Kötü kokuyu uyarmak ayıp mı?

sizinki yumurta yiyor kokunun nedeni belli uyarmissin benim ofis arkadaşım sürekli kokuyor bu kişi bayan birde kimse bir şey söylemiyor ben dahil ama çok berbat bu koku anlatilmaz yaşanır kış ortasında cam sürekli açık anlamıyor da

Bir önceki hayatımda köpek olduğumdan şüpheleniyorum o derece hassasım koku konusunda.

En dayanamadıklarım ise; yumurta, ter, soğan-sarımsak ve sigara (kendimiz içmemize rağmen) kokuları.

Bir insan nasıl olur da kapalı bir ortamda diğer insanları düşünmeden bu kadar rahat tavırla keyfine bakabilir? Aklım almıyor.

Sonuç: Hiç de ayıp değil sevgili konu sahibi! Konuşmazsa konuşmasın, o hareketi üst düzey yöneticilerin yanında yapsaydı görürdü sonucunu!

Hamileliğimin ilk aylarında sırf bu sebepten öğretmenler odasına giremiyordum. 2 beden eğitimi öğretmeni arkadas her sabah bir kutu haslanmıs yumurta yiyorlardı. Girdiğimde odaya yüzümü ekşitsem de bişey diyemedim. Onlar da anlamalarına ragmen yemeye devam etti... bence iyi yapmışsın kimsenin kimseye bunu yaşatmaya hakkı yok.

Merhaba kızlar,

Pazartesi günü bir kaç iş arkadaşıyla bir proje için kulüp odası gibi bir yerde toplandık.
Herkes bağımsız çalışıyordu.
Ortamı bir anda yumurta kokusu sardı. Dedim biri gaz kaçırdı heralde.
"Yumurta koktu" dedim.
Sonra asistan, başka bir erkek arkadaşı göstererek kahvaltı yapıyor dedi.

Bende rahatsız oldum, küçücük oda çünkü.
Kapıyı açık bırakır mısınız dedim. O da rahatsız mı oldunuz dedi. Bende birazcık dedim.

O günden beri bana tripli.
Acayip bozuk.
Bundan sonra getirmem falan dedi ama tribi, surat asıklığı hala geçmedi.

Bir hoca da bana ayıp ettin dedi.

Ben ayıp mı ettim sizce?
Konuşmalı mıyım?
Valla bence hiç ayıp falan değil evinde yesin gelsin yumurtasını herkes bi zahmet.. Kapalı ortamda kimse koku çekmek zorunda değil.

bence uyararak ıyı yapmıssınız pıknıge mı gelmıs ıs yerınde yumurta falan... atıstırmalık kurabıye buskıvı yese neyse de
kesınlıkle haksız ıstedıgı kadar trıp atsın ates olsa dustugu yerı yakar umursamayın bence

Merhaba kızlar,

Pazartesi günü bir kaç iş arkadaşıyla bir proje için kulüp odası gibi bir yerde toplandık.
"Yumurta koktu" dedim.

Kapıyı açık bırakır mısınız dedim. O da rahatsız mı oldunuz dedi. Bende birazcık dedim.

Acayip bozuk.

Ben ayıp mı ettim sizce?
Konuşmalı mıyım?
Yumurta kötü kokar evet darcık ortamda hemde. Fakat siz de ayıp etmişsiniz. sonuçta kötü koktu dediğinizde de anlayabilirdi. İlla dibini bulmanıza gerk yoktu.

Bence sizin yaptığınızda bir şey yok. O fark etmiş hatasını ve utanmış. Toplum içindeysek hassasiyetlere dikkat etmemiz lazım. Öğretmenler odasına bizde de her şey getirilirdi. Kahvaltı yapılır filan. Bir öğretmen arkadaş öyle haslanmıs yumurta getirir tabağa doğrar oturur yerdi. Çok fena kokardı ama işte kimse bir sey demedi kişi kendi bilmeyince. Haşlanmış yumurta arkadaşım da getiriyor mesela zeytinyağ sos vs katmış yanında olsan da zerre kokusu gelmiyor. Bu şekilde tedbirler alınabilir mesela.

Merhaba kızlar,

"Yumurta koktu" dedim.

Acayip bozuk.

Ben ayıp mı ettim sizce?
Konuşmalı mıyım?

Haşlanmış yumurta kokusunu ilk okul yıllarımdan beri sevmem iş arkadaşlarım da yapıyo aynısı söylüyorum can açtırıyorum ayıp değil toplu ortamda kokusuz seyler yenir içilir. Bende sucuk seviyorum diye hergün sucuklu tost yiyeyim

Benim okulda da her öğle yemeğinde evden getirdiği haşlanmış brokoli ve havucu yiyen biri var:)

Ben sizin gibi sağlıksızz beslenmiyorumm gibisiniden bir şeyler söylerken. Al yemeğini yemekhanede beslen. Burası kötü koktu demişti başka bir hoca siz kibar bile davranmışsınız.

Merhaba kızlar,

"Yumurta koktu" dedim.

Acayip bozuk.

Ben ayıp mı ettim sizce?
Konuşmalı mıyım?
Yoo hiç te ayıp etmemişsiniz ne münasebet, toplu mekanda iş yapıyorsa sabah yumurtasını evinde yiyiversin bir zahmet, herkes sabah sabah leş gibi yumurta kokusu çekmek zorunda değil

adam trip atarken konu sahibini suçlamıyor aslında
utanmış ve bunu bu şekilde ekarte ediyor
Evet olabilir haklısınız. Ama ne bileyim öyle bir ortam da onu yememesi gerektiğini bilmesi gerekirdi kocaman insan. Umarim gereken dersi çıkarmıştır. Konu sahibide böylelikle toplumsal bir vazife görmüş olur.

Sadece gaz kaçırıldığını sanıp , yumurta koktu demenız abes olmuş. Neysekı yumurta yıyormus dıyorum

Bizim ofisimize açıkça koku yapacak yiyecekler yemek yasaktı.Sonuçta yalnız değil birsürü insanla paylaşıyor o ortamı bence haklısın oralı olma düzelir kendi kendine.

X