

Ben de bozulurdum,hoş yumurta tercih etmezdim ama yine de ayıp etmişsiniz.

vallah kendinizce haklisiniz oda. guya rencide olmus iki tarafta hakli ama. insanlarin bu tur seyleri dusunmesi lazim kotu koku gercekten. insanin yasam kalitesini bozuyor

bu biraz kurum kulturu ile alakali sanki,
bizim is yerinde ayri mutfagimiz yok, toplanti yerinde yemek yiyoruz, bazen kokan seyler de oluyor,
yemekten sonra camlari aciyoruz bir sure o kadar,
kurum kulturu oyle olusmus, koksa da kimse bir sey demiyor,
bana ilk basladigimda garip gelmisti ama alistim simdi.

Yumurta yerim ama kokusundan hiç hazetmem. Midem çok hassas değildir ama hiç hoş değil.
Eşim bazen sandviç alırken kendisininkine yumurta koydurur, aynı poşette olunca bana aldığı sandviçi de kokutur.
Her zaman uyarırım bu yüzden.

Siz bir de direk uyarmamışsınız. Bence hatasını bildiği için üste çıkmaya çalışıyor. Takmayın..

İğrenc bir koku hayatta tahammül edemem bence siz haklısınız bende aynı sekilde dile getirirdim,
Madem yiyecek uygun bir ortamda yiyebilir, acık havada yesin :)))

toplu ortamda kokulu şeyler yenmez
bende mesela sabahları yumurta yerim ama kokuyor diye kullanılmayan küçük bir odada soğuk buz gibi olmasına rağmen camı açarak yerim çünkü toplumda çalışıyorum
kimse benim yüzümden rahatsız edemem hakkım değil
uyarmanız ayıp değil, haklısınız, uyarmak kesinlikle ayıp değil ayıp onun yaptığı

Biri gaz kaçırdı sandıysan neden yumurta koktu dedin ki
Artık gaz salınmış yani
Onun yerine oda çok havasız biraz havalandırabilir miyiz deseydin keşke

Gayet haklısınız bence.
Bizim ofiste de sabahları kiymali börek getirip yiyen bir tip vardı. Bilirsiniz muhakkak nasıl ağır kokar,soğanlı soğanlı.
Uyardık biz. Hayir yani börek kokuyor ,onu yiyince insanın ağzıda kokar yani sabah sabah çekilecek dert değildi.
Bir daha getirmedi.
Kimse mecbur değil yani o kokuyu solumaya.
Kokmayan bir dolu alternatif varken hemde. İllaki yumurta yiyecekse evde yesin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…